Şimdi Ara

Mountain Lion sürümü Temmuz ayında Mac App Store'da

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mountain Lion sürümü Temmuz ayında Mac App Store'da

Merakla beklenen WWDC 2012 konferansında MacBook serisi ve iOS 6 yanında OS X işletim sisteminin Mountain Lion sürümünün erişilebilir olacağı tarih açıklandı.

Mountain Lion sürümünde kullanıcılara sunulacak bazı yenilikler; 1080p çözünürlüğe kadar görüntü akışlarına izin veren AirPlay özelliği, GameCenter, tüm cihazlarınızdaki sekmeleri senkronize edebileceğiniz iCloud Sekmeleri, Çince sözlük, 1700'ün üzerinde yeni API, iCloud ile Mail, Contacts, Calendar, Messages, Reminders ve Notes uygulamalarını kolayca kurma ve senkronize etme, Messages uygulaması, Bildirim Merkezi, sonraki güncelleme ile gelecek yerleşik Facebook desteği, yerleşik dikte özelliği, cihaz uykuda iken bile güncellemeleri denetleyen ve yedekleyen Power Nap, Gatekeeper özelliği şeklinde sayılabilir.

OS X Mountain Lion Temmuz ayında Mac App Store'da 19.99$ karşılığında indirmeye sunulacak. OS X Server için de yine aynı fiyat geçerli. 11 Haziran sonrasında yeni bir Mac satın alanlar ise ücretsiz yükseltme yapabilecek. Yükseltme ABD'den başlayacak ve bölgeye göre yerel para birimi ile fiyatlandırılacak.

• Windows a 200 dolar lisans parası verenlere selam olsun :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir birleştiremediler şununla iOS'u tam anlamıyla. Yapsınlar da her şey güzel olsun. Mac'te Unreal Engine olsun. Sonra da başlasın işletim sistemleri savaşları. Çok mu şey istedim? Hepsi olacak bunların, hepsi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarjaleti -- 12 Haziran 2012; 0:44:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Windows a 200 dolar lisans parası verenlere selam olsun :))

deme öyle , şimdi gelirler polemik olur; konu kirlenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

quote:

Orijinalden alıntı: carnador Windows a 200 dolar lisans parası verenlere selam olsun :))

Polemik yaratmaya geldim madem istiyorsun. Acaba 20 dolarlık mac os i satın alıp sony marka bilgisayarıma kurabiliyor muyum ? Yoksa bir macbook mu almam gerekli?

Windows tekelinin rezaletini bilmeyen yok fakat bir tekelcinin tekeli başka bir tekelcinin tekeli ile kapatılamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carnador Windows a 200 dolar lisans parası verenlere selam olsun :))

Polemik yaratmaya geldim madem istiyorsun. Acaba 20 dolarlık mac os i satın alıp sony marka bilgisayarıma kurabiliyor muyum ? Yoksa bir macbook mu almam gerekli?

Windows tekelinin rezaletini bilmeyen yok fakat bir tekelcinin tekeli başka bir tekelcinin tekeli ile kapatılamaz.

bilakis benim polemikle işim olmaz, sorunuzu cevaplandırayım izninizle; cihazı alırken macbook almışsanız osx işletim sistemleri bu fiyatlarda oluyor, ama windows tabanlı bilgisayar alıp kar etmişseniz o karda windowsa 10kat para ödenmesiyle böyle havaya saçılıyor. durum dengeleniyor. tekel söz konusu değil

• quote:

quote:

quote:

quote:

Polemik yaratmaya geldim madem istiyorsun. Acaba 20 dolarlık mac os i satın alıp sony marka bilgisayarıma kurabiliyor muyum ? Yoksa bir macbook mu almam gerekli? Windows tekelinin rezaletini bilmeyen yok fakat bir tekelcinin tekeli başka bir tekelcinin tekeli ile kapatılamaz.
    bilakis benim polemikle işim olmaz, sorunuzu cevaplandırayım izninizle; cihazı alırken macbook almışsanız osx işletim sistemleri bu fiyatlarda oluyor, ama windows tabanlı bilgisayar alıp kar etmişseniz o karda windowsa 10kat para ödenmesiyle böyle havaya saçılıyor. durum dengeleniyor. tekel söz konusu değil

o zaman selam çakılacak bir durum yok ortada, öyle değil mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Polemik yaratmaya geldim madem istiyorsun. Acaba 20 dolarlık mac os i satın alıp sony marka bilgisayarıma kurabiliyor muyum ? Yoksa bir macbook mu almam gerekli? Windows tekelinin rezaletini bilmeyen yok fakat bir tekelcinin tekeli başka bir tekelcinin tekeli ile kapatılamaz.

polemik yaratmaya çalışıyorsan selamı çakana yolla bu mesajı, sorunun benleyse cevabımı azönce verdim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

polemik yaratmaya çalışıyorsan selamı çakana yolla bu mesajı, sorunun benleyse cevabımı azönce verdim

Başlığa ne bir windows fanı (var mı ki windows fanı) gelmiş ne linux ne başka birşey. Açıkçası ilk mesajını saldırgan buldum, Başka diyeceğim bir şey yok. İyi geceler...

• hmm 20 dolar gerçekten lisanslı bir sistem için çok iyi bir fiyatta. o yazılım için olan makinlerin 3-4-5-6... bin tl olması biraz saçma ne yazıkki. düşünsenize bir bilgisayar alıyorsunuz intel işlemcili iyi güzel, nvidia-amd farketmez orta seviliyi bir kart var içinde performansı da güzel bir noktaya kadar tasarım şahene bu açık bir şey. işletim sistemide oldukça stabil ve bol havalı her yönden. ama gelin görünki bir core i7 li mac book 4-5 bin tl. yada bir g5 kasa 6-7-8 vs. bin tl. bu fiyatların arasında birde bu cihazlarda çalışacak olan sistemin 100-200-300 vs dolar olmasını sanırım hiç bir şekilde tanımlayamayız(kendi adıma ). bu kadar kendine bağlama güdüsü güden bir şirketin işletim sistemini 20 dolara vermesi hiçde önemli bir şey değil ne yazıkki...

NOT : linux, windows, mac os x artık başka hangi işletim sistemi varsa hiç birini fanı DEĞİLİM. olmamı gerektirecek bir nokta da yok. sadece ve sadece bizim insanımızın apple yi veya windowsu kendi ürünleriymiş gibi savunup ayrıca bununlada yetinmeyip düşüncesizce başka biri ile gereksiz yere tartışmaya girmesine çok takılır oldum bu aralar...

• Windows tekelinin rezaletini bilmeyen yok fakat bir tekelcinin tekeli başka bir tekelcinin tekeli ile kapatılamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cennterr

hmm 20 dolar gerçekten lisanslı bir sistem için çok iyi bir fiyatta. o yazılım için olan makinlerin 3-4-5-6... bin tl olması biraz saçma ne yazıkki. düşünsenize bir bilgisayar alıyorsunuz intel işlemcili iyi güzel, nvidia-amd farketmez orta seviliyi bir kart var içinde performansı da güzel bir noktaya kadar tasarım şahene bu açık bir şey. işletim sistemide oldukça stabil ve bol havalı her yönden. ama gelin görünki bir core i7 li mac book 4-5 bin tl. yada bir g5 kasa 6-7-8 vs. bin tl. bu fiyatların arasında birde bu cihazlarda çalışacak olan sistemin 100-200-300 vs dolar olmasını sanırım hiç bir şekilde tanımlayamayız(kendi adıma ). bu kadar kendine bağlama güdüsü güden bir şirketin işletim sistemini 20 dolara vermesi hiçde önemli bir şey değil ne yazıkki...

NOT : linux, windows, mac os x artık başka hangi işletim sistemi varsa hiç birini fanı DEĞİLİM. olmamı gerektirecek bir nokta da yok. sadece ve sadece bizim insanımızın apple yi veya windowsu kendi ürünleriymiş gibi savunup ayrıca bununlada yetinmeyip düşüncesizce başka biri ile gereksiz yere tartışmaya girmesine çok takılır oldum bu aralar...

Önemli değil belki ama Mountain Lion'ı 5,6 sene önceki makineler bile destekliyor ve Windows gibi 300 yada 400 TL gitmiyor bir işletim sistemi için. Tabi Windows bu kadar sık işletim sistemi çıkartmıyor ama olsun. 20 $ gayet ugun ama bir süre daha Lion'ı kullanmaya devam ederim.

• Millet garip ya... Apple icin kendini oldurecek neredeyse. Adamlar Microsoft'un Service Pack diye nitelendirdigi update'lere para istiyor, sonra selam cakanlar mi dersin...

Bir dusunun bakalim, Windows kac senede bir guncelleniyor, Mac OS kac senede bir guncelleniyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

Millet garip ya... Apple icin kendini oldurecek neredeyse. Adamlar Microsoft'un Service Pack diye nitelendirdigi update'lere para istiyor, sonra selam cakanlar mi dersin...

Bir dusunun bakalim, Windows kac senede bir guncelleniyor, Mac OS kac senede bir guncelleniyor?

evet bu konuda sizinle hemfikirim. service pack özelliğinde güncellemeler yaparak yeni işletim sistemi yapmış gibi davranıyor apple. bu yüzden liondan yükseltmeyi düşünmüyorum. ama geri kalan durumlarda iyiki mac kullanıyorum diyorum.
  • quote:

Millet garip ya... Apple icin kendini oldurecek neredeyse. Adamlar Microsoft'un Service Pack diye nitelendirdigi update'lere para istiyor, sonra selam cakanlar mi dersin...

bu konudaki saldirgan mesaj atip polemige davet eden arkadas , daha dun late 2011 macbook pro sahibiyim ve ps3umle cok mutluyum , ikiside herkesin erisebilecegi seyler degil diyordu .

ikisini toplasan , 3600 lira eder buda 88 model fiat serce parasi .

88 model serceyi altina ceken hava basamiyor ama o parayla uzerinde elma logosu olan bisey alanin havasindan artisliginden yanina varilmiyor . bizim ulkenin insani boyle iste .

apple updatalere para istiyor konusunda da yerden goge haklisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celtic Warrior

quote:

Orijinalden alıntı: cennterr hmm 20 dolar gerçekten lisanslı bir sistem için çok iyi bir fiyatta. o yazılım için olan makinlerin 3-4-5-6... bin tl olması biraz saçma ne yazıkki. düşünsenize bir bilgisayar alıyorsunuz intel işlemcili iyi güzel, nvidia-amd farketmez orta seviliyi bir kart var içinde performansı da güzel bir noktaya kadar tasarım şahene bu açık bir şey. işletim sistemide oldukça stabil ve bol havalı her yönden. ama gelin görünki bir core i7 li mac book 4-5 bin tl. yada bir g5 kasa 6-7-8 vs. bin tl. bu fiyatların arasında birde bu cihazlarda çalışacak olan sistemin 100-200-300 vs dolar olmasını sanırım hiç bir şekilde tanımlayamayız(kendi adıma ). bu kadar kendine bağlama güdüsü güden bir şirketin işletim sistemini 20 dolara vermesi hiçde önemli bir şey değil ne yazıkki... NOT : linux, windows, mac os x artık başka hangi işletim sistemi varsa hiç birini fanı DEĞİLİM. olmamı gerektirecek bir nokta da yok. sadece ve sadece bizim insanımızın apple yi veya windowsu kendi ürünleriymiş gibi savunup ayrıca bununlada yetinmeyip düşüncesizce başka biri ile gereksiz yere tartışmaya girmesine çok takılır oldum bu aralar...
    Önemli değil belki ama Mountain Lionı 5,6 sene önceki makineler bile destekliyor ve Windows gibi 300 yada 400 TL gitmiyor bir işletim sistemi için. Tabi Windows bu kadar sık işletim sistemi çıkartmıyor ama olsun. 20 $ gayet ugun ama bir süre daha Lionı kullanmaya devam ederim.

beyfendi siz bana neden apple şirketinin savunuculuğunu yapıyorsunuz. benim ne demek istediğimi anlamadınız zsanırım. ve diyorsunuz gibi mountain lion 5-6 sene önceki sistemleri destekliyor diyorsunuz. bakın siz bir mac book alıyorsunuz kaç bin tl veriyorsunuz bu kadar parayı o bilgisayara bayıldıktan sonra işletim sisteminin 20 dolar olması bunla beraber 6 yıl önceki sistemi de desteklemesi bir şeyi ifade etmiyor diyorum. bunlar önemli unsurlar değil. windowsun 300 tl olabilir. ama şu da var kaç kişi 300 tl veripte windowsu alıyor? ben windowsu SAVUNMUYORUM yada apple yada linux u sadece gözlemlediğim şeyleri yazıyorum. kısaca düz mantık olarak baktığımda bunları görüyorum. bakın çok basit bir örnek vereyim, bir core i5 2500k, amd-nvidia farketmez şuan applenin resmi sitesinde amd radeon dh5770 mevcut, bir 5770 z68 serisinden bir anakart 8 gb ram, ssd disk vs. kısaca böyle donanımda bir kasa Toplamak istediğinizde 2 bin tl tutuyor. hadi yazlımıda lisanlı kullanıyorsunuz diyelim windowsun en iyi ürünü nü aldınız 300 tl verip kısava bir kasa size 2500 tl ye geldi diyelim hatta işlemciyi core i72600k taktın düZ hesab kasanın maliyeti 3 bin tl oldu diyelim. bu kasa yı ve 3000 tl ye saıtılan bir mac e o 20 dolarlık işletim sisteminide yükleyip kasanın yanına koyun ve çalışıtırn aralarında ki farka bakın. 3000 bin tl ye alınacak olan bir mac en fazla core i5 eder. ayrıca ben g5lerin fiyatını hiç dahil etmiyorum. şimdi soruyorum size apple niny yaptığı bu yaptırım güzel mi ?? ben ne apple ye takılırım ne windowsa nede linuxsa benim kullandığım proğramı bilgisayar sıkıntı çıkartmadan çalıştırsın kısaca benim ihtiyacımı karşılasın yeterli. benim sadece takıldığım nokta appkle faiş fiyatları. ve bu fiyarların arasında kullanmaya mecbur bıraktığı işletim sisteminin 20 dolar olmasının önemli bir şeymiş gibi davranılması.

• ayırca windows apple kadar şık bir işletim sistemi çıkartmıyor dedinizya. bundan yıllar önce ilk görsel ortama geçen windows değilde apple olsaydı kısaca sizin ilk ve uzun süre kullandığınız bilgisayar apple olsaydı o zaman windosun tasarımı yüz de yüz farklı gelecekti. kısaca windows olmasaydı apple bu kadar şık olmazdı şuan apple nin varlığı windowsun görswlleşmwsi artı gelişmesi için çok büyük bir sebeb çünki RAKİP aynı şey linux için de geçerli siz sanıyor musunuz windows olmasaydı rahmetli steve amcanın bu kadar kafa yorup da hoş bir bilgisyar yapacağını. bakıp linux platrofmuna deli gibi gelişiyor ücretsiz dağıtılması na karşın bu kadar gelişmesi onun deli gibi geliştini gösteriyor. APPLE ÜRÜNLERİNE BU KADAR BAĞLANMAK VE KÖRÜ KÖRÜNE BU DENLİ SAPLANMAK HİÇ İYİ DEĞİL.

• quote:

windows işletim sistemleri; sadece xp ve windows7den ibaret değildir, service pack olarak nitelendirdiğiniz updateler için aynı olayı windowsta yapmış birini görürken diğerini niye es geçiyorsunuz. buyurun inceleyin

1995 Windows 95 piyasaya sürüldü, Başlat menüsü, Internet Explorer ve görev çubuğu ilk olarak bu sürümde sunulmuştu.
    1998 Windows 98 satışa sunuldu.
    2000 İlk iş interneti olan işletim sistemi Windows 2000 satışa sunuldu.
    2000 Windows 9x ailesinin son üyesi olup ilk internet oyunu, sistem geri alma gibi yazılımlar bulunan, fakat yeterince başarı elde edemeyen işletim sistemi Windows ME satışa sunuldu.
    2001 Çoğu yeni özelliğin eklendiği, günümüzdeki Windows'ların öncüsü olan Windows XP satışa sunuldu.
    2004 Windows'un ilk 64-bitlik versiyonu sayılabilecek Windows XP x64 Edition sürüldü.
    2007 İlk DVD kayıt,RSS ve Phishing süzgeçi gibi özellikleriyle tanınan Windows Vista satışa sunuldu.
    2007 İlk ev sunucusu olan işletim sistemi Windows Home Server satışa sunuldu.
    2008 En gelişmiş server sistemi sayılabilecek Windows Server 2008 satışa çıktı.
    2009 Windows 7 işletim sistemi piyasaya sürüldü

Apple Mac OS X Server 1.0'i Ocak 1999'da piyasaya sürdü
    24 Mart 2001: Mac OS X 10.0 (Cheetah) piyasaya sürüldü.
    25 Eylül 2001: Mac OS X 10.1 (Puma) piyasaya sürüldü.
    24 Ağustos 2002: Mac OS X 10.2 "Jaguar" piyasaya sürüldü.
    24 Ekim 2003: Mac OS X 10.3 "Panther" piyasaya sürüldü.
    29 Nisan 2005: Mac OS X 10.4 "Tiger" piyasaya sürüldü.
    26 Ekim 2007: Mac OS X 10.5 "Leopard" piyasaya sürüldü.
    28 Ağustos 2009: Mac OS X 10.6 "Snow Leopard" piyasaya sürüldü.
    20 Temmuz 2011: Mac OS X 10.7 "Lion" piyasaya sürüldü.

• quote:

Orijinalden alıntı: cennterr

ayırca windows apple kadar şık bir işletim sistemi çıkartmıyor dedinizya. bundan yıllar önce ilk görsel ortama geçen windows değilde apple olsaydı kısaca sizin ilk ve uzun süre kullandığınız bilgisayar apple olsaydı o zaman windosun tasarımı yüz de yüz farklı gelecekti. kısaca windows olmasaydı apple bu kadar şık olmazdı şuan apple nin varlığı windowsun görswlleşmwsi artı gelişmesi için çok büyük bir sebeb çünki RAKİP aynı şey linux için de geçerli siz sanıyor musunuz windows olmasaydı rahmetli steve amcanın bu kadar kafa yorup da hoş bir bilgisyar yapacağını. bakıp linux platrofmuna deli gibi gelişiyor ücretsiz dağıtılması na karşın bu kadar gelişmesi onun deli gibi geliştini gösteriyor. APPLE ÜRÜNLERİNE BU KADAR BAĞLANMAK VE KÖRÜ KÖRÜNE BU DENLİ SAPLANMAK HİÇ İYİ DEĞİL.

pcler daha dos isletim sisteminde text tabanli surunurken , apple zaten grafik ortamdaydi .

applein olayi tasarim , dizayn ve muhendislik . bunlar onu ozel bir makine yapiyor ve dolayisiyla luks sinifina sokuyor ve o yuzden de pahali .

ayrica isletim sistemi ozel oldugu icin , uzerinde calistigi donanimla tam uyumlu .

pc ile mac in farki yok diyemeyiz .

ikiside ayni bilesenleri kullansa bile biri digerine gore ba$ka sebeplerden dolayi ustundur .

o sebepler de bir takim , extra muhendislik , kafa yorma , dizayn etme vs . icerdiginden pahalidir .

mesela kutuk gibi bir tower kasa cikarmak icin ugrasilacak ve harcanacak zaman , dvd rom boyutlarinda olan , mac mini icine sikistirilacak parcalari dizayn etmekten daha kolaydir .

iste o aradaki fark bu dizayn ve muhendisligin , marka kazigi da eklenerek , standart pc bilesenlerinin ustune binidilrmesidir .

kimi buna deger bulur , kimi bulmaz ...

bence tartisilmamasi gereken bi tercih meselesidir ...

olaya sistem bilesenlerini pclerle karsilastirarak yaklasmak cok yanli$ bi mantik .

benim derdim apple lie degil mesela . apple kullanici kitlesinin bazilariyla .

turkiyedeki apple satin alanlarin bazilari , cok aciz cahil ve fanatik ...

• quote:

kullanmaya mecbur bıraktığı işletim sisteminin 20 dolar olmasının önemli bir şeymiş gibi davranılması.

ya bu nasıl bir düşünce şeklidir , ben sizin orjinal ürün kullanmadığınızı düşünüyorum açıkçası, eğer işletim sistemine 300tl verseydiniz; 20dolar olan karşısındaki rakibine biraz olsun saygı duyardınız; bu önemli birşeydir çünkü 300tl değil 30tl vermişsinizdir. apple'da olsa x firmasıda olsa bu böyledir
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.