Şimdi Ara

Grande Punto Aksesuarlar - Araçla İlgili Tüm Bilgiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
73.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, Grande Punto Aksesuar Kataloğunda yer alan bazı ürünlerin fiyatları,

İşte burada:

Alüminyum Egzos Ucu : 108 YTL

Sportif Pedal Kılıfı ve Ayak Koyma Yeri (Alüminyum) : 90 YTL

Alüminyum Eşik Çıtası (3 Kapı İçin-Çifti) : 44 YTL

Ön Kapılar İçin Alüminyum Yan Kaplama (Çifti-Sadece Düğmelerin Olduğu Kısım) : 102 YTL

Bluetooth Hands-Free Seti : 235 YTL

17 inç Jant Seti : 1.025 YTL (Bu tamamen yeni alınanın fiyatı, sıfır aracın üzerindekileri kullanmadan verip te alınca mutlaka büyük bir düşme olur fiyatta)

Ön Sportif Tampon : 327 YTL

Arka Sportif Tampon : 336 YTL

WFS Alarmı : 200 YTL

Bu fiyatlara KDV dahil ve sadece parça fiyatları imiş. Parçaların hepsi şu anda mevcutmuş. Servisin takma ücreti ne olur bilemiyorum ama alınacakları komple alıp ta iş bitirince işçilik ucuza gelir bence.

Bana fiyatlar uygun gibi geldi, siz ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 17 Nisan 2006; 15:49:24 >

• sagol kardes puntom yok yınede sagol
  • Fiyatlar çok uygun tabii punto alan için güzel alternatif.
  • civcivx sen teslim aldın mı arabayı?
    Motorla ilgili izlenimlerin neler? Düşük devirlerde nasıl?
  • Yok alamadım daha Ayın son haftası için teslim tarihi verdiler. Son hafta bir sürü araba gelecekmiş zaten.

Aksesuarları daha katalogda gördüğüm anda almayı aklıma koymuştum, onların peşindeydim bir süredir. Siparişlerini önceden verip, araç geldiği zaman taktırma düşüncesindeyim. Bu aksesuarların gelip gelmeyeceğinden bile şüpheliydim ama şimdi açıkçası Tofaş'ı takdir ediyorum bu tarz aksesuarları bizlere sunduğu için...
    Tofaş'a
  • quote:

Orjinalden alıntı: civcivx

Yok alamadım daha Ayın son haftası için teslim tarihi verdiler. Son hafta bir sürü araba gelecekmiş zaten.

Aksesuarları daha katalogda gördüğüm anda almayı aklıma koymuştum, onların peşindeydim bir süredir. Siparişlerini önceden verip, araç geldiği zaman taktırma düşüncesindeyim. Bu aksesuarların gelip gelmeyeceğinden bile şüpheliydim ama şimdi açıkçası Tofaş'ı takdir ediyorum bu tarz aksesuarları bizlere sunduğu için...
    Tofaş'a

+1

• @civcivx
    Şunun için sordum. Ben 77 hp versiyonu test ettim biraz cansız geldi o yüzden 95 hp de karar kıldım. Bu motor 16 V olduğu için düşük devirde cansız olma durumu var.
    Diğer yandan 6 vites olduğu için yakıt tüketimi 77 hp olandan düşük dedi bana bayii.
    Hala tam olarak karar vermedim ama %99 95 hp alıcam. Lastik ebadı da farklı 185'lik lastik kullanılıyor.
    1500 YTL farkı hakediyor yani.
    Bu arada sen 2 milyarlık indirimden yaralandın mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

@civcivx
    Şunun için sordum. Ben 77 hp versiyonu test ettim biraz cansız geldi o yüzden 95 hp de karar kıldım. Bu motor 16 V olduğu için düşük devirde cansız olma durumu var.
    Diğer yandan 6 vites olduğu için yakıt tüketimi 77 hp olandan düşük dedi bana bayii.
    Hala tam olarak karar vermedim ama %99 95 hp alıcam. Lastik ebadı da farklı 185'lik lastik kullanılıyor.
    1500 YTL farkı hakediyor yani.
    Bu arada sen 2 milyarlık indirimden yaralandın mı?

Açıkçası 77 HP olan için biraz cansız deniliyor yapılan bazı testlerde. Aracı yabancı sitelerde ilk görünce çok hoşuma gitmişti ama bu 77 HP'lik motor beni düşündürüyordu. Listelerde 1.4 16V 95 HP motorlu seçeneği görünce çok sevindim doğrusu. Ayrıca bu motorda yetersizlik gibi bir sorundan bahsediliğini hiç duymadım yabancı sitelerde, olacağını düşünmüyorum. Benzinli alınacaksa bence de en doğru seçim 95 HP'lik motor olur.

Ben 2.000 YTL değil de 550 YTL indirim aldım. O indirimi yapan bir bayiden bana söylenene göre; stoklardan hemen teslim edilen, parası-kredisi falan halledilen, faturası kesilen araçlara yapmışlar 2.000 YTL indirimi. Yoksa öyle sipariş verip te, gelmesi beklenen araçlara değil... Sanırım o indirim de bitmiş bu arada, çünkü stoklar erimiş diye duydum.

• bende punto alıcaaaam
    ama şimdi karar versem 3 kapılı 90 beygir olana
    acaba ne zamn gelir siyah rengi ???
  • +1 güzel bilgilendirme
    1 aya kadar almayı düşünüyorum ve bahsettiğin aksesuarlar ilgimi çekti özellikle uygun fiyatlı pedal seti ve egzoz ucu
  • Almayı dusundugum sıralar kendıme bır punto hazırlamıstım fıyatlarıyla bırlıkte alternatıf bılgı kaynagı olmus olur..

// ARAÇ-Donanım \\ // Fiyat \\

*GRANDE PUNTO 3K 1.4 95 HP EMOTION 6AB ABS ECC AJ 26.900

+ SPOR PAKETİ: HI-FI SES SİSTEMİ, SPOILER, MARŞPİYE 500 YTL
    + SKYDOME (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC & EMOTION VERSİYONLAR) 1.500
    + ELEGAN DERİ DÖŞEME (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR) 1.000

*Dış Renk : 891 ROCK SİYAHI
    *iç Renk: 462 Elegan Deri Siyah

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    TOPLAM: - 29.000 YTL -

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    |||LİNKLER :
    |||
    |||+http://www.fiat.com.tr/g_punto_fiyat.htm
    |||+http://www.grandepunto.com.tr/
    |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

• selam punto güzel seçim bende siparişi geçtim ama nisan sonu gelecek dediler bekliyorum
    kırmızı renk
    spor paket
    cam tavan
    güvenlik paketi istedim bende
    yalnız ben biraz fazla km. yaptığım için dizel 90 ps seçeneği bana daha uygun geldi hayırlısı şimdiden
  • GRANDE PUNTO

Tavsiye Edilen Kampanyalı
    Anahtar Teslim Fiyatlar
    YTL.

GRANDE PUNTO 3K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC 21.900
    GRANDE PUNTO 3K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 23.650
    GRANDE PUNTO 3K 1.4 95 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 25.150
    GRANDE PUNTO 3K 1.4 95 HP EMOTION 6AB ABS ECC AJ 26.900
    GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 75HP ACTIVE DAB ABS AC 25.400
    GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 75HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 27.150
    GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 28.650
    GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP EMOTION 6AB ABS ECC AJ 30.400
    GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC 22.900
    GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 24.650
    GRANDE PUNTO 5K 1.4 95 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 26.150
    GRANDE PUNTO 5K 1.4 95 HP EMOTION 6AB ABS ECC AJ 27.900
    GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 75HP ACTIVE DAB ABS AC 26.400
    GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 75HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 28.150
    GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 29.650
    GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 90 HP EMOTION 6AB ABS ECC AJ 31.400

Tavsiye Edilen Opsiyon Fiyatları Tavsiye Edilen
    Anahtar Teslim Fiyatı
    YTL.

15" ALUMİNYUM JANTLAR (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC VERSİYONLAR) 400
    SKYDOME (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC & EMOTION VERSİYONLAR) 1.500
    KONFOR PAKETİ (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC VERSİYONLAR) 400
    ELEGAN DERİ DÖŞEME (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR) 1.000
    16" ALUMİNYUM JANTLAR (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR) 500

GÜVENLİK PAKETİ (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR) 650

SÜRÜCÜ DİZ HAVAYASTIĞI (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR) 150

SPOR PAKETİ (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC & EMOTION VERSİYONLAR) 500

DUALOGIC OTOMATİK VİTES FARKI ( GRANDE PUNTO 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE & DYNAMIC, 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC & EMOTION) 1.500

KONFOR PAKETİ: PARK SENSÖRÜ, EŞYA GÖZLÜ ÖN KOLÇAK, ELEKTRİKLİ BEL AYARLI SÜRÜCÜ KOLTUĞU, BAGAJDA 12V PRİZ
    GÜVENLİK PAKETİ: ESP, ASR, MSR, HBA, HILLHOLDER
    SPOR PAKETİ: HI-FI SES SİSTEMİ, SPOILER, MARŞPİYE

Dış Renkler

176 Egzotik Kırmızı
    599 New Orleans Mavisi
    783 Arizona Bej
    475 Akdeniz Mavisi
    249 Beyaz
    457 Vals Mavisi
    163 Bolero Kırmızısı
    380 Yaprak Yeşili
    598 Mango Turuncusu
    589 Titanyum Grisi
    595 Granit Grisi
    891 Rock Siyahı

Kumaş Renkleri

ACTIVE
    230 Siyah Nokta
    232 Turuncu Damla
    233 Gri Damla

DYNAMIC
    353 Siyah Denim
    354 Turuncu Denim
    356 Gök Mavisi Denim

EMOTION
    516 Altın Kum Tüvit
    517 Mavi Kum Tüvit
    462 Elegan Deri Siyah

1.4 Fire 77 Hp
    Active / Dynamic 1.4 95 Hp

Dynamic / Emotion 1.3 Multijet 16V 75 Hp

Active / Dynamic 1.3 Multijet 16V 90 Hp
    Dynamic / Emotion

MOTOR
    Silindir sayısı 4

Silindir hacmi (cc) 1368 1248

Çap x Strok 72x84 69.6x82

Maksimum güç (hp/dd)m güç (hp/dd) 77/6000 95/6000 75/4000 90/4000

Maksimum tork (Nm/dd)m tork (Nm/dd) 115/3000 125/4500 190/1750 200/1750

Sıkıştırma oranıoranı 11.0:1 10.8:1 17.6:1

Yakıt besleme Elektronik çok nokta enjeksiyon MPI, sıra fazlı ateşlemeye entegre sistem Common Rail tip Multijet enjeksiyon, turbo ve intercooler Common Rail tip

Multijet enjeksiyon, değişken geometrili turbo ve intercooler

DİREKSİYON

Direksiyon sistemi Dualdrive elektro hidrolik direksiyon

Dönüş çapı (m) 10 10.5

FRENLER - D(disk) ABS + EBD

Ön: çap (mm) D 257 (Hava kanallı Disk) D 284 (Hava kanallı Disk)

Arka: çap (mm) T 228 (Kampana) T 228 (Kampana)

SÜSPANSİYON

Ön Mac Pherson tipi bağımsız tekerlekler, teleskopik amortisör, stabilizatör bar

Arka Tork çubuğu ile bağlantılı tekerlekler, teleskopik hidrolik amortisörler

BOYUTLAR

Dingil (mm) 2510

Ön/Arka iz genişliği (mm) 1473/1466

Uzunluk/Genişlik/Yükseklik* (mm) 4030/1687/1490

Bagaj kapasitesi VDA (dm3) min./max. 275/1030

VİTES KUTUSU

Çekiş Önden

Vites sayısı 5 ileri + geri 6 ileri + geri 5 ileri + geri 6 ileri + geri

TEKERLEKLER

Lastikler 175/65 R 15 T 185/65 R 15 H 175/65 R 15 T 185/65 R 15 H

Alüminyum jant opsiyonu ilem jant opsiyonu ile 175/65 R 15 H 185/65 R 15 H 175/65 R 15 H 185/65 R 15 H

195/55 R 16 H 195/55 R 16 H

AĞIRLIK - KAPASİTE*

Boş ağırlık DIN (kg) DIN (kg) 1025 (3 kapı) 1060 (3 kapı) 1090 (3 kapı) 1130 (3 kapı)

1040 (5 kapı) 1075 (5 kapı) 1105 (5 kapı) 1145 (5 kapı)

Yakıt deposu (litre) 45

PERFORMANS ve YAKIT TÜKETİMİ**

Azami hız (km/s)(km/s) 165 178 165 175

Hızlanma (sn): 0-100 km/s 13.2 11.4 13.6 11.9

Şehir içi 7.7 7.7 5.9 5.9

Şehir dışı 5.2 5.2 4.0 3.9

Ortalama 6.1 6.1 4.7 4.6

* Yüklenmemiş

** Yol durumu, trafik, sürüş şekli, hava şartları, donanımlar/aksesuarlar, portbagaj, özel ekipmanlar ve otomobilin durumuna bağlı olarak gerçek yakıt tüketimi, test değerlerine göre farklılık gösterebilir.

Fiat Grande Punto'lar kilometre sınırı olmaksızın 2 yıl mekanik, 3 yıl boya ve 8 yıl paslanmazlık garantisine sahiptir.

Yakıt türü: Kurşunsuz benzin, eurodizel.

İster dizel, ister benzinli.
    Hem yüksek performanslı, hem cimri.
    Grande Punto size, Fiat’ın ünlü 75 hp 1.3 Multijet dizel motorunun yanı sıra farklı bir seçenek olarak, yepyeni değişken geometrili turbo 1.3 Multijet 90 hp’yi de sunuyor.
    Bu yeni enerji santralinin en büyük özelliklerinden biri, yüksek performans ve çok düşük yakıt tüketimini bir arada sunması.

Benzinli motor seçeneğinde ise, yakıtı son derece verimli kullanan değişken türbülanslı yanma odalı yeni 1.4 Fire 77 hp veya 1.4 95 hp motor seçenekleriniz var.
    Bu sistem egzoz gazlarının bir bölümünü tekrar kullanarak gücü artırırken yakıt tasarrufunu da çok iddialı hale getiriyor.

5 yıldızlı güvenlik.

Grande Punto’da güvenliğe verilen önem nedeniyle, 15.000 saat süren hesaplar ve yüzlerce çarpışma testi gerçekleştirildi.
    Bunun sonucunda yolcu ve araç güvenliğinde en yüksek takdir düzeyi olan 5 yıldızlı Euro NCAP belgesi ona verildi.

Grande Punto’nun aktif ve pasif güvenlik donanımları o kadar geniş ki:
    ABS ve EBD’nin yanı sıra ASR/MSR/HBA ve Hillholder (yokuş destek sistemi) içeren ESP (Elektronik Stabilite Programı),
    çift aşamalı açılabilen ön hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları, enerji emici gövde yapısı, emniyet kemeri uyarı sensörü,
    arka koltuklarda ISOFIX bunlardan yalnızca bazıları.

Extra Resimler

http://www.autoblog.it/uploads/grande_punto_post.jpg
    http://www.caradisiac.com/media/images/le_mag/mag247/fiat-grande-punto-01ebig.jpg
    http://autoblog.it/uploads/grande_punto_frontale.jpg
    http://www.caradisiac.com/media/images/le_mag/mag247/fiat-grande-punto-01bbig.jpg
    http://www.carbodydesign.com/production-cars/2005-07-28-fiat-grande-punto/Fiat%20Grande%20Punto%205.jpg
    http://www.nzn.at/smartgalpresse/presse1/imgs/Fiat%20Grande%20Punto%20-blau5.jpg
    http://www.nzn.at/smartgalpresse/presse1/imgs/Fiat%20Grande%20Punto%20-s2.jpg
    http://www.nzn.at/smartgalpresse/presse1/imgs/Fiat_Grande_Punto_1024.jpg
    http://www.nzn.at/smartgalpresse/presse1/imgs/fiat_grande_punto_2005_02_b.jpg
    http://www.nzn.at/smartgalpresse/presse1/imgs/Fiat%20Grande%20Punto%20-s1.jpg
    http://clabedan.typepad.com/photos/uncategorized/10924218.jpg
    http://www.kakaku.com/article/kuruma/motorshow2005/images/FIAT_GRANDEPUNTO-3.jpg
    http://arabam.milliyet.com.tr/ncap/mini/images/fiat_grandepunto_xx.jpg
    http://www.fiat.de/FIAT_GERMANY/uploads/PB_TMPL_SHOWROOM/1074063539/20050916/800x600_grandepunto.jpg
    http://www.pcauto.com.cn/newcar/abroad/flat/0509/pic/fiat_grande_punto34s_thumb.jpg
    http://news.auto.cz/img/art/460_431ecc6239d86.jpg

Özgürlük onun ruhunda.
    Bu sizin hayatınız ve kendi kurallarınızı koymanın zamanı geldi. Artık önünüzde engeller yok,
    size gerçek özgürlüğün yolunu açan Grande Punto var. O sizi tekdüze bulduğunuz her şeyden uzaklaştırırken,
    aynı zamanda bir otomobilin nasıl kişilikli, koruyucu, güçlü ve bugünün çok ilerisinde olabileceğini de gösterecek.

İçinizdeki sesin peşinden gidin.
    O sizi istediğiniz gibi bir hayata götürecek. Grande Punto, duyularınıza seslenen bir otomobil.
    Giugiaro’nun çizgilerini taşıyan güçlü tasarımı, kompakt ve spor görünümlü gövdesiyle
    İtalyan stilinin en etkileyici örneklerinden biri. Gözlerinizin zarif ve sportif hatlarda gezmesine izin verin.
    Çekici çamurlukların ve 17” jantların yarattığı güçlü ambiansı yaşayın. Ve sürücü koltuğunda sizi bekleyen manzarayı hayal edin.

Gücü hissedin.
    Grande Punto, sahip olduğu gücün altını ışıklarıyla da çiziyor.
    Dikey lambalar dikkatleri otomobilin “kaslı” arka bölümüne çekerken, spoiler’e entegre üçüncü stop lambası ise otomobilin
    serbest bırakılmayı bekleyen gücünü yansıtıyo

Şık, konforlu ve kendi sınıfının en büyüğü.
    Grande Punto’nun dışı gibi içinin de etkileyici olduğunu daha sürücü koltuğuna oturur oturmaz fark edeceksiniz.
    Ayarlanabilen ön koltuklar, mükemmel erişim ve üstün görüş mesafesi,
    Grande Punto’ya sektördeki en iyi iç mekan katsayısını kazandırdı.
    Önde çok uzun boylu iki kişi otursa bile, arka koltuktaki yolcuların rahat edeceği kadar alan her zaman var.
    Kullanılan malzemelerin yüksek kalitesi ve estetiği gözlerinizi okşarken, siz zevkli bir yolculuğa hazırlanacaksınız.
    Punto'nuzun teknolojiyi zarif çizgilerle sunma yeteneğine hayran olacaksınız.
    Örneğin daha üst segmentlerdeki birçok otomobilde sunulmayan çift bölgeli otomatik klimanın görsel ve işlevsel keyfine varacaksınız.
    Ve diğer sürprizlerini keşfetmeye başlayacaksınız: Bedeninize hemen uyum sağlamak için kolay ayarlanabilen koltuklar, dinlendirici renkler, ayrıntılardaki özen ve diğerleri...

Bir otomobil, sahibini yansıtmalı.
    Ruh halinize, zevkinize ve isteklerinize göre üç modelden birini seçin: Active, Dynamic ve Emotion.
    Seçiminizi yaptıktan sonra Grande Punto’nuzu çeşitli opsiyonlarla zenginleştirebilirsiniz.
    Belki Skydome (Elektrikli cam tavan) ya da deri döşemeler istersiniz. Belki 15” ya da 16” alaşım jantlardan birini seçersiniz.
    Belki park sensörleri ve Hi-Fi müzik sisteminin otomobilinizde olmasını tercih edersiniz. Belki de bunların hepsini ve daha birçok özelliği...
    Grande Punto’nun size sunduğu olanaklar hayal gücünüz kadar sınırsız.

Kendinizi tutmayın.
    Onu daha uzaktan gördüğünüz anda, sizi nasıl bir sürüş heyecanının beklediğini hissedersiniz.
    Yaklaştığınızda ve direksiyona geçtiğinizde ise, bu sezgilerinizin doğruluğunu anlarsınız.
    Göründüğü gibi olmasını bilen Grande Punto size yoğun duygular yaşatmaya hazır.
    Örneğin, spor paketiyle sunulan Hi-Fi müzik sistemi, marşpiye ve spoiler, size sadece şunu fısıldayacak: Kendinizi tutmayın.

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 9 Mart 2006; 0:17:50 >

• Güncelleme: Daha önce belli olmayanların fiyatlarını ana mesaja ve buraya ekledim.

WFS Alarmı : 200 YTL

Bluetooth HF Seti : 235 YTL

Ön Cam Rüzgarlık Takımı : 46 YTL

Kapı Koruyucu Yan Kirişler (3 Kapı) : 90 YTL

Bunlar mevcutmuş ve fiyatlara KDV dahil.

Ön ve Arka Sportif Tamponun siparişi İtalya'ya verilmiş ve fiyatları sırasıyla (küçük oynama opsiyonu ile): 327 ve 336 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 14 Mart 2006; 12:42:39 >
  • Bende tam arka tamponu soracaktım varmı diye

Şu aşağıdakileri merak ediyorum
    WFS alarmın özellikleri nedir ?
    Bluetoothda direksiyona tuşu ekleniyormu ?
    kapı koruyucu yan kirişler nedir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadikxp

Bende tam arka tamponu soracaktım varmı diye

Şu aşağıdakileri merak ediyorum
    WFS alarmın özellikleri nedir ?
    Bluetoothda direksiyona tuşu ekleniyormu ?
    kapı koruyucu yan kirişler nedir ?

WFS Alarm denilen, bildiğimiz araba alarmı. Ama araca göre yapıldığı için, çok az kablolama ile kaput-bagaj-diğer kapıların koruması ve iç kısmın ultrasonik koruması yapılıyormuş. Ayrıca iç kabinden motor bölümüne hiçbir kablo çekilmeden-delik açılmadan bağlantı yapılıyormuş.

BT kitinin tam özellikleri İngilizce bir sitede şu şekilde yazıyor:

Bluetooth connectivity

New Punto may be equipped with Bluetooth hands-free mobile phone technology with voice recognition, to ensure maximum driving safety under all conditions. The system allows for the use of Bluetooth-compatible mobile phones anywhere on board, even when stowed in storage compartments, jackets or handbags.

The Bluetooth hands-free system is fully integrated into the new Punto. It is accessed via a control panel display allied to control keys located on the steering wheel as well as the latest voice activation technology, which has no need to learn a user’s voice in advance. It will store details of and manage up to five mobile phones simultaneously, enabling more than one passenger to make use of the hands-free facility.

The system automatically lowers the volume of the radio, and allows occupants to hear the caller through the stereo loudspeakers. An integral, echo-cancellation system maintains sound quality without any deterioration in timbre, thus preventing unpleasant, metallic tones. Moreover, the Bluetooth system is operable not only in the presence of a radio, but also when only the wiring is installed, hence retaining radio unit choice for the customer

Yani, İngilizcesi yeterli olmayanlar için özetlersek:
    Ses tanıma teknolojisi varmış. BT özelliklerine nasıl birşey olduğunu tam olarak çözemediğim bir kontrol panelinin ekranından ulaşıldığını yazıyor. Bu kontrol paneli, direksiyondaki tuşlarla bağlantılı imiş. Ayrıca ses tanıma özelliği gelişkin olduğu için, kullanıcının sesini öğrenme ihtiyacı yokmuş.5 ayrı telefonla ilgili bilgileri hafızasında tutabiliyor ve aynı anda yönetebiliyormuş. Bu özellik çok hoşuma gitti.
    Çağrı gelince radyo sesini otomatik olarak azaltıyormuş (ya da kesiyordur) Sistem yankı önleme özelliğine sahipmiş.

Katalogdaki adıyla yan kirişleri ben de ilk anda çözememiştim ama kiriş dedikleri işte şu aracın kapılarında yer alan siyah bantlarmış

Bu arada arka sportif tampon fotosu için sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 14 Mart 2006; 23:04:29 >

• Alarm jantlarıda koruyormu acaba ?
    Bluetoothun radyo sesini kesmesi benim için en önemli olan birde direksiyondan kontrolü
    araçla giderken cebimde olunca çıkarması zor oluyor... cebe koymazsamda yüksek sesle müzik dinlerken duyulmuyor.
    Ön arka tampon 17" jant ve cam rüzgarlığı çok sportif yapıyor aracı
    ama kirişler olayı bozmuş active gibi olmuş
    acaba antrasit zeminli angel eye farlar vede stoplar ne zaman çıkar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadikxp

Alarm jantlarıda koruyormu acaba ?
    Bluetoothun radyo sesini kesmesi benim için en önemli olan birde direksiyondan kontrolü
    araçla giderken cebimde olunca çıkarması zor oluyor... cebe koymazsamda yüksek sesle müzik dinlerken duyulmuyor.
    Ön arka tampon 17" jant ve cam rüzgarlığı çok sportif yapıyor aracı
    ama kirişler olayı bozmuş active gibi olmuş
    acaba antrasit zeminli angel eye farlar vede stoplar ne zaman çıkar.

Bu cam rüzgarlığı neye benziyor, merak ettim aslında. Taksiciler falan Şahin'lere takardı kahverengi plastik birşey, onun gibi mi acaba?
    Aslında yağmurda veya rüzgarlı havalarda camı aralayabilme açısından faydalı. Bir de dediğin gibi sportif görüntüye katkısı varsa onu da yazdırırım. Bir fotoğrafını görebilseydim iyi olurdu, araştıralım bakalım.

BT kiti tam benim istediğim gibi olmuş. Ses kesiyor, direksiyondan kontrol var, 5 ayrı telefonu cepte, arka koltukta, bagajda vs. bile olsa ses tanıma ile kontrol edebiliyor.

• arka tamponun gözüktüğü resimde var
    cama dikkatli bak
  • Evet şimdi farkettim. Açıkçası güzel duruyor orada, öyle aksesuarcıdan alınmış gibi kaba bir duruşu yok. Aksine iyi durmuş. Aklıma yattı bu rüzgarlık...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.