Şimdi Ara

ralli pilotu olmak İçin yapılması gerekenler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
6.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim ralli pilotluğu ile ilgili üç sorum olacaktı:

1-Ralli pilotu olmak için Ankara'da eğitim veren yerler var mı ?
    2-Bu spor dalı için kaç yaşından başlamak gerekiyor ?
    3-Ralli pilotu olmak için neler yapmak gerekiyor ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kopur -- 11 Haziran 2012; 20:04:42 >

• Video izleyip gaza gelen her genç, çocuk ben nasıl ralli pilotu olurum deyip duruyor 50 defa cevap verildi bunlara. Böyle ciddi bir arzusu olana internet derya zaten kendi bulup öğrenirdi ama yok herşey hazıra söylensin.
    Olamazsın arkadaşım. Yaşla öyle kursa gidip eğitim almakla olmuyor bu işler. Öyle 6 aylık kursu mu var sanıyorsunuz bu işlerin anlamadım ki. Bu iş ter işi, yıllarını harcama işi. Şuan mevcut yarışan gençlerin babaları pilot olduğu gibi ailen de bu konuda destek yoksa yerel çapta bile olamazsın.
    Global manada WRC :D felan zaten olamazsın kimin oğlu olursan ol. Volkan bile sponsor bulamıyor kendine global katılabildiği org. sayısı sınırlı.
    Ortaokul çağında biz nasıl olunabileceğini de biliyorduk ancak karting e bile yetmiyor bütçe.
    Sırf başkaları da yazmış diye yazayım dedim. Arkadaşlar geçmiş konuları paylaşmış. Motorsporları bölümünde F1 pilotu konusuna da yazmıştım. Burada bile arama yapmaya üşendikten sonra anca evine al bi direksiyon RBR yükle online pilot olursun.
    http://www.tosfed.org.tr/sss.asp

Ankara da öyle bir yer yok isteyeceği tüm paraları dökebileceksen gel ist. da Volkan hocanın adamları temel eğitimi verir sana. Başka da körfez şehirlerinde ancak oralarda yaşayıp tozunu içine çekmek lazım toprağın. Tr de ralli pilotluğu da öyle matah bişey değil yani.

• ralli pilotu olmak

anlatayım

öncelikle çok iyi bir pilottan eğitim almanız gerekiyor. haftalık ders ücretleri 3 milyar civarı. eskişehir yeşilova harmanova beylikdüzü yunanistan rallisi gibi rallilerde boy göstermek için yaklasık 10 yıla yakın bir teccübeniz olması gerekli. ben 4 ay ders aldım virajlara hızlı giriyorum her hızda aracı istediğim şekle sokuyorum oo ben iyiyim demekle olmuyor bu işler.

ralli dersi alanların kendi içinde branşı olur. sen kum eğitimi alacaksın. ki arac yönlenmesinde süprizlerle dolu bir zemindir kum.

kısacası öncelikle aylar süren bir eğitim alacaksınız. fiyatı yukarıya yazdım hesabını yap.
    daha sonra kendine bir ralli aracı satın alacaksın. bir ekip kiralayacaksın
    ufak düzenlenen rallilerde iyi dereceler elde edersen büyük rallilere girersin

ankarada eğitim veren yerler var mı demişsin. ankarada bildiğim tek pilot ender kozlu.

özel bir araçle eğitim veriyor. yeri hipodrumda. drift akedemi olarak sitesi vardı bir aralar arayıp konusabilirsiniz.

eğitim verilen araç özel bir araç zaten baktıgın zaman göreceksin. yankdai kumandalardan abs iptali esp iptali kaygan zemin gibi özellikleri ayarlayabiliyorsunuz.

2-3 ay eğitim aldıgın zaman cok iyi oldugunu düsüneceksin çünkü aracı istediğin gibi kontrol edebileceksin istediğin hızda istediğin şekilde her viraja istediğiniz hızda girip cıkabilecek çok güzel hareketler yapacaksın ama bir ralliye girmek için yeterli değil bunlar

bknz: volkan ışık. (Türkiyenin en iyi pilotu olur kendisi)

bu iş sabır cesaret özgüven ve en önemlisi para gerektirir.

bu siteyi inceleyebilirsin:http://www.auto-drom.com/index-tr.htm

alman gereken eğitimler burada listelenmiş. bunlardan ayrı alacagın eğitimlerde var tabiki

http://www.auto-drom.com/egitim.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MB-CLS -- 12 Haziran 2012; 11:16:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: guyverland

Video izleyip gaza gelen her genç, çocuk ben nasıl ralli pilotu olurum deyip duruyor 50 defa cevap verildi bunlara. Böyle ciddi bir arzusu olana internet derya zaten kendi bulup öğrenirdi ama yok herşey hazıra söylensin.
    Olamazsın arkadaşım. Yaşla öyle kursa gidip eğitim almakla olmuyor bu işler. Öyle 6 aylık kursu mu var sanıyorsunuz bu işlerin anlamadım ki. Bu iş ter işi, yıllarını harcama işi. Şuan mevcut yarışan gençlerin babaları pilot olduğu gibi ailen de bu konuda destek yoksa yerel çapta bile olamazsın.
    Global manada WRC :D felan zaten olamazsın kimin oğlu olursan ol. Volkan bile sponsor bulamıyor kendine global katılabildiği org. sayısı sınırlı.
    Ortaokul çağında biz nasıl olunabileceğini de biliyorduk ancak karting e bile yetmiyor bütçe.
    Sırf başkaları da yazmış diye yazayım dedim. Arkadaşlar geçmiş konuları paylaşmış. Motorsporları bölümünde F1 pilotu konusuna da yazmıştım. Burada bile arama yapmaya üşendikten sonra anca evine al bi direksiyon RBR yükle online pilot olursun.
    http://www.tosfed.org.tr/sss.asp

Ankara da öyle bir yer yok isteyeceği tüm paraları dökebileceksen gel ist. da Volkan hocanın adamları temel eğitimi verir sana. Başka da körfez şehirlerinde ancak oralarda yaşayıp tozunu içine çekmek lazım toprağın. Tr de ralli pilotluğu da öyle matah bişey değil yani.

Ben hepsini inceledim. İncelemem sonucunda kafama 3 soru takıldı onları sordum. Hep İstanbul'da yaygınlaşmış doğal olarak ama Ankara'da bulamadım iş ta karting yarışları öğrenmeye kadar gitti. Kafam karıştı onun için soruyorum. Bu konuyu açmadan önce bu forumdaki konuları da inceledim 3 Konu açılmış burada adam akıllı onlara cevap verilmiş. Onlarda da her kafadan bir ses çıkmış yok Gazi Üniversitesine git yok Aries'te karting öğren yazmışlar Ne bu sinir anlamıyorum ki ? Hem kim 6 AYLIK KURS olduğunu söyledi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mercedes-SLK

ralli pilotu olmak

anlatayım

öncelikle çok iyi bir pilottan eğitim almanız gerekiyor. haftalık ders ücretleri 3 milyar civarı. eskişehir yeşilova harmanova beylikdüzü yunanistan rallisi gibi rallilerde boy göstermek için yaklasık 10 yıla yakın bir teccübeniz olması gerekli. ben 4 ay ders aldım virajlara hızlı giriyorum her hızda aracı istediğim şekle sokuyorum oo ben iyiyim demekle olmuyor bu işler.

ralli dersi alanların kendi içinde branşı olur. sen kum eğitimi alacaksın. ki arac yönlenmesinde süprizlerle dolu bir zemindir kum.

kısacası öncelikle aylar süren bir eğitim alacaksınız. fiyatı yukarıya yazdım hesabını yap.
    daha sonra kendine bir ralli aracı satın alacaksın. bir ekip kiralayacaksın
    ufak düzenlenen rallilerde iyi dereceler elde edersen büyük rallilere girersin

ankarada eğitim veren yerler var mı demişsin. ankarada bildiğim tek pilot ender kozlu.

özel bir araçle eğitim veriyor. yeri hipodrumda. drift akedemi olarak sitesi vardı bir aralar arayıp konusabilirsiniz.

eğitim verilen araç özel bir araç zaten baktıgın zaman göreceksin. yankdai kumandalardan abs iptali esp iptali kaygan zemin gibi özellikleri ayarlayabiliyorsunuz.

2-3 ay eğitim aldıgın zaman cok iyi oldugunu düsüneceksin çünkü aracı istediğin gibi kontrol edebileceksin istediğin hızda istediğin şekilde her viraja istediğiniz hızda girip cıkabilecek çok güzel hareketler yapacaksın ama bir ralliye girmek için yeterli değil bunlar

bknz: volkan ışık. (Türkiyenin en iyi pilotu olur kendisi)

bu iş sabır cesaret özgüven ve en önemlisi para gerektirir.

bu siteyi inceleyebilirsin:http://www.auto-drom.com/index-tr.htm

alman gereken eğitimler burada listelenmiş. bunlardan ayrı alacagın eğitimlerde var tabiki

http://www.auto-drom.com/egitim.htm

Teşekkürler. Keşke herkes sizin gibi insanları polemiğe sokmadan doğru düzgün cevap yazsa

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.