Şimdi Ara

Yeni nesil MacBook Pro'lar; Intel Ivy Bridge ve Nvidia Kepler harmonisi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
3.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni nesil MacBook Pro'lar; Intel Ivy Bridge ve Nvidia Kepler harmonisi!

Apple'ın yeni nesil MacBook Pro modelleri için geri sayım başladı. Eğer iddialar doğru çıkarsa, bugün başlayacak Küresel Geliştiriciler Konferansı'yla birlikte Apple, hem donanım hem de tasarım anlamında ciddi güncellemelerle gelmesi beklenen yeni MacBook Pro modellerini teknoloji tutkunlarının beğenisine sunacak. Bazı modellerinde yüksek çözünürlüklü retina ekrana yer verileceği konuşulan yeni modellerde, genel performansı arttırıcı iki önemli güncelleme olacak ki bunlar işlemci platformu ve ekran kartında yaşanacak.

Apple'ın Intel Ivy Bridge platformuna adapte olacağı zaten biliniyor. 22nm 3D transistör teknolojisi kullanılarak hazırlanan Ivy Bridge işlemci ailesi, Sandy Bridge jenerasyonuna kıyasla daha yüksek performansı daha düşük güç tüketim seviyesinde sunarken, aynı zamanda DirectX 11 destekli entegre GPU ile daha yüksek grafik performansı sağlıyor. Gelen bilgilere göre Apple, 15-inç boyutundaki yeni MacBook Pro modeli için tamamı Ivy Bridge tabanlı olmak üzere 2.3GHz, 2.5GHz ve 2.7GHz'de çalışan üç farklı işlemci seçeneği sunacak. Ekran kartı tarafında ise Cuppertino merkezli şirketin bir kez daha değişikliğe gideceği ortaya çıktı. Dönem dönem değişiklikler yapan Apple, en son geçtiğimiz yıl AMD tabanlı ekran kartlarının kullanımına başlamıştı. Yeni nesil MacBook Pro'larla birlikte Apple yüzünü tekrardan Nvidia'ya dönüyor ve şirketin, Kepler mimarisini kullanan yeni mobil GPU'larına adapte oluyor.

Ortaya çıkan ilk görüntüler, yeni nesil MacBook Pro modellerinde, Nvidia'nın GeForce GT650M çözümünü kullanıldığını gösteriyor. Bu GPU ile birlikte Nvidia, dizüstü bilgisayarlarda Battelfield  3 oyunun en yüksek kalite ayarlarında akıcı bir şekilde oynanabileceğini söylüyor. Görünen o ki yeni MacBook Pro'lar, artan işlem gücü ve gelişlen görsel yetenekleri sayesinde daha fazla kullanıcı kitlesinin ilgisini çekecek gibi. Apple'ın 2012 modeli yeni dizüstü bilgisayar gamı için başka ne gibi güncellemeler sunacağı şu an için bilinmiyor ancak bazı iddialara göre şirket, daha ince kasa tasarımına geçiş yapabilmek için optik sürücüden vazgeçebilir. Bazı kullanıcı kesimleri için bu durum belirli seviyede olumsuzluk yaratacakmış gibi görünse bile günün sonunda MacBook Air'a yakın incelik seviyesinde yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar, Apple arenasında da yerini almış olacak. Öte taraftan Mac OS X işletim sistemine yönelik bir takım güncelleme ve yenilikler de yeni MacBook Pro'larla birlikte sunulabilir. Tüm gelişmeler için gözümüz kulağımız bugün başlayacak Küresel Geliştiriciler Konferansı'nda olacak.

• Malum firmalar Apple'ın işletim sistemlerini kopyaladılar, telefonlarını kopyaladılar, tabletlerini kopyaladılar, etkinliklerini kopyaladılar, türlü türlü haksız davalara ve iftiralara maruz kaldı ama Apple kaya gib dimdik ayakta!

• 5000 serisinde AMD kullanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Verimlilik olayı Nvidia tarafında şu anda o zaman.
  • Bu hafta herşey belli oluyor. Aylardir bekliyorduk finishe geldiler sonunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sefer çok iyi olacak macler,apple hepsinde olmasa da 15" ve 17" mb prolarda çok güçlü donanımlar kullanıyor.Yeni modeller daha ince,yüksek çözünürlüklü ve daha dolu gelecek ama beğenmediğim iki nokta var biri aşırı ısınma problemi,ciddi anlamda ısınıyorlar,ikincisi ios a kaydırılan mac os x işletim sistemi daha profesyonel bir yaklaşım sergilemek yerine işletim sistemi basitleştiriliyor.

• amd veya nvidia işlemcisi filan hiç farketmez arkadaşlar apple olması yeter.. her zaman olduğu gibi yine apple en iyisini, en güzelini ve performansılısını üretecektir. İphone 4'ümden sonra neredeyse 1 yıldır yemedim içmedim okuluma bile yürüyerek gittim yeni seri için para biriktiriyorum çıktığı gibi hemen alıcam allah izin veririse bütün ürünlerimin apple olmasını istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 11 Haziran 2012; 16:40:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

Bu sefer çok iyi olacak macler,apple hepsinde olmasa da 15 ve 17 mb prolarda çok güçlü donanımlar kullanıyor.Yeni modeller daha ince,yüksek çözünürlüklü ve daha dolu gelecek ama beğenmediğim iki nokta var biri aşırı ısınma problemi,ciddi anlamda ısınıyorlar,ikincisi ios a kaydırılan mac os x işletim sistemi daha profesyonel bir yaklaşım sergilemek yerine işletim sistemi basitleştiriliyor.

ısınmasını zaten tasarımına borçlu neden fan sesi diger markalara göre daha az düsündünüz mü hiç, apple sıcaklıgın bi kısmını dış tasarımında kullandıgı alüminyum a vererek daha kücük fanlarla daha fazla verim alıyor.

• Saat 20.00'de canlı yayın olmayacak mı? 3. Nesil iPad tanıtımında olduğu gibi.

• adamların firma takıntılarının olmaması çok güzel bir olay. hem verimlilik hem performans konusunda AMD önde olduğu zaman onunla çalışıyor, nvidia önde olduğu zaman da onunla çalışıyor. bu da bize apple'ın kaliteye ne kadar önem verdiğini gösteriyor. en iyisi için hangisi gerekiyorsa adam onu kullanıyor. bu çok açık ve net görünen bir gerçek adamların hedefi hep en iyi demek ki... bu tartışma götürmez bir gerçek olarak net bir şekilde görülüyor. yüksek çözünürlüklü bir ekran olsa mesela yeni ipaddeki gibi bir ekranla gelirse yeni bir dönemi başlatır apple...

• canlı yayın zor, ama gelişmeler yazılarla anlatılır büyük ihtimalle
  • quote:

Bu sefer çok iyi olacak macler,apple hepsinde olmasa da 15" ve 17" mb prolarda çok güçlü donanımlar kullanıyor.Yeni modeller daha ince,yüksek çözünürlüklü ve daha dolu gelecek ama beğenmediğim iki nokta var biri aşırı ısınma problemi,ciddi anlamda ısınıyorlar,ikincisi ios a kaydırılan mac os x işletim sistemi daha profesyonel bir yaklaşım sergilemek yerine işletim sistemi basitleştiriliyor.

Benim bildiğim 17 inç macbook pro olmayacak diye biliyorum, satışlardan memnun değildi galiba öyle haberler vardı ama belki çıkabilir..
  • Bu sefer Mac'ler eskiye nazaran çok daha iyi olacak gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

Bu sefer çok iyi olacak macler,apple hepsinde olmasa da 15" ve 17" mb prolarda çok güçlü donanımlar kullanıyor.Yeni modeller daha ince,yüksek çözünürlüklü ve daha dolu gelecek ama beğenmediğim iki nokta var biri aşırı ısınma problemi,ciddi anlamda ısınıyorlar,ikincisi ios a kaydırılan mac os x işletim sistemi daha profesyonel bir yaklaşım sergilemek yerine işletim sistemi basitleştiriliyor.

Benim bildiğim 17 inç macbook pro olmayacak diye biliyorum, satışlardan memnun değildi galiba öyle haberler vardı ama belki çıkabilir..

retina ekranlı 17-inç macbook pro hayal gibi, ama yaptık olacak derlermi derler; piyasadaki 17inçlerin karşısına rekabet etmek adına bir 17inç model sunmak zorundalar

• quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

retina ekranlı 17-inç macbook pro hayal gibi, ama yaptık olacak derlermi derler; piyasadaki 17inçlerin karşısına rekabet etmek adına bir 17inç model sunmak zorundalar

dur dur moralimi bozma :)) bir hevesle 2011 early 17 pro var elimde.. Retina ekranlı çıkarsa çok koyar

• İşte şimdi olmuş , neydi o AMD deki video encode sorunları !! Hallolmayacak bir şey değildi ama neyse... Şimdi değiştirilmeyi hak eden bir Mac olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

İşte şimdi olmuş , neydi o AMD deki video encode sorunları !! Hallolmayacak bir şey değildi ama neyse... Şimdi değiştirilmeyi hak eden bir Mac olmuş.

aslında henüz olan birşey yok bunlar iddialardan ibaretler, gerçi bugüne kadar yapılan iddiaların yarısı bile gerçekleşse gene değiştirmeyi hakedecek orası ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

İşte şimdi olmuş , neydi o AMD deki video encode sorunları !! Hallolmayacak bir şey değildi ama neyse... Şimdi değiştirilmeyi hak eden bir Mac olmuş.

aslında henüz olan birşey yok bunlar iddialardan ibaretler, gerçi bugüne kadar yapılan iddiaların yarısı bile gerçekleşse gene değiştirmeyi hakedecek orası ayrı

Haber bir çok yabancı sitede doğrulanmış fake olacağını sanmıyorum , ekran çözünürlüğü de doğrulanırsa çok iyi olacaktır Mac kullanıcıları için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Malum firmalar Appleın işletim sistemlerini kopyaladılar, telefonlarını kopyaladılar, tabletlerini kopyaladılar, etkinliklerini kopyaladılar, türlü türlü haksız davalara ve iftiralara maruz kaldı ama Apple kaya gib dimdik ayakta!

İsletim sistemini kim kopyalamis ? Haksiz dava ve iftira konusunda ise apple kadar igrenc bir firma yoktur heralde, para kazanmak icin her seyi yapiyorlar. Babaniz apple da calisiyor gibi savunmayin su firmayi .

• hayret bu sefer sürekli apple haberi giriyorsunuz , apple'dan para mı alıyosunuz diyen olmamış

• quote:

Orijinalden alıntı: dark-knight

hayret bu sefer sürekli apple haberi giriyorsunuz , apple'dan para mı alıyosunuz diyen olmamış

henüz erken diye düşünüyorum akşama kadar gerçekleşir buda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.