Şimdi Ara

LG Mobile, Optimus 4X HD'yi 11 Avrupa ülkesinde satışa sunmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Güney Kore'nin iki numaralı akıllı telefon üreticisi LG Mobile'ın dört çekirdekli işlemciye sahip ilk modeli Optimus 4X HD'nin, bu aydan başlayarak Avrupa pazarına giriş yapacağı resmiyet kazandı. Firmanın resmi internet sitesinde yayımladığı basın duyurusuna göre Optimus 4X HD, aralarında Almanya, Hollanda, İsveç, İngiltere ve İtalya'nın bulunduğu 11 farklı Avrupa ülkesinde satışa sunulacak.

Kısaca özetleyecek olursak Optimus 4X HD, 1.5 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 platformu (ARM Cortex-A9 tabanlı), 1 GB RAM, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi, 4.7-inç boyutunda ve 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde TrueHD IPS ekran, Full HD video kaydı yapabilen 8 MP kamera ve 2150 mAh bataryaya ev sahipliği yapıyor.

• Umarım One X'teki gibi şarj ve işlemci verimliliği sorun olmaz.. SGS3 için ise ciddi bir rakip olacağı kesin..
  • Tasarımı galaxy s3 ten daha iyi diğer yönlerini incelemeler ve karşılaştırmalarda göreceğiz.

• s2 işte diger bi versiyonu daha vardi oda cıksın almayı dusunuyorum geçen ay söylemiştim.

• Yeterli güncelleme desteği vermediğini düşündüğüm bir firma güzel performansı olan telefonları üretip desteği kesiyorlar örn. Lg Optimus 3D.Tasarımı kötü durmuyor diğer üreticilere göre geç kalsada hamlesini yapabilmiş.2012 Yılının amiral gemileri gereksiz performans çılgınlığına sahip kullanıcıların çoğu 3. çekirdeği bile kullanmıyordur diye düşünüyorum.
  • 4.3 inç olsaydı daha iyi olurdu,cihazın donanımına ise denecek laf yok...yazılım desteği tek soru işareti...

• Seni televizyonlarinla seviyorum LG telefonda benden uzak dur.

• LG'nin Android arayüzlerini yeterince iyi ve stabil bulmuyorum. Öncelikle yazılım açısından iyileştirmeler sunması lazım.

• kızları görünce telefondan soğudum.

• Tasarım güzel eğer yazılımda en azından diğer Tegra 3'lü telefon One X kadar stabilse alınabilir. Gerçi HTC'ninde yazılımı pek stabil değildi ama adamlar sürekli güncellemyle baya yol katettirdiler telefona LG'de enazında bunu yapabilmeli başlarda stabil olmasada...

• Donanımı güzel de ya yazılım? Ferrari'ye benzin diye sulandırılmış benzin koymasınlar da...

• Bu telefonu merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Tasarım güzel eğer yazılımda en azından diğer Tegra 3lü telefon One X kadar stabilse alınabilir. Gerçi HTCninde yazılımı pek stabil değildi ama adamlar sürekli güncellemyle baya yol katettirdiler telefona LGde enazında bunu yapabilmeli başlarda stabil olmasada...

İş LG'nin güncellemelerine kaldıysa o iş ya. Sadece üretir LG, sonra unutur.

• Öncelikle yazılım açısından iyileştirmeler sunması lazım.

• Sürekli lg nin güncellemesine laf atanların %90 ı hiç lg kullanmamş insanlar.Lg nin 2.3 ü diğerlerinin 4 ü ile kapışabiliyor adamlar sağlam yapıor.Malzeme ve ekran kalitesi zaten en üst seviye.Ayrıca acaba androidden anlayan kaç kişi orjinal yazılım ullanıyor herkes zaten custom kullanıyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: aloneman5

Sürekli lg nin güncellemesine laf atanların %90 ı hiç lg kullanmamş insanlar.Lg nin 2.3 ü diğerlerinin 4 ü ile kapışabiliyor adamlar sağlam yapıor.Malzeme ve ekran kalitesi zaten en üst seviye.Ayrıca acaba androidden anlayan kaç kişi orjinal yazılım ullanıyor herkes zaten custom kullanıyo.

Aynen katılıyorum son cümlene ben şu anda S2 için orjinal 4.0.3 olmasına rağmen Cyanogenmod 9 ile 4.0.4 kullanıyorum.

• quote:

Sürekli lg nin güncellemesine laf atanların %90 ı hiç lg kullanmamş insanlar.Lg nin 2.3 ü diğerlerinin 4 ü ile kapışabiliyor adamlar sağlam yapıor.Malzeme ve ekran kalitesi zaten en üst seviye.Ayrıca acaba androidden anlayan kaç kişi orjinal yazılım ullanıyor herkes zaten custom kullanıyo.

Herkes custom rom kullanıyor öyle mi? Hocam sen çevrendeki insanları herkes olarak görüyorsun herhalde. Telefon kullanıcılarının %80'i rom'un ne olduğunu bilmez. Custom Rom vs. sadece senin gibi bu işe meraklı ve forumlarda ve nette araştırma yapan insan işidir. Yoksa çoğu kullanıcı ürün nasıl geldiyse öyle kullanır. Hatta bu %80'lik kesimin en az yarısı telefonu güncellemek gerektiğini bile bilmez. Yani resmi güncellemeler bile aklına gelmez. O nedenle orjinal güncelleme desteği bence çok çok önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

quote:

Herkes custom rom kullanıyor öyle mi? Hocam sen çevrendeki insanları herkes olarak görüyorsun herhalde. Telefon kullanıcılarının %80'i rom'un ne olduğunu bilmez. Custom Rom vs. sadece senin gibi bu işe meraklı ve forumlarda ve nette araştırma yapan insan işidir. Yoksa çoğu kullanıcı ürün nasıl geldiyse öyle kullanır. Hatta bu %80'lik kesimin en az yarısı telefonu güncellemek gerektiğini bile bilmez. Yani resmi güncellemeler bile aklına gelmez. O nedenle orjinal güncelleme desteği bence çok çok önemli.

Dikkat edersen orda anlayan dedim ayrıca 4x hd alıpta androidden anlamayan varmıdır acaba?En anlamayan insan bile mecbur öğrenir.Zaten anlamayanada 4.0 5.0 2.0 farketmez hıza kaliteye bakar ve lg nin yaptığı süümler sağlam oluo daha önce ip4,optimus 2x,3d galaxy s2 kullandım şuanda nexus kullanıyorum.Resmi güncellemeler bile aklına gelmez diyosun ama resmi güncelleme önemli diyosun.Anlamayan adam zaten bikere bile güncellemez geldiği gibi kullanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris5834 -- 11 Haziran 2012; 17:33:00 >

• LG donanımı güzel yapıyor ama yazilim konusunda pisman olursunuz sonuçta bir üst versiyon yazilim desteği sözü ile telefon satıp sonra çıkarmayan bir firma. (bkz. LG P503)

• evet haklısınız aslında gereklı yazılım destegını vermıyor LG ancak bu acık kaynak kodlu bı ısletım sahıbı oldugunu ıcın
    kımseye baglı kalmadan Custom Rom ıle herseyı yapabılırısızzz... Hemde yenı artırmak yada neyı azaltmak tum hersey elınızdeyken ne gerek var...

Bakınız dun İOS6 tanıtımları vardı. Fark ettınız bu anlatıların cogu zaten Andridte bastanberı var olan seyler... Iste bunu demeye calsıyorum...
    Eger sız acık kaynak kodunun ıdında bı yerlere takılıp kalırsanız ONLAR sıze ne verırlerse onula yetınmek zorunda kalırsanız...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.