- x
Yeni Bisikletlerimiz Kron XC 250 [2013] (Siyah Beyaz Turuncu) & (Siyah Beyaz Mavi)
144 Cevap20259 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

249 Mesaj
10 Haziran 2012; 11:06:51 

Bisikletin 1 yıl sonra ilk ve son halini bu linkteki konudan görebilirsiniz http://forum.donanimhaber.com/m_76286460/tm.htm

Selam arkadaşlar.
Konuyu Bisikletforum'da paylaşmıştım burada da paylaşayım dedim.Bisikletleri alalı 6 gün oluyor.Sirkeci Efor Bisiklet'ten aldık.Oradaki abimiz bisikletlere önce 550'den kapıyı açtı tabi bizde dedik 500 e alan var biz 500 den yukarısını vermeyiz falan :) o da dedi bunlar 2013 modellerin numuneleri size son 525 olur daha kuruş inmem dedi.Bizde o zaman aksesuarlarda bi güzellik yaparsın dedik olur tabi dedi.Aksesuarlarla birlikte toplam 670 liraya getirdik.(Aksesuarlar:Suluk pompa yama seti km saati eldiven kilit kask) Aldığımız ilk gün 6 yıldır bisiklete dokunmadığım halde 30 km yol yaptık ve hiç yorulma falan yok ne bacak ağrısı var ne bişey.2 günde 60 km yol yaptık.Bisiklet hiç yormuyor desem yeridir.Gören herkes beğeniyor bisikletleri.İlk kazamıda yaptım bu arada.Eyüp'te caddede giderken bizim kuzen durmuş kaldırımın kenarında ön tekeri kaldırıma koymuş arkası caddede. Bende fark etmedim 35 km hızla gidiyordum.Ön frene bi asıldım takla attım suluk falan caddeye fırladı üstünden araba geçti suluk parçalandı.İlk resimlerdeki kırmızı suluk sizlere ömür :) ama ön frene asılmasaydım bizim kuzenin arka vites ve jant pert olacaktı, benimde ön amortisör + teker pert olacaktı.(Edit: Editlediğim son kazamdan sonra buna artık ihtimal vermiyorum koskoca arabayı pert ettim bisiklet hala taş gibi sağlam :D )Takla attım ama pişman değilim nazarlık oldu :)

Kazalarım(ATEŞ):
1-Kuzene çarpıp takla attım suluk pert bisiklette çizik yok
2-Halk otobüsü çarptı 1 metre uzağa fırladım km saatinin sensörü tutan lastiği koptu sadece :) bende hasar yok
3-Fatih'te köpek sürüsü (yaklaşık 10 it) kovaladı kaldırıma çarpıp takla attım bisiklet ve ben hala sağlamız (Maşallah deyin nazar değmesin :) )
4-Yokuş aşağı 50 ile arabaya çarptım arabanın yan arka kısım pert bisiklette çizik dahi yok fakat bu sefer bende birkaç çizik ve ufak tefek hasarlar var olsun o kadar
ve ve en önemlisi 2000 km'yi devirdik ikimizinde lastikleri 1 kere bile olsun hala patlamadı bizde şaşırdım bu duruma.Hatta bi kere şişe dibinin üstünden geçtim sivri yeri lastiğe sapladı fakat cam kırıldı yinede lastik delinmedi.

EDİT(1.2.2013)(ATEŞ): Geçen yokuş aşağı 50 civarı hızla giderken yola birden sağ yoldan araba fırladı bende hızımı alamadım arabanın arka lastiğin biraz yanına yani bagaj kısmına yandan dik bir şekilde çarptım ve arabanın üstünden yola uçtum.Ben bir tarafa(yüzüstü) bisiklet bir tarafa(5 metre uzağa) fırladı.Yerdeyken dedim kesin bisiklet bu sefer pert oldu hiç kurtuluşu yok.Sonra kendime gelince baktım adam tuttu kaldırdı bisikleti açtı ayaklığı koydu kenara.Etrafımda baya bi kalabalık vardı.Sonra bişeyin var mı dediler su falan getirdiler.Allah'tan kask falan vardı da kafamı yere vurmadım yüzümde hafif sıyrıklar, omzumda ve bacağımda morluklar ve karnımda zedelenmeler vardı.Bendeki hasar tespitini yaptıktan sonra bisikletteki hasar tespitine sıra geldi.Baktım bisiklete tekerleri falan dönderdim zerre kadar sorun göze çarpmadı.(daha sonra hiçbir tamir görmedi hala sorunsuz kullanıyorum)Sonra arabaya bakayım dedim ve o an şok oldum resmen.Bildiğin araba içe göçmüştü ve benim bisiklette çizik dahi bulamadım.Kazayı görenler haricinde, sonradan gelenler inanmakta zorlandılar bisikletle arabaya çarpıp arabanın o hale gelip benim bisiklette çizik olmamasına.Birisinin ''zaten bisikletin markasına baksanıza abi kaliteli bisiklet olduğu belli'' falan dediğini duydum arkalardan :)Hala da o kazadan sonra tamirci görmedi.Ve en önemlisi 2000 kilometreyi devirdim bu bisikletle 1 kere bile lastik patlamadı benim de kuzeninde.Zaten hep ikimiz birlikte çıkarız turlara.2000 km'de lastik patlamaması şans değil kalite :) Uzun lafın kısası bu kazadan sonra Kron XC 250 taştan bile daha sağlam bana göre :)

BUZ VE ATEŞ (Ateş Benim)
0

0

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Buz'un sahibinin babası.Buz'u beğenmemiş benim Ateş'e biniyor :)
0
0
0

Max hız 58.9 Alibeyköy Saya yokuşunda temkinli olmasaydım daha da çıkardı bu hız :)(Echowell Eon 11)
0
0
0
0
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlıAdam -- 1 Ağustos 2013; 11:26:27 >

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
11 gün 22 sa. 45 dk. kadarı kaldı.
10 Haziran 2012; 16:05:42 

Hayırlı olsun hocam.İlk ve son kazanız olur umarım :)

1364 Mesaj
10 Haziran 2012; 18:24:10 

hayırlısı olsun iyi günlerde kullan
bende almayı planlıyorum xc 250 den
sanalazarda 540/12 taksit buldum ankarada
siyah-gri olanını beğendim
canlı gördüysen tavsiye edermisin?

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT
Huawei Ascend Mate Kullanıcısı

157 Mesaj
10 Haziran 2012; 20:45:23 

Hayirli olsun en iyi secimi yapmissiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1027 Mesaj
11 Haziran 2012; 1:33:55 

net ağırlığı kaç kg?

çok olmadığımız kesin
çok olan tarafta değiliz
çok olan tarafta olmayacağız

249 Mesaj
11 Haziran 2012; 14:07:43 

quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

hayırlısı olsun iyi günlerde kullan
bende almayı planlıyorum xc 250 den
sanalazarda 540/12 taksit buldum ankarada
siyah-gri olanını beğendim
canlı gördüysen tavsiye edermisin?

siyah alacaksan mat siyah almalısın bence.Diğer düz siyah çok sıradan duruyor canlı olarak gördüm.Eğer başka renk alacak olsaydım mat siyah alırdım.

quote:

Orijinalden alıntı: osmanalba

Hayirli olsun en iyi secimi yapmissiniz

Sağolun arkadaşlar.

10 Mesaj
13 Haziran 2012; 14:18:54 

İyi güzel hayırlı olsun..

Buzun sahibinin babası buzu sevmemiş senin ateşe biniyor hmm..

İkiside aynı değilmi bu bisikletlerin bu adam seninkine biniyorsa bu adama şunu söylemek lazım.

Herkesin malı kıymetlidir.

54 Mesaj
13 Haziran 2012; 15:17:35 

hocam aslında ön disk olsa daha iyi olmuyomu ???

38 Mesaj
14 Haziran 2012; 12:05:30 

Usta hiç 100 km üstü yolculuğa çıktın mı nasıl sence performansı ben de almayı düşünüyorum da

249 Mesaj
14 Haziran 2012; 12:44:50 

quote:

Orijinalden alıntı: garintsi

Usta hiç 100 km üstü yolculuğa çıktın mı nasıl sence performansı ben de almayı düşünüyorum da

120 km yol yaptım tık yok bisiklette.Ayrıca bende de tık yok :) İşim gereği sürekli ayaktayım ve dün iş çıkışı kuzenle İstanbul turu atalım dedik.Atladık gece 1 de bisikletlere Alibeyköyden > Eminönü>Ayasofya>Fatih>Edirnekapı>Gaziosmanpaşa yaptık.Km hesaplamadım ama 35 km yol yapmışızdır.Gece 4 te geldik eve ve ben işten çıkmış olmama rağmen gram yorulma yok bisiklet akıyor yolda :)

quote:

Orijinalden alıntı: MacMania

hocam aslında ön disk olsa daha iyi olmuyomu ???

Hocam diskle falan uğraşmak istemedim başlı başına sıkıntı disk fren.V fren almamın tek nedeni kafam rahat etsin tamirini kendim yapabileyim.Genellikle uzun turlara çıkacağım için disk almadım.Çanakkale'ye gidicez 1 ay sonra bisikletle.

52 Mesaj
17 Haziran 2012; 1:53:59 

XC 250

0

0

0

Ekteki dosya (3)

Opel Astra Sports Tourer Sport 2011- 1.3 CDTİ Siyah-

7774 Mesaj
17 Haziran 2012; 13:31:34 

quote:

Orijinalden alıntı: northstar52

XC 250

0

0

0

Kimde görsem elcikleri bu şekil arkadaş acaba benim xc250nin elcikleri aldığım yer mi değiştirdi ki Gerçi velonun elciklerini aldım şimdi ben.Bu arada resmi kitap ayracıyla mı çektin dostum ekteki dosyadan bakayım dedim o da küçücük

24 Mesaj
17 Haziran 2012; 17:46:24 

hayırlı olsun kaliteli bisiklet.

Potansiyel Mitçi Bülent Başkağan

249 Mesaj
24 Haziran 2012; 1:58:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Keiran Lee

hayırlı olsun kaliteli bisiklet.

teşekkür ederim :)

359 Mesaj
24 Haziran 2012; 21:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

teşekkür ederim :)

bisikletler çok hoşuma gitti echowell v3 km saatim vardı ekranını çatlattım eon 11 almayı düşünüyorum siz ne kadara aldınız herhangi bi sorun çıkardılar mı şimdiye kadar

249 Mesaj
25 Haziran 2012; 12:28:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Merlin's Pants

bisikletler çok hoşuma gitti echowell v3 km saatim vardı ekranını çatlattım eon 11 almayı düşünüyorum siz ne kadara aldınız herhangi bi sorun çıkardılar mı şimdiye kadar

ben %50 indirimli almıştım 40 liraya geldi.Normal fiyatı 80 lira.Şuana kadar hiçbir sorun çıkarmadı gayet güzel ve kibar duruyor.Dokunmatik olmasıda su geçirmemezlik konusunda ekstra fayda sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlıAdam -- 25 Haziran 2012; 12:30:39 >

2257 Mesaj
25 Haziran 2012; 13:29:41 

Bisiklet forumda gormüştüm konunuzu. Ben buz'u daha çok beğendim ama. Belkide kendi bisikletimin rengine yakın diye.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..
#occupygezi #occupyturkey

249 Mesaj
26 Haziran 2012; 0:31:09 

quote:

Orijinalden alıntı: El Cazador

Bisiklet forumda gormüştüm konunuzu. Ben buz'u daha çok beğendim ama. Belkide kendi bisikletimin rengine yakın diye.

Valla zevkler ve renkler tartışılmaz kişiden kişiye göre değişir ama Buz'un şimdiki halini görmek istemezsin heralde :) beyaz olan jantlar şuan tozdan sarı renge döndü şimdiden :) arkadaş biraz pasaklı o kadar dedim beyaz tonlu alma diye ama dinlemedi :) neyseki bende sorun yok siyah siyah takılıyorum hala ilk günkü gibi :)

84 Mesaj
26 Haziran 2012; 0:54:04 

merhaba bende bu bisikleti düşünüyorum ancak tam karar veremedim,kullanan arkadaşlar son yorumunuz nedir,yani test edip sürdükten sonra
malzemelerde herhangi bir sorun yaşadınız mı ?

2257 Mesaj
26 Haziran 2012; 1:07:25 

quote:

Valla zevkler ve renkler tartışılmaz kişiden kişiye göre değişir ama Buz'un şimdiki halini görmek istemezsin heralde :) beyaz olan jantlar şuan tozdan sarı renge döndü şimdiden :) arkadaş biraz pasaklı o kadar dedim beyaz tonlu alma diye ama dinlemedi :) neyseki bende sorun yok siyah siyah takılıyorum hala ilk günkü gibi :)

Güle güle kullan hocam.

Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..

249 Mesaj
26 Haziran 2012; 10:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: zombi1

merhaba bende bu bisikleti düşünüyorum ancak tam karar veremedim,kullanan arkadaşlar son yorumunuz nedir,yani test edip sürdükten sonra
malzemelerde herhangi bir sorun yaşadınız mı ?

Hiçbir sorun yaşamadık şimdiye kadar lastik bile patlamadı.Hatta bir sefer takla attım, bir sefer de iett otobüsü çarptı 1 metre fırladım ama bisiklette ve bende tık yok çok şükür :)

2257 Mesaj
26 Haziran 2012; 13:55:14 

quote:

Hiçbir sorun yaşamadık şimdiye kadar lastik bile patlamadı.Hatta bir sefer takla attım, bir sefer de iett otobüsü çarptı 1 metre fırladım ama bisiklette ve bende tık yok çok şükür :)

Bisikleti nasıl sürüyorsun yahu, az dikkat et.

360 Mesaj
30 Haziran 2012; 9:26:26 

Resimler çok güzel allah kaza bela vermesin.

Çal Çingene

2 Mesaj
30 Haziran 2012; 11:27:21 

Bu tarz bısıkletler cok hafıf oluyomus dıye bılıyorum dogrumudur ?

249 Mesaj
1 Temmuz 2012; 12:17:37 

quote:

Orijinalden alıntı: HCalifornia

Resimler çok güzel allah kaza bela vermesin.

Teşekkür ederim sağolun.

quote:

Orijinalden alıntı: osiom

Bu tarz bısıkletler cok hafıf oluyomus dıye bılıyorum dogrumudur ?

evet hafif 13 kilo civarı.Yolda giderken altından kaçacak gibi neredeyse ama bu savurduğu anlamına gelmiyor aksine daha iyi bir yol tutuşu var.

330 Mesaj
1 Temmuz 2012; 12:40:52 

Hayırlısı olsun. Kronun çok tutulan modellerinden. Gün boyu sahilde bayağı görüyorum :) Hatta biriyle kapıştım Kron markasına bakarak dere tepeye çıkıp geçmeye çalıştı , jantları alıyordu eline :)) Çok zorlamamak lazım , ne kadar iyi bakarsanız , o kadar uzun ömürlü olur ..

2012 Merida Matts TFS 300d

23 Mesaj
3 Temmuz 2012; 22:12:11 

bisikletleriniz hayırlı olsun...turuncu olanından ben de aldım kaçkardan.gerçekten çok güzel.çevremdekilerde beğendi.birkaç sorum olacak sizlere.zincire dikkat etmediğim için daha ilk gün kadroya zarar verdi.zincir kadroya(arka teker bağlantısı) çok fazla değdiği için deformasyon oldu boyada hasar meydana geldi.bisikletçiler zincirin gayet normal olduğunu oraya bir parça koymamı tavsiye etti.2.olarak bazı viteslerde çıt çıt diye pedala bastıkça ses geliyor ne olduğunu tespit edemedik.3.ön taraf gidondan veya maşadan bugün bozuk yay sesi gibi ses gelmeye başladı yarın yağlıyacam inşaallah geçer.4.arka vites göstergesi çalışmıyor.vitesin kaça geçtiğini biliyorum ama göstergenin çalışmaması sıfır bisiklet için kötü.yarın onu da sökecem bakalım.bu tür sorunlar normal mi?tabiki bu fiyatlarda alınabilecek en iyi bisikleti adığımızı düşünüyorum...

249 Mesaj
4 Temmuz 2012; 13:23:26 

quote:

Orijinalden alıntı: serhat2

bisikletleriniz hayırlı olsun...turuncu olanından ben de aldım kaçkardan.gerçekten çok güzel.çevremdekilerde beğendi.birkaç sorum olacak sizlere.zincire dikkat etmediğim için daha ilk gün kadroya zarar verdi.zincir kadroya(arka teker bağlantısı) çok fazla değdiği için deformasyon oldu boyada hasar meydana geldi.bisikletçiler zincirin gayet normal olduğunu oraya bir parça koymamı tavsiye etti.2.olarak bazı viteslerde çıt çıt diye pedala bastıkça ses geliyor ne olduğunu tespit edemedik.3.ön taraf gidondan veya maşadan bugün bozuk yay sesi gibi ses gelmeye başladı yarın yağlıyacam inşaallah geçer.4.arka vites göstergesi çalışmıyor.vitesin kaça geçtiğini biliyorum ama göstergenin çalışmaması sıfır bisiklet için kötü.yarın onu da sökecem bakalım.bu tür sorunlar normal mi?tabiki bu fiyatlarda alınabilecek en iyi bisikleti adığımızı düşünüyorum...

Aslında bu birazda şans işi.Kimine sağlam olan bisiklet denk gelir kimine bozulmaya yatkın olan kısmen kusurlu bisikletler denk gelir.Ama bu çok nadirdir.İlkten bende kadro zincir koruması taktırmayı unutmuştum.Eve döndüğümde (15 km civarı) zincirin altındaki kadronun çizildiğini gördüm sonra gidip koruma taktırdım.Ama pek sorun değil bisiklet dediğin çizikli olur :) Bisikleti aldığın yere götür garantisi var ne de olsa para almadan yaparlar vites göstergesini ve maşayı. Çıt çıt ses geliyorsa vitesin ayarı kaçmıştır.Zinciri aşağıya veya yukarıya zorluyordur ona da baktır.
Ama yinede bu fiyata alınabilecek en iyi bisiklet bence.1 ay oldu alalı 350 km yol yaptım zamanım olsaydı daha çok yapardım.Bisikleti sokmadığım çukur, dağ, taş, kaldırım kalmadı :) 60 km hızla yokuş aşağı çukurlu yolda seke seke gittim normalde bir bisikletin dağılması lazım bu durumda ama hala sapasağlam boşluk falanda yok göbeklerde.

68 Mesaj
5 Temmuz 2012; 0:05:53 

quote:

Orijinalden alıntı: serhat2

"bisikletleriniz hayırlı olsun...turuncu olanından ben de aldım kaçkardan.gerçekten çok güzel.çevremdekilerde beğendi.birkaç sorum olacak sizlere.zincire dikkat etmediğim için daha ilk gün kadroya zarar verdi.zincir kadroya(arka teker bağlantısı) çok fazla değdiği için deformasyon oldu boyada hasar meydana geldi" Bendede aynı yerde yağ izi gibi birşey vardı acaba zincirden mi ilk iş yarın bi kontrol etmek.
"2.olarak bazı viteslerde çıt çıt diye pedala bastıkça ses geliyor ne olduğunu tespit edemedik." vitesin tam geçmiyordur alt vitese geçip tekrar üst vitese attığında sesin kesildiğini görürsün vites ayarından olabilir. Bende o problemi çözmeye çalışıyorum.
"4.arka vites göstergesi çalışmıyor.vitesin kaça geçtiğini biliyorum ama göstergenin çalışmaması sıfır bisiklet için kötü.yarın onu da sökecem bakalım"
vites-fren kolu seti tam bir rezalet her an elimde kalabilir diye korkuyorum ki vites kolunu daha ilk gün kıracaktım nerdeyse acemilikle abandım siz siz olun o kollara kibar davranın. Frenleri sıkarkende kırılıp elimde kalacak diye baya korkuyorum kullanılan plastik malzeme çok kalitesiz ilk fırsatta kollları değiştirmeyi düşünüyorum. Sanırım shimano markasının o segmentte daha ucuz bir kolu yok keşke 10 lira 20 lira daha pahalı olsaydıda bisiklet daha düzgün bir kol taksalardı bendede kalitesiz bisiklet imajı oluşturmasaydı. E bide 40 -50 tl verip o kolları satın almış olduk şimdi değişip alacağım kol 80-100tl olsa fren kolunun maliyeti 120-150 tl olacak hiç takmasalarmışda biz seçseymişizz kolu daha karlı çıkarmışız .
Ek olarak garanti koşulları tam bir kapitalist düzen koşulu yok efendim ilk montajı yapacağız peryodik bakımı yapacağız. O koşulda bisikletiniz garantimiz altında ben Karamandayım en yakın servis Konyada görünüyor ben bisikleti montaja-servise Konyaya mı gideceğim şimdi bisikletle. Araba mı bu her şehirde servisin olur o koşulu koyarsın anlarım. Her şehirde servisin yok ama garanti koşulunda bisikleti peryodik bakım için servise götürmelisin diyorsun. Bana mantıksız geldi.

23 Mesaj
7 Temmuz 2012; 20:16:04 

maalesef heryerde yetkili servis yok.biz de montajıydı ,ufak tefek sorunlarıydı kendimiz halletmeye çalışıyoruz.işte bir kaç sıkıntı var,şu sesleri kesebilirsek bundan iyisi yok gibi.ilk gün bianchinin çelik kadro bisikletleri fısır fısır giderken biraz moralimiz bozulmuştu tabiki .kalite ve sürüş zevki farkı bariz önde olan kron xc 250 nin de yetkili servis ağı ve bayilerini yaygınlaşsa da net bir muhatap karşımızda olsa fena olamayacak hani.kullanma klavuzunda servis ismi verilmiş ilgili vatandaşın alakası yok kronun ne satışıyla ne servisiyle.neyse bisikletimizden memnunuz asıl önemli olan bu .tasarımı şık , sürüşü güzel.

278 Mesaj
7 Temmuz 2012; 23:14:09 

Bisikletten memnun musunuz acaba kullandiginiz sure boyuca bir ariza verdi mi ben de almayi dusunuyorum bu modelden siz tavsiye eder misiniz yoksa bu fiyata git baska bisiklet mi al dersiniz.

68 Mesaj
8 Temmuz 2012; 0:09:39 

quote:

Orijinalden alıntı: arşivci_06

Bisikletten memnun musunuz acaba kullandiginiz sure boyuca bir ariza verdi mi ben de almayi dusunuyorum bu modelden siz tavsiye eder misiniz yoksa bu fiyata git baska bisiklet mi al dersiniz.

Biraz daha para biriktirip daha üst segmentten birşeyler al derim ben. Maddi imkanın bu kadarına yetiyorsa bu bisikletin çıkarttığı ve çıkaracağı problemleri bu fiyata alacağın her bisiklette yaşarsın. Aşağı yukarı bu fiyat civarındaki bisikletlerin hepsi aynı.
100 km sonunda yaşadıklarım arka tekerimden bı gıcırdama sesi geliyor daha kaynağını bulamadım.(Bunu daha önce yaşayan ve çözen varsa yardımcı olabilirmi Deneme yanılma yoluyla bulduğum tek şey:Ses tekerlekten veya arka göbekten, lastik üstüne basınç yapınca, teker tek bir konumdayken geliyor)
Maşanın bi kısmında yağ izleri var problemmi normal mi bilmiyorum daha önce karşılaşmamıştım.
Montajı kendim yaptığım için tamamen benim hatamdan kaynaklı pedalım çıktı ve aynakoldaki yuvasının birkısmını zedeledi.
Fren ayarını çok zor tutturdum.

278 Mesaj
8 Temmuz 2012; 1:16:39 

quote:

Orijinalden alıntı: hyungevis

Biraz daha para biriktirip daha üst segmentten birşeyler al derim ben. Maddi imkanın bu kadarına yetiyorsa bu bisikletin çıkarttığı ve çıkaracağı problemleri bu fiyata alacağın her bisiklette yaşarsın. Aşağı yukarı bu fiyat civarındaki bisikletlerin hepsi aynı.
100 km sonunda yaşadıklarım arka tekerimden bı gıcırdama sesi geliyor daha kaynağını bulamadım.(Bunu daha önce yaşayan ve çözen varsa yardımcı olabilirmi Deneme yanılma yoluyla bulduğum tek şey:Ses tekerlekten veya arka göbekten, lastik üstüne basınç yapınca, teker tek bir konumdayken geliyor)
Maşanın bi kısmında yağ izleri var problemmi normal mi bilmiyorum daha önce karşılaşmamıştım.
Montajı kendim yaptığım için tamamen benim hatamdan kaynaklı pedalım çıktı ve aynakoldaki yuvasının birkısmını zedeledi.
Fren ayarını çok zor tutturdum.

biraz daha ustunu almayi bende istiyorum ama maalesef imkani yok. Yani sizin dediginize gore bu fiyatta butun bisikletler hemen hemen ayni ve ayni sorunlari verir.
Bende diyorum ki bu fiyata alabilecegim diger ayni fiyattaki markalardan en saglami en az sorun cikartani hangisidir. Yani 500 tl lik butun modeller icinden en saglami en sorunsuzu hangisidir. Butcem bu kadar oldugu icin bu fiyatlara sahip en ideal bisikleti almak istiyorum. Butce asla 500tl yi gecmez ogrenci halimle bu para bile zor cikiyor insallah pisman olacagim bir bisiklet almam.

1741 Mesaj
8 Temmuz 2012; 12:39:34 

Hayırlı olsun hocam kazasız belasız sürüşler.Bende bir kron xc 250 almaya niyetlendim ama bizim buralarda bisiklet sürmek pek akıl karı değil nasip olmadı bana bu sene

Gökhan Gönül 77
Bu takım için terini kanını ortaya koyanlar unutulmaz.Türkiye'nin"dörtte biri"her zaman yanında.

68 Mesaj
9 Temmuz 2012; 13:53:43 

[/quote]
biraz daha ustunu almayi bende istiyorum ama maalesef imkani yok. Yani sizin dediginize gore bu fiyatta butun bisikletler hemen hemen ayni ve ayni sorunlari verir.
Bende diyorum ki bu fiyata alabilecegim diger ayni fiyattaki markalardan en saglami en az sorun cikartani hangisidir. Yani 500 tl lik butun modeller icinden en saglami en sorunsuzu hangisidir. Butcem bu kadar oldugu icin bu fiyatlara sahip en ideal bisikleti almak istiyorum. Butce asla 500tl yi gecmez ogrenci halimle bu para bile zor cikiyor insallah pisman olacagim bir bisiklet almam.
[/quote]
Bana göre başka bi bisiklet bu fiyatta daha iyi olsaydı onu alırdım. Hani bu soruyu sormak için doğru bir yer değil sanırım burada alabileceğin tek cevap Kron XC250 : Bu konu altında yazanlar hep bu bisikleti yeni almış insanlar. Cevabı farklı olsa farklı bisiklet alırlardı. Pişmanlık konusunda en önemli şey bisikleti öncelikle nerde süreceğine karar vermelisin toprak yola girmem asfalttan ayrılmam aşırı yokuş çıkmam diyorsan dağ bisikleti almak en başta yapacağın geri dönüşü olmayan hata. Sorun konusundada en az bir iki yıl bisiklet seni yüksek miktarda masrafa sokmaz gibi duruyor. Kullanılan parçaların hemen hemen hepsi iyi-kötü markası olan parçalar. Benim gördüğüm en büyük arıza çıkarma potansiyeli olan parça vites-fren kolu.
Kısaca tekrar almaya kalksam önümüzün Ramazan olduğunu düşünüp bisiklet süremeyeceğim için 200-300 tl daha biriktirmeye çalışırdım.
Ama yok ben bu parayı o kadar beklesemde çıkartamam diyorsam bu bisikleti alırdım.

578 Mesaj
9 Temmuz 2012; 19:34:54 

hayırlı olsun güzel bisiklet

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

342 Mesaj
9 Temmuz 2012; 19:57:45 

Hayırlı olsun.Yakında uzun turlarımız olacak bekleriz.Ben alibeyköy yeşilpınar taraflarındayım.Güzel etkinlikler yapabiliriz.Ayrıca sele borusunu yukseltın bıraz.İntertten bulabılırsınız dogru sele borusu uzunlugunu.
Bende de kron rocket var.Yakında yollardayız

473 Mesaj
9 Temmuz 2012; 20:28:33 

quote:

Hocam diskle falan uğraşmak istemedim başlı başına sıkıntı disk fren.V fren almamın tek nedeni kafam rahat etsin tamirini kendim yapabileyim.Genellikle uzun turlara çıkacağım için disk almadım.Çanakkale'ye gidicez 1 ay sonra bisikletle.

Bende yeşilpinar dayım hafta sonları alibeyköy Eyüp Balat yapıp geri geliyorum umarım bir gün karşılaşırız

473 Mesaj
9 Temmuz 2012; 20:31:05 

quote:

Orijinalden alıntı: aykts

Hayırlı olsun.Yakında uzun turlarımız olacak bekleriz.Ben alibeyköy yeşilpınar taraflarındayım.Güzel etkinlikler yapabiliriz.Ayrıca sele borusunu yukseltın bıraz.İntertten bulabılırsınız dogru sele borusu uzunlugunu.
Bende de kron rocket var.Yakında yollardayız

Umarım Seninle de karşılaşırız bende yesilpinardayim

249 Mesaj
11 Temmuz 2012; 2:02:23 

quote:

Orijinalden alıntı: ardasarp

Bizde Yeşilpınar'dayız.Bi ara birşeyler ayarlayıp turlayalım bence :) Biz her hafta kuzenle Yeşilpınardan başlayarak Caddebostan sahil bisiklet yoluna gidip pedallıyoruz.

quote:

Orijinalden alıntı: arşivci_06

Toplamda 400 KM yol yaptım.1 kere takla attım, 1 kere köpekler kovaladı yine takla attım, 1 kere İETT otobüsü çarptı 1 metre fırladım ne bisiklette hasar var ne bende :) Bisiklet ilk günkü gibi sapasağlam.Sadece ufak tefek keyfekeder çizikler var o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlıAdam -- 11 Temmuz 2012; 2:03:50 >

799 Mesaj
11 Temmuz 2012; 11:53:49 

sen bizim oralarda oturuyosun beli saya yokuşu falan:)

Bisikletforumda mhmmd123 diye aratırsan salcano bölümünde de benim aletin fotoları vardı büyük bi konu şeklinde. (şuan banlıyım ama )

Arada gezintiye çıkabilirz beraber eger istersen:)

## KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ##

473 Mesaj
11 Temmuz 2012; 19:32:16 

Yeşilpinar civarı tanıdığınız düzgün bı bisikletçi varnı brother vites ayarlarını bozmuş onu yaptırmak için

249 Mesaj
12 Temmuz 2012; 1:47:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ardasarp

Yeşilpinar civarı tanıdığınız düzgün bı bisikletçi varnı brother vites ayarlarını bozmuş onu yaptırmak için

Şen Bisiklet var Alibeyköy mezarlığının yanında hemen. Meslek lisesinin üst caddesinde

quote:

Orijinalden alıntı: ScMoney

sen bizim oralarda oturuyosun beli saya yokuşu falan:)

Bisikletforumda mhmmd123 diye aratırsan salcano bölümünde de benim aletin fotoları vardı büyük bi konu şeklinde. (şuan banlıyım ama )

Arada gezintiye çıkabilirz beraber eger istersen:)

Çıkarız hocam bizim burdan bütün elemanları toplayıp DH turu yaparız hatta :)

473 Mesaj
12 Temmuz 2012; 9:29:57 

quote:

parlak fikir

799 Mesaj
12 Temmuz 2012; 19:22:19 

quote:

Cok iyi olur valla ramazan girmeden ayarlayalim bi gezi

## KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ##

322 Mesaj
4 Ağustos 2012; 20:52:02 

bugün uğradım bayiye 2013 daha gelmedi 6 ay daha gelmez falan dedi. 2013 leri internette nerden bulurum.

2715 Mesaj
4 Ağustos 2012; 23:24:47 

quote:

Orijinalden alıntı: seLCkgN

bugün uğradım bayiye 2013 daha gelmedi 6 ay daha gelmez falan dedi. 2013 leri internette nerden bulurum.

Bulamazsin

Henuz cikmadi 2013 modeller

Renault Clio Grand Tour 1.5 tdi Night&Day - Carraro Sportive 224 - Olympus E520 - Maverick Strada OnRoad RC Car
PS4-PSN: fatihtopcu82

222 Mesaj
6 Ağustos 2012; 12:09:28 

arka vites artırıcı problemi yaşadın mı?

3 Mesaj
9 Ağustos 2012; 5:38:08 

ben imarbloklarında cuma pazarının ortasında bisikletçiyim ugrarsanız en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışırım.pazarın orda kime sorsanız söyler.kazasız bol sürüşler dilerim.

1392 Mesaj
9 Ağustos 2012; 15:14:43 

1 hafta yesil renk 20 kadro kullanmaya calisip 18 lik turuncuyla degistirdim ben de :) tekirdagda askerlik yapiyorum simdiden bisikleti askerden sonra almak icin 4-5 kisi talibi var :) tekirdagda oturan ya da ugramak isteyen arkadas varsa beklerim marka onemli degil bianchili salcanolu arkadaslar da buyursun :)

2715 Mesaj
9 Ağustos 2012; 16:26:20 

quote:

Orijinalden alıntı: spaydr

ben imarbloklarında cuma pazarının ortasında bisikletçiyim ugrarsanız en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışırım.pazarın orda kime sorsanız söyler.kazasız bol sürüşler dilerim.

Hangi il ? Ankara mı?

Renault Clio Grand Tour 1.5 tdi Night&Day - Carraro Sportive 224 - Olympus E520 - Maverick Strada OnRoad RC Car
PS4-PSN: fatihtopcu82

1620 Mesaj
9 Ağustos 2012; 17:59:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

1 hafta yesil renk 20 kadro kullanmaya calisip 18 lik turuncuyla degistirdim ben de :) tekirdagda askerlik yapiyorum simdiden bisikleti askerden sonra almak icin 4-5 kisi talibi var :) tekirdagda oturan ya da ugramak isteyen arkadas varsa beklerim marka onemli degil bianchili salcanolu arkadaslar da buyursun :)

Tekirdağ'da salı-perşembe turlara çıkıyoruz hocam gelebilirsin istersen. Bu akşam 8:30'da portakalın orada.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

1392 Mesaj
9 Ağustos 2012; 20:47:36 

tekirdag cerkezkoydeyim yazmayi unutmusum, bugun birini gordum kron kullanan sonra alisverise gittim tanisamadan gectik gittik oyle.. :)

249 Mesaj
25 Ağustos 2012; 1:00:55 

quote:

Orijinalden alıntı: brsdrgn

arka vites artırıcı problemi yaşadın mı?

toplamda 800 km yol yaptım tek bir problem bile yaşamadım lastik bile patlamadı çokta sert kullanırım oysa :) kadronun sağlamlığı bisikletin bütün parçalarına yansıyor sanki :)

919 Mesaj
27 Ağustos 2012; 1:19:07 

Güzelmiş.İyi günlerde kullanın kazasız belasız...