Şimdi Ara

Continental premium contact 2 Tavsiyeleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
18.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • continental premium contact 2 eye fiyat aldım
    hatta premium contact 5 daha yeni olmasına rağmen lastikçi kullanıcı memnuiiyeti olarak 2 yi önerdi ve fiyat 210 tl
    ne dersiniz arkadaşlar
    araba focus coll 08 tdci 110bg

• Sakın alma, ben şu anda kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Daha 4000 km de olmasalar söküp fırlatacağım jantlardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Sakın alma, ben şu anda kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Daha 4000 km de olmasalar söküp fırlatacağım jantlardan.

neden tavsiye etmiyorsunuz?
    Benim araçda da bu lastikten var ve henüz 5bin KM de. Arabayla slalom yapmadığım için lastikler gayet oturaklı geldi bana. (ölçüsü 195-55 )
  • Benim lastiğin ölçüleri 205 55 R16. Lastikler daha 4000 kmde.

Kanalları çok geniş olduğu için çok fazla ses yapıyor. Yanal yol tutuşu oldukça zayıf bana göre ve yanakları çok yumuşak olduğu için virajlarda aracın yatmasına hatta fazla zorlanması durumunda jantın asfalta iyice yaklaşmasına sebep oluyor.

Bana göre tek avantajı geniş kanalların yağmur suyu tahliyesini iyi yapması ve bu sayede ıslak zemin performansının yeterli olması.
  • İlk defa Contiye yol tutuşu kötü ve lastiğe yumuşak diyen birini gördüm.İyi lastiktir biraz serttir o kadar.Eksisi yok diyebilirim.
  • quote:

Benim lastiğin ölçüleri 205 55 R16. Lastikler daha 4000 kmde.

Kanalları çok geniş olduğu için çok fazla ses yapıyor. Yanal yol tutuşu oldukça zayıf bana göre ve yanakları çok yumuşak olduğu için virajlarda aracın yatmasına hatta fazla zorlanması durumunda jantın asfalta iyice yaklaşmasına sebep oluyor.

Bana göre tek avantajı geniş kanalların yağmur suyu tahliyesini iyi yapması ve bu sayede ıslak zemin performansının yeterli olması.

Evet dediğiniz gibi kanallar geniş fakat ben o fazla sesi tam algılayamadım ya da alışkanlıktan artık duymuyorum :D aracın virajlarda yatma durumuna ise birazcık katılıyorum. Çünkü o kadar belirgin bir eğilim yok.
    sonuç olarak ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Herhangi bir problemle karşılaşmadım.
    Not : arabam 1.3 cdti. yani fazla zorlamaya gelmiyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

İlk defa Contiye yol tutuşu kötü ve lastiğe yumuşak diyen birini gördüm.İyi lastiktir biraz serttir o kadar.Eksisi yok diyebilirim.

Tabanı yumuşak demedim arkadaşım, yanağı yumuşak dedim dikkat edersen. Lastik yanakları yumuşak olduğu için çok fazla balon yapan lastiklerdendir hatta CPC2. Yanağın yumuşak olması nedeniyle virajlarda lastik yanağı fazlaca eziliyor.

Yol tutuşunu nasıl değerlendiriyorsunuz bilemem ancak kesinlikle kuru yol tutuşu adrenalin için yeterli değil.

Kesinlikle verilen değeri ve fiyatını hak etmeyen bir lastik bana göre.
  • Ben de taban diye bir kelime kullanmadım.Genel olarak sert dedim.Eğer Continin yanakları balon yapacak kadar çukur,yol vs şartlarda kullanıyorsanız Bridgestone türünde yanak takviyesi olan lastikler tercih edeceksiniz.Lastik yanak ezilmesinden dolayı balon diyorsanız ise bence lastik havalarınızı tekrar gözden geçirin.

Son olarak eski lastiğinizin ne olduğunu bilmiyorum ama düşüncenize de saygı duyarım.Fakat ilk defa yine dediğim gibi bir şikayet duyuyorum bu lastik hakkın böyle.Enteresan geldi bana.
  • Kullanıcılarının pek beğenmediği ama kullanmayanların genelde beğendiği bir lastiktir CPC2.

Benimle beraber kullanan iki arkadaşım var şuan, ikisi de ciddi anlamda memnun değil lastiklerinden.
  • Belki tarihin eskiliğinden kauçuk sertleşmesine bağlıdır bilemiyorum ancak ufak bir darbede yarıldı. Birde yol tutuşunu beğenmedim. Bu nedenle goodyear ile değiştirdim fakat hiçbiri daha önce kullandığım michelinlerin yerini tutmuyor. Şimdi daha 10 bin km olmamış goodyearları da değiştirmek istiyorum :)
  • 55 yanak olanını, 70 bin km kullandım,dediğim gibi genel anlamda memnumdum.
  • 205/60/16 kullanıyorum benim için yol sesi oldukça az lastiklerin yol tutuşu güzel kaymıyor, yanaklar dayanıksız değil esnek sadece. bu esneklik de konforu arttırıyor yoldaki pürüzleri tümsekleri çukurları daha az hissediyorsunuz. bence güzel lastik tek kelimeyle. yatıyormuş kalkıyormuş saçma. virajda her lastik bir miktar yatar çünki yük 2 lastiğe yoğunlaşır 55 yanak lastik kullanıyorsun kaç santim yanak ki kaç santim yatacak.
  • Bugün 4 adet Continental Premium Contact 5 alıp, aracımın eskimiş ecocontact lastiklerini değiştirdim. 195/65/15 ebat için toplam 640 TL ödedim (herşey dahil). ben continental lastiklerden memnunum. 2012 ADAC yaz lastiği testinde 1.sırada görünüyor. Çok fazla düşünmedim. Alternatif olarak nokian düşünmüştüm. Ama bulunduğum yerde bayi yok. En son karar verip aldım.

Fiyat bonus karta 12 taksit.

Lastiklerin üretim tarihi 2012 yılının 17.haftası. 5 serisi yeni bir seri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukeya -- 22 Haziran 2012; 11:24:23 >
  • Bu arada diğer arkadaşlar için aldığım fiyatlarıda yazayım.

Continental Premium Contact 5 205/55/16 tanesi 200 TL
    Continental EcoContact 3 175/70/13 tanesi 115 TL.

Fiyatlara sökme, takma, balans ve sibop dahil.
  • Geçen yaz 195/65/15 aldım 2004 model passat için iyi mi kötümü olduğunu anlayamadığım bir durum var.
    Araç acayip yaylanmaya başladı impala gibi oldu daha önce böyle bir durum yoktu virajlarda falan acayip yatıyor araba.
    Uzun yolda olur ya hani araba yolun bir kısmında yaylanma eğilimi gösterir sonra geçer bu lastikleri taktırdıktan sonra beşik gibi sallanır oldu araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captainzed
    yatıyormuş kalkıyormuş saçma. virajda her lastik bir miktar yatar çünki yük 2 lastiğe yoğunlaşır 55 yanak lastik kullanıyorsun kaç santim yanak ki kaç santim yatacak.

sadbul nickli üyenin yorumunu da okumanı tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

yatıyormuş kalkıyormuş saçma. virajda her lastik bir miktar yatar çünki yük 2 lastiğe yoğunlaşır 55 yanak lastik kullanıyorsun kaç santim yanak ki kaç santim yatacak.

sadbul nickli üyenin yorumunu da okumanı tavsiye ederim.

ben böyle bir durumu hiç yaşamadım 60 yanak benim lastiğim belki farklıdır. 55 yanak beşik gibi sallanıyosa benim lastiğim 60 yanak daha çok sallanması lazım ama belki farklıdır çünki 60 yanak biraz daha araziye bozuk yola yönelik bir lastik. ama yaylanan arkadaşlar lastik basınçlarını kontrol etsinler. 1 bar fazla ya da az basılsa farkediyor.

• quote:

ben böyle bir durumu hiç yaşamadım 60 yanak benim lastiğim belki farklıdır. 55 yanak beşik gibi sallanıyosa benim lastiğim 60 yanak daha çok sallanması lazım ama belki farklıdır çünki 60 yanak biraz daha araziye bozuk yola yönelik bir lastik. ama yaylanan arkadaşlar lastik basınçlarını kontrol etsinler. 1 bar fazla ya da az basılsa farkediyor.

Viraj alma performansı ve yanal yol tutuşu başarısız bir lastik bana göre. Her hafta sonu mutlaka kontrol ediyorum lastik basınçlarını, hepsi olması gereken (32 psi) değerde ancak bahsettiğim sorunları yaşıyorum ne yazık ki.

Cidden hiç memnun değilim lastiklerden.

Hatta isteyen olursa satabilirim de lastikleri, o derece bıktım yani lastiklerden. Daha 4000 km de.
  • Yerine ne almayı düşünüyorsun ZSARA
  • ben lastiğimi taktığımdan beri daha abs doğru dürüst devreye girmedi. armudun sapı üzümün çöpü derseniz her lastiğin avantajı dezavantajı vardır. lastik testi yapan firmaların testlerine bakarsanız continental her zaman başı çeker. ıslak-kuru farketmez fren mesafesi çok güzel bir lastik. güvenlikse tercihiniz continental.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.