- x
Lada Niva hakkında
50 Cevap106010 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1299 Mesaj
7 Mart 2006; 23:22:32 

Selam millet,

Arkadaşlar biliyorsunuz piyasada satılan en ucuz fiyatlı 4 x 4 arazi aracı Lada Niva, sizce nasıldır ?

0 Km olanı anahtar teslim 18.800 YTL. bu aracın, ikinci elleri ile yaklaşık yarı fiyatına falan. Parça fiyatları çook ucuz.

Tabiki pek konfor beklememek lazım ama o kadar da kötü olmamalı bence, sanuçta bu fiyata gerçek bir arazi aracı almış oluyorsunuz, dere tepe dağ bayır sür. Piyasada satılan bir çok Jip modeli pek narin ve zora geldimi kalıyorlar öylece.

Ayrıca alıyoruz son versiyon bir sürü lektronik aksamlı aracları, ondan sonra Türkiyemizin bozuk ve süprizlerle dolu yollarında bir sürü sorun çıkıyor, arıza ve erken yıpranma oluyor, ülkemizin yolları henüz avrupa araçları için yeteri derecede gelişmedi.

Geçenlerde malum bir kar yağdı arkasından yollarda bir sürü çukur ve bozukluk oluştu, ondan sonra herkez servislerin yolunu tuttu.

Ben ciddi olarak düşünüyorum bu Lada Niva'nın 2. elini, yolar bozuk Jip sağlam

Naha buyrun bakın şu linke mesela, fena da durmuyor, hemde bu fiyata:

http://www.sahibinden.c...etail.DoIt?AdId=1601652

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaviBodrum -- 7 Mart 2006; 23:25:14 >

Pulse Live

1299 Mesaj
7 Mart 2006; 23:50:01 

Zamaninda Auto Show dergisinin yaptigi teste katilan arazi araclari arasinda, tuz gölü'nün ortasindaki adaciga ulasabilen iki arazi aracindan biridir. Diger arac da bir toyota rav4 idi, bu testte Range Rover ve Cherokee nal toplamislardi.

Pulse Live

2577 Mesaj
8 Mart 2006; 0:05:10 

hidrolik direksiyonun opsiyonel olarak sunulmakta oldugu bur aractir kendisi..

1.7 litre&dewamli 4x4 olmasi yakit olarak aglatir diye dusunuyorum ki sehir icinde 10.5 sehir disinda da 8ciwarinda sanirim..

2.el almayi dusunuyosun 10milyar ciwarinda para wericeksin we de ortalama 9litre ciwarinda yakan bir araca biniceksin.. celiskili buldum ben tabi ama karar senin

Ford Focus HB TDCi Collection 2011

4089 Mesaj
8 Mart 2006; 2:12:18 

ama ruhsata işlenmiş lpg yazıyor ilanda, bence yakıtı da uygun hale gelmiş... mavibodrum, dediğin gibi yollar bozuk vede konfora önem vermiyorsan alınabilir gibi duruyor, lada sevmesemde.. ihtiyacını karşılıyorsa araziyide seviyorsan ne diyelim hayırlı olsun şimdiden

670 Mesaj
8 Mart 2006; 2:32:06 

ucuz bi şey alınıp araziye vurulabiir ama ikinci araba olarak tek buna binilmez şehir içinde falan

379 Mesaj
8 Mart 2006; 2:46:51 

ark bu araç şehir içinde km de ne yakar, ??

IMZANIZ DIŞIDIR KURAL | | Uyumanız icin tıklayınız.

824 Mesaj
8 Mart 2006; 11:30:09 

quote:

Orjinalden alıntı: 02AN

ark bu araç şehir içinde km de ne yakar, ??

Kuş serisi kadar da yakmaz sanırım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 486 DX2 -- 8 Mart 2006; 11:30:43 >

Ben MsDos çağından geliyorum

1488 Mesaj
8 Mart 2006; 13:06:11 

tam bir arazi klasiği tabi konfor aramayanlara

200 Mesaj
8 Mart 2006; 14:41:56 

klasik rus arabası ; sağlam , konforsuz , biçimsiz....

MEGANE III HB Privilege 1.5 dcı EDC

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Mart 2006; 16:39:54 

quote:

Orjinalden alıntı: 486 DX2

Kuş serisi kadar da yakmaz sanırım ?

bencede kuş serisi kadar yakmaz .araç zaten lpg li en fazla lpgli şahin kadar yakar bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmaxc -- 8 Mart 2006; 16:41:59 >

3485 Mesaj
8 Mart 2006; 18:43:59 

yakıtı korktuğunuz kadar yoktur ama 4x4 safkan bir arazi aracının otomobillerden daha ekonomik olmayacağını bilmeniz gerek

eyer şehir içinde kullanacaksan unut ama şehir dışında ava gidip off-road yapıp dağta taşta süreceksen gerçek bir canavardır parasının hakkını sonuna kadar verir

601 Mesaj
8 Mart 2006; 18:53:44 

Bu araba teyze oğlumda var.o şehir içinde kullanıyor aslında fena sayılma ama ben beyenmedim.Arkada oturanlar için diz mesafesi çok az ve yine arkada oturanlar için yoldaki bir çukurdan geçmek adeta ölüm.Önü biraz daha konforlu.Bana sorarsan alma

Allah'ım senden başka hiçbir şeyi olmayan ben,senden başka her şeyi olanlara acırım...

1133 Mesaj
8 Mart 2006; 18:56:43 

şehir içinde kulklanıcaksa bence alma ama eğer dağa bayıra gitceksen o başka tabi.

F20 SPORTLİNE

205 Mesaj
10 Mart 2006; 10:19:06 

babamda 2000 modeli var ve tam bir arazi aracı bilmem kac para degerindeki lük jiplerin cıkamadıgı yerlere cıkıyor ben şahsen kapı eşiğine kadar cıkan camurun içinde kullandım ve banamısın demedi yakıt bayagı fazla ama yaklaşık 300 yakıyor km tüp takılırsa iyi bir arac şehir içindede pek problemiyok .arac yalocada istersen satabilirizde yani.

son nezaman acaba

1299 Mesaj
10 Mart 2006; 20:55:40 

Kilometre'de 300 bin mi yakıyor ? Ohheyyyh O ne yaw !

O zaman kesinkes LPG gerekli bu araç benzinle asla kullanılmaz.

Peki memnunmusunuz araçdan, gidişi konforu nasıl ? Ses yalıtımı, dengesi ?

Yedek parça fiyatları iyiymiş, serviside ucuz.

Pulse Live

205 Mesaj
10 Mart 2006; 22:34:38 

konformu eşekte konfor aranırmı hiç tamamen sorunsuz bir araba arpasını pardon benzinini yagını suyunu eksik etme yeter parca konusuna gelince gercekten ucuz.arazide işi olan ve ucuz bir araba isteyen için ideal ha birdr kışın yolda kalacam derdi yok

son nezaman acaba

196 Mesaj
13 Mart 2006; 16:33:20 

Ocak sonu sıfır bir Niva aldım.

Şehirlerarası 240- şehir için 290-300 yakarım.

Büyük kentte kullanacaksanız HD taktırın. Mutlaka gerekir.

Aracı önceden seviyor ve sıcak buluyorsanız alın.

Kesinlikle binek bir araçla kıyaslamayın. Yoksa çok ciddi hata yapmış olursunuz.

Bu bir arazi aracıdır. Tüm aksamı ölçüleri dizaynı ona göre yapılmıştır. 20 yıl önce neyse tip olarak şu anda da aynıdır. Ve arazide mükemmeldir.

95 yılında da İstanbulda Niva sahibiydim. Memnundum ama işim dolayısıyla binek araç gerekti ve tabi kısmen prestij içinde. Müşterilere Niva ile gidince az garip oluyordu.

Hani ucuzdur alayım, aksesuar takıp cadde cipi yapayım vb. gibi düşünceniz varsa, hiç denemeyin. Beceremezsiniz. Niva safkan bir arazi cipidir. Cadde tipi yapmaya kalktığınızda çok tipsiz bir şey olur çıkar.

Kızlar binmez baştan belirteyim. Ama dağcılığa trekkinge meraklı kızları bulursanız kesinlikle araca bayılıyorlar, bilesiniz.

Parçaları ucuzdur. Kullanırken mutlaka radyo-teyp açık olmalıdır. Çok sayıda tıkırtı duyarsınız araçtan. Bunu engellemenin yolu radyo dinlemektir.

15" cantla kullanmayın. 16" orjinal cantıyla devam edin.
Samurai ciplerin cantıda Niva ya oluyor.
Kışın arazide rahat etmek için Lassa OK144 takın. Baharda ve yazın üstündeki cadde tipi lastiklerle idare edin.

Soracaklarınız varsa cevaplayabilirim.
Kolay gelsin.

Önemli olan; hayatta,"en çok şey'e sahip olmak" değil,
"en az şey"e ihtiyaç duymaktır.

196 Mesaj
13 Mart 2006; 19:33:36 

LPG konusunu yazmamışım.

1993-94 modellerin kasaları daha kalındır.

95 öncesi 1.6 karbüratörlüdür.
95-97 arası 1.7 karbüratörlüdür.
97-2005 arası tek noktadan enjeksiyonlı, 2005-2006 lar çok noktadan enjeksiyonludur.

Karbüratörlülere LPG taktırabilirsiniz.
Memnun kalırsınız. Ama enjeksiyonlulara taktırırsanız ciddi sıkıntı çeker ve performans alamazsınız.

Artı eski 90-95 modellerin çoğu LPG lidir ama eski marka LPG bağlı olduğu için ciddi yakıt tüketimleri vardır.

Eğer temiz 2. el Niva alacaksanız, avukatları kovalayın. Arazideki davaları için alıp, garajda bekletirler.
Kesinlikle firmadan çıkmış bir Niva almayın. Çok uğraşırsınız.
Tüm Lada servislerine haber salın, sık sık arayın ve araç aradığınızı belirtin.

Bir kez daha tekrarlıyayım. Ucuz bir cipim olsun, şekil yaparım, havam olur tarzı içinde görüşü olan arkadaşlar varsa, Niva buna uygun bir araç değildir. CJ5 aksesuara en çok giden ciptir. Ancak onda da 10 bin dolara aldığınız bir cipe 10 bin dolar daha harcayıp, 20 bin dolarlık sürekli arıza çıkaran bir traktör sahibi olursunuz. Lakin gerek Niva da gerek CJ5 te şehir içi trafikte şerit değiştirme isteğinize genelde kimseden itiraz gelmez...

2638 Mesaj
13 Mart 2006; 21:33:04 

benim bildiğim Lada Niva çok emektar bir araçtır kendisini küçümseyenleri çoğu zaman dumura uğratmıştır özellikle Türkiye'de çoğu veteriner özellikle kırsal kesimlerde bu araca büyük rağbet göstermiştir.

İnternetten Para Kazanma
clickbank nasıl kullanılır
Web Sitesi Kurma Rehberi Dijital Eğitim Kitabı

503 Mesaj
14 Mart 2006; 13:39:50 

nivanın yeni kasası çıktı ama ülkemizde yok...chevroletle ortak üretiliyor 1.9 turbo dizel motorda getirilmiş fotoğraflarıda koyacaktım ama olmuyor bende link koydum...arkadaşlar markayı görünce şaşırmayın o arabanaın aynısını ladada üretiyor tıpkı tıpki pejo partnerle citroen berlingo gibi...

http://images.google.co...l%3Dtr%26lr%3D%26sa%3DN

RENAULT 21 TEAM....
celik cantlar tozladı
vatan 32 mekan 42:)

10734 Mesaj
14 Mart 2006; 14:05:37 

Tank...

196 Mesaj
4 Nisan 2006; 10:28:20 

Yeni kasa Niva yı Lada-Çelik Motor değil, Chevrolet Türkiyeye getirecek...

1547 Mesaj
4 Nisan 2006; 22:07:54 

yenikasanın performansı eskisi gibi olursaçok tutar.yoksa şehiriçi tip jip yaparlarsa olarak pek tutmaz...

62 Mesaj
5 Nisan 2006; 22:49:55 

www.server.artuz.com adlı avcılık sitesinde off road bölümünde lada nivanın ayrıntılı özellikleri ve arazide kullanımı için yapılan değişiklikler anlatılmış.daha önce görmediyseniz tavsiye ederim.

62 Mesaj
5 Nisan 2006; 23:08:41 

doğrusu www.hobby.artuz.com olacaktı.sory.

6658 Mesaj
5 Nisan 2006; 23:20:35 

tüp takılırmı merak ettim...?

1597 Mesaj
17 Nisan 2006; 13:30:23 

Şuan piyasada sıfır niva bulunmuyor sebebini bilen varmı

‘Yâ Hû!’ hitabı
‘Hû’ya aşina olana yapılır, O’nu bilen O’nun edebini bilir

484 Mesaj
19 Nisan 2006; 14:03:29 

VALLA ARABA DİYE BİNMEYECEKSİN ONA VAZİFESİ BELLİ DAĞ KÖYLERİNDE RAKİPSİZ İST. GEZMEYECEKSİN HARELDE

1513 Mesaj
5 Mayıs 2006; 18:12:34 

burda bazı arkadaşlar biraz yanlış bilgilenmiş:
-niva en az yakan ciptir.
-diğer cip dediklerinizin çoğu suv denilen -sahte- ciptir ( grand cherokee de dahil ). niva gerçek bir ciptir.
-ladaların parçaları kalitesizdir. niva da öyle. buraya gelen tüm ladalar çelik motorda elden geçirilir. orjinali daha kötü olduğu için.

bunları nerden biliyorum. benim de bir ladam vardı ve servisin sahibi arkadaşımdı. niva kullananlar çok memnundu. ama gerçek bir arazi aracı olan nivayı arazide kullanırsanız gerçekten sıkı bir bakım istiyor. diğerlerini zaten arazide kullanamıyorsunuz.

632 Mesaj
22 Mayıs 2006; 13:13:44 

ben toros al derim sürekli önden çekiş.parçası ucuz LPG ile uyumlu bir arazi aracıdır kendisi..bırak tuz gölünü evereste çıkarsın.

ADAMIN ASABINI SİNİRLENDİRMEYİN!!!

1513 Mesaj
22 Mayıs 2006; 15:32:07 

ben de "sarı çizmeli mehmet ağa" derim...

quote:

Orjinalden alıntı: kenfat10

ben toros al derim sürekli önden çekiş.parçası ucuz LPG ile uyumlu bir arazi aracıdır kendisi..bırak tuz gölünü evereste çıkarsın.

792 Mesaj
22 Mayıs 2006; 15:40:21 

O lada nivayı 3+1 bi evin salonuna koyarsan evin tamamını ısıtabilir. O derece kalorifer var yani.

632 Mesaj
24 Mayıs 2006; 13:15:27 

niyeki torosa benim akraba dolduruyor gübreleri en çetin pancar tarlalarına sürüyor ben böyle tomofil,böyle cip görmedim..mesleğim gereği çocukları aşılamak için müdürlüğümüzn lada nivası ile çok çamur kar dağ köylerine gittim oda hakkaten iyi ama yukarda bir arkadaşın dediği gibi 2. bir araç olarak alınır ayrıca bizim lada hiç boş durmadığından bide kullanan kendi malı olmadığındanmıdır bilinmez 1 hafta çalışıp bir hafta yatıyodu serviste.başka arazi aracına binmedim ama şu eski land roverlerden(farları içeri çükük olanlar)yada wilys lerden daha iyi oldugunu sanmam.şu avantajı var acımazsın başına bişey gelince.

3746 Mesaj
24 Mayıs 2006; 13:19:30 

arkadaş başına bişi gelirse acımazsın demiş ama öyle olduğunu sanmam.. her araç, sürücüsü için kıymetlidir ve belli bir para karşılığı alınmaktadır.. lada da olsa sonuçta para karşılığı alınıyor.. haa arabanın markası lada görüntüsü kötü diye düşünüp bu yorumu yaptıysanız yanlış yapmışsınız..

Skoda Octavia 2014 - Elegance 1.6 TDI CR 105 PS DSG Green Tec - Metal Grisi

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2006; 19:32:49 

abı daga bayıra tabı cıkar yaaa kac paralık araba kı cıkmasada cıkartırsın yanı ama x5 alsan cıksada cıkartmazsın haksızmıyım ama lada ıyı bı araba dııl yaa gıt o paraya adam gıbı bı araba al sole 13-14 e tamamla kardes benım fıkrım yanı

1597 Mesaj
8 Haziran 2006; 11:38:35 

Başka bilgisi olan arkadaş varmı

‘Yâ Hû!’ hitabı

1597 Mesaj
8 Haziran 2006; 12:24:06 

0

‘Yâ Hû!’ hitabı

632 Mesaj
15 Haziran 2006; 12:19:31 

arkadaşlar ucuz olacak pis işe kullandığın riske attığın araba.ben param çok değerliyken bir polo classic almıştım sanki ben onu taşıyomuşum gibi geliyodu sonra eskiyim gözümden düşmeye başlayınca daha zevkli ve rahat kullanıyo insan..hatta tüp taktırmaya bile kıyacaktım o zamanlar...makine alıyoruz avrat almıyoruz arkadaşlar duygusal bag kurmayın fazla sonuçta arabasını mazda rx8 ile değişmeyecek babayiğit varsa çıksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenfat10 -- 15 Haziran 2006; 12:20:07 >

1361 Mesaj
15 Haziran 2006; 15:14:07 

kardeş yanlış hatırlamıyosam jip üzerine bi topic daha açmıştın sana orda da cevap yazmıştım. frontera al demiştim o zamanda valla seçim senin nivayı eşşeği sürmeye acıyacağın yolda sürebilirsin, yanlız bildiğim tek sorunu rusya için üretildiği için hararet yapabiliyor, yukarda bi arkadaşta söylemiş bir kolarifer var -30 dercede camı yarıya indirip içinde tişörtle oturabilirsin tamam biraz abarttım ama deli bi kaloriferi var. ama ben gene derimki bütçene 4-5 milyar daha koyabilirsen esp si hidrolik dreksiyonu kliması, amortisörü(bildiğim kadarıyla niva makas sistemli) olan niva kadar dağa tepeye tırmanamasada genede bir jip olan fronterayı alabilirsin. hem kız arkadaşında biner yoksada bi tane yapabilirsin.

umarım istediğin gibi içine sinben bir araba alabilirsin, kolay gelsin

26 Mesaj
29 Kasım 2006; 17:43:48 

merhaba

resimde işaretlediğim baca'ya benzer şeyin ne olduğu ve ne işe yaradığını konusunda bilgi vermenizi rica edeceğim.

iyi akşamlar,

0

Ekteki dosya (1)

75 Mesaj
7 Aralık 2006; 15:06:26 

o boru bence haca filtresinin ucudur.derin sulara girildiğinde motor hava yerine su almasın diye.

otomobil aşkına

1308 Mesaj
14 Aralık 2006; 20:53:58 

niva gerçekten iyi bir arazi aracı yalnız çok zorlandığında yürür mahvoluyor toplaması bayağı pahallı oluyor onun yerine bulabilirsen 86 87 hilux 4*4 al derim seni kolay kolay yolda bırakmaz tam bir arazi aracı inanmazsan bu videoyu izle
http://video.google.com/videoplay?docid=-7500427505192139973&q=hilux
birde niva bu videodaki yolu tırmansız bıyıklarımı keserim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maktastur -- 14 Aralık 2006; 20:57:07 >

sony slt alpha 37
sony xperia s
2005 hilux

741 Mesaj
14 Ekim 2007; 0:42:11 

çoğu lüks jipin çıkamadığı yollardan çıkar.bildiğim kadrıyla normal araç gibi yolda bırakmaz(sıfır alınırsa)öyle zannediyorum 3 4 sene sorun yaşamassın fazlada zorlamassın ladaların sağlam olduğunuda unutmayalım ladanın güvenlikli olsun istiyosan git kalina al derim..bizde 2.biraraba olarak düşünüyoruz yazlkta kullanmakiçin alırsak iyi olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yengeç kazım -- 14 Ekim 2007; 0:44:01 >

358 Mesaj
17 Ekim 2007; 1:43:12 

sadece dayanıklı diye duydum başka artı bi yanını duymadım

1626 Mesaj
15 Kasım 2007; 22:50:15 

Arazide birçok pahalı ciptn daha iyi bir araç niva. 1700 moıtor benzinli bir araç. Yakıt tüketimi her 4x4 gibi fazla ama oda lpg ile aşılır. Kısa mesafelerde ve arazide kulanılırsa bitirim bir araç. Ama sakın bu araçla uzun yola çıkmayın. Hiç konfor yok.

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Skoda Octavia 1.6 Elegance (2001)

13 Mesaj
21 Kasım 2007; 2:17:27 

İlginç birşeyi paylaşacağım.
Sanırım 92 modeldi-kuzenim niva almıştı. Aldığı adamlar Tofaş şanzıman takmışlardı. Ses yalıtımı da iyiydi. Yolda takla atmasın diye geniş-çelik jant takıp LPG kullanmışlar. Ha bir de sunroof
o zaman (4-5 yıl oldu) 2.5 milyar a satıldı-el değiştirdi. Şimdi ne durumda bilemem.

İki yıl once de üniversite de bir hocamızın, bu aracını (70 li model) revize ettiğini gördüm. Aracın yaşı benden büyük çıkınca Rus'lara saygı duymuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunck -- 21 Kasım 2007; 2:17:56 >

34 Mesaj
6 Aralık 2007; 18:09:53 

Toyota pickup al diyorum.1997 model 2.4 dizel toyota pickup var.Onunla 200.000 km. yaptık hem de manda bile girmez ormanda kullandık.Hiç sorun olmadı beaa..Yolda bırakmaz her yere çıkar.Bana mısın demez.Araba canavar gibi.Halen kullanıyoruzz hem de her gün...Mükemmel.Marka fanatikliği yapmıyorum çünkü araba devletin arabası resmi araba yani.Bende Renault 19 var.Ama Ben böyle bir performans ve SIFIR HATA görmedim.Yok böle bişe.Adamlar yapıyo walla.Helal Japonlara.TOYOTA'ya saygı duyuyorum.

ORMANDA MAHYADAĞINDA 1031 RAKIMDA 200.000 KM.TEST EDİLMİŞ VE ONAYLANMIŞTIR.TARAFIMDAN...

1376 Mesaj
7 Aralık 2007; 9:09:54 

quote:

Orjinalden alıntı: maktastur

niva gerçekten iyi bir arazi aracı yalnız çok zorlandığında yürür mahvoluyor toplaması bayağı pahallı oluyor onun yerine bulabilirsen 86 87 hilux 4*4 al derim seni kolay kolay yolda bırakmaz tam bir arazi aracı inanmazsan bu videoyu izle
http://video.google.com/videoplay?docid=-7500427505192139973&q=hilux
birde niva bu videodaki yolu tırmansız bıyıklarımı keserim

bıyıklar duruyormu kardeş

5 yıl lada kullanmış biri olarak söyleyeyim
videoda gördüğün rampada nivanın arkasına hilux u bağlasan beraber çıkarlar.

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT

10 Mesaj
9 Mart 2008; 16:59:58 

Ben bu hafta viva almayı gerçekten düşünüyorum ama çok arıza yapar dendi biraz tırstım açıkcası

bilirsen söyle ögrensinler, bilmezisen sus başakasından ögrensinler

2404 Mesaj
9 Mart 2008; 17:27:14 

JEEP alacak parası olmayan uyanık bi hemşerim RENAULT 12nin ön lastiklerine pır pır veya pat pat denilen bahçe çapalama motorunun lastiklerini takıp yarım metre karda 200-300 metre rakımlı köyüne gidip geliyordu bu Türklerden korkulur yahu

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

Uzaklaştırılmış
8 Kasım 2011; 19:40:26 

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.383