Şimdi Ara

Adobe Flash Player 11.3 ve Air 3.3 yayında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Adobe’nin Flash ve Air yazılımları kısa süren bir beta sürecinin ardından güncellenerek tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Flash Player 11.3 ile seste yaşanan gecikmeler azaltıyor ve tam ekran kullanım sırasında klavye üzerinden veri girişine izin veriyor. Flash Player 11.3 sürümü Mac’e otamatik güncelleme ve Firefox’a sandboxig desteği getirerek 
    Mac ve Firefox’ta güvenlik seviyesini attırıyor. Ek olarak 11.3 sürümünün OS X Mountain Lion ile kullanıma sunulacak olan yazılım güvenlik sistemi Gatekeeper’la uyumlu olacağı belirtiliyor.

Windows ve Mac için kullanıma sunulan Adobe Air ise yeni güncellemesi ile yazılım geliştiricilerini odak noktasında tutuyor. iOS 5.1 ve yeni iPad’in retina ekranına uyumlu uygulamaların daha rahat tasarlanabileceği bildiriliyor. Android platformunda da rahat bir şekilde çalışacak olan Air’in oyunların ve uygulamaların arka planda çalışırken kaynak kullanımın da daha dengeli bir hal almasına katkıda bulunacağı belirtiliyor.

• işte o sandbox uygulaması firefox ile acayip derecede savaşıyor. eğer 11.2 yi kaldırmadan üzerine 11.3 kurarsanız (ki şu an adobe un kısa vadede çözüm önerisi bu) sürekli plugin container hatası veriyor ve firefox da flash player eklentisi çöküyor. internet explorer ile sıkıntı yok ancak firefox ile sıkıntı çıkarıyor.

• daha biraz önce güncelledim foruma göz atayım dedim haberi hemen gelmiş :D mavit eline sağlık
    bu arada flash olan sitelerde bazen 1-2 sn takılma/donma ardından ekran kapanıyor , ilk olarak ekran kartında sorun olduğunu düşündüm fakat farkettimki internet dışında oyunlarda hiçbir sorun yok , hangi browser ı kullanırsam kullanayım sonuç aynı. Özelliklede tam ekran olunca bu problemle karşılaştığımı farkettim. Daha yeni güncelledim umarım bu sürümde böyle bir sıkıntı yaşamam çünkü kafayı sıyırmak üzereydim
  • fullscreen moddaki sitelere alan girişi sağalaması çok güzel olmuş büyük bir eksiklikti zaten şimdiye kadar giderilmemesi çok yanlıştı...

• quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

daha biraz önce güncelledim foruma göz atayım dedim haberi hemen gelmiş :D mavit eline sağlık
    bu arada flash olan sitelerde bazen 1-2 sn takılma/donma ardından ekran kapanıyor , ilk olarak ekran kartında sorun olduğunu düşündüm fakat farkettimki internet dışında oyunlarda hiçbir sorun yok , hangi browser ı kullanırsam kullanayım sonuç aynı. Özelliklede tam ekran olunca bu problemle karşılaştığımı farkettim. Daha yeni güncelledim umarım bu sürümde böyle bir sıkıntı yaşamam çünkü kafayı sıyırmak üzereydim

Aynısı bende de oldu.
  • Hala iPhone desteklemiyor ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onuncu Köyü Arıyorum -- 9 Haziran 2012; 21:04:54 >
  • Bu sürümde sistem kaynakları daha az kullanılıyordur umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: C2H5OH

daha biraz önce güncelledim foruma göz atayım dedim haberi hemen gelmiş :D mavit eline sağlık

Sizinki gene iyiymiş. Ben videoları tam ekran yaptığım zaman mavi ekran yiyordum

• 11.3 yükleyince, biraz önce Mozilla'da eklenti çöktü. Kaldırayım mı sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanberk

11.3 yükleyince, biraz önce Mozillada eklenti çöktü. Kaldırayım mı sizce ?

revo uninstaller gibi bir kaldırma yöneticisi ile tamamen temizleyerek kaldırıp aynısını yeniden yükleyin. adobe forumlarında önerilen bu. ben böyle yaptım ve tek bir hata bile almadım.

• Kurduktan sonra çalışmayı durdurdu diye bir kaç kez hata verdi ama artık normal
  • Aman desteklemesin iphonu sanki cok onemli . Pc de bile hata veriyomus o kadar ise bak. Adobe adam gibi İs yaptiktan sonra iphone u da destekler. S3 incelemesinde gordum androidin krali olan s3 te bile sikinti cikardigini fark ettim tabi belki o yazilim eksikliginden de olabilir ama hic stabil olmadigini soyleyebilirim flash playerin

• Az daha bekleyip stabil versiyonunu yüklemek lazım. Tester olmaya gönüllü arkadaşların deneyimleri sağolsun ;)
  • firefox kullandığım için mi hata alıyorum bilmiyorum da zırt pırt çalışmayı durdurdu diyor.
  • Arkadaşlar, Adobe FP'ın yaptığı aynı işi yapacak daha hafif alternatif bir program var mı? Flash çok ağır kalıyor bu cihazımda?

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Orijinalden alıntı: xanberk

11.3 yükleyince, biraz önce Mozillada eklenti çöktü. Kaldırayım mı sizce ?

revo uninstaller gibi bir kaldırma yöneticisi ile tamamen temizleyerek kaldırıp aynısını yeniden yükleyin. adobe forumlarında önerilen bu. ben böyle yaptım ve tek bir hata bile almadım.

Tamam hocam. Bir daha aynı hatayla karşılaşırsam deneyeceğim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: goçhisar

Az daha bekleyip stabil versiyonunu yüklemek lazım. Tester olmaya gönüllü arkadaşların deneyimleri sağolsun ;)

zaten bu stabil olarak yayınlanan sürüm. beta vs değil.
  • Bende elimdeki Win 7 için stabil versiyon diyorum ama hala çakılabiliyor. Hatta ilk çıktığı zamanlarda sadece test için yüklemiştim. 2 yıl boyunca tonla sorunla karşılaştığım için yedekte XP sürekli kurulu olurdu.

Aynı usulde taze flash playerimiz 6 aya gerçek stabil versiyonunu bulur ;)
  • Sıfırdan kurdum ama çökme sorunları devam ediyor. Bloatware olma yolunda hızla ileriyorsun Adobe. Sana koca bir
  • adobe dan nefret ediyorum flashplayer in tekel olması ne kadar kötü html5 bizi kurtarsın artık şu adobe dan :@

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.