Focus mu Astra mı ?
49 Cevap6021 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1651 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:43:26 

Merhaba arkadaşlar.

Çok yakın bir akrabamız araç alma arefesinde. Tercihen Otomatik + Dizel düşünüyor ve ikinci el araç alacak. Bütçe ise 30.000. Duruma göre 32.000'e kadar çıkılabilir.

Aklımızda şimdilik 2006-2007 Ford Focus TDCI Ghia Hatchback ve Opel Astra H kasa (Classic) 2006-2007 CDTI var. Sizce bunlardan hangisi tercih edilmeli. Bu 2 araçta kronik sorun var mıdır ?

Önümüzdeki birkaç senelik periyotta hangisi üzmez ? Focus CVT şanzımanında sorun var kronik problemli diye duydum. Bilen birisi bilgilendirirse sevinirim

Bu 2 araçtan başka araç önerisi olan varsa sizin fikirlerinizi de almak istiyorum.

Focus

http://www.sahibinden.c...tomatik-89382087/detay#

Astra

http://www.sahibinden.c...hibinden-88967549/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moral83 -- 8 Haziran 2012; 21:59:39 >

2013 C4 Exclusive Cam Tavan Neptün Mavi - Golf V 1.4 TSI 140 PS
iPhone 5S 16 GB - Sony Playstation 3 320 GB
Sakarya University - Information Systems Engineering

1068 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:49:38 

Ben CVT'den çok Easytronic duydum sorunlu olarak. Focus'a çok bindim ama kullanmadım. Dizel otomatikti o da, 2006 model 110.000 km'de ikinci el almıştı arkadaş, cillop gibi arabaydı.

Ben Focus tavsiye ederim. Astra hem 1.3 90 hp, hem de Easytronic duyduğum kadarıyla başarılı bir şanzıman değil. Yani araba yürümez diye tahmin ediyorum.

2748 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:06:33 

Otomatik olcaksa focus ama Aman aman Otomatik çokta şart değil derseniz astra :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1061 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:19:06 

ikiside çok yakın araçlar karar çok zor.

astra az gider az yakar o kesin.

7267 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:39:49 

Hocam Focus dizeldeki otomatik şanzıman sorunlu.

Sorunlu diye ithalatı kesildi .

Uzak durun mutlaka.

İlla ki dizel otomatik olacaksa Focus sırf bu yüzden elenebilir zaten.

Benzer karakterde araçlar genel olarak.

Yalıtım olarak Astra daha başarılı.

Motor olarak Focus daha başarılı.

Focus'un servis fiyatları az biraz daha ucuz.

Astra'nın içi daha kaliteli.

Astra'nın vergisi ve yakıtı daha düşük. Performansıda daha düşük tabii :)

2009 sonrası Easytronicler'de sorun yaşayan kullanıcı epey az. Bu yüzden 2009 sonrası bakın mutlaka. 2 fazla olsun 2009 sonrası olsun derim.

Benim bu iki araç arasında ki tercihim, daha ekonomik ve daha konforlu olmasındna dolayı ve Focus'un şanzımanı sorunlu bir şanzıman olduğu için Astra olur. Şimdi Easyronic sorunlu diyenlerde çıkabilir. 2009 sonrasını öneriyorum şiddetle o yüzden.

1.ve 2. vites geçişlerinde biraz sarsıntılı, gerisi gayet akıcı Easy. de.

Ayrıca piyasada ki en oturmuş yarı otomatik şanzımanlardan birisi. Arıza durumunda yan sanayisi, çıkması, revize edeni,ucuza halledeni çok daha fazladır.

mantık..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Haziran 2012; 22:45:54 

focus

1651 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:46:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Hocam Focus dizeldeki otomatik şanzıman sorunlu.

Sorunlu diye ithalatı kesildi .

Uzak durun mutlaka.

İlla ki dizel otomatik olacaksa Focus sırf bu yüzden elenebilir zaten.

Benzer karakterde araçlar genel olarak.

Yalıtım olarak Astra daha başarılı.

Motor olarak Focus daha başarılı.

Focus'un servis fiyatları az biraz daha ucuz.

Astra'nın içi daha kaliteli.

Astra'nın vergisi ve yakıtı daha düşük. Performansıda daha düşük tabii :)

2009 sonrası Easytronicler'de sorun yaşayan kullanıcı epey az. Bu yüzden 2009 sonrası bakın mutlaka. 2 fazla olsun 2009 sonrası olsun derim.

Benim bu iki araç arasında ki tercihim, daha ekonomik ve daha konforlu olmasındna dolayı ve Focus'un şanzımanı sorunlu bir şanzıman olduğu için Astra olur. Şimdi Easyronic sorunlu diyenlerde çıkabilir. 2009 sonrasını öneriyorum şiddetle o yüzden.

1.ve 2. vites geçişlerinde biraz sarsıntılı, gerisi gayet akıcı Easy. de.

Ayrıca piyasada ki en oturmuş yarı otomatik şanzımanlardan birisi. Arıza durumunda yan sanayisi, çıkması, revize edeni,ucuza halledeni çok daha fazladır.

Doğan kafamı çok daha fazla karıştırdın kardeşim Zaten kararsız kalmıştım şimdi iyice karıştı kafa
Bu araç alımında %100 yetki bende olduğu için sorumluluk bende ve kendime alacakmış gibi araştırıyorum.
Focusların hepsinde o sorun var mıdır yoksa test ettikten ustaya gösterdikten sonra alınır mı ?
Ve son olarak da sadece bu 2 araç arasında sıkışıp kalmak zorunda değiliz. Alternatiflere açığım. Diğer mantıklı seçenekler neler olabilir ? O bütçeyle en mantıklı seçenek olarak bunlar geldi benim aklıma.

1758 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:57:25 

Focus her türlü gider, ikinci eldede baya alıcısı olan kasa, benim fikrim focus olurdu.

941 Mesaj
8 Haziran 2012; 23:12:16 

ikisi de birbirine çok yakın araçlar,tercih yapmak zor.burun farkıyla astra diyorum.

ASTALAVISTA BABY- Guns'n Roses

1651 Mesaj
8 Haziran 2012; 23:23:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Focus her türlü gider, ikinci eldede baya alıcısı olan kasa, benim fikrim focus olurdu.

Sorunlu olduğunu bile bile alır mıydınız hocam ?

641 Mesaj
9 Haziran 2012; 0:13:11 

Birkaç sene 2006 Focus TDCi kullandım. Kesinlikle çok başarılı bir araç ve o dönem araçlar içinden bir tercih yapmam gerekiyor olsa sınıfındaki rakipleri arasından tereddütsüz yine Focus'u tercih ederdim.

Gelgelelim Doğan arkadaşımızın dediği çok doğru. Dizel otomatik Focus'lar çok kısa bir süre satıldılar ve sorunlu araçlar. Kronik sorunu var mıdır diye sormuşsunuz dizel otm Focus için yanıt kesinlikle var. Ben bu sebepten ötürü dizel otomatik Focus düşünmezdim.

Astra konusunda bir fikrim yok, ancak iç mekanındaki sıkıcılık benim için tüm şansını yok ediyor. Yine de zevkler değişir. Zaten arkadaşlar yararlı yorumlar yapmış Astra hakkında.

İlla ki dizel otomatik diyorsanız tek yorumum Focus'tan uzak durun olacaktır.

269 Mesaj
9 Haziran 2012; 0:22:52 

Parça/servis fiyatından ve motorundan ötürü Focus derim ben. Ayriyeten Opel arabalardaki elektronik aksan arızaları da bu markaya yönelmemek için ideal bir sebep diye düşünüyorum.

Opel Astra J, 1.4 140HP Sport
Wir Leben Autos

7267 Mesaj
9 Haziran 2012; 0:37:24 

Bu Focus diyenler işin otomatik kısmını okumuyor herhalde.

Hocam dediğim gibi, Ceed'de düşünülebilir. Hele ki sorumluluk %100 sendeyse Ceed tek geçilebilir.

Daha sorunsuzu yoktur herhalde hem motor hem şanzıman olarak. 2011 alabilirsin 32 33 'e. En az 2 yıl daha garantinde devam eder.

mantık..

4331 Mesaj
9 Haziran 2012; 4:01:32 

Fordu çok severim ama H kasalar bana çok karizmatik geldiği için Astra diyorum

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

3570 Mesaj
9 Haziran 2012; 4:21:30 

bu astranın konsolunu beğenmiyorum nedense. yeni astra da çok güzel bir göğüs bölgesi var ama eskiler maalesef göze hoş gelmiyor

'' Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin. ''
METİN OKTAY

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu

2675 Mesaj
9 Haziran 2012; 4:34:19 

kendi aracım için servise gittiğimde CVT şanzımanlı bir araç gelmişti. şanzıman tamir edilemiyormuş, yenisi de ithal edilmediği için çıkma bulması gerekiyordu, bulsa bile serviste değil dışarıda yaptıracaktı. servis görevlisi müşteriye resmen "abi satın bu arabayı, kurtulun" dedi. bence CVT şanzımana hiç bulaşmayın. Ama FocusII de iyi arabadır, 2 sene kullandım. manuel kullanabiliyorsanız Focus derim.

Peugeot 5008 Premium Pack Auto6R 2011
Ford Fiesta Titanium-X Auto 2010

1758 Mesaj
9 Haziran 2012; 12:29:58 

quote:

Orijinalden alıntı: moral83

Sorunlu olduğunu bile bile alır mıydınız hocam ?

Söyle bir denlem yapıyorum pozitif yanları özellikle motoru dizel olarak bakıldığında + yol tutuşu ve negatif yanları, ses yalıtımının yoktan beter olması + sanzıman sorunları = alınabilir gibi geldi, dizel seçeneğinde kesinlikle opeli seçmezdim tabi benzinli model olarak bakarsak opel öne cıkabilirdi diye düşündüm.

55 Mesaj
9 Haziran 2012; 13:25:19 

Şahsi fikrim: eski kasa Opel Astra da sürüş keyfi diye bişey yok

17520 Mesaj
9 Haziran 2012; 13:27:46 

Focus sanzimanlari sorunlu. Astranin ise vites gecisleri vs arabadan sogutur insani bence MCP 308 DERIM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

93/4 KASIM TERTİPLER
Acemi Birlik; 10.Uncu Jandarma Egitim Alay Komutanlığı Bornova
Usta Birlik ; Destek Kıta Grup Komutanlıgı Ankara (Şoför)

1210 Mesaj
9 Haziran 2012; 13:34:24 

İkiside sorunlu. Manuel bakın.

Confidence in Motion

663 Mesaj
9 Haziran 2012; 14:30:32 

Focus iyi bir otomobil tek sorunu yalıtım.
Yalıtım çok kötü kaymak gibi asfalatta bile yol sesi içerde bir kere uzun yol yaptım ama yolculuğum işkenceye dönüştü abartmıyorum sürekli mola veriyordum yol gürültüsü başımda ve kulaklarımda inanılmaz bir ağrı yapıyordu arkadaşımla resmen pert olduk eve döndüğümde ise 2-3 gün boyunca yol gürültüsü kulaklarımda çınladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerauto -- 9 Haziran 2012; 14:41:38 >

1597 Mesaj
9 Haziran 2012; 14:49:54 

Şanzımanı sorunlu olmasa Focus derdim ama bu durumda Astra.

1651 Mesaj
9 Haziran 2012; 15:55:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

Focus sanzimanlari sorunlu. Astranin ise vites gecisleri vs arabadan sogutur insani bence MCP 308 DERIM

MCP de çok farklı değil sanki hocam ? İlk 2 vites sinirden öldürür adamı

17520 Mesaj
9 Haziran 2012; 16:37:50 

quote:

Orijinalden alıntı: moral83

MCP de çok farklı değil sanki hocam ? İlk 2 vites sinirden öldürür adamı

Easytronic den iyi oldugu kesin ;)

93/4 KASIM TERTİPLER
Acemi Birlik; 10.Uncu Jandarma Egitim Alay Komutanlığı Bornova
Usta Birlik ; Destek Kıta Grup Komutanlıgı Ankara (Şoför)

641 Mesaj
10 Haziran 2012; 13:29:17 

quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

Focus iyi bir otomobil tek sorunu yalıtım.
Yalıtım çok kötü kaymak gibi asfalatta bile yol sesi içerde bir kere uzun yol yaptım ama yolculuğum işkenceye dönüştü abartmıyorum sürekli mola veriyordum yol gürültüsü başımda ve kulaklarımda inanılmaz bir ağrı yapıyordu arkadaşımla resmen pert olduk eve döndüğümde ise 2-3 gün boyunca yol gürültüsü kulaklarımda çınladı

Focusun yalitimi donanim paketi ile ilgili. Ghia ya da titaniumlarda boyle bir sorun yasamazsiniz.

7267 Mesaj
10 Haziran 2012; 14:34:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

Easytronic den iyi oldugu kesin ;)

İkiside aynı şeyin laciverti.

Mcp , Astra'dan vazgeçip puga yönelmek için kesinlikle yeterli bir sebep değil.

mantık..

5815 Mesaj
11 Haziran 2012; 1:05:26 

Focus'taki CVT şanzıman problemli, alınmaz.

Astra da 1.3 motoruyla, bir de üstüne easytronic şanzımanı ile hiç tat vermez. Eski easytronicler de sorunlu zaten.

En mantıklsı tam otomatik şanzımanlı Ceed, veya yine robotize şanzımanlı Fiat Bravo 1.6Mjet Dualogic veya 307-308 1.6 HDI Auto6r.

3607 Mesaj
11 Haziran 2012; 12:20:50 

Otomatik dizel focustan uzak durun denildiği gibi sorunlu.Astra içinde pek farklı birşey söylenemez.

Ayrıca focusta makyajlı kasa tercih ederseniz daha iyi olur tabiki bütçe yetmeyebilir ancak makyajlı kasada kronik sorunlu bir sürü parça değiştirildi alt takımlardan tavana kadar

Bu arada focus sahibiyim astra 1.3 dizelide kullandım focusun motor performansı ile astra arasında dağlar kadar fark var yakıt tüketimi focusun daha iyi ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 11 Haziran 2012; 12:23:30 >

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

9 Mesaj
11 Haziran 2012; 12:39:58 

Ford focus D sekmentli bi araç vede Son derece Güvenli bi traktörle sol burunundan çarpışmasını seyerettim traktör 2 ye ayrılmış focus ise ufak bi hasarı vardı opel in çarpışma testlerinide izledim pek memun etmedi beni bu benim düşüncem herkesi fikri ayrıdır tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Uyku -- 11 Haziran 2012; 12:45:32 >

3770 Mesaj
11 Haziran 2012; 13:32:36 

sadece o iki araçtan biriyse, ikisini de km. yüksekliğinden ötürü elerdim ben.
eğer km. yüksek olduğu için fiyatları düşük geldiyse (ki bunların piyasasını pek bilmem ama) 1-2 bin fazla verip düşük km.li almak bana göre daha mantıklı

(kimsenin alacağı mala karışmam, herkes hürdür)

geçme namert köprüsünden alırsa sel alsın seni,yatma çakal gölgesinde yerse aslan yesin seni...

1611 Mesaj
11 Haziran 2012; 13:37:40 

Dizel otomatik focus kesinlikle almayın. Aracın Ghia versiyonunu kiralık olarak kullanmıştım. 2.hafta aynı aracı istediğimde şanzıman arızası verdiğini söylemişlerdi. Hadi ordan diyecekken araştırınca çok sık rastlanıldığını duydum. Daha sonra Ford bir daha dizel otomatik getirmedi 1.6 motorlar için zaten.

2012 TIGUAN White/Night 1.4 TSI 122 HP

2 Mesaj
11 Haziran 2012; 23:27:33 

Bahsedilen şanzıman probleminden dolayı Focusun yeni model dizellerinde zaten otomatik şanzıman seçeneği yok. Dolyasısı ilede sorunda yok. Benzinli versiyonunda kullanılan otomatik şanzıman ise zaten sorunsuz.. Focus her açıdan öne çıkar. Ancak yeni kasa geldiğinden dolayı 2012 model aşağısında fiyatlar müthiş düştü.. Bu bir açıdan avantaj bir açıdan dezavantaj.. 1 yıllık az kilometreli aracı çok uygun fiyata alabilirsiniz. Bu kısmı avantajı.. Ama satarken olası değer kaybıda dezavantajı..

4082 Mesaj
12 Haziran 2012; 0:10:42 

Yanılmıyorsam Focus dizel otomatik üretilmiyor. İlanlardan anladığım en son 2007'de üretilmiş ya da Türkiye'ye gelmiş. Bunu bir araştırın derim.

Astra, serttir, vites geçişleride çok iyi değildir çünkü şanzıman otomatik değildir. Fakat yol tutuşu ve kendisi sağlamdır, sürücüye güven verir. Ben 1,5 yıl kullandım, hiç bir sorunla bakımları dışında masrafla karşılaşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 12 Haziran 2012; 0:11:34 >

953 Mesaj
12 Haziran 2012; 0:36:05 

O yıllardaki Focus dizeller pek kullanışlı değil.Şanzımanı sorunlu anlayacağınız zaten Ford üretimden çekti dizel otomatik vites araçlarını.
Yani Focus almayında ne alırsanız alın

1437 Mesaj
12 Haziran 2012; 1:32:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Son Uyku

Ford focus D sekmentli bi araç vede Son derece Güvenli bi traktörle sol burunundan çarpışmasını seyerettim traktör 2 ye ayrılmış focus ise ufak bi hasarı vardı opel in çarpışma testlerinide izledim pek memun etmedi beni bu benim düşüncem herkesi fikri ayrıdır tabi.

Çok güldüm buna
Ford Focus C segmenti bir araçtır..
Traktörde neyse 2 'ye ayrılmış =))))

Her neyse Focus ve Astra 'da İyi Arabadır.Güvenlikleri hemen hemen aynıdır. Donanım olarak güvenlikleri artar veya azalır.
Fakatt Focus'ta Dizel+Otomatik Sorunludur.
Astra için pek bişey diyemiyeceğim fakat rampaları 1.3 motorla 50km/h hızla çıkmak istiyorsan alabilirsin hemde easytronic ...
Performans konusunda sıkıntı verir.

Farklı olarak Golf TDI düşünebilirsin =)

I ♥ My Focus , 00' Ford Focus 1.6 Ambiante GP
02'Polo 9N 1.4 75hp

Yukarıdaki Araçlarla ilgili sorunuz olursa yanıtlarım.

9 Mesaj
4 Ağustos 2012; 0:00:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Skrbsr96

Çok güldüm buna
Ford Focus C segmenti bir araçtır..
Traktörde neyse 2 'ye ayrılmış =))))

Her neyse Focus ve Astra 'da İyi Arabadır.Güvenlikleri hemen hemen aynıdır. Donanım olarak güvenlikleri artar veya azalır.
Fakatt Focus'ta Dizel+Otomatik Sorunludur.
Astra için pek bişey diyemiyeceğim fakat rampaları 1.3 motorla 50km/h hızla çıkmak istiyorsan alabilirsin hemde easytronic ...
Performans konusunda sıkıntı verir.

Farklı olarak Golf TDI düşünebilirsin =)

Sen gülmeye devam et genç senin torosu da ikiye ayırır focus canınıda sıkma yorum yaparken başkalarını rencide etmek mi yoksa forumda birilerine sataşmak mı amacın herkes fikrini söylüyor bende söyledim seninde bi fikrin olsaydı sende söylerdin ben yalan sölemedim ikiye ayırdı diyosak ayırmıştır.
İzleyebilirsiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=HEO4hIXxpKs

1437 Mesaj
4 Ağustos 2012; 0:25:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Son Uyku

Sen gülmeye devam et genç senin torosu da ikiye ayırır focus canınıda sıkma yorum yaparken başkalarını rencide etmek mi yoksa forumda birilerine sataşmak mı amacın herkes fikrini söylüyor bende söyledim seninde bi fikrin olsaydı sende söylerdin ben yalan sölemedim ikiye ayırdı diyosak ayırmıştır.
İzleyebilirsiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=HEO4hIXxpKs

Akıllı Ben Focus 1 Sahibiyim !

I ♥ My Focus , 00' Ford Focus 1.6 Ambiante GP
02'Polo 9N 1.4 75hp

Yukarıdaki Araçlarla ilgili sorunuz olursa yanıtlarım.

42 Mesaj
18 Eylül 2012; 1:43:22 

Arkadaslar focus 1.6dizel 95hp mi yoksa astra 1.3dizel 95hp mi almalıyım tavsiyeniz nedir?

Küçükken halı kenarındaki şeritte araba kullanan çoçuklarız biz...

69 Mesaj
18 Eylül 2012; 13:11:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Turk00

Arkadaslar focus 1.6dizel 95hp mi yoksa astra 1.3dizel 95hp mi almalıyım tavsiyeniz nedir?

Focus un motor hacmi astra ya göre daha büyük.Focus performans açısından astrayı geride bırakır.Bunun denemesini de yaptık.Astra hantal kalıyor.Fakat Yakıt açısından da focus sınıfta kaldı.Ford lar genel olarak çok yakıyor.Tabi o performansı vermesi için çok yakmasında en doğal hakkı

Önemli bir noktaya da değinmek istiyorum.Nekadar doğru bilmiyorum ama altın ve değerli ziynet eşyası taşıyan firmalarda özellikle tdci focus kullanıyorlarmış.Kuyumcu bir arkadaşım var o söylemişti.Bunun sebebi ise arkalarından kimsenin yetişmemesi lazımmış Malum arabanın 100 katı değerinde ürün taşıyorlar nolur nolmaz...

Yearner Administering Loving and Intense Necking

941 Mesaj
18 Eylül 2012; 13:16:40 

zor seçim,ikisi de çok şık,kaliteli,güzel araçlar.burun farkıyla astra diyorum.

ASTALAVISTA BABY- Guns'n Roses

1183 Mesaj
18 Eylül 2012; 13:36:49 

astra'da tek sorun motorun güçsüz kalması. O da chip tuning ile halledilebilir. O yüzden astra diyorum

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

75 Mesaj
18 Eylül 2012; 14:22:22 

Lütfen yardım!!!!!!

Arkadaşlar ben neden resim yükleyemiyorum

gerekli alanlarda bilgi yok diye uyarı veriyor.

1043 Mesaj
18 Eylül 2012; 15:00:28 

kia ceed 1.6 CRDİ Motion

Sadece Otomobil Genel Kullanıcısı

66 Mesaj
18 Eylül 2012; 15:02:13 

bence hiç birini alma.Focus sorunlu diyorlar ve bu bir alınmama sebebi.Astra 1ve 2.vites geçişi sarsıntılıymış ve performansı kötü diyorlar çünkü bir süre sonra arabandan sıkılıcaksın.Sorunsuz bir araba almanı tavsiye ederim.

3 KURUŞLUK İNSANA 5 KURUŞLUK DEĞER VERİRSEN GERİ KALAN 2 KURUŞ SENİ SATAR.

5815 Mesaj
18 Eylül 2012; 15:14:47 

quote:

Nekadar doğru bilmiyorum ama altın ve değerli ziynet eşyası taşıyan firmalarda özellikle tdci focus kullanıyorlarmış.Kuyumcu bir arkadaşım var o söylemişti.Bunun sebebi ise arkalarından kimsenin yetişmemesi lazımmış

Hocam bu DH'de yılın geyiği olabilecek potansiyele sahip bir cümle .

42 Mesaj
18 Eylül 2012; 16:38:07 

Arkadaslar peki focus 1.0 125hp ecoboost nasıl?o da dizeller kadar olmasada emsal benzinlilerden daha az yakıyor diyorlar.baktım fabrika verisi şehir içi 6.2 di sanırsam.6.3 gibi de olabilir emin deglim ama farketmez:) karma 5.0 lt iyi bi deger gibi geldi.nasıl sizce?1.6 95 focus veya 1.3 dizel astra yada 1.0 125 ecoboost mu?

Küçükken halı kenarındaki şeritte araba kullanan çoçuklarız biz...

3579 Mesaj
18 Eylül 2012; 17:32:53 

Ceed, birkaç kişi fikrini bu yönde belirtmişler, bence astra hiç düşünmeyin, manuel alırsanız focus derim, onun dışında ben de ceed diyorum.

Fabia special 101

"To be a rock and not to roll."

69 Mesaj
20 Eylül 2012; 16:42:16 

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Hocam bu DH'de yılın geyiği olabilecek potansiyele sahip bir cümle .

Valla ben arkadaşın yalancısıyım ama arkadaşta öyle yalandan laf konuşacak birisi değil

1 Mesaj
18 Haziran 2014; 15:40:38 

bence astra yı tercih etmelisin çünkü opel astra ford focus ta olmayan donanım özelliklerini sunuyor.eğer neden astra derseniz almanlar sanayi konusunda herkesten öndedir astra y tercih et

415 Mesaj
18 Haziran 2014; 16:19:47 

Astra Focus'tan daha kaliteli bir araçtır.Daha üstün bir araçtır.
Performans için focus veya 1.6 HDI de düşünebilirsin veya 1.5 DCI da var.1.6 TDI' ler pahalı.Yani Astra almazsanPejo veya megane daha uygun fiyatlı ve donanımlı olabilir.Focus bunlardan aman aman farklı bir araç değil, benzer araçlar.Focusun bunlara artısı efsanevi bir piyasası ,alsatçılarda ve galericilerdeki focus aşkı ,2 sine nazaran hatta bütün c sınıflarına nazaran daha heybetli görünüşü

Fakat ben olsam Astra alır Alman'dan şaşmazdım

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.578