- x
Futbolda Topa Nasıl Sert Vurulur ?
30 Cevap23746 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

606 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:28:33 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Soru açık arkadaşlar.Ben topa çok sert vuramıyorum.Nasıl sert vurabilirim.

606 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:38:33 

Cevaplayacak Adam yokmu

717 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:39:38 

336 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:40:49 

vurduğun ayak kadar denge ayağı çok önemli birde topa vururken dizini kırmamaya çalış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me[S]uT -- 8 Haziran 2012; 12:41:58 >

4963 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:41:54 

Bas parmaginin ustuyle vur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Origin ID : ozgurTR

MSI 970A-G46/ FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm/ 1GB MSI GTX 460 Cyclone GDDR5 OC EDITION / 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram / SEAGATE BARRACUDA 7200 RPM 1 TB SATA3 HDD / COOLOR MASTER EXTREME POWER 500W PSU / 32GB ReadyCache SATA 3.0 SSD+Kingston 120GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD / AOC 23" i2369v GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR / Everest 707BR CAVALIER MidT ATX SİYAH KASA

770 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:42:27 

bağcık kısmığı ile zıbanabildiğin kadar zıbanacaksın

239 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:43:47 

Ayakkabı da çok önemli eğer normal spor ayakkabıyla vuruyorsan çok sert olmaz güzel bir halı saha ayakkabısı al farkı hissedersin

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

2080 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:45:03 

ayak baş parmağından ayağının üst kısmına doğru uzanan kemik ile. ama vurmadan önce destek ayağını da koyman vuruş hızını arttırır.

Destek Ayağı: topla vurmadan önce gücün az olduğu ayağının topun yanına koymak. lig tv nin logosunda olduğu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESSAH ! -- 8 Haziran 2012; 12:46:16 >

1361 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:50:19 

1

Yaratılırken verilir asalet sana,
onu sonradan kazanamazsın..

737 Mesaj
8 Haziran 2012; 12:51:39 

sağ ayakla vuruyorsan sol ayağını topun neresine koyduğun önemlidir.

420 Mesaj
8 Haziran 2012; 14:28:50 

Tecrübe ile kazanılacak bir kabiliyet bence. Herkes vuramaz.

Kimi vuracağı ayağı geride tutar istediği sertliğe eriştiremez, kimi de fazla önde tutar topu havaya diker. Bence vuruş çalışman lazım ve en önemlisi bacağını geliştirmen lazım.

3925 Mesaj
8 Haziran 2012; 15:18:45 

Dizinden vurmayacaksın , güç baldırdan gelecek sonra topun tam ortasına ayakkabının bağcık kısmıyla vuracaksın , zamanla alışırsın.

638 Mesaj
8 Haziran 2012; 15:22:34 

biraz bacak adele kası yapmak da önemli tabi .

311 Mesaj
8 Haziran 2012; 15:23:05 

hangi ayakla vuruyorsan destek ayağını topun yanına koyup ayakkabının bağcık kısmının biraz altıyla gücünü kullanarak vurabilirsin.

137 Mesaj
8 Haziran 2012; 17:57:50 

bilardodaki gibi topun ortasına vurursan düz ve sert gider Pirlo gibi hafif dibine vurursan havadan gider Ronaldo gibi topun üstüne vurursan önce yükselir sonra alçalır ama bu teknik en zoru diyebilirim ronaldo bile çogu zaman out a atıyor topu hesap et zorlugun bu arada ana faktör ayak kası ve destek ayagı ama bunları saymıyorum.

Gökmen Özdenak Fan Club

334 Mesaj
8 Haziran 2012; 17:59:21 

kaleci annene küfür etmiş gibi düşün bak nasıl sert gidiyor

492 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:10:26 

Kalçadan çıkarırsan daha sert vurursun,

Pek bilgim yok fail olabilirim

Travian ref linkim: http://www.travian.com.tr/?uc=tr4_66253

926 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:11:16 

quote:

Orijinalden alıntı: prestige37

kaleci annene küfür etmiş gibi düşün bak nasıl sert gidiyor

516 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:12:26 

Yavaş yavaş topa sert vuracaksın.

338 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:18:59 

Öncelikle topa sert vurmak için ayak gücü yada bilek gücü lazım değil...Beyninle çekmen lazım şutu yani sert vuracağına inandırman lazım kendini bide tekrar da önemli tabi topa 1 sene vurmayan adamla sürekli şut çeken adam arasında fark vardır.

%70 Beyin.
%20 Bilek
%10 Ön bacak kası.

Steam/id/Vict0ry-TC

1621 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:22:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Krj1c2

Öncelikle topa sert vurmak için ayak gücü yada bilek gücü lazım değil...Beyninle çekmen lazım şutu yani sert vuracağına inandırman lazım kendini bide tekrar da önemli tabi topa 1 sene vurmayan adamla sürekli şut çeken adam arasında fark vardır.

%70 Beyin.
%20 Bilek
%10 Ön bacak kası.

5-6 ay bilek ve bacak çalışsam C. Ronaldo'yu geçerim o zaman. %70 olarak üstünüm.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

338 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:23:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

5-6 ay bilek ve bacak çalışsam C. Ronaldo'yu geçerim o zaman. %70 olarak üstünüm.

He yavrum he

Steam/id/Vict0ry-TC

310 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:29:07 

topun dibine vurmayacaksın tam ortasınada vurmayacaksın sağ tarafını kullanıyorsan sol ayagını topun bir omuz yakınına koy omuzlarını genis tut ve ayagının ucuyla vur tabii ayakkabı onemli ucu sert bir halısaha kramponu lazım.

364 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:29:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

1

En önemlisi bu.

Bunun yanında topa kalçadan vurman önemli, dizini kırmadan ayağının üstüyle düz bir vuruş yapacaksın. Ayrıca sağ ayağınla vuruyorsan sol ayağın topun yanında olmalı destek açısından.

Alttaki videoda 10:30 dan sonrasını izle ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. Baros sağ ayağıyla vuran bir oyuncu ama sol ayağına dikkat et nerede olduğuna iyi bak. Bu düzgün vuruş yapman için çok önemli. Topa vururkende geriye yatma dağa taşa gider yüksek ihtimalle.

2076 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:31:16 

serçe parmağınla vur

Işık Üniversitesi

Mimarlık

934 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:31:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Dizinden vurmayacaksın , güç baldırdan gelecek sonra topun tam ortasına ayakkabının bağcık kısmıyla vuracaksın , zamanla alışırsın.

bu arkadaş doğru demiş topa vrrken dizden aşağısı deil bacağını bütün olarak kullanacaksın hatta ronaldoyu bilim adamları inceliyordu youtube'a yaz bulursun ronaldo belgeseli ntvspor yayınlamıştı 45 dk felan, ancak bağcık kısmıyla demiş arkadaş ona katılmıyorum bağcık kısmı ayak bileğine yakın oldugu için topa vururken engel teşkil eder,bence bağcık kısmı ile ayak ucu arasında kalan bölgeyle topun ortasının hafif altına vurmak yani topu ayaga oturtmak sert sut çekmek için önemlidir

25 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:39:26 

Ben sert vururken carlos tarzi vuruyorum biraz. Gerci bu aralar sakatlik korkum var ama. Anlatiyorum. Topu sektir tam yere dusecekken bacagini geriye at ve tum bacagini savur. Diz altini degil. Yerden ise. Topa hangi ayakla vuruyorsan topun tam zitti caprazina gec. Yani bir adim boyu yatay mesafe ve gerilme uzakligi. Topa adimlarini alirken son adimin topun yakin caprazinda olacak ve kosuyormuscasina diger bacagin geride olacak. Nefes verirken topa ya tarak kemiginle ya da son 3 parmaginla vuracaksin. Ayagini duz savurursan olmaz vucudun da egimli olacagi icin ayagini da topun neresindeysen o tarafa dogru savur. Tabiki ayakkabi da onemli. Bildiklerim bunlar. Hedef kalcadan vurmak. Calfle degil.

356 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:54:23 

Benim bagcik kismi sag tarafta o ne olacak disiyla mi vurcam Ayiptir soylemesi topa hayvan gibi vururum herkes dumduz vur demis ama ben oyle daha yavas vuruyorum topu ayagina tam oturtman gerek.Ben her zaman bas parmakla ayak icinin ortasindan vuruyorum yani bas parmagin yan kismiyla.Hem sert hem kavisli gidiyor

Pele Good Maradona Better Serdar Kurtuluş Best

3575 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:58:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Yaktaver

Kalçadan çıkarırsan daha sert vurursun,

Pek bilgim yok fail olabilirim

Doğru kalçadan sallayacaksın dizi kırmadan şak diye geçir sıradna 5 liralık topları duvara abanarak patlatıyorum çok sert vururum misal orta sonda ve lise 1 de 2 kalecenin kolunu kırdım Lise bitti sayılır hala kasap derler basket futbolda köpek gibi dalarım 175 e 60 kiloyum ama kemikli derler ya 190 a 90 ları yerden yere seriyorum
Şimdi salladın diyenler olacak istanbul küçükçekmecede bi maç ayarlyacam dh için adam başı 5 TL ye önümüzdeki hafta falan o zaman geli video çeker izler foto çeker falan yani.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir Ne mutlu Türküm diyene
Fanatizimle araç almak, daha sonra araçla ilgili yaşayacağınız sorunlar nedeniyle sizi aracınızdan soğutacaktır.

231 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:59:53 

Burun akar

4 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
semuventu0
9 Temmuz 2014; 11:16:36 

hahahaa

Bu mesajda bahsedilenler: Koray

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Futbolda Topa Nasıl Sert Vurulur ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266