- x
İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun
132 Cevap5210 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:21:36 

quote:

Orijinalden alıntı: feaser

Daha iyisini yapmaları için vergi veriyorum.Yoksa kendi devletimi kurardım? :)
Her eleştirilen konu hakkında daha ilerletici bişeyler yapılmasımı gerek sizce? Bugün %50 ye varan vergiler veriyoruz.Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.Nedeni sizce nedir bunun?

Benzine 10 yıl önce daha fazla vergi veriyorduk. Maliyetin 3 katı vergi bindiriliyordu benzine. O sıralar hiç bir teknolojimiz yoktu. Ne tasarım ne de yazılım. Bu teknolojiler daha yavaş yavaş yapılmaya başlanıyor. Yavaş yavaş gelişir bunlar. Üstte mesajım var okursan daha iyi anlarsın.

cahil ile sohbet etmek güçtür bilene
çünkü cahil ne gelirse söyler diline

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:25:02 

quote:

Orijinalden alıntı: feaser

Daha iyisini yapmaları için vergi veriyorum.Yoksa kendi devletimi kurardım? :)
Her eleştirilen konu hakkında daha ilerletici bişeyler yapılmasımı gerek sizce? Bugün %50 ye varan vergiler veriyoruz.Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.Nedeni sizce nedir bunun?

En son aselsandaki olayları az çok tvden takip etmişsinizdir.Yazılımı yapanlar ölü bulundu.Sizce göz önünde bunlar olurken arka tarafta izinmi vermişlerdir.Yazılımı istediğiniz gibi yapın diye.Daha 2 gün önce insansız uçakları yapan adamın oğlu öldürüldü.Hala o bile açıklanmadı...

İlk sayfadaki mesajıma bak. Dediklerinin hepsine değindim.

3997 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:27:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Piglêt

Sinoptan atarsak Samsun'u furabiliruz

Laz yapımı füze.

SE Xperia™ ARC Midnight Blue Kullanıcısı

1.6 GHz OC | 512 MB | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8 MP Exmor® R - HD720P | Android 4!

221 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:32:53 

quote:

Orijinalden alıntı: moz@

O konu çok faklı tabiki PKK ile mücadelede uzun menzil bir şey kullanılmaz. Strateji tamamen faklı. Ben size bakın ne kullanılacağını göstereyim. 20 Adet AC 130 namı değer CASA alırsınız gece görüş sistemi + gunship (Türkçe karşılğı nedir bilmiyorum ) saniyede yüzlerce mermi yağdıran bir düzenek 7/24 10 Adeti havada devriye şeklinde olacak 10 tanesi de yerde Acil durumlar için ve değişim için. Eğer PKK 1 veya 1.5 senede bitmez ise ben bileğimi keserim.

http://www.youtube.com/...V5q44d4&feature=related

Buyrun sisteme bir bakın gariban Afganlıları bu sistemle darma duman ettiler.
Şu da var bu daha anlaşılır Hercules Gunship geçiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=qIFWYkXYViU

NOT: İmla - Ekleme

Fikir çok güzel dostum. TUSAŞ Havacılık C-130 modernizasyonu yaptı bilirsiniz. Erciyes programı kapsamında. Fakat pkk illeti dağda değil her yerde. Komşun, arkadaşın.. Bakın iktidar ve ana muhalefet şuana kadarki en mantıklı hareketi yaptı pkk neler yapmaya başladı.. Buna devam edilirse bir sonuca ulaşacağız. Doğuda şuan yeniden yapılanma gerçekleşme (karakol, asker polis eğitimi) ve bunla beraber asker şehit sayılarımız çatışmalarda daha az.. Hiç olmasa. Olmaz aslında ama hükümet savunma sanayi kadar milli değil. Ayrıca J600T füzelerimiz var bunların menzilleri 600km diye hatırlıyorum. Bu çalışmalar engelleniyordu. Uçaklarda dost düşman olayını yeniden istediğimiz gibi ayarlayabilen aviyonik yazılımını yaratan 3 mühendis öldürüldü. Birisini ben tanıyordum uzaktan da olsa merhabalaşırdık. İntihar ettirdiler garibimi. Şimdi o yazılım kullanılıyor ve İsrail düşman. Bunların dışında Ispartada düşeh THY uçağındaki yolcuların tümü Nükleer Fizikçiydi. Bunu da İsrail yaptı. İsrail savaşarak bize bu yaptıkları gibi zarar veremez ABD olmazsa. Ancak böyle komplo olaylarla bize çok işe yarayacak insanları öldürüyorlar. Bu damarı ikiye bölmektir. Türkiye Marshall yardımlarını almasa fabrikalırımız kapanmasa, Atatürk on yıl daha siyasette olsa bugünkü Türkiye.. İşte bunu hayal etmek zor olurdu çünkü çok gelişirdik. Çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Fake and gay

221 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:41:18 

900 KMye kadar giden yıldırım füzelerimiz. Hem de balistik!
Operational
range Yıldırım I: 150 km
Yıldırım II: 300 km
Yıldırım III: 900 km
http://en.wikipedia.org...Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m

Fake and gay

12569 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:45:52 

DASAM'ın kurulması için gerekli tüm malzemeler var. İki lafı bir araya getiremeyen strateji uzmanları, ergenler, ayaklı Vikipedi'ler...

Çok güldüm bu akşam ya.

151 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:54:01 

Dağda AC-130 gitmez AC-130 Vietnam ve Çöl gibi ortamlar içindir bizim dağlarımız dik ve derin olduğu için pek iş görmez.O 200 km'yi pek fazla görmeyenler savaş ortamında o 200 km çok güzel şeyler yapabilir.

Strateji Oyunu Tutkunları

1999 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:57:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Zıplayan fil

uze karadan karaya ise berbat bir teknolojideyiz demektir

Neresi iyi. Ben bile bu menzilde füze yaparım(ametör olarak)
Devletin yaptığı en az 600km menzilli olmalıki başlangıç için iyiolsun

ametör ametör ametör

4407 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:03:52 

quote:

Orijinalden alıntı: BLuRuSh

Dağda AC-130 gitmez AC-130 Vietnam ve Çöl gibi ortamlar içindir bizim dağlarımız dik ve derin olduğu için pek iş görmez.O 200 km'yi pek fazla görmeyenler savaş ortamında o 200 km çok güzel şeyler yapabilir.

Peki. Diğer ülkeler, hiç uğraşmadan 5000-1000 kmlik füze atacak, sende hala 200 km ile savaş ortamında işe yaracak diyeceksin.

1793 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:16:43 

Ağır ağır arkadaşlar bence cok güzel bir olay umarım dahada gelişecek beklemek vakit lazım.

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:20:54 

quote:

Orijinalden alıntı: el_jericho

Peki. Diğer ülkeler, hiç uğraşmadan 5000-1000 kmlik füze atacak, sende hala 200 km ile savaş ortamında işe yaracak diyeceksin.

Hiç uğraşmadan biz de atıyorduk. Kıbrıs'ta nasıl attırmadılar bize... 5 yıl önce mini İHA yapıyorduk. Oyuncak diyorlardı. Aynı firma şimdi Heron ile yarışacak İHA'ları yaptı. Şimdi 200 km menzil olanı yapıyoruz. 5 yıl sonra menzili arttırırız.

102 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:25:24 

bi sakatlık çıkmasın

10277 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:26:40 

sadece eleştiren asalaklardan nefret ediyorum,oturduğunuz yerden sallayın ancak.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:29:52 

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

sadece eleştiren asalaklardan nefret ediyorum,oturduğunuz yerden sallayın ancak.

Klavye başında yorum yapmak kolay Yıllarca o teknoloji için çalışan bilir...

10277 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:33:43 

quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

Klavye başında yorum yapmak kolay Yıllarca o teknoloji için çalışan bilir...

tabi ya.bu embesiller oyunda level atlama falan sanıyor galiba.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

549 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:39:17 

quote:

Hiç yapmamaktan iyidir. Savaş anında benim gemimi kullanamazsın diyebilir. Ama benim motorumu, gps alıcımı kullanamazsın diyemez. Yazılım ve tasarım Türk olduktan sonra parçalar da zamanla yerli firmaların desteklenmesiyle üretilebilir.

GPS sistemi Amerika üzerinden çalışmaktadır. Amerika sistemi kapatırsa kimsenin GPS kullanma yetisi kalmaz. Bunu engellemek için ataletsel seyrüsefer sistemleri geliştiriliyor. Uydu bağımsız. İlk koordinat cihaza girildikten sonra fizana gitsen sistem şaşırmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektroniker -- 8 Haziran 2012; 19:41:12 >

151 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:40:18 

quote:

Orijinalden alıntı: el_jericho

Sadece ICBM atarak savaş bitmez örnekleri çoktur.Irak İşgali 91 Körfez öyle nükleer füze atmakta 2.Dünya savaşındaki gibi değil daha doğrusu atamazsın ha çatışma sahasında 200 KM füze ile ne yapabilirsin ? Bir tankı vurabilirsin veya bir siperi dağıtabilirsin veya hava savunma bataryası indirebilirsin veya bir gemi vurabilirsin veya bir uçak avlayabilirsin 200 KM çok şey yaparsın ama 10 bin KM üstü füze ile ne yapabiliriz acaba ? Bir tane LGM-118 maliyeti $70 milyon dolar bu maliyet artmış veya azalmış olabilir.

Bir tane AIM-120D maliyeti $700,000 dolar bunun menzili'de 180 KM 180 KM bir füze ile basit bir örnek 150 milyon dolarlık F-22 düşürebilirsin.

1639 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:52:09 

burdan firlatsam asagiki mahalleyi zor vururuz dikey dusus yapar la bu

AMD FX X8 8350 @4.6Ghz Turbo Boost // Gigabyte 990XA-UD3 Rev 3.0 // ASUS GTX 780 DC2 OC // Corsair Vengeance Pro 8GB 2133 Mhz // Corsair Neutron GTX. 120GB SSD // Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM HDD // Corsair H80i // Cooler Master Haf 912 Plus // Cougar HEC 700 W PSU // ACER S232HLABID Monitör// LOGITECH G930 WİRELESS GAMİNG HeadSet // A4 Tech x7 Keyboard&Mouse //

3909 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:56:02 

Bırakın şu saçma sapan balistik füze muhabbetini iran,pakistan,kore bile yapıyor. Uzun menzil için 50 yıllık teknoloji yeter. Önemli olan radar güdümlü,laser-infrared güdümlü roketler üretebilmektir. Hadi bakalım iran anti tank,air to air füzelerini Rusya'dan alana kadar kendin yap bakalım ?

Roketsan Cirit (laser guided 2.75" multiple)

0

Roketsan Umtas (anti-tank)

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trapspeed -- 8 Haziran 2012; 20:00:02 >

923 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:56:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Strahd von Zarovich

-TAMAMEN TÜRK YAPIMI
-BAŞLANGIÇ İÇİN ÇOK İYİ
-BİR KERE DE BEĞENİN BE
-SIRF KARŞI ÇIKMAK İÇİN BEĞENMEMEZLİK YAPANLAR VAR

Şu gibi yorumlara hastayım. Ulan 280km roketle kendi ülkemizi vururuz ancak, neyin kafasındasınız? Bari yazılım türk yapımı olsun da, roketi dışarıdan alalım. Bi 2000 km falan olsun yani. Kimse de çıkıp demiyor aga bu nedir diye...

Yahu o da olacak ben inanıyorum.Sen şimdi diyorsun ki merdiven çıkmadan en üste varıcam.Olmaz kardeşim o dediğin gazoz ağacı.Herşeyin bir başlangıcı vardır.Mühendislerimiz daha yeni yeni görüp tanıyorlar.Aerodinamik vs. büyük mevzular.Hem kimse yazılımı sen yap ben roketi satayım demez.Elinde koz çünkü sattığı roketler olası bir savaş anında devre dışı bırakabilir.En iyisi tamamen Türk yapımı roketler.İnanmak başarmanın yarısıdır.

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:59:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Elektroniker

GPS sistemi Amerika üzerinden çalışmaktadır. Amerika sistemi kapatırsa kimsenin GPS kullanma yetisi kalmaz. Bunu engellemek için ataletsel seyrüsefer sistemleri geliştiriliyor. Uydu bağımsız. İlk koordinat cihaza girildikten sonra fizana gitsen sistem şaşırmıyor.

Bunun farkındayım. Onlara sorduğum ilk soru da bu olmuştu zaten. Yazılım yerli. Heron'larda bile olmayan derecede otopilot sistemini tam kontrolsüz eve dönüş sistemini bizim firmamız yaptı. Bütün bunları kendi imkanıyla tek kuruş destek almadan yaptılar. Destek verildiğinde GPS kullanmayan sistemi de yaparlar, füze de yerleştirirler. Yeter ki burada bazılarının yaptığı gibi köstek olunmasın.

1538 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:01:10 

Dügünlerde atmalik iyi olmus

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:03:45 

quote:

Orijinalden alıntı: AIainPROST

burdan firlatsam asagiki mahalleyi zor vururuz dikey dusus yapar la bu

Çok komiksin. Bir ara yine hatırlat.

418 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:05:47 

quote:

bunlar füze yaptık diye övünüyolar bunla kendinizi vurursunuz ancak vs. vs.

diyip aşşağolıyorsunuz da siz kimsiniz asıl ben soruyorum size...
füzeyi yapan türk silahlı kuvvetleri türk sanayicileri türk mühendisleri türk halkı ve onların asil çocukları da asıl siz kimsiniz merak ettim ???
sizli bizli konuştuğumuza göre sizler bizler farklıyız anlaşılan ???

Yeryüzünün sonuna gittim
Suların sonuna gittimGökyüzünün sonuna gittim
Dağların sonuna gittimArkadaşım olmayan bir şey bulamadım
Navajo Kabilesi

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:06:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

Geldi bir liseli daha. Ha sizin okullar tatil olmuştu dimi bugün.

1080 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:06:08 

Daha yeni yeni kendi teknolojilerimizi yapmaya başlıyoruz. Bazıları direk 5000 kmlik menzile ulaşacağımızı mı sanıyor anlamıyorum ki. O teknolojiyi ABDden falan almak yerine %100 yerli malı olarak yapsınlar işte. Şimdi 280 sonra 500 sonra 1000 km olur. Kafanızı yormayın o kadar sayın gereksiz mesaj atan üye arkadaşlar.

Eğitim Birliği - KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU
Esas Birliği - Karahayıt Jan. Kar. Kom. /Pamukkale /DENİZLİ
CS:GO Haritalarım
████████ŞAMPİYON████████ SARI KIRMIZI ████████CİM BOM████████

1538 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:07:58 

quote:

Geldi bir liseli daha. Ha sizin okullar tatil olmuştu dimi bugün.

He la he

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:08:08 

quote:

Orijinalden alıntı: t.t

diyip aşşağolıyorsunuz da siz kimsiniz asıl ben soruyorum size...
füzeyi yapan türk silahlı kuvvetleri türk sanayicileri türk mühendisleri türk halkı ve onların asil çocukları da asıl siz kimsiniz merak ettim ???
sizli bizli konuştuğumuza göre sizler bizler farklıyız anlaşılan ???

Çok güzel söyledin hocam. Güzel tespit

18 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:08:30 

Allah Allah 40 yıldır Sinoptayım hiç haberim olmadı bundan:)

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:13:50 

quote:

He la he

Sen oyununu oyna, boşver bu işleri.

169 Mesaj

[28 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

8 Haziran 2012; 20:14:40 

quote:

nedemek arkadaşım bu örgüttenmisin

´ ´İmkansızlığına alışmışım herhalde; artık seni görmek acı vermiyor kalbime´ ´

1538 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:16:03 

quote:

Sen oyununu oyna, boşver bu işleri.

Ok abisi

151 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:22:13 

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Bırakın şu saçma sapan balistik füze muhabbetini iran,pakistan,kore bile yapıyor. Uzun menzil için 50 yıllık teknoloji yeter. Önemli olan radar güdümlü,laser-infrared güdümlü roketler üretebilmektir. Hadi bakalım iran anti tank,air to air füzelerini Rusya'dan alana kadar kendin yap bakalım ?

Roketsan Cirit (laser guided 2.75" multiple)

0

Roketsan Umtas (anti-tank)

0

İran'ın füze yaptığına inanan var'mı ?
Bu sistemler roketten daha önemli zaten güdüm sistemleri ve en büyük bomba ısıl pil GPS için alternatif olarak Çin'de var tabi Amerika kadar başarılımı bilemeyeceğim.

4796 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:22:47 

quote:

O konu çok faklı tabiki PKK ile mücadelede uzun menzil bir şey kullanılmaz. Strateji tamamen faklı. Ben size bakın ne kullanılacağını göstereyim. 20 Adet AC 130 namı değer CASA alırsınız gece görüş sistemi + gunship (Türkçe karşılğı nedir bilmiyorum ) saniyede yüzlerce mermi yağdıran bir düzenek 7/24 10 Adeti havada devriye şeklinde olacak 10 tanesi de yerde Acil durumlar için ve değişim için. Eğer PKK 1 veya 1.5 senede bitmez ise ben bileğimi keserim.

20 adet AC 130 alsak demek lan valla yorumlara bak

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
iPhone 4 ve Nikon D7000 kullanıcısı.. :)

Fotoğraflarım: http://500px.com/ergunemr

3909 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:47:41 

quote:

AC-130, C-130 Hercules nakliye uçaklarında yapılan bir dizi modifikasyonlar sonucunda ortaya çıkan bir hava aracıdır. Ve sadece silah sistemlerinden ibaret bir uçak değildir. Asıl önemli özellikleri AC-130'un içindeki aviyonikleri,radarı,uydu iletişim araçları vb. unsurlardır. Ayrıca AC-130 erken uyarı (ELINT/SIGN) görevi de yapabilir. Bu yüzden geçmişte ABD senatosu bu uçağın yabancı ülkelere (İngiltere'ye bile) satışına sıcak bakmamıştır. Günümüzde ABD Hava Kuvvetleri bünyesinde 47 adet AC-130 görev yapmaktadır. Bugün 1 adet AC-130 modifikasyonunun bedeli C-130J Super Hercules uçağı ile birlikte 300 milyon $'ı bulmaktadır. Yani ABD satsa bile biz babayı alırız.

Uçağın varyasyonları;

AC-130A "Project Gunship (Pave Pronto)"
AC-130E "Pave Spectre"
AC-130H "Spectre"
AC-130U "Spooky"
AC-130J "Next Generation Gunship"

AC-130'un lakabı CASA falan da değildir. Bu nereden çıktı bilmiyorum kavram kargaşası heralde. Senin CASA diye bildiğin şey İspanyol uçak üreticisi.

273 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:48:19 

213 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:31:43 

güzel, Allah 3000km likleride gösteriri inşallah.Muavenetin acısını alsak abd lerin ırak üssünü vurup pardon deriz inşalllaaaah
editkm hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HÜSAMCIK -- 8 Haziran 2012; 21:43:36 >

Hayat devam eder.Acı,ekşi,tatlı,tuzlu.Sen inadına gül.Düşsede kafana uçak motoru..

47 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:41:16 

Bakın beyler tamam gerçekten çok kapsamlı ve iyi bir füze olmasada sonuçta %100 Türk Malı olması çok gurur verici.Sonuçta ben gidip 5000 km menzilli füzeleri ABD'Den alıcağımıza 200 km ile başlmayı tercih ederim.İnşallah daha iyilerinide üreticeğiz.

You've failed me for the last time admiral.

169 Mesaj

8 Haziran 2012; 21:44:02 

quote:

Orijinalden alıntı: gandalfvari

Bakın beyler tamam gerçekten çok kapsamlı ve iyi bir füze olmasada sonuçta %100 Türk Malı olması çok gurur verici.Sonuçta ben gidip 5000 km menzilli füzeleri ABD'Den alıcağımıza 200 km ile başlmayı tercih ederim.İnşallah daha iyilerinide üreticeğiz.

aynen hocam. biz birşey üretecegimizde yabancı firmalar bak sen bunu 10liraya üretecen ben sana bunu 7liraya satıyım demiş. böyle böyle nerdeyse hiçbirşey üretemez olmuşuz. Ama inş. artık bu algı değişecek artık herşeyimizi kendimiz üretecez. pcmizi tvmizi beyaz eşyamızı askeri tesisatımızı hepsi %100 Türk malı olacak

894 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:01:50 

280 km nedir yav.

23 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:09:30 

Evet bunu geliştiricek olan sizlersiniz
pardon yanlış gelmişim

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Haziran 2012; 22:18:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Piglêt

Olası bir savaşta Tel-Aviv'i vurmak için Kudüsten fırlatmalıyız ama

4018 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:25:19 

kaliteli mühendisler ya öldürülüyor ya da zaten yurtdışında. bu kadar yapabildiklerine şükredin.

2504 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:38:52 

quote:

Orijinalden alıntı: aykut1993

Hahahahaha

Fena güldüm

Tanrı Türk'ü korusun

2123 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:42:21 

adamlar biz bunu yapıyoruz

0

bunu yapmaya gerek yok demiyo

0

biyerden başlamak lazım

2504 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:44:51 

Büyük basarılar kucuk adımlarla baslar , hadi be yigidim

Tanrı Türk'ü korusun

Uzaklaştırılmış
8 Haziran 2012; 22:47:15 

almanya 68 yil once dunyanin ilk balistik fuzesini yaptiginda menzili 320 km idi. ulan onu bile yakalayamiyoruz.

10265 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:53:20 

tubitakin bahsettiği +1000 km lik füzeleri deniyolar sandımdı....

1565 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Last Mogolo
8 Haziran 2012; 23:13:53 

sinoptan rusyanın bir kaç evini vurabiliyoruz

0

Ben insanlara umut dagitmiyorum ben diyorumki bu ükede herkes bir amerikali zenci gibi iri olmayi hak ediyor!! bakin kilo aldirmak benim isim..http://pspicin.blogspot.com.tr/

169 Mesaj

8 Haziran 2012; 23:17:41 

quote:

Orijinalden alıntı: The Mogolo

0

ne adamlarsınız yahu

199 Mesaj
8 Haziran 2012; 23:19:11 

quote:

Arkadaş 280 Km. nedir yahu dalga geçer gibi ha şöyle an az 2.000 Km. olur o zaman o mühendislerin alnından ve ellerinden öperim. İran bile 2.000+ füzeleri var yani söyletmeyin. Ha bu 50 sene önce olsa taktir ederdim.

dostum senin dediğin füzeler uzun mezilli füzeler. tsk'nın 1000 km menzilli füze çalışmalarıda var. bu füze uzun menzilli bir füze değildir. amaçları çok farklıdır ve bir füze için kuş uçuşu 280 km iyi bir menzildir(kıtalar arası balistik füze dışında tabi). füze teknolojisi 2. dünya savaşından beri var ama demek istediğim iş sadece menzilde değil. örneğin taşıdığı harp başlığı da çok önemli.

Uzaklaştırılmış
8 Haziran 2012; 23:19:32 

quote:

Orijinalden alıntı: The Mogolo

0

Ukrayna olmasin?

Orasi zateb kirim ozerk bolgesi, vursak bize zarar.

Sevastopolu vurabilsek iyiydi stratejik bir nokta.

463 Mesaj
8 Haziran 2012; 23:30:31 

Sevindirici bir haber.Bi yerden başlamak lazım.Yavaş yavaş ve zamanla herşey gelişir.Bu arada, burada eleştiri yapan ve 200 km 'yi az gören yüksek füze mühendislerine de selamlar.

221 Mesaj
8 Haziran 2012; 23:34:27 

quote:

Orijinalden alıntı: LifesGood®

Sevindirici bir haber.Bi yerden başlamak lazım.Yavaş yavaş ve zamanla herşey gelişir.Bu arada, burada eleştiri yapan ve 200 km 'yi az gören yüksek füze mühendislerine de selamlar.

900 kmlik balistik yıldırım füzelerimiz var dostum. bunlar heliler için ve havadan karaya uçaklar için iyi.

Fake and gay

3700 Mesaj

8 Haziran 2012; 23:41:46 

o degilde o fuze nereye gitti oyle.yarın birgun boş teneke birisinin kafasına duşer birileri olur.al başına belayi.askerleri atarlar iceri gene

307 Mesaj
8 Haziran 2012; 23:58:31 

ben de savaş uçağı zannediyordum o gürültüleri tepemizde füzeler uçuyormuş

463 Mesaj