Şimdi Ara

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
75
Favori
341.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    75 avro 83 dolar falan yapıyor şimdiki kur ile.Eğer kura bakmıyorlarsa 100 dolara kadar iyi.Ama kuru hesaba katarak alışveriş yapmak daha mantıklı.Sıkıntı çıkmaz ondan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

75 avro 83 dolar falan yapıyor şimdiki kur ile.Eğer kura bakmıyorlarsa 100 dolara kadar iyi.Ama kuru hesaba katarak alışveriş yapmak daha mantıklı.Sıkıntı çıkmaz ondan.

dolar avro hesabı yapıyorlar,gümrükten baktım 75 avro denmiş kargo hesaba katılmıyor isterse 100 dolar olsun kargo dikkate alınmıyor denmiş gümrük bakanlığında

sıkıntımız ilk defa yurdışından ürün alacağım herşey ingilizce. Satıcıya mail attım bana şöyle cevap verdi

Biz ülke gümrük prosedürü özel bilgiye sahip değiliz.

We don't have specific information of the procedure of the customs of your country is.

What we can do is to put your item as a gift and lower the value (usually under $30), but we need to put the right invoice in the package and it's not guaranteed for the free duty of tax.

Our business hour is M-F.

Thanks.

hediye olarak göndeririz falan demiş ama gerek yok sanırsam zaten 75 avro olduğu için takılma yaşamaz büyük olasılık.Ürün türkiyede 600 küsür lira kargo dahil 240 tl ye falan gelecek

almayalımda ne yapalım :D

• malkoc24 M kullanıcısına yanıt
    Kargo ücreti hesaba katılmaz.Eğer ürün konusunda şüpheye düşerlerse gümrüğe çağırıp fiyat bildirimi (fatura vs.) isterler.Ki o çok uç noktada, paketi açınca da anlamazlarsa oluyor.75 avro sınırı var bizde diye söyle satıcıya.
  • quote:

Kargo ücreti hesaba katılmaz.Eğer ürün konusunda şüpheye düşerlerse gümrüğe çağırıp fiyat bildirimi (fatura vs.) isterler.Ki o çok uç noktada, paketi açınca da anlamazlarsa oluyor.75 avro sınırı var bizde diye söyle satıcıya.

neyi sorayım anlamadım? satıcıya mail attım 75 avro dan bahsettim zaten fatura koyuyordur ürüne
    Birşey sormayacaksın.Satıcıya belirtmişsin zaten.Sıkıntı yok.
  • quote:

Birşey sormayacaksın.Satıcıya belirtmişsin zaten.Sıkıntı yok.

ürünü aldık usps ile yolluyorlarmış first class numarasında sordurttum anladığım kadarı ile ayın 25 inde paketlemişler

yinede buraya paylaşayım dedim arıza varmı yokmu diye

Postal Product:
    First-Class Package International Service

Extra Svc:
    International Letter

DATE & TIME
    March 25, 2015 , 9:18 pm

STATUS OF ITEM
    Shipping Label Created

A shipping label has been prepared for your item at 9:18 pm on March 25, 2015 in SAN JOSE, CA 95131.
    Paketlenmişten ziyade, bildiğim kadarıyla bazı ülkelerde kod alıyorsun, sonra paketi veriyorsun.Bunun gibi bir sistem vardı, tam hatırlamıyorum şimdi.
  • quote:

Paketlenmişten ziyade, bildiğim kadarıyla bazı ülkelerde kod alıyorsun, sonra paketi veriyorsun.Bunun gibi bir sistem vardı, tam hatırlamıyorum şimdi.

Amerikadan geliyor, kod falan vermadiler sadece takip kodu var usps nin
    Sana değil kodu satıcıya veriyorlar yollamadan.Daha sonra paket teslim alınıyor.
  • quote:

Sana değil kodu satıcıya veriyorlar yollamadan.Daha sonra paket teslim alınıyor.

faturayı e-posta yollayacakmış bu sorun teşkil edermi gümrükte?
    Değer tespiti yaparlarsa gerekir o fatura.Sınırları aşmadıkça sıkıntı olmaz.
  • quote:

Değer tespiti yaparlarsa gerekir o fatura.Sınırları aşmadıkça sıkıntı olmaz.

kulaklık aldım türkiyede 600TL en ucuz, ebay dan kargo dahil 89 dolara aldım

http://www.ebay.com/itm/310929343015?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

birde mesaj attım fatura koydunuzmu koyun gibisinden bir mesaj dönüş yapmışlar.

Hi, although the price of this actual item is $69.95 + shipping, we've declared on the package as $20 total.

The label itself serves as the document (customs declare form), and most of the time, your customs will just look at that and will let it pass through.

But please keep in mind that your customs may randomly open the package and see the actual invoice with the correct amount, and may charge tax.

So unless they ask for it, you don't need to show them actual invoice.

Thanks.

gerçek fiyat kasıt nedir acaba Tr deki fiyatmı yoksa benim aldığım 69 dolarmı?

her iki durumda vergi nekadar olur acaba?

gümrükle uğraşmayız inşaallah.

Edit: Sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 1 Nisan 2015; 6:55:05 >
  • Nikon d7100 bakıyorum bu aralar. Ebay de uygun fiyatlar var. Yakın zamanda da Amerikadan gelecek arkadaşım var. Ona aldırmayı düşünüyorum. Aranızda E-Bay dan Dslr alan varmı ?
  • Vstrix kullanıcısına yanıt
    Arıza falan yaparsa ne yapacaksın?
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt
    Daha önce Amerika'da Bhphotovideo.com dan d300 aldım hiçbir problem yaşamadım. Sadece E-Bay e güvenemiyorum. Bhphotodan almakta eskiden karlıydı. Şimdi hemen hemen buradaki fiyatıyla aynıya geliyor. Şuan sadece haziranda Amerika'dan gelecek arkadaşı değerlendirmeye çalışıyorum ama bakıyorum ki artık Amerika'dan almak eskisi kadar karlı değil. d610 bin TL farkediyor mesela, karlı olan durumlar da var ama ona da bütçe yetmiyor.
  • Vstrix kullanıcısına yanıt
    Amerika'dan başka nereden alacaksın? Ebay güvenilirdir.En azından paypal ayrı olduğundan ürün ile ilgili sıkıntı olursa önce paypala, olmadı bankana ürün ile ilgili şikayet iletme hakkın var.Garanti işini halledebiliyorsan, ebay ile sıkıntı yaşayacağını sanmam.Ancak her satıcıya güvenmemeni öneririm.
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt
    Ebay de en çok satışı olan satıcılar hakkında ki az da olsa yapılan kötü yorumlarda orjinal deil... kırık geldi falan gibi yorumlardan bir kaçtane bile okuyunca güven falan kalmıyor. Bhphotovideo ve Jr.com dan gözü kapalı alırım ama ordada fiyat farkı kalmamış. Sanırım spot yada 2. ele yönelicem.
  • eBay and PayPal will be separate companies soon. You can be confident that we're still committed to offering you seamless buying and selling on eBay. We just want to let you know about updates to the eBay User Agreement and Privacy Notice.

Our updated User Agreement and Privacy Notice take effect for new users on May 1, 2015 and on June 15, 2015 for all other users. The updated User Agreement and Privacy Notice were posted onwww.ebay.com on May 1, 2015.

Key updates to the eBay User Agreement:

Fees, holds, returns & cancellations, and eBay Money Back Guarantee: Users now authorize eBay to instruct PayPal to make deductions from their PayPal account(s) for fees, returned items, items not as described, return shipping, cancellations (under our new cancellation policy), and eBay Money Back Guarantee reimbursements. eBay will recommend, rather than request, when PayPal can restrict funds in a seller's PayPal account. We clarified language for holding seller funds, placing charges on a seller invoice and/or charging a payment method on file, and removing funds in a buyer's currency.

Authorization to contact you and record calls: We simplified and clarified the language for: (1) consent for eBay to contact you with auto-dialed or pre-recorded calls or by SMS; (2) eBay sharing phone numbers with our authorized service providers; and (3) for eBay recording/monitoring calls.

Agreement to arbitrate: Clarified that the laws of Utah apply to claims arising from our User Agreement unless Utah law is inconsistent with, or preempted, by Federal law. eBay will no longer pay some arbitration costs for claims greater than US$10,000.

Other changes: We've made updates globally to describe policies for abuse of eBay services. Users that register or use an account on behalf of a company must be authorized by that company to register or use that account. Accounts registered on behalf of a company are owned by that company. We also updated various eBay company addresses.

Key updates to the eBay Privacy Notice:

eBay and PayPal data sharing: An entirely new sub-section under Disclosure to cover the authorized data sharing between eBay and PayPal.

Contacting users via electronic means: Additional language regarding our ability to contact users via email and on mobile devices — we have added/clarified some of the language in our Use and Retention section regarding our use of some personal information (emails, mobile phone numbers) to contact users. This language is parallel to changes made in the User Agreement in this regard, and provides us additional legal protection in most of our jurisdictions, especially in the US and Canada.

Thanks for being a part of the eBay community.

• quote:

Orijinalden alıntı: askişi48

eBay and PayPal will be separate companies soon. You can be confident that we're still committed to offering you seamless buying and selling on eBay. We just want to let you know about updates to the eBay User Agreement and Privacy Notice.

Our updated User Agreement and Privacy Notice take effect for new users on May 1, 2015 and on June 15, 2015 for all other users. The updated User Agreement and Privacy Notice were posted onwww.ebay.com on May 1, 2015.

Key updates to the eBay User Agreement:

Fees, holds, returns & cancellations, and eBay Money Back Guarantee: Users now authorize eBay to instruct PayPal to make deductions from their PayPal account(s) for fees, returned items, items not as described, return shipping, cancellations (under our new cancellation policy), and eBay Money Back Guarantee reimbursements. eBay will recommend, rather than request, when PayPal can restrict funds in a seller's PayPal account. We clarified language for holding seller funds, placing charges on a seller invoice and/or charging a payment method on file, and removing funds in a buyer's currency.

Authorization to contact you and record calls: We simplified and clarified the language for: (1) consent for eBay to contact you with auto-dialed or pre-recorded calls or by SMS; (2) eBay sharing phone numbers with our authorized service providers; and (3) for eBay recording/monitoring calls.

Agreement to arbitrate: Clarified that the laws of Utah apply to claims arising from our User Agreement unless Utah law is inconsistent with, or preempted, by Federal law. eBay will no longer pay some arbitration costs for claims greater than US$10,000.

Other changes: We've made updates globally to describe policies for abuse of eBay services. Users that register or use an account on behalf of a company must be authorized by that company to register or use that account. Accounts registered on behalf of a company are owned by that company. We also updated various eBay company addresses.

Key updates to the eBay Privacy Notice:

eBay and PayPal data sharing: An entirely new sub-section under Disclosure to cover the authorized data sharing between eBay and PayPal.

Contacting users via electronic means: Additional language regarding our ability to contact users via email and on mobile devices — we have added/clarified some of the language in our Use and Retention section regarding our use of some personal information (emails, mobile phone numbers) to contact users. This language is parallel to changes made in the User Agreement in this regard, and provides us additional legal protection in most of our jurisdictions, especially in the US and Canada.

Thanks for being a part of the eBay community.

yandex ceviri:

eBay ve PayPal ayrı bir şirket yakında olacak. Hala sorunsuz satın alma teklif ve eBay satış için çalışıyoruz emin olabilirsiniz. Biz sadece eBay Kullanıcı Anlaşması ve Gizlilik Bildirimi için ilgili güncellemeleri bildirmek istiyorum.

Güncelleştirilmiş Kullanıcı Anlaşması ve Gizlilik Bildirimi diğer kullanıcılar için Haziran Mayıs tarihinde yeni kullanıcılar 1, 2015 ve etkisi 15, 2015. Güncelleştirilmiş Kullanıcı Anlaşması ve Gizlilik Bildirimi Mayıs'tawww.ebay.com üzerinde 1, 2015 asıldı.

EBay Kullanıcı Sözleşmesi için önemli güncellemeler:

Ücret, tutar, iade & iptal ve eBay Para iade Garantisi: Kullanıcılar artık yetki eBay için talimat yapmak için PayPal kesintiler kendi PayPal hesabı(ler) için ücret iade öğeler, öğeleri olarak tanımlanan, iade nakliye, iptaller (altında yeni bir iptal politikası), ve eBay Para iade Garantisi geri ödeme. eBay tavsiye yerine, ne zaman bir PayPal satıcının PayPal hesabına para kısıtlayabilir ister. Satıcı fonları holding, satıcı fatura ve masraflar yerleştirerek veya dosya üzerinde bir ödeme yöntemi şarj etmek için dil, ve bir alıcı para kaldırma fonları konuyu aydınlattık.

Yetkilendirme için başvurun ve kayıt çağrı: Biz basitleştirilmiş ve sade dil için: (1) rızası için eBay kişi ile otomatik arama veya önceden kaydedilmiş aramaları veya SMS yoluyla; (2) eBay paylaşımı telefon numaraları ile yetkili servis sağlayıcılar; ve (3) eBay kayıt/izleme çağırır.

Anlaşma hakemliğine: Utah yasaları Utah hukuka aykırı veya kullandığı sürece iddiaları Kullanıcı anlaşmamız kaynaklanan geçerli olan, Federal yasa tarafından Açıklık eBay artık iddia BİZDEN daha büyük için bazı tahkim maliyeti 10.000 dolar ödeyecek.

Diğer değişiklikler: güncellemeler genel olarak eBay hizmetlerini kötüye kullanma ilkeleri açıklamak için yaptık. Ya da bir şirket adına bir hesap kullanan kullanıcılar bu şirket tarafından veya bu hesap kullanmaya yetkili olmalıdır. Hesapları bir şirket adına kayıtlı o şirkete aittir. Biz de çeşitli eBay şirket adresleri güncellendi.

EBay Gizlilik Bildirimi için önemli güncellemeler:

eBay ve PayPal veri paylaşımı: yeni alt bölüm eBay ve PayPal arasında yetkili veri paylaşımı kapağı için Açıklama altında.tamamen

İrtibat kullanıcıları aracılığıyla elektronik: Ek dil konusunda yeteneğimizi temas kullanıcılara e-posta yoluyla ve mobil aygıtlar — ekledi/açıklık bazı dil Kullanımı ve Saklama bölümü ile ilgili kullandığımız bazı kişisel bilgileri (e-posta, cep telefonu numaraları), kullanıcılar için başvurun. Bu dili bu konuda bir değişiklik Kullanıcı sözleşmesinde yapılan paralel olması ve özellikle ABD ve Kanada'da bizim yetki çoğunda bize ek bir yasal koruma sağlar.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.