Şimdi Ara

Bilgisayar 3TB harddiski görmüyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayara 2. disk olarak bağlamaya çalıştığım diski BIOS ta görüyor Windows açılınca bilgisayarımda çıkıyor simgesi içine dosya atabiliyorum fotoğraf vs. ama içerisine film atmayı denediğimde kopyalama yarım kalıyor ve bilgisayar harddiski görmemeye başlıyor. Harddiski ilk taktığımda Windows hiç görmüyordu Seagate DiskWizard programı ile diski biçimlendirdim ve BIOS güncelledim diski görmeye başladı ama kısa süre görüyor sonra görmüyor. Chipset vs. driverları hepsi en güncel indirip kurdum ama değişen birşey olmadı kafayı yicem.

Windows 7 Ultimate x64
    Intel I7 2600k
    ASUS P8Z68-V LX (En güncel BIOS 3904)
    Corsair Vengeance 8 GB DDR3 1600
    WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB Sata3 6 Gb/s
    SEAGATE Barracuda ST3000DM001 3TB Sata3 6Gb/s
    Coolermaster GX 650W PSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1872 -- 8 Haziran 2012; 2:12:31 >

• bios güncellemesiyle düzeliyor diye okumuştum ama sizinki en güncel biosmuş bilgili arkadaşlar sorununuza çözüm bulurlar diye umuyorum
  • Elektrik ile alakalı bir durumdur diye düşünerek PSU dan çıkan tek kola sadece 3TB lık diski bağladım ama sorun devam ediyor.
  • hocam verdiğiniz anakart modeline baktım ama sanırsam sizin anakart 3 tb hdd desteklemiyor

3 tb desteği olanlar 3 tb unlock yazıyordu sizin anakartınızı tanıtımda şöyle bir yazı var en son 2.2 tb görüyor malasef

Supports Hard Drives over 2.2TB
    ASUS UEFI BIOS natively supports hard drives larger than 2.2TB in 64-bit, with full storage space utilization helping deliver far more exciting computing than traditional BIOS versions.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaeski39

hocam verdiğiniz anakart modeline baktım ama sanırsam sizin anakart 3 tb hdd desteklemiyor

3 tb desteği olanlar 3 tb unlock yazıyordu sizin anakartınızı tanıtımda şöyle bir yazı var en son 2.2 tb görüyor malasef

Supports Hard Drives over 2.2TB
    ASUS UEFI BIOS natively supports hard drives larger than 2.2TB in 64-bit, with full storage space utilization helping deliver far more exciting computing than traditional BIOS versions.

Cevabınızı küçük bir çözüm bulduktan sonra gördüm, Seagate DiskWizard da 2+1 olarak harddiski böldüm ve sorunsuz çalıştı. Şimdi internetten yaptığım araştırmaya göre Windows sürümlerinde 2TB üzerini destekleyen sadece Windows 7 64 bit işletim sistemiymiş. Ben işletim sistemi bocallıyor diye düşündüm ama sizin verdiğiniz cevap daha mantıklı gibi geldi bir an ama Supports Hard Drives over 2.2TB diyerek 2.2 TB üzerini destekleriğini söylüyor.

Şimdi acaba anakartta bir sorunmu var yoksa Windows mu saçmalıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1872 -- 9 Haziran 2012; 1:38:05 >

• bu tamamen anakartınızla ilgili sistem tarafından her hangi bir sorun yok asus anakartınza yeni bios çıkartır 3 tb destek sağlarsa böyle bir sorununuz kalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaeski39

bu tamamen anakartınızla ilgili sistem tarafından her hangi bir sorun yok asus anakartınza yeni bios çıkartır 3 tb destek sağlarsa böyle bir sorununuz kalmaz

Supports Hard Drives over 2.2TB demek zaten desteklediğini söylüyor nasıl okuyorsunuz anlamıyorum.
  • Artık BIOS ta görmüyor harddiski geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: qrio

Artık BIOS ta görmüyor harddiski geçmiş olsun..

geçmiş olsun ne oldu ? merhaba garanti merhaba
  • Anakart 5 gün çizgi elektronikte kaldı çizgiye işiniz düştüyse Allah kurtarsın diyorum neyse tam emin olmayarak anakartta sorun yok dediler bende garantiden değişmiş HDD yi tekrar penta ya götürdüm, pentanın hizmeti gerçekten çok iyi müşteriye çok iyi davranıyorlar.. sonuç olarak penta da çalışan eleman 3 TB larda böyle sorunların olabildiğini, bir müşterininde 4-5 kez ürün değişimi yaptığını söyledi.. 2 gün sonra yeniden sıfır HDD verdiler, ürünü teslim aldığımda üzerindeki Product of China yazısını gördüm (önceki 2 üründe Product of Thailand yazıyordu) penta daki görevliye bu Çin malı kesin çalışır dedim oda bana Çinse sorun yok tamam çalışır dedi gülüştük neyse eve geldim sorunsuz çalıştı şu an sorunsuz olarak çalışıyor inşallah bir aksaklık olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1872 -- 24 Haziran 2012; 1:08:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.