2 bilgisayarı birbirine baglama ?
50 Cevap100314 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mart 2006; 13:12:22 

arkadaslar arada hub -swicth olmadan direk ethernet kartlarından 2 bilgisayarı birbirine tanıtabilirmiyim ? dosya paylasımı ve internet paylasımı icin..
eger mumkunse nasıl bi yola basvurmalıyım.. simdiden tesekkurler..

1512 Mesaj
7 Mart 2006; 13:20:59 

evet yapabilirsin. Iki bilgiosayari birbirine bagla ve eger windows kullaniyorsan network ayarlarindan ev networku kurmak istiyorum diye sagda sik var, aynisini diger taraftanda yaparsan en basit sekilde network kurmus olursun. Sonrada paylasmak istedigin dosyalari sag tiklayip share yada paylasim yerinden izin verirsen sorunun cozulur

Bilgi çok çalışmaktan geçer!!!

12 Mesaj
7 Mart 2006; 14:01:50 

cross kablo kullanmayı unutma...

4107 Mesaj
10 Mart 2006; 16:21:41 

bu arkadaş oyun nasıl oynıycak acaba?Sadece ev ağı kurması yeterlimi acaba?

2001 Megane Coupe 1.6
2004 Golf Pasific 1.6

Uzaklaştırılmış
11 Mart 2006; 20:25:52 

cross kablo ne oluyor ?

199 Mesaj
11 Mart 2006; 20:53:51 

Cross Kablo bilindik ethernet kablo şekli ile ( düz bağlantı şekli ile tamamen farklı bir yapıdadır ) bağlanmaz.Makinalar birbirini görmezler yani.
Kros Bağlantı Şekli

turuncu beyaz---yeşil beyaz
turuncu -----yeşil
yeşil beyaz ----turuncu beyaz
mavi ------ mavi
mavi beyaz -----mavi bayaz
yeşil ------turuncu
kahverengi beyaz-----kahverengi beyaz
kahverengi -------kahverengi

şeklinde olmalıdır.

Biliyorum dediğin an kaybetmeye başladığın andır...
Gaziantep Web Tasarım
------------------------------------------------------------
Student of MCSE

2398 Mesaj
11 Mart 2006; 21:21:46 

Nasıl birbirini görmez ? Cros Kablo ile oyun oynanmaz mı yani ?

537 Mesaj
11 Mart 2006; 22:47:48 

bende netmaster kablonet modem var. ben bunun eternet kablosunu modemden çıkarıp ikinci bilgisayarımın eternet girişine taksam bu kabloyla dosya aktarımı yetecek kadar bağlantı sağlayabilirmiyim?

7937 Mesaj
12 Mart 2006; 0:53:32 

Cross kablo ile oyun oynanır..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
13 Mart 2006; 13:37:48 

bu cross kablonun hazır satılanı yokmu alsak ?

192 Mesaj
13 Mart 2006; 13:43:07 

HERHANGİ BİR BİLGİSAYARCI CROSS BAĞLATI YAPABİLİRR. HAZIRLATTIR.

31 Mesaj
13 Mart 2006; 16:54:30 

bilgisayarcıya cross kablo yaptırdım ancak 2 pc biribirini göremedi. bu kabloyu modemle ethernet arasında kullanabiliyorum

2055 Mesaj
13 Mart 2006; 21:15:28 

ya bende bilg.cıdan kablo yaptırdım 20 metre fakat bu kablo cross mu değil mi bilmiyorum ama benim ne ethernet kartına nede anakartımdaki onboard ethernet kartına uymadı girişleri
normal telefon jack girişleri varya öyle bu kartın girişi ee kablo cross falan olmazsa görmezmi 2 pc birbirini yanii?? banada bi yardımcı olsanız

715 Mesaj
13 Mart 2006; 21:59:41 

kardes bende zamanında bu konu hakkında cok arastırdım cok gıcık oldum :) ama sonunda tamamiyle cozdum. eğer 4 portlu modemin varsa zaten problem yok. direkt takıyosun oyunu oynuyosun. tabi firewall programı yukluyse engelleyebilir veya sp2 yukluyse izin vermen gerek. ha yok ben direkt olarak 2 makina bağlıcam dersen olay şu. bir kere cross kablo şart.bu kablo ile ancak direkt olarak 2 pc bağlayabilirsin.ancak bu kablo ile aynı zamanda modeme takıp internetede girebilirsin.hemen hemen her modem bunu algılayıp ona gore haberleşiyor pc ile ama sanırım olmayan modemlerde var. şimdi cross kablo yaptırdın. geldin taktın makinalara "ağ bağlantıları" sağ tuşla özellikler de. sonra "yerel ağ bağlantısı" na gir. "özellikler" de. çıkan yerde "microsoft için dosya paylaşımı", "iletişim kuralları TCP/IP" "NWlink IPX/SPX/Net bios..." seçenekleri olsun. eğer yoksa "yükle" de ve iletişim kurallarından yukle. bu yuklemeleri yaptıktan sonra "tcp/ip" ayarına gir. buralara ip adresleri yazıcaz." aşağıdaki ip adreslerini kullan" seçeneğini işaretle. şunları yaz.
ip adresi: 192.168.1.2
alt ağ maskesi:255 255 255 0
varsayılan ağ geçidi:192.168.1.1
diğer makinayda bunları yaz ancak ip adresi sonunu 3 yap mesela.
bazı oyunlarda en alttaki "yeğlenen dns adresi" yerine de yazmak gerekiyor. yazman gerekirse buraya "192.168.1.1" yazarsın. ok diyip cıkıyosun tamamdır.
şimdi son olarak masaüstündeki"bilgisayarım" a özelliklere gir. bilgisayar adı seçeneğine gir. "değiştir" e bas ve çalışma grubunu iki bilgisayarda da aynı yaz.okeyleyip bilgisayarları restart yap.açtığın zaman oyun oynamaya hazırsın. tabi aynı zamanda paylaşıma açarsan açtığın klasorleri 2 pc arasında paylaşabilirsin.takıldığın yeri yaz. iyi eğlanceler!

COnSume OBey DIe

53 Mesaj
26 Ağustos 2006; 20:29:16 

quote:

Orjinalden alıntı: avor

kardes bende zamanında bu konu hakkında cok arastırdım cok gıcık oldum :) ama sonunda tamamiyle cozdum. eğer 4 portlu modemin varsa zaten problem yok. direkt takıyosun oyunu oynuyosun. tabi firewall programı yukluyse engelleyebilir veya sp2 yukluyse izin vermen gerek. ha yok ben direkt olarak 2 makina bağlıcam dersen olay şu. bir kere cross kablo şart.bu kablo ile ancak direkt olarak 2 pc bağlayabilirsin.ancak bu kablo ile aynı zamanda modeme takıp internetede girebilirsin.hemen hemen her modem bunu algılayıp ona gore haberleşiyor pc ile ama sanırım olmayan modemlerde var. şimdi cross kablo yaptırdın. geldin taktın makinalara "ağ bağlantıları" sağ tuşla özellikler de. sonra "yerel ağ bağlantısı" na gir. "özellikler" de. çıkan yerde "microsoft için dosya paylaşımı", "iletişim kuralları TCP/IP" "NWlink IPX/SPX/Net bios..." seçenekleri olsun. eğer yoksa "yükle" de ve iletişim kurallarından yukle. bu yuklemeleri yaptıktan sonra "tcp/ip" ayarına gir. buralara ip adresleri yazıcaz." aşağıdaki ip adreslerini kullan" seçeneğini işaretle. şunları yaz.
bazı oyunlarda en alttaki "yeğlenen dns adresi" yerine de yazmak gerekiyor. yazman gerekirse buraya "192.168.1.1" yazarsın. ok diyip cıkıyosun tamamdır.
şimdi son olarak masaüstündeki"bilgisayarım" a özelliklere gir. bilgisayar adı seçeneğine gir. "değiştir" e bas ve çalışma grubunu iki bilgisayarda da aynı yaz.okeyleyip bilgisayarları restart yap.açtığın zaman oyun oynamaya hazırsın. tabi aynı zamanda paylaşıma açarsan açtığın klasorleri 2 pc arasında paylaşabilirsin.takıldığın yeri yaz. iyi eğlanceler!

çok şükür bee. hocam dediğin gibi ben de çok uğraştım valla ama senin yönten işe yaradı. çok sağol...

129 Mesaj
27 Ağustos 2006; 19:56:49 

arkadaşlar xp pro kullanıyor ve 'imac G3' mac os 9.0 ile bağlantı kurmak istiyorum, usb modemim ve ethernet kablosunun bu işe yeterli olacağını sanmıyorum :S
neler gerekli ve sonrasında ağı nasıl kurabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mücahit_ekrem -- 27 Ağustos 2006; 23:18:19 >

gevur_imam@hotmail.com

118 Mesaj
31 Ağustos 2006; 2:59:31 

quote:

Orjinalden alıntı: Lyra

cross kablo kullanmayı unutma...

Vatanı için canlarını verenler asla ölmezler!...Çünkü onlar daima kalplerde yaşar!...

129 Mesaj
31 Ağustos 2006; 16:16:30 

falla unuttuydum, ethernet kablosunu kendim şeettirsem olur mu, yoksam cross kaplonun başka bi marifeti var mı ?
çok teşekkürler

gevur_imam@hotmail.com

118 Mesaj
31 Ağustos 2006; 20:50:14 

quote:

Orjinalden alıntı: mücahit_ekrem

falla unuttuydum, ethernet kablosunu kendim şeettirsem olur mu, yoksam cross kaplonun başka bi marifeti var mı ?
çok teşekkürler

Arkadaşım cross kablo ethernet kartından farklı bir kablodur.Jacklar aynı ama kablonun bağlantı şekli farklı.Çünkü cross kabloda uçlar çapraz bağlanıyor.2 PC yi birbirine ancak bu kablo ile bağlayabilirsiniz.Ethernet kablosu düz kablodur.
Cross kablonun bağlantı şeklini ve gerekli malzemeleri aşağıdaki resimde görebilirsiniz.
Bu arada bir arkadaşım da bilgisayarcıya yanlış hatırlamıyorsam 20 mt cross kablo yaptırdım ama olmadı gibi bir şeyler yazmış.Kusura bakmasın ama o bilgisayarcı arkadaş ya bu işi bilmiyor,ya da onu kandırmışlar.Çünkü o kablo resmen telefon uzatma kablosu olmuş.Eline 2 mt kablo,1 pens,1 tornavida alan herkes bilgisayarcıyım diye tükkan açarsa böyle olur işte.
Arkadaşlar hangi şehirlerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bilgisayar malzemesi de satan büyük marketlerin hepsinde bu ve benzeri kablolar var.Fiyatı da 3-5 YTL arası.Neden olmadık yerlerde uğraşıyorsunuz ki?Tabi bu sözüm uzun kablo ihtiyacı olmayanlar içindi.Herkese saygılar.
Aşağıdaki resimde bu konu ile ilgili aradıklarınız vardır.

0

local://upfiles/12464/D78B46BDCD974424AA4C664B4BC27FF3.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkenlim -- 31 Ağustos 2006; 21:03:13 >

Vatanı için canlarını verenler asla ölmezler!...Çünkü onlar daima kalplerde yaşar!...

638 Mesaj
31 Ağustos 2006; 21:06:52 

quote:

Verdiğin bilgiler için çok sağol sizin gibi arkadaşların yardımıyla günlerce araştırmaktan kurtuluyoruz.Bugün araştırmaya başladığım cross kablo ile bağlantı girişimim 3 saat gibi bir sürede sağlıklı bir şekilde hayata geçirildi .Yukardaki açıklama doğrultusunda iki bilgisayarı birbirini görecek şekilde bağlayarak işyerinde kullandığım laptop'u evimdeki bilgisayara yedekleyebildim

129 Mesaj
1 Eylül 2006; 0:41:26 

alâkanız için çok teşekkürler yelkenlim

gevur_imam@hotmail.com

129 Mesaj
12 Eylül 2006; 3:31:48 

deliriciim, cross kaplo tamam da, aynı odanın içinde olmasına rağmen haalen görmüyo bu makineler birbirlerini

bu arada 9.0 , 9.2 oldu xp pro haalen yerinde duruyo.

a baalantısı yapmak istiom, help me

gevur_imam@hotmail.com

133 Mesaj
12 Eylül 2006; 10:32:42 

mac bir makınayla xp bir makınayı birbirine bağlamak için ihtiyacın olan bunlara olarak server 2003 içinde var ama xpde varmı bilmiyorum incelemedim mac için ağ hizmetleri paketini yuklemen gerekiyor şimdi baktım öğlesine sadece unix için ağ yazdırma hizmetleri var ama bir bak birde biliyorsundundur ama yinede hatırlatayım modem kullanmadan ağ kuruyorsan diğer sekmesinin altındakı internet bağlantısının olmadığı bir ağin uyesidiri seçmen gerekiyor

364 Mesaj
12 Eylül 2006; 12:31:02 

arkadaslar bende 4 portlu modem bile bilgisayrlari baglamak istiyorum...bilgisayrlarin isimleri gozukuyor ama laptop un içine giremiyorum hata veriyor...bu konuda biraz acemiyim yardimlarinizi bekliyorum..simdiden sagolun....

Mischief. Mayhem. Soap.

129 Mesaj
12 Eylül 2006; 22:57:09 

arkadaşlar windows kısmından geçtim olayın, mac den hiç anlamıom,

mac in ayarlarını yapamıyorum, mac'in sitelerinde-forumlarında da bilgiler dökümanlar osx serisi için.

eski mac'çilerden yardım şeettiriyom

+ mustafaby, tanqu

gevur_imam@hotmail.com

224 Mesaj
12 Eylül 2006; 23:03:51 

yau boyle bisey vardida benim nasıl haberim yoktu yau gittim 25 milyona switch siparis ettirdim gec kaldik.

1813 Mesaj
13 Eylül 2006; 1:07:59 

merak etme senin yapacağın iş için switch şart..switch almasaydın ikinci ethernet girişinin olması lazımdı..çünkü iki bilgisayarda da te ethernet girişi varsa ikisini bağladın biribirne interneti nerden alcaktın? dimi ama
quote:

Orjinalden alıntı: leylimleylim

yau boyle bisey vardida benim nasıl haberim yoktu yau gittim 25 milyona switch siparis ettirdim gec kaldik.

224 Mesaj
13 Eylül 2006; 1:45:59 

dogru haklisin hem switch kablodaki ic direci azaltiyor daha iyi oldu.

129 Mesaj
13 Eylül 2006; 14:51:46 

UP ! UP ! UP !!!

quote:

Orjinalden alıntı: cellmantd
iki bilgisayarda da te ethernet girişi varsa ikisini bağladın biribirne interneti nerden alcaktın? dimi ama

yahu dosya paylaşımı yapmaktan aciziz be

gevur_imam@hotmail.com

293 Mesaj
12 Haziran 2007; 16:06:00 

quote:

Orjinalden alıntı: yelkenlim

Arkadaşım cross kablo ethernet kartından farklı bir kablodur.Jacklar aynı ama kablonun bağlantı şekli farklı.Çünkü cross kabloda uçlar çapraz bağlanıyor.2 PC yi birbirine ancak bu kablo ile bağlayabilirsiniz.Ethernet kablosu düz kablodur.
Cross kablonun bağlantı şeklini ve gerekli malzemeleri aşağıdaki resimde görebilirsiniz.
Bu arada bir arkadaşım da bilgisayarcıya yanlış hatırlamıyorsam 20 mt cross kablo yaptırdım ama olmadı gibi bir şeyler yazmış.Kusura bakmasın ama o bilgisayarcı arkadaş ya bu işi bilmiyor,ya da onu kandırmışlar.Çünkü o kablo resmen telefon uzatma kablosu olmuş.Eline 2 mt kablo,1 pens,1 tornavida alan herkes bilgisayarcıyım diye tükkan açarsa böyle olur işte.
Arkadaşlar hangi şehirlerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bilgisayar malzemesi de satan büyük marketlerin hepsinde bu ve benzeri kablolar var.Fiyatı da 3-5 YTL arası.Neden olmadık yerlerde uğraşıyorsunuz ki?Tabi bu sözüm uzun kablo ihtiyacı olmayanlar içindi.Herkese saygılar.
Aşağıdaki resimde bu konu ile ilgili aradıklarınız vardır.

0

local://upfiles/12464/D78B46BDCD974424AA4C664B4BC27FF3.jpg

Arkadasım bende de 2 tane bilgisayar bi pc de xp birindede vista home işletim sistemi var .ben de switc fln kulllanmadan bilgisayarları bagamak istiyorum sen cross kablo seklini ii göstermissin saolasın şimdi ben10 metre cross kablo alsam ve br ucunu yesil beyaz vs diger ucunuda turuncu seklinde yapsam kesin olarak baglanırmı bilgisayarlar birde ethernete takıcam dimi kabloları kucuk girişlere?

ALEMİN KRALI XP
mertdomruk@hotmail.com
www.pcrehberi.tr.cx
mertdomruk@mynet.com

2126 Mesaj
20 Haziran 2007; 14:55:41 

avor
şimdi birinci makine

192.168.1.2
255.255.255.0
192.168.1.1

2.makine
192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.1

bu şekilde mi olacak

ASUS G73JH-RBBX05 | Intel i7-720QM | 6GB DDR3-1333Mhz | ATI Mobility Radeon HD 5870 | 17.3" LED-HD | 500GB 7200RPM HDD | Windows 7 Ultimate 64 Bit | Logitech G9x Lazer Mouse |

45 Mesaj
6 Ağustos 2007; 20:51:21 

quote:

Orjinalden alıntı: tugay289

avor
şimdi birinci makine

192.168.1.2
255.255.255.0
192.168.1.1

2.makine
192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.1

bu şekilde mi olacak

evet ben boyle yaptim ve oldu

quote:

Orjinalden alıntı: cellmantd
iki bilgisayarda da te ethernet girişi varsa ikisini bağladın biribirne interneti nerden alcaktın? dimi ama

boyle bi durumda internetide usb den baglasak olurmu?
ben boyle yapicam ama eger usb kablomu bulursam :@

10 Mesaj
22 Eylül 2007; 14:52:51 

Arkadaşlar,
bu network kablolarında ister düz, ister cros olsun bir pratik bilgi vermek istiyorum.
Kablodaki 8 tane damardan sadece 4 damar aktiftir. Bunlar 1 2 3 6 numaralı uçlardır. Yani 4 5 7 8 damarları jaka bağlansa da olur, bağlanmasa da olur. (Zaten dikkat edin, cros bağlantıda 4 5 7 8 çapraz bağlanmıyor. Olduğu gibi bırakılıyor. Bu da onların bi işe yaramadığını gösterir) Hatta ben bu bilgiyi kullanarak, kablonun uç kısmını ayırarak, bir kablo üzerinden huba 2 tane bilgisayarı hiç sorunsuz bağladım. Bir çok kere de yaptım. Ama hiç sorun çıkmadı.
E diyeceksiniz ki 4 damarla bu iş oluyorsa network kabloları neden 8 damarlı?
Ben de bilmiyorum. Ama bunu ben de merak ediyorum :). Bilen varsa paylaşsın lütfen.
Bir de renk olayını merak ediyorum. Damar renginin hiç bir önemi yokki. Önemli olan sıralama. Örneğin düz bağlantıda 1 numaraya hangi rengi bağladıysan karşı jaka da aynı rengi bağlayacaksın ve böyle sürüp gidecek. Ama renk sıralamasına dikkat ederler. Bunun da sebibini mereka ediyorum doğrusu.

0

Ekteki dosya (1)

1938 Mesaj
22 Eylül 2007; 22:25:17 

selam arkadaşlar benimde arada ufak bir sorum olacaktı.

Bende iki bilgisayarı birbirine kross kabloyla bağladım ve bir tane pc den istediğim klasörlere paylaşım verdim fakat diğer pc de bir türlü klasörlere paylaşım veremiyorum. Çünkü seçenek aktif değil. Bunun sebebini bilen arkadaşlarımız bilgi verirse çok sevinirim.

http://img146.imageshack.us/my.php?image=a2fw7.jpg

Resimde de gözüktüğü gibi paylaşım aktif değil. Aktif olması için ne yapmalıyım

Not: Sygate Firewall kullanıyorum fakat firewallı kapadığım halde aktif olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragonstory -- 22 Eylül 2007; 22:27:37 >

3 Mesaj
29 Ekim 2007; 22:14:16 

quote:

Orjinalden alıntı: fahrecel

Arkadaşlar,
bu network kablolarında ister düz, ister cros olsun bir pratik bilgi vermek istiyorum.
Kablodaki 8 tane damardan sadece 4 damar aktiftir. Bunlar 1 2 3 6 numaralı uçlardır. Yani 4 5 7 8 damarları jaka bağlansa da olur, bağlanmasa da olur. (Zaten dikkat edin, cros bağlantıda 4 5 7 8 çapraz bağlanmıyor. Olduğu gibi bırakılıyor. Bu da onların bi işe yaramadığını gösterir) Hatta ben bu bilgiyi kullanarak, kablonun uç kısmını ayırarak, bir kablo üzerinden huba 2 tane bilgisayarı hiç sorunsuz bağladım. Bir çok kere de yaptım. Ama hiç sorun çıkmadı.
E diyeceksiniz ki 4 damarla bu iş oluyorsa network kabloları neden 8 damarlı?
Ben de bilmiyorum. Ama bunu ben de merak ediyorum :). Bilen varsa paylaşsın lütfen.
Bir de renk olayını merak ediyorum. Damar renginin hiç bir önemi yokki. Önemli olan sıralama. Örneğin düz bağlantıda 1 numaraya hangi rengi bağladıysan karşı jaka da aynı rengi bağlayacaksın ve böyle sürüp gidecek. Ama renk sıralamasına dikkat ederler. Bunun da sebibini mereka ediyorum doğrusu.

0

Arkadaşım renk sıralamasına dikkat etsek te olur, etmesek te olur demişşin. Bu söylediğin çoğunlukla doğru. Ama renk sıralamasının gözden kaçacak kadar küçük sayılabilecek olsa da önemi var. Kablolar içeride ikişerli şekilde birbirine sarılmış haldedir. Bu iki kablonun birisi veri gidişi diğeri veri gelişi için kullanılır. Veri gidişi ve gelişi için kullanılan kabloların birbirine sarılmasının sebebi bu kabloların üzerinden elektrik geçerken oluşan manyeitk alanın birbirini nötürlemesidir. Yoksa uzun mesafelerde bu manyetik alanlar yan kablolardaki verileri etkileyip bozabilir.
Bu söylediğim az bir ihtimal olsa da renklerine uygun bağlarsan ağının performansı artabilir. Tabi 10-15 metrelik ağlarda bu söylediklerim ağın veri akışını fazla etkilemez.

234 Mesaj
30 Ekim 2007; 12:26:17 

yaw arkadaşlar nedir bu cros kablo olayı iki bilgisayarı birbirine drekt olarak ethernet kablo ile yani bidiğiniz düz bağlantılı kablo ile bağlayabilirsiniz dosyada paylaşırsınız oyunda oynarsınız yalnız interneti bağlamanız için bilgisayarlardan bir tanesinde ikinci bi ethernet kartı olmalı ancak bu seferde bu bilgisayarı kapattığınızda diğer bilgisayar internete girmez en iyisi 4 ethernet girişli adsl modemlerden al gitsin

2 Mesaj
4 Kasım 2007; 15:34:32 

İki bilgisayarı birbirine Ethernet ile bağlamak istiyorum. Bilgisayarlardan biri masaüstü ve işletim sistemi Windows XP Pro. Diğer bilgisayar dizüstü ve işletim sistemi Windows Vista Premium Home. İki bilgisayar arasına çapraz çakılı ethernet kablosu bağladm. Masaüstü bilgisayarda network setup wizard'ı çalştırıp gerekli ayarlamaları yaptım. Dizüstü bilgisayarda kablolu ağ bağlantısı seçeneği olmadığı için bu işlemi Windows XP Pro CD'si kullanarak yapmaya çalıştım. Fakat her defasında son işlem olan bilgisayar konfigure etme işleminde network setup wizard hata veriyor. Bir türlü bağlantıyı kuramadım. Bu işi acil halletmem lazım. Yardmcı olursanz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

191 Mesaj
24 Kasım 2007; 1:18:22 

evet bende bunu merak ediyorum. vistalı dizüstü ile, XPli PC nasıl bağlanır,ethernetle. (adsl 4 port zaten)
quote:

Orjinalden alıntı: powerengineer

İki bilgisayarı birbirine Ethernet ile bağlamak istiyorum. Bilgisayarlardan biri masaüstü ve işletim sistemi Windows XP Pro. Diğer bilgisayar dizüstü ve işletim sistemi Windows Vista Premium Home. İki bilgisayar arasına çapraz çakılı ethernet kablosu bağladm. Masaüstü bilgisayarda network setup wizard'ı çalştırıp gerekli ayarlamaları yaptım. Dizüstü bilgisayarda kablolu ağ bağlantısı seçeneği olmadığı için bu işlemi Windows XP Pro CD'si kullanarak yapmaya çalıştım. Fakat her defasında son işlem olan bilgisayar konfigure etme işleminde network setup wizard hata veriyor. Bir türlü bağlantıyı kuramadım. Bu işi acil halletmem lazım. Yardmcı olursanz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Tab2, Samsung 40C653 LCD TV, Samsung 32D550 LCD TV, Packard Bell TS11 notebook, Canon PowerShot A650 IS, Samsung 2253LW DVI LCD Monitör Canon MG5350 MultifunctionPrinter, Logitech X-540 5 1 Hop. Win7 Ultimate 64 - Kaspersky PURE 2.0 İntel Core i5 750 2.66 Ghz, Gigabyte P55 UD3R, 2x4 GB Corsair Vengeance 1600Mhz Palit GTX 260, Creative Audigy Value7.1, Lian Li K-60 Kasa, HighPower Abs 750W WD[WD20EARS] 2TB WD[WD10EADS] 1 TB HDD

1207 Mesaj
12 Ağustos 2008; 19:38:54 

Up!!!Ben de merak ediyorum arkadaşlar lütfen arkadaşın anlattığı gibi ayrıntılı bu işi de anlatabilecek var mı?Konuyu hortlatmak zorunda kaldım affınıza sığınarak.Vista-vista blg nasıl bağlanır;vista-xp nasıl bağlanır?Lütfen yardım...

Sen sus! Çatallı dilini dişlerinin ardında tut. Bir uşakla ağız dalaşına girmek için geçmedim ateşle ölümden!

4896 Mesaj
24 Ocak 2009; 22:35:48 

quote:

Bu şekilde dizüstünü(vista) masaüstüne(xp) bağladım.
Dosya aktarımı yapabiliyorum ama dizüstünden masaüstüne bağlanıp internete giremiyorum.
Daha önce oluyordu, şimdi 1gün uğraşmama rağmen olmadı!

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

4896 Mesaj
26 Ocak 2009; 11:58:05 

quote:

Orjinalden alıntı: metalok

Bu şekilde dizüstünü(vista) masaüstüne(xp) bağladım.
Dosya aktarımı yapabiliyorum ama dizüstünden masaüstüne bağlanıp internete giremiyorum.
Daha önce oluyordu, şimdi 1gün uğraşmama rağmen olmadı!

Yok mu bir bilen, arkadaşlar?

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

277 Mesaj
29 Ocak 2009; 23:56:38 

Saolun hocam çok iyi oldu öğrendiğim valla

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

66 Mesaj
21 Haziran 2009; 13:45:38 

arkadaşlar lütfen yardımmmm bende 3 tane pc var 1 i laptop masaüstünde xp laptopda da xp dier masaüstünde vista var cross bağlantı yaptım xp olan masaüstünden laptopu gördüm ama giremedim erişime izn vermior bütn firewall ları kapadım virus programınıda kapadm olmadı vista ile xp de hiç göremedm her ayarı yaptım çalısma grubu hepsinde de WORKGROUP bi türlü dosya paylaşımı yapamadm sorun ne olabilir acaba yardım ederseniz sevirim teşekküler...

9 Mesaj
26 Haziran 2009; 12:11:32 

Aynı durumun içindeğim. ama benimki biraz daha öte.
ben vistalarla artık internete giremiyorum. tanımlanamayan ağ yazıyor sürekli..bilgisayarlara format atmak üzereyim... en azından vistada elle ip adresini nasıl yazabieceğime yardımcı olun lütfen.

1 Mesaj
4 Nisan 2010; 12:19:24 

avor kardeş sana nasıl ulaşabilirm bana msn adresini verirmisin

12 Mesaj
14 Haziran 2010; 15:55:05 

Ben Vista-XP yi XP-XP gibi ayarlıyorum. Sonra ağ paylaşım merkezinden ağı özelleştiriyorum. Dosyaları paylaşıyıorum. Hatta şu anda Vista'yı formatlamak için XP'me bilgileri yedekliyorum.

2308 Mesaj
29 Ağustos 2010; 10:44:14 

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim.umarım ki bilenler yardımcı olurlar.Ben şimdi internet olmadan iki bilgisayaarı biribiirne nasıl bağlayabilrim.dosya göndermek için.yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim

2194 Mesaj
24 Aralık 2010; 8:41:16 

ben 2 bilgisayarı crosskablo ile birbirine bağlamayı başardım. gerçi win7 yüklü bilgisayardan xp yüklü pc deki dosyaları göremiyorum...
şunu sorucam, ağ bağlantılarında diğer pcdeki paylaşımda olan dosyaları görebiliyorum peki bu dosyalar pc de yer kaplar mı?

Görelilik kadar görkemli bir fikir daha gelir mi bu dünyaya...

2799 Mesaj
14 Ağustos 2011; 14:50:17 

quote:

Orijinalden alıntı: alia

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim.umarım ki bilenler yardımcı olurlar.Ben şimdi internet olmadan iki bilgisayaarı biribiirne nasıl bağlayabilrim.dosya göndermek için.yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim

evet dostlar nasıl yaparız bu işi?

2149 Mesaj
31 Ağustos 2011; 22:45:22 

internetsiz ethernet kablolarıyla 2 pc bağlanıp oyun oynanabilinirmi , yerel ağ bağlantısı mı kurmak gerek?

10 Mesaj
7 Eylül 2011; 11:16:46 

Merhaba dostum, iki bilgisayarı nasıl bağlayacağımızı anlatmışsınız ama ben iki makinamı nasıl bağlayabilirim.

kasa1:
1- intel celeron 2.4 ghz.
2- 4 gb. ram
3- xp sp3 32 bit işletim sistemi
4- 500 gb. hdd.

kasa2:
1- amd phenom x2 am3
2- 8 gb. ram
3- win7 64 bit işletim sistemi
4- 1.5 tb. hdd.

switch: zyxel 8 port hub

modem: airties rt-102 kablolu

peki ben bu sismtemlerele nasıl bir şekilde bağlantı kurabilirim?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » 2 bilgisayarı birbirine baglama ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.906