Şimdi Ara

F30 3.16 Gelmis

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaslar bugun bmw nin sitesinde gordum 3.16 gelmis.136 bg lik bir motora sahip 40.000 euro dan satisa cikmis.Goreniniz fiyat teklifi alaniniz var mi? Yada test surusu yaptiniz mi ?

• aradım daha gelmemiş sadece gelecegi kesinleşti yazın sonuna eylülde falan yollarda gözükmeye başlıcakmış şuan ön siparişler alınabiliyor kafama yatmadı değil ama tek korku 2. c180 vakası olması ve büyük ihtimal bu gerçekleşicek hemde daha fazlasıyla
  • Şimdi bulamadım ama otomobil genelde bunun fena tartışması vardı.Konu kapanmış olabilir.
  • Boşuna bu motoları getirmesinler ozaman, ne avantajı kalıyorki.. Bmw 316i 136 ps 1600cc motorlu aracı satışa sunmuş. Fakat fiyat tahminleri yanılttı ve çok fahiş fiyatla 40000 avroya satışta. Mercedes bile ilk çıktığında 35000 avroya Mercedes sattılar, şimdi bazıları tepki verecek, diyeceklerki; işine geliyorsa al, işine gelmiyorsa, alma ozaman hemşerim..

O kadar para o arabaya değmez. Hiç kimse almasa fiyatıda mecbur aşağı çekerler, milleti anlamak mümkün deği ki, ne amaçla bu arabayı satın alıyorsun, git ozaman 2000 cc motorlusunu alda marka motor prestiji birbirini tamamlasın, verdiğin paraya da değsin, bu şekilde hiç bir espirisi yok, ancak firmanın cebini dolduruyorlar.

Bu arabayı alacak olan arkadaşlar çok ince analiz yapsınlar bana hak verecekler, bu parayı verdikten sonra alınacak araba 2000 cc motor seçeneğidir. Arkadaşlar koyun değiliz, çok azınlık neden bahsettiğimi gayet net anlamıştır. Diyerleri yani çoğunluk yine mualif olup tepki verecekler ve körü körüne fanatiklik yapacaklardır.
    http://www.bmw.com.tr/tr/en/general/price_list/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Örscü -- 9 Haziran 2012; 15:20:25 >

• 30 bin den fazlası zarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: evvabbay

Boşuna bu motoları getirmesinler ozaman, ne avantajı kalıyorki.. Bmw 316i 136 ps 1600cc motorlu aracı satışa sunmuş. Fakat fiyat tahminleri yanılttı ve çok fahiş fiyatla 40000 avroya satışta. Mercedes bile ilk çıktığında 35000 avroya Mercedes sattılar, şimdi bazıları tepki verecek, diyeceklerki; işine geliyorsa al, işine gelmiyorsa, alma ozaman hemşerim..

O kadar para o arabaya değmez. Hiç kimse almasa fiyatıda mecbur aşağı çekerler, milleti anlamak mümkün deği ki, ne amaçla bu arabayı satın alıyorsun, git ozaman 2000 cc motorlusunu alda marka motor prestiji birbirini tamamlasın, verdiğin paraya da değsin, bu şekilde hiç bir espirisi yok, ancak firmanın cebini dolduruyorlar.

Bu arabayı alacak olan arkadaşlar çok ince analiz yapsınlar bana hak verecekler, bu parayı verdikten sonra alınacak araba 2000 cc motor seçeneğidir. Arkadaşlar koyun değiliz, çok azınlık neden bahsettiğimi gayet net anlamıştır. Diyerleri yani çoğunluk yine mualif olup tepki verecekler ve körü körüne fanatiklik yapacaklardır.

Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. 316i alınmaz alınsa bile 35000 EUR civarı olursa belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: tradeaddict

quote:

Boşuna bu motoları getirmesinler ozaman, ne avantajı kalıyorki.. Bmw 316i 136 ps 1600cc motorlu aracı satışa sunmuş. Fakat fiyat tahminleri yanılttı ve çok fahiş fiyatla 40000 avroya satışta. Mercedes bile ilk çıktığında 35000 avroya Mercedes sattılar, şimdi bazıları tepki verecek, diyeceklerki; işine geliyorsa al, işine gelmiyorsa, alma ozaman hemşerim..

Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. 316i alınmaz alınsa bile 35000 EUR civarı olursa belki.

tamamen katılıyorum.

• Borusan 3.16lari fahiş fiyata satılıyor ve müşteriyi ikilemde bırakıyor. 3.20 alırsan devletin, 3.16 alırsan Borusanin kazığını yiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohara -- 15 Ağustos 2012; 11:02:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Neye göre ya da kime göre fahiş anlamadım, geliş fiyatları aksesuar fiyatları ötv kdv beni çok da ilgilendirmiyor ben araba alırken cebimden çıkan paraya bakıyorum. Mercedes'ten örnek veriyorsun madem şu an aynı donanımda BMW 3.16 Mercedes C180'den 3000-4000 Tl daha ucuz. Audi'de 1.6 motor olmadığından çok fazla karşılaştırma seçeneği yok. 35000 Eur 'a Mercedes sattılar dediğin Mercedes'ler Ötv indirimiyle satıldı tam çıkışı o zamana geldiğinden patladı zaten satışlar ve şu an 1.6 AMG paket 107500 Tl'den satılıyor. Aynı arabayı 115000Tl civarından alan arkadaşlarım da oldu. BMW de fiyatlandırma yaparken rakiplerine bakıyor sonuçta. Ayrıca eski kasa BMW 3 ile yenisinin (özellikle iç mekan) karşılaştırmak bence abes olur. En çok eleştrildiği iç dizayn konusunda F30 ile BMW baya bir çağ atlamış durumda ve Mercedes ile rekabete girebilecek seviyede şu an. Bu durumda eski fiyatları sabit tutma şansı da kalmıyor zaten. Hem kalite artsın diye insanlar eleştride bulunuyor hem de fiyat artınca bu sefer itiraz ediyorlar.

Ortada fahiş fiyatlar varsa hepsinde var vergilendirmeden dolayı. Aynı sunroofu ya da paketi 3.16'ya alırken 37%den 3.20ye alırken 80%den ödemek burda sıkıntıyı yaratan. Bu durumda da düşük motora talep artıyor ve arz talep dengesine göre fiyatlarda şişiyor. Bunu kullanmayan bayi yok ki, burda Borusan'ın 1.6 motoru geç getirmesinden kaynaklı handikapı oldu, 3.20 ile Mercedesle rekabet edemeyeceği için (1.6 C serisinden bahsediyorum) 3.20yi daha uygun fiyatlı tutmaya çalıştı daha sonra 3.16 gelince onu da rakipler seviyesinde tutmak istedi. Bu durumda 3.20 daha ucuz kaldı. Tabi vergilendirme öncesi. Aynı anda bu iki motor gelseydi fiyatlandırma da o şekilde olacaktı Mercedsteki gibi çok ufak farklarla 3.20 daha pahalı olacaktı.

3.16 yerine 3.20 alın diyen sevgili arkadaşlar aynı donanımda 3.16 ile 3.20 arasında yaklaşık 30000Tl fark var. 30000 Tl sıfır km B sınıfı araç parası hatırlatırım. Herkes bütçesine göre alıyor zaten. Emin olun 3.20 alabilecek parası olan 3.16 sahipleri 3.20 tercih ederdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osp1905 -- 15 Ağustos 2012; 14:45:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osp1905

quote:

Neye göre ya da kime göre fahiş anlamadım, geliş fiyatları aksesuar fiyatları ötv kdv beni çok da ilgilendirmiyor ben araba alırken cebimden çıkan paraya bakıyorum. Mercedes'ten örnek veriyorsun madem şu an aynı donanımda BMW 3.16 Mercedes C180'den 3000-4000 Tl daha ucuz. Audi'de 1.6 motor olmadığından çok fazla karşılaştırma seçeneği yok. 35000 Eur 'a Mercedes sattılar dediğin Mercedes'ler Ötv indirimiyle satıldı tam çıkışı o zamana geldiğinden patladı zaten satışlar ve şu an 1.6 AMG paket 107500 Tl'den satılıyor. Aynı arabayı 115000Tl civarından alan arkadaşlarım da oldu. BMW de fiyatlandırma yaparken rakiplerine bakıyor sonuçta. Ayrıca eski kasa BMW 3 ile yenisinin (özellikle iç mekan) karşılaştırmak bence abes olur. En çok eleştrildiği iç dizayn konusunda F30 ile BMW baya bir çağ atlamış durumda ve Mercedes ile rekabete girebilecek seviyede şu an. Bu durumda eski fiyatları sabit tutma şansı da kalmıyor zaten. Hem kalite artsın diye insanlar eleştride bulunuyor hem de fiyat artınca bu sefer itiraz ediyorlar.

Ortada fahiş fiyatlar varsa hepsinde var vergilendirmeden dolayı. Aynı sunroofu ya da paketi 3.16'ya alırken 37%den 3.20ye alırken 80%den ödemek burda sıkıntıyı yaratan. Bu durumda da düşük motora talep artıyor ve arz talep dengesine göre fiyatlarda şişiyor. Bunu kullanmayan bayi yok ki, burda Borusan'ın 1.6 motoru geç getirmesinden kaynaklı handikapı oldu, 3.20 ile Mercedesle rekabet edemeyeceği için (1.6 C serisinden bahsediyorum) 3.20yi daha uygun fiyatlı tutmaya çalıştı daha sonra 3.16 gelince onu da rakipler seviyesinde tutmak istedi. Bu durumda 3.20 daha ucuz kaldı. Tabi vergilendirme öncesi. Aynı anda bu iki motor gelseydi fiyatlandırma da o şekilde olacaktı Mercedsteki gibi çok ufak farklarla 3.20 daha pahalı olacaktı.

3.16 yerine 3.20 alın diyen sevgili arkadaşlar aynı donanımda 3.16 ile 3.20 arasında yaklaşık 30000Tl fark var. 30000 Tl sıfır km B sınıfı araç parası hatırlatırım. Herkes bütçesine göre alıyor zaten. Emin olun 3.20 alabilecek parası olan 3.16 sahipleri 3.20 tercih ederdi.

Aynı donanım BMW 3.16 Mercedes C180'den daha ucuz demişsiniz bunu neye göre diyorsunuz?? Genelde BMW bir çok şeyi opsiyon sunduğu için Mercedes'ten daha pahalıya gelir.
    Şu an liste fiyatı 107 bin TL olan C180 1.6 CGI Fascination donamlı araç 102 bin TL'ye alınabiliyor fakat aynı donanımdaki hatta daha az donanımlı BMW 3.16 52250€ %4 indirimle 50160€. TL olarak ise 2,2'den hesaplanırsa 110 bin ediyor.

İkisi de güzel araçlar ama 1.6 hacmi düşündüğümüzde en az 10-15 bin TL daha aşağı fiyatları olmalı. Ama 1.4 TSI DSG Passat Highline aracın 89 bin TL olduğunu düşünürsek bu fiyatlar bile ucuz geliyor

F30 3.16 Gelmis

• Hız sabitleyici bildiğim kadarıyla standart değil Mercedes'te AMG paket için ekstra para istediler benden, diğer bazı eklediğiniz aksesuarların da AMG paket Mercedes'te olmadığını düşünüyorum. Benim kıyasladığım arabalar, AMG Paket Mercedes C ile TR, Comfort, Technology Paket, Luxury Line, Sunroof, Deri koltuk ve Arka kol dayama olan BMW. Bu dediğim paketler BMW'da 47200 Eur=104500 Tl, AMG paket Mercedes 107500Tl.

Mercedes'in yüzünün epey eskimesi, 2 sene sonra kasa değiştirecek olması, fiyatlarının artık oturmuş olup müşteri çekmek için ekstra indirimlere gidilmesi de gözönünde bulundurulmalı bence. Sonuçta BMW yeni bir araç ve maksimum fiyattan çıkması da normal. Ona rağmen dediğim paketler arasında fiyat farkı BMW lehine. Zamanla BMW de kampanya yapıp bir miktar indirecektir.
  • Size yanlış söylemişler C serisinde en baz modelde bile Hız sabitleyici, ön arka park sensörü, otomatik klima gibi özellikler standart, aslında BMW'nin de bu tip şeyleri standart yapması gerekir. Almanya ile anlaşıp paket halinde standart yapsa tek tek satın almaktan çok daha ucuza gelecektir.
  • O konuda haklı olabilirsiniz, hız sabitleyici standart olabilir ama hız sabitleyici eklediğiniz durumda dahi yine BMW daha ucuz oluyor ki, benim dediğim arabada ekstra deri koltuk var Mercedes bunun için ekstra para istemekte. Ayrıca sizin eklediğiniz bazı donanımlar paketlerde mevcut yani iki kere eklenmiş oluyor bazıları.

Ben paketten ziyade tek tek eklemekten yanayım tabi bu tercih meselesi. O peketlerde benim işime yaramayan bir dolu özelliği zorla aldırıyorlar bana. Zaten sizin dediğiniz sensör (arka sadece, benim için yeterli ön sensöre çok ihtiyacım olmuyor) ve otomatik klima comfort paketin içinde ve BMW tercih eden nerdeyse herkes bu paketi ekliyor zaten.

Ayrıca ne olursa olsun 88000Tlye alabileceğiniz bir BMW söz konusu. Jantları kapak da olsa bir çok özellliği olmasa da, ama Mercedes alacak olsanız en düşük pakette bile bazı donanım mevcut olduğundan bu fiyat 95000 seviyelerine çıkıyor. Donanımı olmasın illa premium bir araca biniyim diyen tüketiciye de hitap edilmiş oluyor bu durumda BMW.

• quote:

Orijinalden alıntı: ohara

Borusan 3.16lari fahiş fiyata satılıyor ve müşteriyi ikilemde bırakıyor. 3.20 alırsan devletin, 3.16 alırsan Borusanin kazığını yiyorsun.

Borusanın kazığını yersem daha memnun olurum şahsen...
  • Baz donanımlı bir bmw 3.16 alınırmı sizce?
    Türkiye paketinde neler var acaba?
  • Hazirda arac var mi ellerinde?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.