Şimdi Ara

HIS çift grafik işlemcili Radeon HD 7970 X2 modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HIS çift grafik işlemcili Radeon HD 7970 X2 modelini gösterdi

AMD'nin Radeon HD 7990 modelini beklemek yerine kendi çift grafik işlemcili ekran kartını hazırlayan tek firma PowerColor değil. Özellikle IceQ serisi yüksek performanslı grafik çözümleriyle tanınan HIS de Computex 2012 Fuarı'nda, Radeon HD 7970 X2 modelini tanıttı.  AMD'nin 28nm üretim teknolojisiyle geliştirdiği Tahiti XT grafik yongasının çiftinden güç alan DirectX 11.1 destekli ekran kartı aynı zamanda PCI Express 3.0 desteği de sunuyor.

Üç slot tasarıma sahip olan ekran kartında, özel olarak geliştirilen IceQ X^2 soğutucusuna yer veriliyor. Dört adet bakır ısı borusuna ve iki adet fana yer verilen ekran kartı, ortaya koyduğu agresif görünüm ile donanım tutkunlarının dikkatini üzerine çekecek gibi görünüyor. 2x 384-bit bellek veri yolu desteğine, 6GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 2x 2048 paralel işlem birimine sahip olan kart, ihtiyaç duyduğu gücü 3x 8pin güç konnektöründen alıyor. Üzerinde dört adet Mini DisplayPort ve DVI konnektörü ile donatılan kart, beş monitöre kadar destek sunuyor. HIS Radeon HD 7970 X2 modelinin çıkış tarihi ve fiyatı şu an için bilinmiyor.

• Bu sene çift grafik işlemcili kartların sergisi açıldı herhalde. Her marka bir kart çıkartıyar neredeyse; hem Nvidia cephesinde, hem de AMD cephesinde.

• Anlaşılan amd 7990 çıkartmayacak.

• Tasarım başarılı..

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Anlaşılan amd 7990 çıkartmayacak.

7990 ı bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: H@$@N

quote:

7990 ı bekliyoruz

Bende iş çıkışı 15 numaralı otobüsü bekliyorum. En azından ne zaman geleceği ve geldiğinde ne işe yarayacağını biliyorum.
  • Böyle bir sistem parçası bilgisayarı 10-15 sene götürür

• Tabi o zaman 2900XT ninde bizi 10-15 sene götürmesi gerekiyordu,nedense 1 sene götürmedi
  • Hala mı anlayamadınız 7990 da başka GPU kullanılacağını ?

• 2. yani ortadaki resme bakınca ızgara kebap yapasım geldi.Mangal gibi duruyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Arthur Eld

Böyle bir sistem parçası bilgisayarı 10-15 sene götürür

Nereye ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arthur Eld

Böyle bir sistem parçası bilgisayarı 10-15 sene götürür

10-15 yil onceki parca bugune getirdimi?? Bu arada his in yeni sogutuculari cok saglam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canavar gibi kart fakat tasarımı hoşuma caymadı Bunun yerine 7990'ı beklemek daha mantıklı.
  • Böyle bir sistem parçası bilgisayarı 10-15 sene götürür .

• 8800'den beri "efsane" olabilecek kart çıkmadı, aksini söyleyen herkesle kapışırız her türlü. Hiçbir kart 10-15 sene götürmez 10-15 sene sonra şimdiki makinalar hesap makinası ayarına düşecek. Şuanda kral 670GTX, 660'ı bekliyoruz. Bunlar fetiş kartlar. Fantezi olsun diye çıkartılmış icatlar. Bödöf yani. Alacak varsa hayırlı olsun ben gidiyorum burdan.

• Kartın tasarımı mükemmel olmuş.

• Bu kartlar varken hd 7990'a gerek yok.

• Bi tanede hdm çıkıs koysan

• HIS'ın Iceq serisi özel soğutucularını birçok kere görme fırsatı bulduk.
    HIS'e ait olduğu için güzel bir avantaj soğutma konusunda, ayrıca 6gb bellek ile gelmesi ve yüksek bellek veri yolu iel paralel işlem birimine sahip olması veboyutu ile GTX 690'ı alt edebilicek bir güçde ama ne kadar f/p kartı olur bilemeyiz..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: H@$@N

quote:

7990 ı bekliyoruz

Bende iş çıkışı 15 numaralı otobüsü bekliyorum. En azından ne zaman geleceği ve geldiğinde ne işe yarayacağını biliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.