Şimdi Ara

Gragas Rehberi(AP)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylar önce gragası aldığımda bir sürü konu açtım yardım istedim.Bazıları gerçekten yardım etti.Onlara şimdiden teşekkür ederim.Neyse oyundaki ping sorunumdan dolayı rehber hazırlıyorum.Öncelikle Gragası tanıyalım.

Hikayesi

Buyuk barıyerın eteklerı valoranın en sıkı adamlarına ev sahıplıgı yapardı. Yasadıkarı bu yer en metanetlılerı en dayanıklıların ayakta kalabıldıklerı runeterrada yanı yeryuzunde en cetın sartların yasandıgı bagıslamanın olmadıgı yer idi. Kuvvetli gragasın evi tamda buradaydı noxusun guneyınde yasardı. Gragasın buyuk ve guclu bır hayvan gıbı herseyını uygarlıktan sakınmıs cennetten bır parca gıbı bır tarafı vardı hıc komsusu yoktu cunku ıcınde yasadıgı boslugu yasama hırsı ıle doldurmus ve kendını herseye hazırlamıstı. Alkoller bıralar bal lıkorlerı sarap yada herhangı bır ıckı onun yaptıgı ıckıye benzemıyordu bu onun buyuk bır ozellıgıydı. Buyuk ve guclu bır bagla dogaya olan yakınlıgı onu ozel bır ıckı yapımıcısı yapmıstır. Bu bagın buyusu onun yaptıgı ıckılerın yaradılısına gectı yıllarca ıckı ureten gragas bır gun mukemmel ıckıyı yakalamıstı ve onu sankı bır ordunun suzuslugunda tukettı ıcındekı suzuluk bu kadar ıctıkden sonra bıle neredeyse gıtmemıstı. Bu ozel alkol gragasın kendısını etrafındakılerden ustun gormesıne cevresınde hıc kımsenın kalmamasına sebeb oldu Erzak almak ıcın noxusa nadır olarak gıderdı her zaman aynı yolu kullanırdı gıttıgı Noxıan barına gırer ve sarhos olduktan sonra muhakak kavga cıkarır ve bır kac kısıyı doverdı sehırdekı vatandasların huzurunu kacırır ve gerı donerdı boyle gunlerden bırınde noxian polıs memurlarıyla kavgaya tutusan gragas dagın eteklerıne kactı polıs memurları ıstemeye ıstemeyede olsa onu takıp etmıslerdı tabıkı sonları onun yıkıcı cussesı sonunda hezımet olmustu bu efsanler bırlıgındekı komutanların dıkkatını cekmıs ve onu davet etmıslerdı bu dırlıksız adam sonunda bırlıkte dovusen arenalardakı en azılı sampıyonlardan bırı olmustur . ıctıgı ıckı ne kadar sertse onun yumruklarıda o kadar sertlesmekteydı. Kalabalıkta hayranlık uyandırmıstı adaletın saglanması ıcın onun sarhos olmaması gerekıyordu fakat onu durdurmanın bır yoluda yoktu. Gragas o kendını herkesten 2 kat daha yukarda goren ve 2 kat daha fazla boburlenen bır adamdı.

Gragas Rehberi(AP) +'ları

Tam bir ks herosu
    Q'su ad carrylere karşı etkili(%20 Attack Speed debuff)
    Pasifi ve w skilleri lanede sustain sağlıyor
    Skilleri ap'den yüksek oranda alıyor

Gragas Rehberi(AP) -'leri

Hantal bir hero
    Cüssesi fazla olduğu için skillshot skillerden bazen kaçamıyor
    Ultisini iyi kullanamazsanız iyi küfür yersiniz

Skillerimize bir göz atalım

Gragas Rehberi(AP) Happy Hour

Gragas her skill kullandığında,maksimum hp'sinin %2'sini yeniler.

Gragas Rehberi(AP) Barrel Roll

Gragas seçtiği noktaya bir içki varili yollar.5 saniye içinde istediği zaman bu varili patlatabilir.Patlattığında rakibe 85 / 135 / 185 / 235 / 285 (+0.9 1 ability power başına) büyü hasarı verir.Ayrıca patladığında rakibin 20% / 25% / 30% / 35% / 40% attack speedi 3 saniyeliğine düşer.

Kullanımı : Gragasın en önemli harras skillerinden biridir.Rakibin gideceği yola atarak skilli tutturabilirsiniz.

Gragas Rehberi(AP) Drunken Rage

Gragas içkisinden 1 saniye bekleme süresi ile içer. 30 / 45 / 60 / 75 / 90 mana,30 / 40 / 50 / 60 / 70 attack damage kazanır.Ayrıca 10 / 12 / 14 / 16 / 18% damage reduction kazanır.Etkisi 20 saniye sürer.

Kullanımı : Bu skill mana kullanmaz.Hem ad,hem mana,hemde damage reduction kazandırır.Team fighttan girmeden önce kullanılmalıdır.

Gragas Rehberi(AP) Body Slam

Gragas rakibinin üstüne doğru koşar ve rakibine 80 / 120 / 160 / 200 / 240 (+0.5 1 ability power başına) (+0.66 1 attack damage başına) büyü hasarı verir.Ayrıca rakibini %35 slowlar.

Kullanımı : Ganklardan kaçmak için gayet kullanışlı bir skill.Ayrıca bu skill duvardan geçebilir.

Gragas Rehberi(AP) Explosive Cask

Gragas patlamak üzere olan bir fıçı yollar ve ulaştığı noktada patlar.Rakibinin patlama noktasına göre konumuna göre ileri yada geri fırlatır(Yanlarada fırlatır).Patladığında rakibe 200 / 325 / 450 (+1.0 1 ability power başına) büyü hasarı verir.

Kullanımı : Tekrar söylüyorum skilli düzgün kullanın yoksa çok kötü küfürler yersiniz.

BUILD

Duruma göre 3x yada  Gragas Rehberi(AP) başlanabilir.

Daha sonra lane'de güzel güzel farmımızı yaptık ve base'e geri döndük.Lanede fazla mana sıkıntısı çektiğimiz için  Gragas Rehberi(AP) alıyoruz.Arada bir lanelere gank atıp kill yada asistler alırsak işimiz daha rahat olur.Paramız birikince dönüp  Gragas Rehberi(AP) ve  Gragas Rehberi(AP) alıyoruz(Hala korkulan biri değiliz söyleyeyim).

Daha sonra şu sırayla itemlerimizi alıyoruz

Gragas Rehberi(AP)
     Gragas Rehberi(AP)
     Gragas Rehberi(AP)
     Gragas Rehberi(AP)
     Gragas Rehberi(AP) alabiliriz.

Duruma göre  Gragas Rehberi(AP)  Gragas Rehberi(AP)'de alabiliriz.Wota erkenden alınabilir ve early gamede oyun iyi gitmezse doran stacklenebilir.

Bazıları neden Rylai ve RoA aldığımızı sorabilir.Oyunda deneyin görürsünüz diyorum.

Taktikler

Lanede elinizden geldiğince farm yapmaya çalışın.Zaten gragas oyunda en rahat farm yapabilen herolardan biridir.Early gamede düşmana karşı ölmemeye çalışın.Fırsat bulduğunuzda diğer lanelere ganka gidin ve kill-asist almadan dönmeyin.Ultinizi düşmanın dibine girince atın.2 kere söyledim tekrar söylüyorum ultinizi fail olmayacak şekilde atın yoksa çok pis küfürler yersiniz.Q skillini düşmanın gittiği yöne doğru atın.Tutturamıyorum diyen arkadaşlar oynadıkça alışacaksınız pes etmeyin.

Mid game'de yavaş yavaş team fightlar başlar.Team fighta her mid herosu gibi geriden gireceksiniz.Ultinizi ister team fight başında(Vurduğu müthiş damage rakibin moralini düşürür ) ister team fight sonunda adam kaçırmamak için kullanın.Gragasın belli bir combosu yoktur w skillini team fight başlamadan önce kullanın.Genelde yapacağımız iş oyunda Allah ne verdiyse girişmek olur.

Lata gamede iyi bir pusher herodur Gragas.Mid gamede dediklerim Late game içinde aynen geçerlidir.

Bu da kendi oynadığım bir oyundan görüntüler.Gragas Replay

Ek olarak :http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5GyxaeeoXJk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kontrollee -- 7 Haziran 2012; 0:05:34 >

• Şu q skili çok yavaş hareket ediyor onun dışında en sevdiğim ap carrylerden biridir.Rehber güzel olmuş eline sağlık :)
  • Pot ile baslaman gercekten gereksiz olmus.Zaten w su ve pasifi yeterli oluyor.Onun disinda guzel eline saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LoL videolarının başında alcohol and tobacco yazmasının sebebi.
    Tflere kafa güzel giriyormuş vay anasını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zxcv321 -- 6 Haziran 2012; 21:16:29 >
  • Gecen aldım ama begenmedım farm canavarı ama q sıkıntı. bır bunun bırde anıvıanın q sunu beceremedım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malcolm.X

Pot ile baslaman gercekten gereksiz olmus.Zaten w su ve pasifi yeterli oluyor.Onun disinda guzel eline saglik.

Karthus,Cassio gibi heroların karşısında botla başlamak mantıklı,kalan paraylada pot alabiliriz.Pasif iyi güzel hoşta mana bitince pasifi kullanamayız.Ondan 3 pot mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 24google

quote:

Pot ile baslaman gercekten gereksiz olmus.Zaten w su ve pasifi yeterli oluyor.Onun disinda guzel eline saglik.

Karthus,Cassio gibi heroların karşısında botla başlamak mantıklı,kalan paraylada pot alabiliriz.Pasif iyi güzel hoşta mana bitince pasifi kullanamayız.Ondan 3 pot mantıklı.

Karsima ac kere karthus fizz cassio geldi hic oyle bir seyle karsilasmadim.Oynayisiniza bagli.

• quote:

quote:

quote:

Karsima ac kere karthus fizz cassio geldi hic oyle bir seyle karsilasmadim.Oynayisiniza bagli.

Karthus ve Cassionun skillerinden kaçmak için mantıklı demiştim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• almak istiyorumda 3150 veresimde yok ama güzel hero gibi geliyor skilshot da iyiyim ap heroları da iyi oynuyorum alsammı acaba
  • Ultiyi at adamı kendine doğru çekicek şekilde sonra bas eyi slowla qyu yapıştır,mid içinde böyle yaparak etkili oluyorum ben.
    Combo derken eyle slowladıktan sonra q atabilirsiniz direk dibinizdeki adama q,e yapmaktansa
    Ayrıca esi bayağı etkilidir iyi damagede sağlar,düz vuruşlada adam alırsınız.
    Roa,rylais,rabadon değilde roa rabadon daha mantıklı geliyor bana oyuna göre değişebilir tabide iyi bir damage'i olunca tadından yenmiyor çünkü
  • 2 doran stack ardından hızlı rabadon çıkmak daha mantıklı gragasa bence
  • Gragasın olayı burst damage vurmak.Catalyst,giant alıyosun sıfır ap itemin var üstüne sorcerer shoes alıyosun,ap yok zaten mr penetration olsada etkisi olmuycak.O kadar yüksek ap ratiosu olan bi championu harcamamak icin 2,3 doran stacklayıp rabadon rushlamak lazım.Hp ye ihtiycam var diyosanda,catalyst alıp rod tamamlamadan rabadon alırsın.Buildin mantıgını anlamadım 35-40 dakika dogru düzgün ap damage yok,o dakikadan sonrada gragas oynamanın bi espirisi kalmıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: starnebula01

almak istiyorumda 3150 veresimde yok ama güzel hero gibi geliyor skilshot da iyiyim ap heroları da iyi oynuyorum alsammı acaba

Öneririm late gamade en op aplerden ap kasınca ultisi 1 q su 0 .9 ap ratioya sahip son maçta ultiyle %25 can bıraktım ayrıca cok da zevklidir dansı yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: WhisperOfTheSouL

quote:

almak istiyorumda 3150 veresimde yok ama güzel hero gibi geliyor skilshot da iyiyim ap heroları da iyi oynuyorum alsammı acaba

Öneririm late gamade en op aplerden ap kasınca ultisi 1 q su 0 .9 ap ratioya sahip son maçta ultiyle %25 can bıraktım ayrıca cok da zevklidir dansı yeter

oynayabilenler gerçekten çok güzel oynuyor free iken bir kere denemiştim botlara karşı duvarın içinden geçmesi ultisi çok zevkli gp almak istiyorum önce ama
  • quote:

Alışması uzun sürer.Ama q tutturabildikten sonra Gragas senin için zevkli hale gelmeye başlar.Bence al.

@Saitou Hajime

O kadarda zor değil denedikçe dahada iyi tutturabildiğini göreceksin.Anivianın q su daha rahat tutturulabiliyor ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mec_Cem

2 doran stack ardından hızlı rabadon çıkmak daha mantıklı gragasa bence

duruma göre değişir heralde ortalama bi oyuncu bunu akıl eder. İyi gidiyor parasıda varsa rabadon rush yapabilir, daha garanti oynamak istiyorsa roa çok yararlı olur.
  • Gragas gibi burst vuran bir heroya Rylai çıkmak saçma. Ayrıca Wotaya gerek yok. İki dorans + Rod Of Ages daha önemli. Daha sonra Rabandon çıkılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jiraiya

Gragas gibi burst vuran bir heroya Rylai çıkmak saçma. Ayrıca Wotaya gerek yok. İki dorans + Rod Of Ages daha önemli. Daha sonra Rabandon çıkılmalı.

3 tane Aoe skilli olan bir heroya Rylai çıkmak bence mantıklı.Denerseniz görürsünüz zaten bunu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jiraiya

Gragas gibi burst vuran bir heroya Rylai çıkmak saçma. Ayrıca Wotaya gerek yok. İki dorans + Rod Of Ages daha önemli. Daha sonra Rabandon çıkılmalı.

3 tane Aoe skilli olan bir heroya Rylai çıkmak bence mantıklı.Denerseniz görürsünüz zaten bunu.

Rylai Gragas için uygun değil daha önemli itemler var. Oyun çok uzar yapacak item filan kalmazsa hp olması için yapılabilir ama zaten E den gelen yeterli slow var Rylaiye gerek görmüyorum ben.
  • Rylai gragas için kötü. Gragas burst damage vuran bi hero ve rylai hiçbir işine yaramaz. Base statları yüksek ve o yüzden tanky biraz. Gragasda en iyi verimi 2-3 dorans ring stackleyip rabadon çıkmakla alırsın ki burst damage vuranların çoğu böyledir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.