Şimdi Ara

MSI, GeForce GTX 680 Lightning modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

MSI grafik tutkunları için geliştirdiği özel tasarımlı GeForce GTX 680 Lightning modelini, Tayvan'daki Computex 2012 Fuarı'nda katılımcıların beğenisine sundu. Çift fanlı Twin Frozr IV soğutucusunun kullanıldığı karta, Military Class III serisi komponentler eşlik ediyor. Şirketin ilk defa Radeon HD 7970 Lightning modelinde kullandığı GPU Reactor tasarımını sürdüren ekran kartının güç ihtiyacını Digital VRM+ tasarımı karşılıyor.

Gelişmiş hız aşırtma başarımı için 3x3 OC Kiti ile donatılan MSI GeForce GTX 680 Lightning, Nvidia'nın 28nm GK104 grafik yongasından güç alıyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine, 1536 paralel işlem birimine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan ekran kartı, çoklu GPU kurulumları için SLI teknolojisiyle de uyumlu. Görüntü aktarımı için DisplayPort, HDMI ve çift DVI konnektörü ile gelen GeForce GTX 680'nin yakında satışa sunulması bekleniyor.

• Kartin gorunusu ve ozelliklerine soylenecek birsey yok tek kelime ile sahane. Birde test sonuclari olsaydi cok daha guzel olurdu. Test eden bir yer varmi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Test eden bir yer varmi acaba?

Yakında çıkar.
  • Keşke sadece resimlere ve başlığın adına bakmayıp içeriği bütünüyle okusaydınız bu sorunun cevabını bulabilirdiniz.

@TrMhMt Yazıda da söylendiği üzere kart release edilmedi sadece Computex 2012 fuarında ''gösterime'' sunuldu.

Firmalar yakın süreç içerisinde piyasaya süreceği ürünleri Computex ve CeBIT gibi fuarlarda gösterime sunup ses getirecek tanıtımlar yaparlar. Bu sürecin ardından 1 hafta 10 gün gibi bir süre içerisinde kartlar review sitelerine gönderilir ve bizlerde test sonuçlarını alırız. Önümüzdeki günlerde hem test sonuçlarını görebiliriz hem de kart satışa sunulmuş olur.

Satış süreci için 7970 Lightning'den yola çıkacak olursak şöyle bir takvim belirleyebiliriz.

7 Mart günü 7970 Lightning CeBIT fuarında gösterime sunulmuştu akabinde ki hafta piyasada yer almaya başlamıştı. Türkiye'de satışa sunulduğu ilk gün olan 30 Mart günü kartı satın alabilmiştik. Dolayısıyla 3-4 hafta içerisinde kart Türkiye'de olacaktır.

Sli yapmak için uzun zamandır kaliteli bir özel tasarım 680'in piyasaya çıkmasını bekliyordum ülkemizde satışa sunulacağı günü iple çekiyorum.

MSI, GeForce GTX 680 Lightning modelini gösterdi MSI, GeForce GTX 680 Lightning modelini gösterdi MSI, GeForce GTX 680 Lightning modelini gösterdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nessarien -- 6 Haziran 2012; 9:53:56 >

• kartın tasarımı çok güzel olmuş
  • Kartın tasarımı harika. Performansı da öyle. Çok güzel kartlar çıkıyor da çok güzel fiyatlara :(

• Lightning kartların tasarımı çok hoşuma gidiyor nedense.
  • 10 güne kalmaz kart Türkiye'de olur
  • Bu sürecin ardından 1 hafta 10 gün gibi bir süre içerisinde kartlar review sitelerine gönderilir ve bizlerde test sonuçlarını alırız.

• Çok güzel görünüyor da artık 660 da çıksın. Çok beklettiler bizi.

• ben bununla bütün oyunları tokatlarım aga

• Yapıyolar ama ya yapmayı bilmiyolar yada satış stratejisi 4 gb bellek kullanmıyolar.Ki bir sürü 4 gb bellekli gtx 680 çıkartan var ama ben ne newegg'de nede başka yerde gördüm bir tekhttp://www.overclockers.co.uk/'da var başka hiç bir mağzada göremedim
    Örnek Gainward 4 gb phantom
    Palit 4 gb jetstream
    Galaxy KFA2 4 gb o.c
    Geçtiğimiz ayın ortalarında tüm yabancı mağzalarda olması lazımdı ama yok.

• Tek kartta yeni rekorlar görebiliriz. MSI diye yazılır, rekor diye okunur. Lightning her zaman kraldır.
    Tabi bunu 7970 Lightning ile çürüttüler. Umarım 680 cephesinde'de aynı hayal kırıklığı yaşanmaz.
  • Bu kart Türkiye'ye gelmeyebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: By_Forex

Bu kart Türkiye'ye gelmeyebilir.

580, 6970 ve 7970 Lightning gelmişti; bu da gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Kartın tasarımı harika. Performansı da öyle. Çok güzel kartlar çıkıyor da çok güzel fiyatlara :(

Birak 6850 neyine yetmiyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 670 in performansını gördükten sonra ve 670 pe /oc varken bu kartı almam imkansız benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Kartın tasarımı harika. Performansı da öyle. Çok güzel kartlar çıkıyor da çok güzel fiyatlara :(

Birak 6850 neyine yetmiyo

aynen gtx260 bile yetiyor
  • 670 YETERLİDE BURDA ASIL HABER KARTIN TASARIMI UZERINE, BENDE OLSAM 670 KULLANIRDIM, AMA 670 COK PAHALI, BU ARADA BUNUN NORMAL TWINFROZR ARASINDAKİ FARK NEDİR?

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Tek kartta yeni rekorlar görebiliriz. MSI diye yazılır, rekor diye okunur. Lightning her zaman kraldır.
    Tabi bunu 7970 Lightning ile çürüttüler. Umarım 680 cephesinde'de aynı hayal kırıklığı yaşanmaz.
    Burası çok hoşuma gitti
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.