Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.271
Cevap
77
Favori
497.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankaradayım. Bilgisayarı halen kullanıyorum. Eskimiyor maşallah. Sadece cihaza samsung evo 250GB SSD taktım. Eski performansı hala var. Kaliteli marka zalman termal macun aldım. İşlemci ve ekran kartı macununu Kendim çektim, fan bakımını yaptım. Fanı komple yenisi ile değiştim, sıfır fan aldım taktım. Güçlü olmadığını farkettim, eski fanı alıp yıkadım, fanı yağladım sessiz bir çalışma ile eskisi gibi çalışmaya devam etti. Kasa yalıtımını sağladım topladım. İnanırmısınız hiç ısınmadan, hala eskisi gibi çalışıyor N56VZ. SSD nin de katkısıyla 5 saniyede açılıp 4 saniyede kapanıyor. Üstelik adobe photoshop tarzı uygulamalar yüklü bilgisayarda.. Yapamayan olursa yarımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemdecal9 -- 31 Ocak 2021; 2:0:58 >
  • Arkadaşlar müthiş bir bilgisayar ya. SSD yükseltmesi yaptıktan sonra çoğu sıfır laptoptan daha hızlı oldu üç yıllık laptop. Kasası da taş gibiymiş. Hala her oyunu oynuyorum, ağır render alabiliyorum. Normal kullanımda da gayet hızlı. Maşallah diyelim. Teşekkürler Asus.
  • 2017 'nin ilk mesajı benden olsun

Sizinle bu PC ile ilgili bir kaç birşey paylaşmak istiyorum.

Öğrencilik yıllarımın ilk zamanlarında HP dv6 3040ST marka model Dizüstü aldım.Kullanmaya başladıktan hemen sonraki 6 aylık süre içerisindE defalarca cihazı servise gönderdim.
    Sonra kendimi Tüketici Hakları Hakem heyetinde buldum.HP Servis aksiyon fişleriyle yaptığım ayıplı mal başvurusundan çok umutluydum.Bu süreçte başvuru yapalı 1 ay olmuştu ve
    öğrencilik yıllarımın soğuk kış günelrinde bana adete kalorifer görevi yapan HP den ayrılmıştım.Üzülüyormuydum ? Tabiki HAYIR Çoktan kendime yeni bir LapTop bakmaya başlamıştım.
    Bir daha bu sıkıntıları yaşamamak adına çok ince eleyip sık dokuyordum.İnternette yaptığım araştırmalar sonucu N56 VZ ye rastladım.Daha tam anlamıyla magazalara gelmemişti bile fakat ben aradığımı bulmuştum.Derken birgün telefonum çaldı.Arayan HP idi.Bana bir cihaz ve para iadesi önerdiler.Ben ise tabiki para iadesini seçtim Hesap numaramı vs aldılar para 2ay içerisinde hesabınızda olur
    dediler.Yine bekledik başlamaya üstelik ögrecilik yıllarında sağa sola ağız eğerek PC dilenerek.Cepde para yok kucakda Laptop yok geçti günler.ta ki bir gün okula gitmek için çekeceğim 10 TL
    için bankamatiğe gidene kadar.Kartı taktım,şifre girdim bir de ne göreyim ! Hesapta var 1900 tl yakın para ! işte o an beyin awcıklaması geçirdiğimi hissettim.Arkamda duran simsar pirana öğrenci arkadaşıma bir birşeyler çaktırmamak için soğuk terler dökerken,20 TL Çekmiştim bile.Agzım kulaklarımdanda öteydi hemen sultan Babamı arayıp malumat verdim, kendisinden memlekete geldiğimde yeni Laptop için 400 tl rica ettim oda sağolsun beni Kırmadı.N56VZ-S4016 yı vatan computere geldiği gün,daha teşhire bile konmadan 2200 TL civarlarında bir fiyata aldım.İşte bir Laptop'a olan aşkım tam da burda başladı.
    Ve Tam 4 sene 7 aydır Kullanıyorum.Hatta ilk kullanıcılarındanım.Bugune kadar yaşadığım tek sıkıntı Bataryanın Ömrünün bitmesiydi.MAŞAALLAH!

Bende bugun @ekmek arası sakız gibi bu konuya girip nostalji için yazıyorum.Gerçekten Herşeyiyle Mükemmel bir PC.
    Bu donanımlarda yeni bir PC almak isteseniz el yakıyor gerçekten.Şu an bu kelimeleri emektarımdan yazıyorum.
    Bu Pc için ASUS'A sonsuz teşekkürler ve saygılar.

• TADAHIKO T kullanıcısına yanıt
    Hocam yapabiliyosan az daha para biriktir n550jv al derim en azından işlemcinin ve ekran kartının ust modellerini almış olursun
  • TADAHIKO T kullanıcısına yanıt
    hatta n550jk almanız daha mantıklı, gt850m ile geliyor.
  • carlstr C kullanıcısına yanıt
    Bağlantı yerinden bakırı soyup lehimler işi bilen. Bilmeyen de anakartı değiştir der.
    Kabloyu uzun tutup bir ucunu anakarta lehimlersiniz, bir ucunu da kopan kabloya soketle takar bi kenara sıkıştırırsınız kabloyu. Abartılacak bi durum yok, tamircilerin çoğu maalesef dolandırıcı.

Bilgisayarcı değil de elektronikçiye gidin derim, onlar yapar.
  • applet61 A kullanıcısına yanıt
    Aksine 8 daha az ram kullanıyor. 10 8'den daha fazla sanırım, ama arka plan uygulamaları daha çok.

Performans olarak 8.1'den çok memnundum. Fanın çalışmasıyla karşılaşmamıştım. Temiz kurulum denediniz mi?
    Eğer bilgisayarınıza 10 yükseltmesi yaptıysanız dvd(usb) ile temiz kurulum yapıp internetten direk aktivasyon yapabilirsiniz. 10 ile 8 arasında çok fark yok.
  • bildiginsan kullanıcısına yanıt
    ilk denerken bende de biraz çekimserlik vardı =) ama dikkatli oldukdan sonra sıkıntı olmuyor.
  • SharpClaw941 S kullanıcısına yanıt
    İşletim sisteminizi Windows 10'a yükselttiyseniz, Microsoft veri tabanında bilgisayarınız için bir anahtar oluşturulmuştur. Bilgisayarınıza temiz kurulum yaparsanız bilgisayar açılıp internete bağlandığında otomatik olarak lisansınız aktifleştirilir.
    Kurduğunuz sürüm yükseltme yaptığınız sürümle aynı olmalı, Windows 10 Home Single Language ise yine bu sürümü kurmalısınız. Yükleme esnasında lisans anahtarı sorulan kısımları atlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FortesFortunaJuvat -- 1 Ekim 2015; 20:17:13 >
  • 1. Resmi siteden ilgili sürücüleri temin edebilirsiniz. Gerekenler ATK ve Smart Gesture.
    link

2. İşletim sistemini kuracak kadar alan haricinde ne kadar boş alan olduğu performansı etkilemez, sizin kullanım amaçlarınız ve zevkinize kalmış bir şey. Ben 120 GB'lık bir harddisk kullanıyorum. İhtiyacım olan tüm programlar kurulu olmasına rağmen 30 GB boş alan var. Depolama için HDD'yi ikincil disk olarak kullanıyorum.

3. Windows+P kısayolu ile ilgili menüyü açıp yansıtma seçeneklerini değiştirebilirsiniz.
  • Çok iyi fiyat bence. Hala güncel oyunları çalıştıran, ekranıyla sesiyle kaliteli bir laptop.

Serisini öğrenmek için bios update tool olur, bios'a girip olur. Tahmini n56vz'dir, vm serisinde 630m var.
  • İşlemci arası çok fark hissedilmez. Ekran kartı da aynı, eğer gtx ise 660 da olabilir. Onda gddr5 var, biraz daha performanslı olabilir ama muazzam fark yok.
    Kasa olarak asus daha iyidir, monster genelde plastik ve aşırı kalın, odun gibi laptop yapıyor. Sonradan düzeltti ise affola.
    Ssd 120+120 gereksiz. Şu an 120+1 ve 240+1 şeklinde kullanıyoruz, en gerekli programlar ssd'de, diğerleri harddiskte. Gayet yeterli.
    Ek bilgi, zaten biliyorsunuzdur, ssd fps artışı yapmıyor. Sadece bölüm yüklenirken olan süreyi kısaltır. Üç saniye değil on saniye beklersiniz.

15.6 ile 17 arasında tabi ki fark var, ama 17 taşımak çok zor. Onun yerine güzel bir monitör alırsınız 21-27 daha iyi olur. Ve panel kalitesini de es geçmeyin, asus'un ekranı iyidir. Kimi ekranlar var en az açıda bile renkleri bozuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 10 Kasım 2015; 8:36:18 >
  • 3 yıldır bu bilgisayarı kullanıyorum. Bugün bu konuya girip nostalji yaşamak istedim.
    Benim kadar eski kullanıcılar varsa kendini bir belli etsin. :)
    Geçen zaman içerisinde bilgisayarla ilgili tek bir sıkıntı yaşadım o da; adaptör bozuldu; muadil aldım. 1 yıldır muadil adaptör kullanıyorum.
    Bunun dışında Metro, CoD, GTA vb. oyun oynadım ısınma sıkıntısı hiç çekmedim. Hiçbir zaman soğutucu ihtiyacı duymadım.
    Performans halen bile çok iyi. 3 yıldır hiç fan temizliği yapmadım, format atmadım. :)

(Asus N56VZ'nin i7 16 gb ram 4 gb ekran kartı 750 gb hdd versiyonunu kullanıyorum.)

Piyasada artık olmadığını, üretilmediğini gördüm. Oysa ki, ekran kartını yükseltebilsek (geforce 650m) çok rahat gideri var.
    Bu üründen sonra şayet bir laptop alırsam (ki alırsam ultrabook alırım) kesinlikle yine asustan alırım.
    Asus'a helal olsun.
  • 12.7 (12.5)mm standart yuvalar var, bunların kapak kısımları çıkabiliyor ve dvd sürücüden çıkan kapağı takabiliyorsunuz.
    çin malı ürünler oldukça ucuza alınabiliyor (ebay, gittigidiyor). "hdd caddy" şeklinde arayabilirsiniz.
  • dulcet kullanıcısına yanıt
    Dört buçuk saatten fazla gidiyordu hocam.
  • hdd'yi çıkarıp yerine sata SSD takmakta sorun yok da çıkan HDD'yi cdrom yerine takacağım nasıl bir aparat lazım diyorum tüm bilgisayarcılar çince konuşuyormuşum gibi yüzüme bakıyor. bunu nasıl takarız cdrom yuvasına videolu bir paylaşım olsa çok güzel olacak
  • Son günlerde Asus'un CES 2012'de tanıtımını yaptığı N56'ya karşi büyük ilgi söz konusu. Bu dizüstü modelleri hakkinda her türlü yorum, sorunlar, çözüm önerileri ve tecrübeleri bu topik altında paylaşalım

ASUS N56-VZ-(S4016V) (8GB ram, nVdia GT650m):

http://www.asus.com/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N56VZ/#specifications

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu

Notebook Markası : Asus
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Tipi : Intel Core i7
    İşlemci Hızı : İ7-3610QM - 2.3 GHz Turbo Boost ile 3.3 GHz'ye kadar
    İşlemci Cache : 6 MB
    Ekran Boyutu : 15.6
    Ekran Tipi : Full HD(LED)
    Ekran Çözünürlüğü : 1920x1080
    Ekran Kartı : Nvidia
    Ekran Kartı Belleği : 2 GB
    Grafik İşlemcisi : NVIDIA GeForce GT 650M
    HDMI : Var
    Sistem Belleği : 8GB
    Bellek Tipi : 1600 MHZ DDR3
    Max Bellek : 8 GB
    Disk : 1 TB /5400dev
    Optik Sürücü :SuperMulti DVD±R/RW + BluRay Okuyucu
    Ethernet : Gigabit Ethernet LAN
    Wireless : 802.11b/g/n
    Bluetooth : Var
    Usb Portu : 4 x USB 3.0
    Klavye : Arkadan aydınlatmalı Numerik TR Q Klavye
    Kart Okuyucu : Var
    Kamera : Geliştirilmiş Duşük işik perfonmani yuksek cmos HD Web-cam
    Touchpad : Çok Fonksiyonlu Touch Pad
    İşletim Sistemi (Yazılım) : Windows 7 Home Premium / Free Dos
    Pil Teknolojisi : 6-cell Li-lon Pil
    Notebook Ağırlığı : 2.70 Kg
    Notebook rengi : Gümüş Metal
    Extra : Subwoofer

-----------------

GÜNCELLEME;
    13-Şubat-2014 Asus N56 Serisi Güncel Driverlar + USB 3.0 Sorunu Çözümü

Asus'un N56xx serisine sahip birçok kullanıcının bu modele ait sorunsuz, güncel ve stabil driverları temin etmekte zorlandıklarını, güvenilir olmayan kimi kaynaklardan eski sürücülerle sistem stabilitesini bozdukları, bazı donanımları tanıtamadıkları ve/veya yanlış tanıttıkları gibi sorunlarla son zamanlarda sıkça karşılaşır oldum. Bu yüzden Asus N56VZ modeline ait en yeni ve stabil çalışan driverları toplu olarak verme kararı aldım
    Touchpad ve Realtek ses driver'larını gereksiz gördüğümden vermedim.

Driverlar ücretsiz, portable, küçük ama çok başarılı "Driver Backup" isimli proğramla yedeklenmiştir. Programı buradan indirin; http://www.boozet.org/download.htm

- Verilen linkteki toplu driver paketini bir klasöre açın (paket 7zip ile sıkıştırılmış ve şifresizdir)
    - Double Driver isimli programı indirin ve dd.exe dosyasına çift tıklayarak çalıştırın.
    - Restore düğmesine basın ve driver klasörünün yerini gösterin hepsi bu kadar.

İsteyenler tek tek device manager'dan manuel olarak ta driverları güncelleyebilirler elbet.

Pakette mevcut ASUS N56 VZ driver Listesi;

- QUALCOMM/ATHEROS AR5xxx/9xxx Wireless Lan; v10.0.0.279 WHQL

- QUALCOMM/ATHEROS AR8161/8165 PCI-E Gigabit Ethernet Controller; v2.1.0.21

- Intel Chipset Device Software ; v1.2.3.1003 WHQL

- nVidia Geforce Graphics; v331.82 WHQL

- Intel HD & Iris Graphics; v15.33.14.64.3412

- Intel Rapid Storage Technology (RST); v12.9.0.1001 WHQL

- Intel Usb 3.0; v1.0.10.255 WHQL

USB 3.0'a Dair ÖNEMLİ NOT;

ASUS N56 VN/VZ kullanıcılarının mevcut USB 3.0 portlarını "farkında olmadan" USB 2.0 olarak kullandıklarına birçok yerde şahit oldum. "Bilgisayarım USB 3.0 destekliyor ama aktarım hızlarım çok düşük, harici disk/bellek okuma/yazma hızı 30Mb'ları geçemiyor" gibi birçok soru ve sorunlarla karşılaşmaları ise gayet doğal oluyor maalesef.

Sorunun öncelikli ve en büyük nedeni, bios'un olması gereken ayarda olmaması ve doğru USB 3.0 driverlarının yüklenmemesidir. Ayrıca şayet BIOS'unuz doğru ayarda değilse, doğru USB 3.0 driver'ı indirip kurmaya kalksanız dahi "yüklemeye çalıştığınız sürücü sisteminiz için uygun değildir" hata mesajı alırsınız.

Bu senaryoda ki USB 3.0 probleminin çözümü, öncelikle "BIOS'UN DOĞRU AYARI ve DOĞRU USB DRİVERLARI'dır. Örneğin çoğu kullanıcı hala Intel'in v2.5.3.34 usb driver'ını yüklemeye çalışıyor ve doğal olarak hata mesajları alıyor. Oysa bu modeller için yüklenmesi gereken doğru driver Intel'in "v1.1.0.255" versiyonudur. Bu driver'ın yüklenebilmesi için BIOS'un aşağıda verdiğim ayarlarda olması versiyonun v2.17 olmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

- BIOS Setup'a giriyoruz;

- Advanced -> USB Confiiguration

- Legacy USB Support -> (ENABLED)

- AHCI Preboot Mode -> (AUTO)

Save edip çıkıyoruz...

BIOS'ta yapacağınız bu ayarla artık USB 3.0 driver'ını sorunsuzca yükleyebilecek (doğru driver'ı elbette) ve mevcut USB Portlarınızı ortalama 80-90 Mb/sn gibi aktarım hızlarıyla USB 3.0 hızında kullanabileceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 13 Şubat 2014; 22:09:16 >

• Bence bu listeyi sadece N56 VZ ile sınırlamayın. Ben misal Asus G75VW-91084V için beklemedeyim. Toplam rakam ne kadar yüksek olursa, pazarlık şansı ve tanınacak imkan o kadar artacaktır.
  • Daha detaylı bir liste gerekirse sana isim soyisim tel yollarız benide ekle.
    1- Pininfarina
    2- yawi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yawi

Daha detaylı bir liste gerekirse sana isim soyisim tel yollarız benide ekle.
    1- Pininfarina
    2- yawi

İsim soyisim'e şimdilik gerek yok arkadaşlar. Şuan için rumuz yeterli.
    Ürünler stoklara girdiğinde şayet x firmasi ile telefon öngörüşmesinde fiyat konusunda olumlu ve mantıklı bir yanıt alınır ve akabinde firma bizden ürün rezerve işlemi için isim vs isterse o zaman herkes isim soyismini pm atar ve firmaya topluca iletiriz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.