Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.270
Cevap
77
Favori
497.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e d d a i

quote:

Orijinalden alıntı: kijiro

Arkadaşlar...

Hiç bir yerde çözümünü göremediğim bir sorunum oldu...

Dün Teknosa'dan N56VZ aldım.Malum üzerinde orjinal Windows 8 var...Yalnız ben OCZ vertex 4 taktım üzerine ve sorunda burada çıktı..Netten indirdiğim hiç bir Windows 8 sürümü kurulamıyor SSD'ye. Nedenide lisans uyuşmazlığı.

Nette bir yerde okuduğuma göre lisans anahtarını Bios'un içine gömmüşler artık.(mantıklı çünkü Bilgisayarın altında herhangi bir lisans numarası yada bilgi yok).Microsoftun sitesindende bir türlü MSDN sürümünü indiremedim (üyelik istiyor.Zaten 8 almışım bir daha 30 lira verip lisans satın almam lazım üyelik için)

Yani anlayacağınız elimdeki SSD ye Windows 8 kuramıyorum (temiz kurulum yapmak istiyorum.sistemi aktarmak değil).Üzerinde gelen 1TB lik HDD yi de takmak işime gelmiyor..Orjinal 8 aldık ama SSD ye kuramamak tuhaf geliyor :(

Bu işi nasıl çözeceğim hakkında yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

İllaki bir key falan olması lazım biryerlerde.

Öğrenebilirseniz korsan Win8 indirip bu keyle aktive edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Veya nasılsa orijinal elinizdeki,direk Microsoft Türkiye ile irtibata geçip sorununuzu belirtin.İlgileneceklerdir..

Hocam sorunun kaynağı zaten burda..Evet üzerinde lisans anahtarı var ama o anahtarı adamlar BİOS'a gömmeyi başarmışlar..Hali ile indirilen sürümler ,ilk indirilen bilgisayara göre lisanslandığı için arada lisans ıuyuşmazlığı çıkıyor..

Bir şekilde MSDN sürümüne ulaşmam lazım...

İlginiz için teşekkürler.

• @kijiro

hocam, keyi öğrenebileceğimiz bi yol bulursan haber verir misin??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cm34

bende aldım teknosadan bugün n56vz-4257 modelini.fakat kablosuzdan bağlandığım zaman kopmalar yaşıyorum,4-5 dk.da bir sınrlı bağlantı uyarısı veriyor net gidiyor fakat kablodan bağlanan masaüstü internete girmekte.çözemedim bir türlü.akşamdan beri arıyorum bi çözüm fakat bulamadım. aynı sorunla karşılaşan arkadaş varmı acaba? yada bu sorunu çözmek için nasıl bir yol izlemem lazım. yeni driver falanda yükledim. internette gezinirken bir anda bağlantı gidiyor var gözüküyor fakat internete girmiyor. bir süre sonrada sınırlı bağlantı diyor ve kendi kendine düzeliyor veya bağlantıyı kesip tekrar bağlamam gerekiyor. anlayamadım bir türlü nedir sorun?

bunada bi cvp verseniz arkadaşlar?
  • quote:

quote:

bende aldım teknosadan bugün n56vz-4257 modelini.fakat kablosuzdan bağlandığım zaman kopmalar yaşıyorum,4-5 dk.da bir sınrlı bağlantı uyarısı veriyor net gidiyor fakat kablodan bağlanan masaüstü internete girmekte.çözemedim bir türlü.akşamdan beri arıyorum bi çözüm fakat bulamadım. aynı sorunla karşılaşan arkadaş varmı acaba? yada bu sorunu çözmek için nasıl bir yol izlemem lazım. yeni driver falanda yükledim. internette gezinirken bir anda bağlantı gidiyor var gözüküyor fakat internete girmiyor. bir süre sonrada sınırlı bağlantı diyor ve kendi kendine düzeliyor veya bağlantıyı kesip tekrar bağlamam gerekiyor. anlayamadım bir türlü nedir sorun?

Bende notebook ilk aldığımda aynı sorun vardı güncelleştirmeleri siteden yükledim hiç bir sorun kalmadı.

Buraya tıklayarak İşletim sistemini seçin.Kablosuz seçeneğinde ki Wireless güncellemelerini yüklerseniz umarım sorun kalkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nededimben

quote:

quote:

Bende notebook ilk aldığımda aynı sorun vardı güncelleştirmeleri siteden yükledim hiç bir sorun kalmadı.

Buraya tıklayarak İşletim sistemini seçin.Kablosuz seçeneğinde ki Wireless güncellemelerini yüklerseniz umarım sorun kalkacaktır.

indirdim güncelledim ama yine aynı arkadaşım yaw. nedir bunun sıkıntısı çözemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: ThaDe

@kijiro

hocam, keyi öğrenebileceğimiz bi yol bulursan haber verir misin??

Gayet tabi...Lakin bir iki hafta içinde ortaya çıkacağını zan etmiyorum. Yarın Microsoft müşteri hizmetlerini bir arayayım eğer öğrenebilirsem buraya yazarım.
  • Asus n56vz ssd nasıl takılır?

• quote:

Asus n56vz ssd nasıl takılır?

Bu video yu sen mi hazirladin? İ am not dead seni gececek video bulundu :) super. Tam da sevdigim parcayla hazirlanmis. Neurton grx serisi de gercekten guzel. Peki ya ass ssd test sonucun ne alemde. Onu da atar misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bende dün bu n56vz 4257h bilgisayardan aldım teknosa da kurulum yaptılar ama ben tekrardan kurulum yapıp disk boyutlarını ayarlamak istiyorum yanında verilen cd ile kurulum yapmak istiyorum ama yapamadım acaba nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

quote:

Bu video yu sen mi hazirladin? İ am not dead seni gececek video bulundu :) super. Tam da sevdigim parcayla hazirlanmis. Neurton grx serisi de gercekten guzel. Peki ya ass ssd test sonucun ne alemde. Onu da atar misin?

benımkı bıraz muhabbetıne oldu :D olsun boyle bi çok video olması guzel hep yabancılarmı yapıcak

• quote:

Çok güzel bir video hazırlamışsın. Ellerine sağlık. SSD nin performansıyla ilgili buraya bilgilendirme yaparsan sevinirim. Ben de düşünüyorum SSD. OCZ V4 256 ya da GTX 240 olacak. Zamanla bir fikir edinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

quote:

Evet ben hazırladım.
    Ssd test sonuçları http://forum.donanimhaber.com/m_67930313/mpage_1/f_/key_//tm.htm konusuyla depolama bölümünde paylaşmıştım videonun altınada şimdi linki koydum.

• quote:

Orijinalden alıntı: axilik

quote:

Çok güzel bir video hazırlamışsın. Ellerine sağlık. SSD nin performansıyla ilgili buraya bilgilendirme yaparsan sevinirim. Ben de düşünüyorum SSD. OCZ V4 256 ya da GTX 240 olacak. Zamanla bir fikir edinirim.

Beğendiyseniz ve işinize yaradıysa sevindim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_67930313/mpage_1/f_/key_//tm.htm konusunda test bilgilerini paylaşmıştım.
    Bende vertex 4 alacaktım.Piyasada şuan yok ve vertex 4 için diskin %50 si dolduktan sonra diğer disklere oranla baya performans kaybı yaşandığı yorumlarını gördüm doğrumu yanlış mı tartışılır.Bende corsair almayı tercih ettim.

• quote:

quote:

quote:

Beğendiyseniz ve işinize yaradıysa sevindim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_67930313/mpage_1/f_/key_//tm.htm konusunda test bilgilerini paylaşmıştım.
    Bende vertex 4 alacaktım.Piyasada şuan yok ve vertex 4 için diskin %50 si dolduktan sonra diğer disklere oranla baya performans kaybı yaşandığı yorumlarını gördüm doğrumu yanlış mı tartışılır.Bende corsair almayı tercih ettim.

o hurafe 1.5 versionda öyle bişey yok yenı firmware ile düzeltildi o

• quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

Vatanın stoklarına 1-2 haftaya girecek diyorlar. Firmware yükseltmeyi de biz yapacağız heralde.
  • quote:

quote:

Vatanın stoklarına 1-2 haftaya girecek diyorlar. Firmware yükseltmeyi de biz yapacağız heralde.

yokya içinden direk 1.5 çıkıyo artık benımkıde 1.5 çıktı
  • quote:

yokya içinden direk 1.5 çıkıyo artık benımkıde 1.5 çıktı

Benimkinden de 1,5 çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hllynk

quote:

Orijinalden alıntı: ThaDe

Al Recovery ile DVD yazmaya kalktığımda recovery part does not exist gibi bi uyarı veriyo?? Recovery bölümünü DVD ye atmanın alternatif bi yolu var mıdır acaba??

Hatada recovery bölümü yok diyor zaten pc ilk aldığında recovery partitionu varsa All recovery programı yüklü gelir ve dvdsini alırsın demekki bu cihazda yok zaten gerek de yok niye diyecek olursan win8 refresh ve reset özelliği mevcut yani format atmak değilde refresh dediğinizde sistem tekrardan kuruluyor reset dediğinizde veriler silinip sistemi tekrardan kuruyor yapman gereken siteden win8 driverlarını indirip d bölmesine at dursun. Nasıl yapacağına gelince,
    Mouse sağ köşeye getir.
    Ayarlara gir
    Altta bilgisayar ayarlarını değiştire tıkla
    Açılan menüden genele tıkladığında seçenekleri göreceksin ;)

bende bu cihazı dün teknosadan aldım. cihazda al recovery programı yüklü değil. win 8'in kendi menüsü var yeniden yükleme için arkadaşın tarif ettiği gibi. elimde ki ssd harddiski cihaza takmak istiyorum fakat win8 recovery cd oluşturamadığımdan ve de cihazın altında- kutusunda win key olmadığı için nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.Yardımcı olabilecek varmı?

• recovery yaparak ssd kurulum yapman ıyı degil temız kurman gerekli
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.