Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.270
Cevap
77
Favori
497.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar soruna neden olan şey bios'un çökmesi neden olmuş. Bios çipini sökerek yazılım atıldı tekrar montajı sağlandı ve sorun giderildi.
  • Evet Yıl 2018 hala kullanıyorum. SSD Taktım. Win10 güncellemesini yapmıştık zaten

Asus n56 vz 16gblık modeli kullanıyorum bende. size bir SORUM Olacak arkadaşlar

Fan çıkışındaki pisliği temizledim, sinmedi içime yeni fan aldım eskisini takmadım, macununu ZALMAN'dan 50 tl'ye alarak yeniledim

Biraz az sürdüm macunu, incecik katman sür diyorlar internette. bende öyle uyguladım asla taşırmadım baklava hamuru gibi oldu ince kağıt gibi.

75 80 civarında sıcaklıklar alıyorum fena sayılmaz ama yinede fandan istediğimi aldığımı söyleyemem, orjinalini tutmuyor. ama macun çok iyi.

Sizde biliyorsunuzki Windows 10a yükseldikten sonra disk kullanımı aşırı kasma yapıyor. bende gittim Samsung 850 EVO 250 GB ssd aldım

HDD yi çıkardığımız, Sata 3 yuvasına taktım SSD yi ve o şekilde kurdum Temiz kurulum yaptım usb den.

Windowsun sitesinden indirdim bu arada "Win 10 Single Language"

Kurulumu yaparken hddyi ve caddye DVD' boşluğuna takmadım, beklettim dışarda..

Sistem kurulunca caddy ile birlikte hdd mi taktım, açtım windowsu ve komple biçimlendirdim HDD yi, recovery zımbırtıları dahil

Bios, Chipsetler, İntel HD grafik 4000, Nvidia 650M, klavye ışıkları vs ne prog varsa hepsini güncelledim , yükledim.

En sonunda özel programlarıda yükeleyince açılış 5,5 -6,5 saniye Kapanış 6-7sn arasında oldu Memnunum.

Fakat sorun şu ki mause da bazı programlara açmaya tıkladığımda anlık (0,5 - 1saniye arasında) donma oluyor. sonra aniden açılıyor mause.

Bunu chrome yapıyor, pil göstergesi yapıyor. benim denk geldiklerim... açmak için tıkladığımda çok kısa süreli mausu kitliyor sonra bırakıyor.

Sanki bilgisayar cpu dan kasılıyormuş gibi bir izlenim veriyor. ama görev yöneticisini açıp cpu ya bakıyorum

Tıkladığım anlarda cpuda maksimum %10luk bir artış oluyor. öyle %100 falan gibi bir boğulma yok... ama mause anlık donuyor yani

İnsan istiyorki makine hızlı bende hızlı olayım, mausu akıcı bir şekilde i3 makine kaydırıyorsa sende kaydırmak istiyorsun.

Ama işte sebebini anlayamadım. Windows 10a gelen 1709 kodlu güncellemeyi yaptıktan sonra böyle oldu diye düşünmüyor da değilim açıkcası

Berbat bir güncelleme olduğuna eminim, mause bile 10dk da bir üzerinde dönen şey çıkıyor 1 saniyelik sonra geçiyor.

ASUS'un sitesinde driver bölümünde en son Win 8.1e göre driverlar var. Ama bize Windows 10 geldi yani yükledik.

Acaba bizim makineler Windows 8.1 e göremi en son performans veriyor? Windwos

Birde kasada elektrik çarpması değilde parmak değince enerji boşalırya çıt eder. Ondan oluyor Son zamanlarda sıcakken normal mi

Fikir ve yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim, sağolun şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemdecal9 -- 24 Ocak 2018; 16:37:55 >

• systemdecal9 S kullanıcısına yanıt
    Sağ tıklayınca gecikme mi oluyor menüde yoksa normal sol tıklamada kitleniyor mu sisten anlık olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 24 Ocak 2018; 23:44:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağ tıklamada hiçbir sorun yok zira Samsung SSD sen tıklamadan algılıyo nerdeyse hocam

Görev çubuğunda sabitlenmiş Chrome 'a hiç açık değilken ilk tıklamada yarım saniye donuyor sonra mause nerdeyse aniden oraya bırakıyor

Pil göstergesine uzun süre dokunmayınca ilk tıkladığım zaman aynısını yapıyor

Bi de bildirim penceresi var win 10 da sağda. Panel açılıyor bluetooth gece ışığı vs.. oraya uzun süre sonra ilk tıkladığımda aynısı oluyor

Bir kaç aç kapa denemeden sonra 2.den sonra yapmıyor

Kurcalarken bugün bir şey farkettim SSD yerleştirince HDD yi DVD bölümüne "caddy" ile takmıştm ben

Biçimlendirdim felan ama aygıt yöneticisinde önbellek olarak yazmayı etkinleştir seçeneği var HDD nin özelliklerinde.

Orayı kendim aktif yapmıştım kurarken ben, HDD ye önbelleklemeyi kapattım, bi restart yapıp baktım %80 oranında azalma oldu

Yani artık yapmıyor gibi ama yinede düpdüzgün değil, yaptığı oluyor...

Anladım, değişik bir sorunmuş, hdd ile ilgili bir durum gibi geliyor ama ben olsam asus n56vz sürücü sayfasından ”windows 8" için ”chipset" driver yüklerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 25 Ocak 2018; 15:55:29 >
  • Hocam ASUS N56 Driver sayfasından En son Win 8.1 var bir altında Win 8 var.

Özellikle Win 8 mi demek istediniz?

Birde şöyle bir durum var ben Aygıt yöneticisinde Tüm chipset ve işlemciye dair ne varsa güncelleme arayarak

Onları güncellemiştim... Asusun sitesindeki 2012 Tarihli bir chipset fakat. Bunu mu diyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemdecal9 -- 25 Ocak 2018; 16:15:39 >
    Aynen, 8.1 de chipset driver var ise o da denenebilir. Benim aklimda 8 olduğu kalmis. Bunu neden onerdim, cunku masaustunde vs. kendi orjinali disinda ben de cesitli guncel surumleri yuklemistim cesitli problemler olunca kendi sitesindekileri yukleyince duzelmisti diye hatirliyorum. Ses, ekran vs. degil de chipsette bunu denerim genelde :-)

• Peki chipseti indirip direk kurmalımıyım?

Yada şuan üzerindeki güncel chipset versiyonu veya başka bir şeyi kaldırıp öyle mi kurayım, napayım hocam?

Xp den aklımda kalmış eski driveri kaldırmadan yenisini yüklemeyin derlerdi mavi ekran yiyorduk tee o zamanlar:)
    Yo ben direkt yüklüyordum. Ama zaten birşey olursa kaldirma uyarisi veriyordu diye biliyorum. Mavi ekran pek vermiyor Windows 10 bu gibi durumlarda ama onemli birsey varsa pc de yedek cekmekte fayda var.

• Kuramadım güvenli modda açtım kurdurtmadı

internette aynı sorundan bir tane daha yaşayan birini buldum

Oda ASUS notebook, Windows 10u güncellemeyle almış uzun süre güzel kullanmış

Sonra temiz kurulum yapayım demiş Win 10u TEMİZ KURULUMLA yükleyince mause'unda aynı sorun ortaya çıkmış

Aynı durum... https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_10-performance/grafik-de%C4%9Fi%C5%9Fikliklerinde-mouse-donma/f9845270-f4cd-469c-bb93-3670e8ec4dcb

"dulcet" hocam siz Windowsu hangi sürüm kullamıyorsunuz? makinelerimiz aynı çünkü karşılaştırarak çözelim

bir de hiç temiz yükleme yaptnız mı yoksa şuan kullandığınız sürüm fabrikadan gelen sürümün yükeltmesi mi?

Windows updateleiniz kapalımı açıkmı mesela bu 1709 numaralı Wİndwos güncellemesi, 2018 ocak ayı güvenlikleri felan yüklemişmisiniz?

Bu sorunu çözeceğiz evelallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemdecal9 -- 26 Ocak 2018; 11:12:8 >

Benim herşey fabrika çıkışı :-) Hiç sıfırdan kurulum da yapmadım, güncelllemelerin hepsini aldım en son 1709 olması lazım.

• O zaman aklında bulunsun temiz kurulum yapma sakın

7 den 8 e 8 den 8.1 e ondanda 10a geçmişsin :) o zamanlarım süperdi benim
    Benim orjinal lisansi 8 zaten. Ama ileride ssd alip sifirdan kurulum yapma dusuncesi vardi. Madem boyle bir durum var o zaman disk kopyalamak daha mantikli :-)

• Aynen öyle hocam disk kopyala şuan sana 8.1 den yazıyorum ...
  • dulcet kullanıcısına yanıt
    Sorunun kaynağını buldum. çözmek için 5dk bana yardım eder misiniz?

Şaka gibi. Mausu donduran Ekran kartıymış.

10 gün içerisinde 2 kere Windows 10 USB'den temiz kurulum yaptım
    1 kerede 8.1i kurup oradan Media Cration Tool ile update ile 10a yükseltmişliğim var, yine olmadı.
    Deneme yanılma yollarına daldım artık ve kaynağı buldum %99

NVDİA GT 650M 4GB Ekran kartını Aygıt Yöneticisinden devre dışı bırakınca mause da donma takılma sonlandı.
    2 Kere kapatıp açtım bilgisayarı. defalarca denedim. açtım kapadım Chrome'u ama saliselik donma yaşamadım mause da.
    Şimdi NVDİA yı etkin olarak, aynı zamanda da donmadan nasıl kullanabilirim bu durumu çözmem lazım benim...
    Eski sürümlerden birini mi yüklesem, yada ayarlarınımı kurcalasam bilemedim...
    Hepsi defulttu zaten en yen yeni sürümü windows 10 64 bit olarak seçip indiriyordum zaten her zaman anlamadım bu işi ben..

Şimdilik sadece İntel Graphic HD 4000 i kullanıyorum.

Ricam şu elinizdeki donma yapmadan çalışan NVDİA GT650M in sürücünün versiyonu Aygıt yönetici özelliklerinden
    ve Nvdia sitesinden güncelleme yapıp yapmadığınızı paylaşırmınız. Sürücü tarihinde ne yazıyor sizde? 390.65 indirmiştim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: systemdecal9

Sorunun kaynağını buldum. çözmek için 5dk bana yardım eder misiniz?

Şaka gibi. Mausu donduran Ekran kartıymış.

10 gün içerisinde 2 kere Windows 10 USB'den temiz kurulum yaptım
    1 kerede 8.1i kurup oradan Media Cration Tool ile update ile 10a yükseltmişliğim var, yine olmadı.
    Deneme yanılma yollarına daldım artık ve kaynağı buldum %99

NVDİA GT 650M 4GB Ekran kartını Aygıt Yöneticisinden devre dışı bırakınca mause da donma takılma sonlandı.
    2 Kere kapatıp açtım bilgisayarı. defalarca denedim. açtım kapadım Chrome'u ama saliselik donma yaşamadım mause da.
    Şimdi NVDİA yı etkin olarak, aynı zamanda da donmadan nasıl kullanabilirim bu durumu çözmem lazım benim...
    Eski sürümlerden birini mi yüklesem, yada ayarlarınımı kurcalasam bilemedim...
    Hepsi defulttu zaten en yen yeni sürümü windows 10 64 bit olarak seçip indiriyordum zaten her zaman anlamadım bu işi ben..

Şimdilik sadece İntel Graphic HD 4000 i kullanıyorum.

Ricam şu elinizdeki donma yapmadan çalışan NVDİA GT650M in sürücünün versiyonu Aygıt yönetici özelliklerinden
    ve Nvdia sitesinden güncelleme yapıp yapmadığınızı paylaşırmınız. Sürücü tarihinde ne yazıyor sizde? 390.65 indirmiştim ben

Şimdi bakabildim. Bendeki sürücü sürümü 388.71 Aralık, 2017.

Ekran kartından kaynaklanabilğini ben de okumuştum daha yeni :-) Düzelir inşaallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 30 Ocak 2018; 16:18:42 >

• dulcet kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Deneyeceğim.

Olursa size güzel bir yemek borcum olsun söz :))) Ama denemeden önce

Kusura bakmayın yordum ama sizden bir şey rica edeceğim son çarelerim artık bunlar

Fotoğraflarla bilgisayarımdan örnekler attım size. bir karşılaştırsak şunları belkide çözüm burada saklı...

1.si Windows update de en son hangi updateyi yüklemişsiniz? Bende 1709 Versiyon, sizinki kaç versiyon yada güncelleştime geçmişinde de ne çıkıyor?

2.si Aygıt Yöneticisinden Chipsetlerin sürümlerini karşılaştırabilir miyiz kusura bakmayın yorucam ama büyük sevaba gireceksiniz

Resimde 2 adımla sürücü yılı ve sürücü sürümümü gösterdim? Sizink güncelmi değilmi ona göre adımlarımı şekillendircem hocam

Resimdeki chipset sürüm görüntüsü pc'ye ait. 2006 yılına aitmiş. sürümü de bu 10.0.16299.15 Bayaa bi eski geldi bana

Sizinki kaç yılına ve sürümüne sahip merak ediyorum. Yazı da fotoğrafda atsanız olur farketmez hocam...

Allah razı olsun sizden vallahi birisi de yardım ediyor tanışmasakda. Eyvallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemdecal9 -- 30 Ocak 2018; 17:9:27 >

• quote:

Teşekkür ederim hocam. Deneyeceğim.

Olursa size güzel bir yemek borcum olsun söz :))) Ama denemeden önce

Kusura bakmayın yordum ama sizden bir şey rica edeceğim son çarelerim artık bunlar

Fotoğraflarla bilgisayarımdan örnekler attım size. bir karşılaştırsak şunları belkide çözüm burada saklı...

1.si Windows update de en son hangi updateyi yüklemişsiniz? Bende 1709 Versiyon, sizinki kaç versiyon yada güncelleştime geçmişinde de ne çıkıyor?

2.si Aygıt Yöneticisinden Chipsetlerin sürümlerini karşılaştırabilir miyiz kusura bakmayın yorucam ama büyük sevaba gireceksiniz

Resimde 2 adımla sürücü yılı ve sürücü sürümümü gösterdim? Sizink güncelmi değilmi ona göre adımlarımı şekillendircem hocam

Resimdeki chipset sürüm görüntüsü pc'ye ait. 2006 yılına aitmiş. sürümü de bu 10.0.16299.15 Bayaa bi eski geldi bana

Sizinki kaç yılına ve sürümüne sahip merak ediyorum. Yazı da fotoğrafda atsanız olur farketmez hocam...

Allah razı olsun sizden vallahi birisi de yardım ediyor tanışmasakda. Eyvallah

Estağfirullah kardeşim ne demek :-) Bir sıkıntısı yok bana bunların, yardımım dokunursa ne ala...

1709 en son güncel sürüm var bende. Güncellemeler açık ve otomatikte hep. Yongaseti sürücüsü de aynı 10.0.16299.15. Ekran görüntülerini aldım :

Hemen hemen aynı gibi. Ekran kartı sürücüsü geçmişe dönük olarak güncellendi mi?

• Chipsetlerin sürüm tarihleri sizinkiyle aynı çıktı

Sizde de 1709 numaralı Windows versiyonu var.

Aynı gözüküyor bunlar hocam. Bende güncellemiycem bu durumda.

Şimdi sizin 388.71 sürüm numaralı NVİDİA ekran kartı sürücüsünü nasıl bulurum indiririm onu arıyorum yana yana :)))

Nvidia güncel sürümü indirtiyor sitesinden sadece eskisi lazım bana
  • quote:

Chipsetlerin sürüm tarihleri sizinkiyle aynı çıktı

Sizde de 1709 numaralı Windows versiyonu var.

Aynı gözüküyor bunlar hocam. Bende güncellemiycem bu durumda.

Şimdi sizin 388.71 sürüm numaralı NVİDİA ekran kartı sürücüsünü nasıl bulurum indiririm onu arıyorum yana yana :)))

Nvidia güncel sürümü indirtiyor sitesinden sadece eskisi lazım bana

Nvidia arşivde var :-) beta ve arşiv sayfasında hem betalar hem de eski sürümler mevcut:

İlginç olan şey linki koyunca buraya sayfa bulunamadı diyor. Google da nvidia arşiv yazınca çıkan ilk sayfada yer alıyor.

https://www.google.com.tr/search?dcr=0&ei=ZhRyWpf7BcfpUobmlbAK&q=nvidia+ar%C5%9Fiv&oq=nvidia+arsiv&gs_l=mobile-gws-serp.1.0.0i22i30k1.581757.587859.0.589769.24.14.3.4.5.0.279.2151.0j10j2.12.0....0...1c.1j4.64.mobile-gws-serp..7.17.1849.3..0j41j0i131k1j0i67k1j0i10k1j0i30k1j0i19k1j0i22i10i30i19k1j0i22i30i19k1.0.7dTx-T5RUs0

http://www.nvidia.com.tr/drivers/beta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 31 Ocak 2018; 22:22:23 >

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.