Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu (499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.271
Cevap
77
Favori
497.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teoman07

Arkadaşlar 4gb ekran kartlı n56vz modelini kullanıyorum son zamanlarda online oyunlar oynarken bilgisayar sürekli mavi ekran hatası veriyor ve kendini yeniden başlatıyor. Son olarak da MEMORY_MANAGEMENT hatasını almaya başladım. Araştırdığım kadarıyla sorun ramlerde gibi görünüyor. Servise yollasam ramleri değiştirirler mi veya bu hata başka bir şeyden mi kaynaklı sizce ? Garantimin bitmesine 2 ay kaldı, yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam uğraşma hiç.Süresi bitmeden gönder garantiye gitsin.Benim yukarıdaki mesajlarımı okursan nvidia dan çok sıkıntı çekmiştim.Driver ,bios guncellemeleri filan fayda etmedi.En sonunda dayanamayıp garantiye gönderdim.Servisle görüştüm anakart değiştirilecekmiş.Siparişi verilmiş bekliyorum şimdi

Edit:Anakart değiştirilmiş.Windows 8 e döndürülmüş şimdi kargoya vermelerini bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaanna -- 16 Ocak 2015; 13:17:09 >

• Merhaba arkadaşlar, ASUS N56VZ notebook'a yeni batarya ve adaptör aldım. Bilgisayar çalışıyor ancak batarya şarj olmuyor.
    - Bilgisayar kapalıyken yaklaşık 5 saat şarj ettim ancak gösterge yeşile dönmedi. Sürekli kırmızı yanıyor.
    - Windows'a göre batarya şarj oluyor ancak şarj yüzdesi hep azalıyor, 5 saat geçmesine rağmen %44'ün üstünde olmadı.
    - Bilgisayarı batarya bitinceye kadar kullandım. Adaptör takılı olmasına karşın %5 civarında aniden kapandı bilgisayar.
    - Sanırım sorun batarya kaynaklı değil. Ayrıca bataryayı başka bilgisayarda denedim şarj oluyor. Hatta diğer notebook'ta 100% şarj oldu ve sorun çıkarmadı.
    - Ayrıca adaptör değerlerini multimetre ile kontrol ettim herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
    - Batarya ve adaptör orijinal, muadil değil.
    - Batarya ve güç kaynağı neredeyse hiç ısınmıyor.
    - Sorunun işletim sistemiyle alakalı olduğunu da düşünmüyorum. Bilgisayar kapalıyken de şarj olmuyor.
    - CPU sıcaklığı ve fan normal seyrediyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Anakartta sorun olabilir mi?

• Sorun muhtemelen anakarttadır. Adaptör girişi yada bağlı sigorta hasar görmüş olabilir. En kötü ihtimal anakart üzerinde şarj olma işlemini düzenleyen kısımda sorun olması olur. Eğer garantisi devam ediyorsa ve sıvı teması vb kullanıcı hatası yoksa; servis halledecektir.

Sorunun adaptörden kaynaklanma olasılığı da var. Bu dah aiyi bir durum ancak sorun adaptör kaynaklıysa; sarf malzemesi gibi değerlendirip servis değişim yapmayabiliyor. 6 aydan sonra değiştirmeyebilirler.

Geçmiş olsun.
  • Beyler benim batarya öldü . 2 yıl oldu cihaz garantisi dolmak üzere 3-5 günü kaldı . Arasam pazartesi günü batarya öldü desem yenisini verirlermi ? Tonlarca proje ve uygulama yüklü makinemde yedek almam 1 günü bulur . Böyle bi şansım var mı sizce ? yoksa yedek almaya başlayayımmı ?
  • garanti kapsamında değiştirtin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

garanti kapsamında değiştirtin

Hocam garanti kapsaminda degistirecegim zaten soylemek istedigim makineyi gondermeden batarya öldu desem gondermezlermi yeni batarya ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim sub'da cızırtı vardı yine istediler makineyi. Komple göndermek şart maalesef. Ya güvenmiyorlar ya başka bir durum.

• Teşekkürler arkadaşlar hızlı cevaplar için .
    Ürünü garantiye göndermem için form falan doldurdum asus un sitesinden , çagri merkezi böyle yapmamı söyledi . 24 saat içeriisnde servis kodum gelir degil mi ? yarına gelmesse taa üsküdara gitmek zorunda kalacagım çünkü cuma garantimin son günü .
  • Orijinal batarya ve adaptörü asusun teknik servisinden satın alma şansımız var mi acaba?internetten yan sanayi olanları almak istemiyorum açikcasi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Asus N56VZ notebook ile ilgili bir sorum olacak ilgili ve bu konuda bilgili arkadaşlara. Önce olayı özetleyeyim:

win 8'i yıkıp yerine 7 kurmaya çalıştım ama GPT felan diye bişeyler çıktı bunu kuramazsınız dedi.tecrübeli olan arkadalar zaten biliyordur. Sonra recover yaptım tekrar kurdum win8i. Acaba SSD disk alsam jkendim takabilirmiyim diye arka kağağı açtım ve harddiski çıkarabileceğimi gördüm ve hiçbirşeye dokunmadan tekrar kapağı kapadım. Ancak daha sonra harici harddisk alıp onun içine win7 kurabileceğimi öğrenince vazgeçtim SSD sevdasından. Sonra wd 2tb harici harddisk aldım, taktım yazılımını kurdum. Bununla uğraşırken bilgisayar bana nvidia güncellemesi var istermisin dedi ben de isterim dedim. Kendisi kurdu ve tekrar başladı....Şimdi sorun da burada başladı. Bilgisayar başladı klavye ışıkları yandı söndü, sesten anladığım kadarıyla harddiski falan çalışıyor ama ekranda hiçbirşey yok.Sanki ekrana elektrik gitmiyor. Ayrıca fareyi taktığım zaman farenin ışığı da yanmıyor. Sonra TV'ye hem HD kablosuyla hem de VGAmı deniyor bir kablo varya, klasik yöntem, onunla bağladım ama oradada ekran yok. Şimdi tecrübeli arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Sorun nedir acaba? İnşallah üzerine su içip fatiha okumak zorunda kalmayız. Bu arada makine 2 sene falan yaşında. Şimdiden teşekkürler

• Orjinal adaptör vs. ihtiyacı olan olursa konuya bakabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_102308147/f_//tm.htm#102308147
  • makine garantiden 3 güne geldi . Yarın kargomu teslim alacagim .

Yeni ssd almak istiyorum önerisi olan var mı ? bunlar nasildir ?
    http://www.n11.com/kingston-v300-25-120gb-sata3-450450-ssd-sv300s37a120g-P25255811
    http://www.n11.com/hi-level-ultra-120-gb-sata-3-550-530-mbs-ssd-usb-bellek-hediye-P33491683

Harddiski söküp ssd takmak istiyorum . Herhangi ek aparata gerek yok degilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi towyedi -- 20 Şubat 2015; 4:02:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: theblacknose

Arkadaşlar merhaba. Asus N56VZ notebook ile ilgili bir sorum olacak ilgili ve bu konuda bilgili arkadaşlara. Önce olayı özetleyeyim:

win 8'i yıkıp yerine 7 kurmaya çalıştım ama GPT felan diye bişeyler çıktı bunu kuramazsınız dedi.tecrübeli olan arkadalar zaten biliyordur. Sonra recover yaptım tekrar kurdum win8i. Acaba SSD disk alsam jkendim takabilirmiyim diye arka kağağı açtım ve harddiski çıkarabileceğimi gördüm ve hiçbirşeye dokunmadan tekrar kapağı kapadım. Ancak daha sonra harici harddisk alıp onun içine win7 kurabileceğimi öğrenince vazgeçtim SSD sevdasından. Sonra wd 2tb harici harddisk aldım, taktım yazılımını kurdum. Bununla uğraşırken bilgisayar bana nvidia güncellemesi var istermisin dedi ben de isterim dedim. Kendisi kurdu ve tekrar başladı....Şimdi sorun da burada başladı. Bilgisayar başladı klavye ışıkları yandı söndü, sesten anladığım kadarıyla harddiski falan çalışıyor ama ekranda hiçbirşey yok.Sanki ekrana elektrik gitmiyor. Ayrıca fareyi taktığım zaman farenin ışığı da yanmıyor. Sonra TV'ye hem HD kablosuyla hem de VGAmı deniyor bir kablo varya, klasik yöntem, onunla bağladım ama oradada ekran yok. Şimdi tecrübeli arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Sorun nedir acaba? İnşallah üzerine su içip fatiha okumak zorunda kalmayız. Bu arada makine 2 sene falan yaşında. Şimdiden teşekkürler

makinaya bir şey olmaz. o konuda sıkıntın olmasın.

1:Öncelikle SSD den vaz geçmen çok büyük bir hata olmuş. 2 TB bir HDD ancak geniş bir depolama alanı sağlar ki onuda DVD okuyucunun yerine takabilirdin.Yani SSD ana HDD nin olduğu yere DVD sürücünün olduğunu yerede HDD takardın elinde SSD + HDD den oluşan son derece hızlı bir sistem olurdu. Ki bu makinaların en büyük darbozası HDD'dir.Keşke taksaydın aradaki farka inanamazdın.

2:SSD'yede Windows 7 kurabilirsin.LAkin ben sana Windows 8'i şiddetle öneririm.İkisinin arasına kullanımda bir iki farklılık var onun ötesinde benzerlik yüzlerce.Hatta sağ barı kullanmazsan arada adam gibi fark bile görmezsin.

3:Asıl sorununa gelirsek Ekran kartı Driver uyumsuzluğundan kaynaklanıyor gibi problemin.En başından format atman gerekecek.Format sonrası önce İntel bileşenlerinin diriverlerini kur.Sonra Nvidia'yı kurarsın.Ayrıca uğraşmana bile gerek yok.Güncellemeler ile kendisi hemen hemen hepsini alıyor zaten.

• Selam arkadaşlar bende N56VZ-S4401H modeli var MEMORY_MANAGEMENT hatası alıyorum çok can sıkıcı bi durum. Çözümü olanlar lütfen bana yardımcı olabilirlermi ??
  • Herkese selam arkadaşlar, Ağustos 2013'ten beri 4402H kullanmaktayım. Cihazların multimedya olarak hiçbir sorunu yoktur. Oyun oynanır, müzik dinlenir, film izlenir, çeşitli görsel programlar kullanılabilir filan bayağı işlevsel bir güçtedir.

Klavye ışığı, FN tuşları, USB Charger'ı, TouchPed'i vs. gayet stabil çalışmaktadır ayrıca. Yani spesifik sorunlar yaşayan arkadaşlar için söylüyorum, gözlemlediğim tek kronik sorun, "ses cızırtısı" olduğudur. Onun dışında bi arızası yok. Fakat tüm bu güzelliklerin yanı sıra; ASUS, kesinlikle Türkiye'de şubesini açarken, Kısıklı'daki teknik servisin geleceği halden haberi yoktu. Orada çalışanlar, üç kuruşluk teknoloji bilgileriyle müşterilerle dalga geçmekte ve konu "hak-hukuk" oldu mu, muhabbet "iade/değişim" olarak yürümeye başladığında, oradaki yaptıkları işten bile çok bildikleri bi "prosedür" var, onu dillerinden düşürmeden söyler dururlar. İşte ben o prosedürlerini ta içlerine kadar kanırtayım :D

Size bir N56VZ modelini tavsiye ederim ama yüce Zeus sizi o servisin eline düşürmesin. Kafası sürekli titreye titreye konuşan yine bi çok bilmiş herif var, soru sormayın kendisine. İki tane kız oturur sürekli, kayıt alırlar orada; herhangi bi şekilde muhabbet etmeyin kendileriyle. Yüksek ihtimal hayatlarında da çok zor psikolojik durumlar geçirmekteler, bu yüzden müşterilere "biz onu öyle yapamıyoruz yaaa" şeklinde tuhaf tuhaf saçma sapan laflar ediyorlar.

Ben bu bilgisayarla çok sorun yaşadım. Mac alacaktım artık, o derece paraya kıyıp da... En azından muhatabın belli ve sana "bunu bozmuşsun" veya "ürünü değiştireceğiz" diyorlar. Neyse, ben inanılmaz sorunlar yaşadım. Birisi satın almaya kalksa benden, muhtemelen satmam. Çünki yine bozulacak ve gerçekten mahcup edecek beni. Şu an bile kafasına göre elektrik kaçırıyor hatta :D

Gelelim sorun yaşayan arkadaşlara. PC'nizi tanıyın arkadaşlar öncelikle. Sürücüler pek güncellenmez, en son 2012'de filan güncellenmişler, bikaç tanesi işte yeni, bi de ekran kartları sürekli güncelleniyo zaten. Onun dışından hiçbir ayarıyla oynamayın. Benim gibi toplamda 3-4 ay kadar PC'nizi kullanamamazlık etmeyin.

Forumda her daim yardım edecek arkadaşlar var , sorularınızı çekinmeden sorun. Çekinmeden dediğim, çözümü biliyoruz ve bu sizi yoracak bi çözüm olabilir ama biraz uğraşmak gerekli bu tarz PC olaylarında. Ayrıca kesinlikle servisi ilk etapta düşünmeyin. Gerçekten evinizde, yanınızda bu foruma girebilecek bi cihaz daha varsa, oturup kendiniz yapın. Tabii fiziksel müdahalede bulunmayın!

Öyle çok içi açıldı ki bendekinin, artık vidalarını sıkmadan kullanırım herhalde. hehe.

Özetle; N56VZ harika bir PC. ASUS'un hiçbir ürün kötü değildir. Sorunları olabilir ama çoğunun çözümü vardır. Biraz malzeme kalitesi düşüktür bu arada. Eskisi gibi değil artık. Yalnız kesinlikle Kısıklı ASUS Teknik Servisi'ne gitmeyin. Göndermeyin arkadaşlarınızı da. Dediğim gibi açıklamaları berbat, tek bildikleri kelime "prosedür", kendi işleri sanki önemliymiş gibi bi hava yaratıp sizi yıldırırlar. Kanmayın.

He bir de artık PC kullanmayın. Apple fanboy'luğu gibi gözükebilir ama Mac kullanın. Uğraşmayın bu tarz firmalarla artık (burada 3000TL'lik bir bilgisayardan bahsediyoruz, illa ki 2000 daha koyulabilir üzerine. Elbette 4GB ekran kartı alamazsınız Mac'te ama. Bu arada 7.500TL MacBook Pro Retina 15,6"... N56VZ'den bi tık daha üstün tabii. Ekran kartı GT750M)

• selam arkadaşlar belki daha önce soranlar olmuştur ama benim şöyle bi sorunum var.Ofisde laptopa hdmi kablodan tv bağlantısı yapıyorum. laptopu çift ekran yaparak bir ekranı tvye yanısıtp arkada film izlerken laptop ekranında çalışma yapıyorum fakat nvdia denetim masasına girdiğimde laptop da intel ekran kartı TV de nvdia kartı gözüküyor haliyle pc kasıyor ve laptopdaki çalışma ekranımda hafif kasmalar oluyor..sorum şu çalışma ekranıma nvdia alıp tv ekranına inteli koyabiliyormuyum? yada her iki ekranıda nvdia da çalıştırabilirmiyim? çünkü latopda kasmalar fazla olabiliyor. şimdiden teşekkür ederim :)
  • Arkadaşlar 29.03.2013 de Golddan ASUS N56VZ S4250H modelli notebook bilgisayarı aldım. 3 hafta önce ısınma ve batarya probleminden dolayı garantiye gönderdim ve ekranın çerçeve panelinde ufak bir çatlak vardı onun için 170 tl para istediler parayı yatırdım dekontu gönderdim yedek parça bekleniyor dedi. Bu pazartesi 23.02.2015 de onarım tamamlandı göründü yeniden aradım kargoya ne zaman verirsiniz diye ürün değişim almış ürün değişimi olacak 10 gün içerisin de dönüş yapacağız dediler. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim hangi ürünü verirler tahminen yada para iadesi mi alayım. Ürünü o zaman 2099 tl almıştım şimdi muhtemelen sıfırı yoktur. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verip yönlendirebilir mi.
  • Merhabalar herkese iyi günler dilerim.

Ben asus n56vz sahibiyim. Son 1 2 ayda bilgisayarım aşırı derecede ısınmaya başladı soguk havalarda bile. Garantisi de bitti. Ne yapabilirim? önerisi olan varmı yada aynı sorunu yaşayan?

• quote:

Orijinalden alıntı: Richards Covers

Arkadaşlar 29.03.2013 de Golddan ASUS N56VZ S4250H modelli notebook bilgisayarı aldım. 3 hafta önce ısınma ve batarya probleminden dolayı garantiye gönderdim ve ekranın çerçeve panelinde ufak bir çatlak vardı onun için 170 tl para istediler parayı yatırdım dekontu gönderdim yedek parça bekleniyor dedi. Bu pazartesi 23.02.2015 de onarım tamamlandı göründü yeniden aradım kargoya ne zaman verirsiniz diye ürün değişim almış ürün değişimi olacak 10 gün içerisin de dönüş yapacağız dediler. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim hangi ürünü verirler tahminen yada para iadesi mi alayım. Ürünü o zaman 2099 tl almıştım şimdi muhtemelen sıfırı yoktur. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verip yönlendirebilir mi.

Madem ürün değişim almış sizden neden 170 TL aldılar? Gönderdiğiniz parayı geri isteyin önce, sonrasında değişimle gelen ürünü beğenmezseniz tüketici mahkemesine gitmeniz gerekicek para iadesi için.

• ManJaQ_Blade kullanıcısına yanıt
    Şimdi hocam ürün de kullanıcı hatası vardı ekran çerçevesi çatlaktı ürün garanti dışı kalıyor önce kullanıcı hatası yapılıp garanti içine alınacak sonra ürünün diğer işlemleri yapılacak denildi asus şimdi bana siz gold dan gidip bilgisayar alacaksınız yada para iadesi diyor bunu asusun çözmesi lazim değilmi

• 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.