Şimdi Ara

Watch Dogs, Açık Dünyanın Sınırlarını Zorlayacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •     
        Dün E3 tanıtımlarında kuşkusuz açık ara en fazla dikkat çeken oyun olan Watch Dogs ile ilgili  bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı.

Oyunun genel yapısı ile ilgili bilgiler veren Ubisoft kreatif direktörü Jonathan Morin, açık dünya oyun yapısının sınırlarını zorlayacaklarını belirterek, daha önce hiç görmedikleri bir oyun deneyimi sunacaklarını dile getirdi. Şehrin tüm sistemlerinin bizim için bir silah niteliği taşıdığını söyleyen Morin, bunları dilediğimiz gibi kullanabileceğimizin altını çizdi.

Bildiğiniz üzere oyunun yayımlanan videosunda da şehrin trafik ışıklarını kontrol altına alabiliyor, telefonları ve diğer cihazları hack'leyebiliyorduk. Bu açıklamayla birlikte en büyük gücümüzün de şehir sistemlerini ele geçirme yeteneğimiz olduğu doğrulanmış oldu.

• Umarım PC yede çıkar ki Ubisoft kesin 1 ay a duyurur :)

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Oyunun daha hangi platformlara çıkıcağı belli değil ama bence bu nesile çıkacak.

• Dünyanın Sınırlarını Zorlayacak derken, umarım PC'nin de sınırlarını zorlamazlar oyun için önerilen sistem gereksinim diye...
    Bu bir yana, daha oyunun hangi platformlara çıkıcağı bile belli değil. Doğmamış bebeğe de don biçmeyelim aslında.
  • nintendonun göstereceği wii u saymazsak yeni nesil konsolların lafı geçmediği yerde ona uygun oyun göstermezlerdi diye düşünüyorum büyük ihtimal bilgisayar odaklı bir oyun eğer konsolda bu kalitede çalıştırırsa helal olsun___pc odaklıysa da benim kafamı karıştıran ubisoft gibi konsola iyice yüzünü dönmüş firmanın bunu yapmayacağı bekleyip görmek lazım bekle babam bekle oyunlar çıksın diye
  • Burası işlek olur diye buraya yazıyorum kusura bakmayın.İlk sorum E3 bitti mi yani sizin canlı yayınlarınız bitti galiba.Peki neden hala Darksiders 2 ile Metro'dan ses seda yok.Hitman videosu da görmedim

• Özür dilerim kafam gitmiş :) Daha E3 saatler var bitmesine ancak son sorum THQ ne zaman sunum yapacak ? Bir de orada Gabe'İ görüyor musunuz ?

• grafikler süper ama(özellikle dış mekanlar) bence gelecek nesil gibi gelmedi bana. Çünkü karekterlerin yüz saç ve parmak detayları o kadar detaylı değil. Yani uzun lafın kısası frostbite 2 den 100%10 daha iyi bana kalırsa. Bu oyun pc de uçar konsollarda lowda kalır battlefield gibi.(Benim düşüncem saygılar)

• Bir trafik lambasını hacklemesiyle neler oldu oyunda; ben çok şey bekliyorum

O araçların birbirine girmesi oyun için küçük bir şey olsa da belki başka bir oyunun en önemli sahnesi olabilir. Ayrıca sanki o kaza anı scriptlenmemiş gibiydi, oyun için ayrı bir çarpışma motoru hazırlamış olabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

Bir trafik lambasını hacklemesiyle neler oldu oyunda; ben çok şey bekliyorum

O araçların birbirine girmesi oyun için küçük bir şey olsa da belki başka bir oyunun en önemli sahnesi olabilir. Ayrıca sanki o kaza anı scriptlenmemiş gibiydi, oyun için ayrı bir çarpışma motoru hazırlamış olabilirler.

Muhtemelen script çünkü kaza yapan arabadan kadının çıkışı, yoldan geçen adamın yardım edişi vs... random olarak gerçekleştirmek ve bu kadar güzel bir şekilde sunmak çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

Muhtemelen script çünkü kaza yapan arabadan kadının çıkışı, yoldan geçen adamın yardım edişi vs... random olarak gerçekleştirmek ve bu kadar güzel bir şekilde sunmak çok zor.

Haklı olabilirsin hocam, kazayı derinlemesine incelemek gerek. Scriptlenmiş derken, o meydanın ortasına bir tane araba koysak çarpışma farklı bir şekilde olmaz mıydı? Bu terimin tam anlamını bilmiyorum, açıklarsanız da güzel olur. Bilip bilmeden kullanıyorum

• Oyun kalitesi arttıkca Ubi'nin PC'ye port etmesi uzayacağına göre bu oyun bizim elimize normal çıkışından en az 3 ay sonra geçer. Umarım yanılırım.

• Open world bir oyunda script çarpışma biraz zor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

Haklı olabilirsin hocam, kazayı derinlemesine incelemek gerek. Scriptlenmiş derken, o meydanın ortasına bir tane araba koysak çarpışma farklı bir şekilde olmaz mıydı? Bu terimin tam anlamını bilmiyorum, açıklarsanız da güzel olur. Bilip bilmeden kullanıyorum

Aslında doğru kullanıyorsun. Script dediğin önceden hazırlanmış bir sahnedir ve birçok oyunda vardır.

Oyunda araba kullanabiliyor muyuz? Ya da rasgele bir arabayı oraya getirebiliyor muyuz? Yani çevre etkileşimimiz çok mu? Bunlar da önemli çünkü bir oyunda çevre etkileşimi ne kadar çok olursa, script hazırlamak da bir o kadar zor olur. Yani GTA oynarken o dörtyola bir sürü araba dizebiliriz, o zaman böyle bir script'in gerçekleşmesi imkansız olur. Mesela araba daha oraya gelmeden bizim yüzümüzden trafiğe bile takılabilir, ya da yavaşça geçerken ufak bir sıyrıkla atlatabilir, bu da oyunun ilerleyişini oldukça değiştirir. İşte bu yüzden scripttir diye düşünüyorum.

• ubisoft böyle oyunlar yapmaya fransızdı... ahahah hani fransız firması franız yani aha :/
    http://resim.donanimhaber.com/upfiles/1172422/AA51C054CEB24EA0923A11CA0DD9D83E.jpg

• Yeni nesil diyenler bi karakter ve araç modellemelerine tekrar baksın Atmosfer de göz boyuyor sağlam grafikleri fakat yeni nesil falan demeyin. Zaten PC de oynanmış PC verir rahat o grafikleri konsolda biraz kısarlar tamamdır. Yeni nesil böyle olacaksa 5 sene sonra gelsin.
  • Gta 5 ile boy ölçüşeceğini sanmıyorum ama çok kaliteli gerçektende...
  • Ubisoft Gta'ya rakip anlaşılan : D
  • eagle eyes ilham kaynağı olmuş diyebilirmiyiz oyuna acaba
  • yahu halen daha gta V diyenler var.. :) görmediğiniz şey hakkında bu kadar emin nasıl konuşuyonuz anlamıoyrum! bi görün be kardeşim sonra kıyaslayın..
    CAHİL İNSANLAR BİLGİ SAHİBİ OLMADIKLARI ŞEYLER HAKKIN FİKİR SAHİBİ OLANLARDIR! bunu UNUTMAYIN!

2-Bu e3'te damgasını vurun iki oyundan biri..
    Biri The Last of Us, diğeride Watch Dogs!
    şimdiye kadar gördüğüm en güzel oynanış ve gerçekçilik dışında muazzam bir senaryo,kurgu ve grafik kalitesi mevcut..

3-UBISOFT'a HALEN DAHA LAF ATANLAR VARSA..ŞÖYLE SIRAYLA KARŞIMA GEÇSİN BAKİM!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.