Şimdi Ara

LG 2012 3D Plazma 50PM6800 İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
7
Favori
30.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar.Plazmalar topiğinde çok fazla inceleme isteyen arkadaşlar vardı ve diğer arkadaşlarda ayrıca faydalansın diye konuyu buraya açtım.Öncelikle Fotoğraf makinesini bulamadığımdan biraz düşük kalite oldu 3.2 Megapixel olan cep telefonumla çektim görüntüleri.Televizyona gelirsek eski LCD'ye oranla oldukça iyi buldum.Renkler vb..Tabii biraz soluk kalıyor ancak alışınca plazma oldukça iyi inanın.Bu arada 3D görüntüleri oldukça iyi.Derinlik olsun dışarı taşbalar vb...3D aktif gözlükler ile ilgili herkesin gibi benimde ön yargılarım vardı.Ancak izledikten sonra ön yargılarım kayboldu.Aktif gözlükler 2012 model.Eskileri gibi ağır değil FPR gözlüklere çok yakın olmuş.Titreme vb dışarı bakmalarda var.Koyulaşma var tabii.Ancak 3D görüntüye bakınca Aktifler pasiflere göre daha iyi.Bu arada satış elemanları ve burada okuduklarım diyordu ki aktif gözlükler 30 dk dan sonra baş ağrısı yapar vb.1.5 saat izledim 3D bir Film.Bana mısın demedi.Bu bünyeden bünyeye değişebilir bence.Babama ona bakarsanız FPR gözlükler 30 dk sonra başını ağrıttı
    Gelelim incelememize :
    İlk olarak arkadaşlar yansıma olayları merak ediliyordu.Plazmanın tam karşısında balkon var ve güneş hayliyle vuruyor.Gündüz yansıma olayı oldukça fazla.Bu yüzden Perde ve Panjurları kapamak lazım.Ayrıca 3 yerde de pencere olduğu için güneş ışığı bayağı vuruyor.Ancak Akşamları sıkıntı yok.Bu fotoğrafta izleme yerinden Zoom ile yansımayı görebilirsiniz :

Bu arada Renkleri vb %95 ayarlamış durumdayım.Yakından bakınca kötü gözüküyor ancak uzaktan vb kalite oldukça iyi.
    Buda yandan görüntü.Gördüğünüz üzere soldaki cam oldukça yansıma yapıyor.

Buda soldan görüntü sağda pencere olmadığından yansıma yok

Burada inceliği gözüküyor.Pek net değil ama Ledler gibi oldukça ince bir televizyon

Biraz yukarıdan bir görüntü.Sağ çaprazdan yansıma var.

Doğal Yeşil ve Mavi görüntü.Oldukça iyiler.

Şimdi ise 3 pencere kapalı balkon camlarının 1 i kapalı.Diğerkinin panjuru bozuk olduğundan perdeyi çekmek lazım onuda az çektim yine ışık geliyor yani.Gördüğünüz gibi yansıma bir tek güneşi gören yerden ve çok az

Buda yakından

2D-3D çevirme ve 3D görüntüler

Gözlükle 3D görüntüleri çekmeyi denedimde beceremedim.Olduğu kadarı ile

Burada da ATV HD.Hd görüntüler oldukça iyi.ayarlarım ile beraber çektim belki faydası dokunur.Yeni ayarlarımdan memnunum.Yansıma yanlış olmasın perde açıldığı için ve panjur bozuk olduğu için güneşin içeri girdiği tek yerden yansıyor.Anlayacağınız en ufak yerden yansıma yapıyor

3D görüntüleri 2D den 3D ye çevirmediğiniz zaman yani 3D yayınlarda modları var.Sinema,spor gibi.Otomatik ayarlarda geliyor yani.

Buda Fenerbahçe-Sivas Maçından.Maçlarda çok iyi gösteriyor televizyon çimleri futbolcuları.Hele Sow daki siyah görüntüsü müthiş

Yine tüm pencereler açık iken Moviemax ve Atv den çekilmiş görüntüler.Yansıma yapıyor bayaDediğim gibi Hd kalitesi çok çok iyi.Hem yakın hem uzaktan.Sd yayınlar ise bayapı iyi.Yakından kötü ancak uzaklaştıkça dediğim gibi iyileşiyor.

2Dden 3D ye çevirme orta.Bir kaç sahne hariç değmiyor yani.Hafif bir derinlik oluyor o kadar.Ben kullanmıyorum şahsen.Ancak böyle transformans gibi filmler olursa onlarda denemek isterim.
    Gelelim Gözlüklere :
    biraz bulanık oldu.FPR gözlüklere çok benzemiş.çok hafiflemiş gözlükler.
    HD ve SD yayına gelelim
    Moviemax HD
    Diğer HD resimler yukarıda var ATV HD şeklinde.
    Star SD

Cnbc-e

A HBR HD

Gelelim Tasarıma.Ayaklar biraz emanet gibi duruyor ancak Televizyonun tasarımı oldukça iyi.Metal olması vb.Ayrıca da ince. Tasarımını çok beğendim

Gelelim İnternetine

LG Apps'de pek birşey göremedim.Çok iyi değil.Milliyetin App'i de kötü ayrıca.Bunun yerine Web Browser den girmek gerekli.Web Browser ise oldukça iyi.Ancak kumandayla hiç ama hiç olmuyor.Benim önerim 100 TL'ye Logitech Klavye çok iyi oluyor.Magic'e gerek yok bence.
    LG 3D Smart World.Çok iyi 3D ler bulamadım yalnız burada.Sorun mu bende bilmiyorum iyi değil bence 3D animasyonlar.Öneriniz varsa izlerim.Özellikle top5 de arabalarla ilgili birşey vardı onu izledim hiç zevk alamadım

Milliyet ve Youtube.Kumanda ile dediğim gibi çok çok zor özel yetenek lazım

İnceleme bu kadar arkadaşlar.Umarım size yardımcı olabilmişimdir.Sorularınız olursa cevaplarım

• eğer iphone unuz varsa ekstra klavyeye gerek yok
    http://itunes.apple.com/us/app/lg-magic/id509979485?mt=8

• quote:

Orijinalden alıntı: mescorb

Bende bu tvyi almayı planlıyorum. Hedef Fiyatım 1700 2 gözlük hediye.

LG 50PM6800 3D Plazma Tv Lg Türkiye Garantili
    http://www.avrupabilisim.com.tr/?urun-3563-LG-50PM6800-3D-Plazma-Tv-Lg-Turkiye-Garantili.html
    1.727,04 TLÜcretsiz Kargo

telefon ettim gözlük veriyoz dediler ne kadar doğru bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: cihan_s

Arkadaşlar merhaba, dün bimeks'ten 50PM6800+2 GÖZLÜK aldım.

pazartesi kuruluma gelecekler. televizyon kurulduktan sonra umarım güzel yorumlar yazarım. cihazı gittim-gördüm-inceledim ve öyle aldım.
    bu fiyata alınabilecek en iyi ürün diye düşünüyorum.

50" , yeni nesil plazma - ince tasarım, dahili wifi , ethernet , 3d , smart tv... daha ne istiyonuz :)

bu cihazdan tek tereddütüm yansıma ve burn-in. yukarıda arkadaşım çok iyi bir inceleme yapıp paylaşmış ellerine sağlık.

gülü seven dikenine katlanır misali bizde bu tv'yi en uygun noktada daha verimli kullanmaya çalışacağız.

cihazı kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.

bu arada bir önceki televizyonum panasonic tx-p42s30e idi. tv'mi bugün bir yakınıma sattım ve gidip bu cihazı aldım... cihazda yansıma çok belirli değildi , neo plazmalar bu parlama konusunda daha iyi. birebir kullanıp gördüm.

ayrıca bir soru, dün bimekste cihazı açtırdım ve kurulumunu yaptırdım, apps'lerde Web Browser bulamadım, web browser'ı nasıl yükleyebiliriz bu alete ?

görüşmek dileğiyle...

Yansıma ve daha fazlası için benim incelemeye göz atabilirsin. Bayağı bir fotoğraf eklemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

quote:

Orijinalden alıntı: cihan_s

Arkadaşlar merhaba, dün bimeks'ten 50PM6800+2 GÖZLÜK aldım.

pazartesi kuruluma gelecekler. televizyon kurulduktan sonra umarım güzel yorumlar yazarım. cihazı gittim-gördüm-inceledim ve öyle aldım.
    bu fiyata alınabilecek en iyi ürün diye düşünüyorum.

50" , yeni nesil plazma - ince tasarım, dahili wifi , ethernet , 3d , smart tv... daha ne istiyonuz :)

bu cihazdan tek tereddütüm yansıma ve burn-in. yukarıda arkadaşım çok iyi bir inceleme yapıp paylaşmış ellerine sağlık.

gülü seven dikenine katlanır misali bizde bu tv'yi en uygun noktada daha verimli kullanmaya çalışacağız.

cihazı kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.

bu arada bir önceki televizyonum panasonic tx-p42s30e idi. tv'mi bugün bir yakınıma sattım ve gidip bu cihazı aldım... cihazda yansıma çok belirli değildi , neo plazmalar bu parlama konusunda daha iyi. birebir kullanıp gördüm.

ayrıca bir soru, dün bimekste cihazı açtırdım ve kurulumunu yaptırdım, apps'lerde Web Browser bulamadım, web browser'ı nasıl yükleyebiliriz bu alete ?

görüşmek dileğiyle...

Yansıma ve daha fazlası için benim incelemeye göz atabilirsin. Bayağı bir fotoğraf eklemiştim.

Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar şu linkede bir göz atsanız http://forum.donanimhaber.com/m_66476900/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: bf

quote:

Orijinalden alıntı: Cmk21

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yansıma tabi ki sadece gündüz perdeyi çekince yansıma olmuyor ama perdeyi çektiğinde gece izlediğin tadı alamıyorsun (belki de ben gece karanlıkta izlemeyi daha çok sevdiğim için olabilir ) youtube de bir kaç video izledim hiç bir sıkıntı yoktu siteleri pek denemedim 3d performansı gayet iyi şuanda sd yayın kullanıyorum ondanda memnunum ama senin evde led nasıl bir yansıma yaptı onu anlayamadım

valla serviste geldi şaştı kaldı panasonic et5 serisi pencere tam karşısında yanısma vardır gündüz çünkü güneş tam karşıdan vuruyor

kardeş birde internette ki şu aktif gözlük düşmalığı neden

birde teknosadan alırsam üzerinde gözlük yok 6 kişilik bir aile için gözlük masrafı nasıl olur

Tek pencere varsa okadar sorun olmaz bence teknosa bildigim kadariyla gozluk vermiyo ben gozlugu ekstra almistim bu aletin gozlugu ortalama 85 ile 100 arasinda onada kiyacaksin artik aktif gozlukle milletin sorunu ne bilemicem ama ben cok memnunum

kardeş yazdıkların beni ikna etti güncelleme aldın mı internet sayfaları açıp fikirlerini yazabilirmisin birde bildiğin iyi aktif gözlük satan yerler var mı artı bu magic kumanda nedir nerden satılır pahalı mıdır ???

ikna etmek benim isim degil hocam :) sadece fikir vermek.guncelleme bayramdan once geldi guncelledim.magic kumandayi netten arastir bence cok ii bisi eger magic kumanda istiyorsan 6900 modelini al icinden cikiyor.gozluk icin iyisi nasil oluyor bilmiyorum ben normslde bu tv nin yaninda verilen modelden aldim ama digerleri aynimidir bunu bilmiyorum

kardeş 6900 çok pahalı bana göre 4 biin tl üzerinde ben panasonici masa + 4 gözlük + kumanda ile 2200 aldım ::)

epeyi aradım aktif gözlükler 100 tl civarı magic kumanda bulamadım

magic kumanda klavye mouse görevi mi görüyor :)

son olarak güncellemeden sonra web siteleri tam olarak açılıyor mu flash sorunu oluyor mu

bu tv 1800 lira ise lm6900 modelide 2100-2200 falandır.tv yi internet için kullanmadım dediğim gibi facebook youtube falan açtım evde iki pc var cep telefonları var o yüzden gerek görmedim

kardeş ben LM6900 gibi bir model nette bulamadım

50pm6900 olacak almayı düşündüğün modelde 50pm6800

kardeş bu modelin sendekine göre artı eksi olayı nedir sanırım bu siyah renk başkada fark göremedim ben

http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/plazma_tv/854/110012528/lg_50pm6900_fhd_3d_plazma_pentouch_tv

bu teknosadan alırsam 300 tl fark öderim ama 6800 alırsam 400 tl bana kalır şimdi kafam dahada karıştı çok büyük farkları var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: nusabem

pm6800 ile pm6900 arasındaki tek fark akıllı kumanda ve ekranda resim çizebilme. Arada fark ise ortalama 600 lira bana göre deymez.

aradaki fark 600 falan değil tamam piyasada 6800ü 1700 e falan alabilirsiniz ama arada okadar fark yok yinede

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-50-3d-full-hd-smart-plazmatelevizyon-50pm6800-2-adet-gozluk-hediyeli/productDetails.aspx?productId=evlg50pm6800&categoryId=153529

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-50-full-hd-3d-smart-plazma-televizyon-50pm6900/productDetails.aspx?productId=evlg50pm6900&categoryId=153529

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Silenceorange

Arkadaşlar bu tvde harici analog ses bağlama imkanı yok mu sadece digital output mu var?

onu bende merak ediyorum

maalesef yok.optik girişi olan bir ses siteminiz yoksa bir çevirici kutu almanız gerekiyor.Türkiye'de satılabilen bir tane buldum ve aldım.O da Playvision HDA-51A Digital Sound Decoder.çok başarılı bir alet optik çıkışı normal audio çıkışa çeviriyor.hiçbir sıkıntısı da yok.İhtiyacınız varsa bir linki buhttp://www.playvision.com.tr/playvision-hda-51a-decoder.php#menu

• quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Beyler bu TV mi yoksa Panasonic 50ST50 mi? Pana 2500TL yani daha pahalı. Arada bir 500TL fark var. Ne dersiniz?

50PM6800 diyorsan 2000_TL falan değil şu an en uygun 1750-TL vatanda
    Hafta sonu indiriminde daha da ucuzluyor.

Bende 50PM6900 var. Memnunum. Pentouch özelliğini hiç kullanmadım.
    6800 uygun fiyat abuldun mu al gitsin.

6900da gündüz hele cama pencereye karşıysa izleme oranın %20 ayna gibi yansıma yapar kesinlikle st50ile kıyaslanamaz o tv zaten o yüzden ucuz

teknosada atv hd de fener-göztepe macını izledim hd olmasına ragmen futbol maçı yayını başarısızdı karelenmeler oldukça göze batıyordu alan kişilerin bunları kabul etmesi gerekecek..

http://i5.minus.com/ib0BFJ8g1CsjDb.jpg
    http://i1.minus.com/iOaXTpDCnYX4p.jpg
    http://i4.minus.com/ieqNWjJI0AfAC.jpg
    demek istediğim bu
    ama gece karanlıgında başka oluyor tabi plazmanın güzelliği.. kısacası bu paraya ancak bu ama kesinlikle panasonic plazma ile kıyaslanacak bir tv değil..

Not: resimler başka bir sayfadan alındıdır tv modeli 6800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 28 Aralık 2012; 22:50:36 >

• İyi günler arkadaşlar,
    televizyon elime geçeli 3 4 gün oldu. Gayet memnunum. Teknosa'dan altındaki sehpayla beraber 1,769 liraya aldım. 2 ay ertelemeli 12 ay taksitle. Konunun en başındaki arkadaş gibi bir kaç foto çekip buraya koyucam ki meraklar giderilsin. Kullandığım makina Nikon D5000.

Tv ye uzaklığım yaklaşık 200 cm - 250 cm arası. Dışarıdaki kar nedeniyle içeriye baya ışık giriyor. Perdesiz.

2. resim perdenin inmiş hali.

İzlediğim film "siyahlı kadın". 480p bir video. Bilgisayardan wireless yardımıyla izliyorum. Nero Media Home programını kurup istediğim klasörü paylaşıma açıp Smart Share i kullanarak direkt bilgisayardan izleyebiliyorum. Ayrıca İpad e "Lg tv remote" kurup ordan yönetiyorum. İphone veya ipad i olan arkadaşlara kolaylık.

Renk ayarlarınıda kendi istediğim şekilde biçimlendirdim. Denemenizide tavsiye ederim. (Bu arada normal anten yayını, 3d world yayını, bilgisayardan alınan görüntü için ayrı ayrı renk kontrast ayarlarını ayarlamanız gerekiyor. Yani anten yayınında ayar yaptığınızda bu ayarlar 3d world için geçerli olmayacaktır.)

Ayarlarını kendi istediğin şekle çekmediğin sürece içinde "Ulan yanlıs bi iş mi yaptım ben" diye bir soru oluyor. Ama biraz kurcaladıktan sonra tv kalitesini gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: snncnyrn

İyi günler arkadaşlar,
    televizyon elime geçeli 3 4 gün oldu. Gayet memnunum. Teknosa'dan altındaki sehpayla beraber 1,769 liraya aldım. 2 ay ertelemeli 12 ay taksitle. Konunun en başındaki arkadaş gibi bir kaç foto çekip buraya koyucam ki meraklar giderilsin. Kullandığım makina Nikon D5000.

Tv ye uzaklığım yaklaşık 200 cm - 250 cm arası. Dışarıdaki kar nedeniyle içeriye baya ışık giriyor. Perdesiz.

2. resim perdenin inmiş hali.

İzlediğim film "siyahlı kadın". 480p bir video. Bilgisayardan wireless yardımıyla izliyorum. Nero Media Home programını kurup istediğim klasörü paylaşıma açıp Smart Share i kullanarak direkt bilgisayardan izleyebiliyorum. Ayrıca İpad e "Lg tv remote" kurup ordan yönetiyorum. İphone veya ipad i olan arkadaşlara kolaylık.

Renk ayarlarınıda kendi istediğim şekilde biçimlendirdim. Denemenizide tavsiye ederim. (Bu arada normal anten yayını, 3d world yayını, bilgisayardan alınan görüntü için ayrı ayrı renk kontrast ayarlarını ayarlamanız gerekiyor. Yani anten yayınında ayar yaptığınızda bu ayarlar 3d world için geçerli olmayacaktır.)

Ayarlarını kendi istediğin şekle çekmediğin sürece içinde "Ulan yanlıs bi iş mi yaptım ben" diye bir soru oluyor. Ama biraz kurcaladıktan sonra tv kalitesini gösteriyor.

Bu tv yi alaacaktım sırf bu yansımadan dolayı vazgeçmek zorunda kalıyorum Yaz a kadar vaktim var yeni modeli çıkarsa onu alırım yoksa mecburen bunu birdaha gözden geçiririm.

1.fotoda öyle bir yansıma var ki ben Fotograf çeken birinin filmini izledigini sandım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.