- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
AVEA Yurtiçi GPRS kullanımı yüzünden YÜKSEK gelen fatura
34 Cevap15762 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2992 Mesaj
5 Haziran 2012; 9:29:22 

Yaklaşık 9 senedir Turkcell abonesi olan peder beyin numarasını Avea'nın taraftar hattına taşıdık. Bu ay ilk fatura gelmiş. 110 TL

Faturaya baktığımda 80 TL'lik yurtiçi GPRS kullanımı yazıyor. Babam GPRS'den falan anlamaz. Büyük ihtimal telefondaki programlar kendi kendine data kullanımı yaptı. Tabi GPRS de açık olduğundan bu kadar fazla bir ücret geldi. Şimdi AVEA müşteri hizmetlerine desem müşteri memnuniyeti adına bu ücreti iptal eder veya pakete çevirebilir mi? Yoksa burası Turkcell değil ağa, ne geldiyse ödeyeceksin mi derler ?

4111 Mesaj
5 Haziran 2012; 9:41:30 

Yoksa burası Turkcell değil ağa, ne geldiyse ödeyeceksin mi derler ?

Bu cevabın gelme olasılığı çok fazla. Ama genede şansınızı deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|AMD Phenom II X2 560BE 3,3GHz@Phenom II X4 B60 4,0GHz 1,36v | Asus M4A89GTD Pro/USB3 890GX-SB850 | Sunbeam Core-Contact Freezer | G.Skill RipjawsX 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 CL8 | Gigabyte AMD Radeon HD7850@1,05GHz-5,5GHz| |Philips 27" 273E3LHSB/00 1ms | Aerocool Vx-9 GlacialPower 550W | Philips MMS460 5+1 | Ocz vertex 3 60GB SSD (560-505)-Crucial M500 120GB|

2888 Mesaj
5 Haziran 2012; 14:08:17 

standart data ucreti bu kadar uçuk fiyatlarda olmasa, bu sorunlar olmayacak. Ben de gecen gun vodafnda yanlislikla bi siteye girdim, 7 kusur liramin hepsi gitti. kim bu soyguna dur diyecek onu merak ediyorum. Btk denen kurum ne ise yariyor acaba!

238 Mesaj
5 Haziran 2012; 16:22:10 

Merhaba;

Cep telefonu numaranızı mesaj yoluyla iletmeniz durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

2992 Mesaj
5 Haziran 2012; 19:15:10 

quote:

Orijinalden alıntı: AveaDestek

Merhaba;

Cep telefonu numaranızı mesaj yoluyla iletmeniz durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Cep telefon numaramı PM aracılığıyla ilettim.

2992 Mesaj
6 Haziran 2012; 20:13:06 

quote:

Orijinalden alıntı: AveaDestek

Merhaba;

Bugün talebiniz olumsuz sonuçlanmıştır diye SMS geldi. Arama zahmetine bile girmemiş Avea, bravo

Turkcell'in gözünü seveyim, pahalı mahalı ama böyle aptal saptal şeylerde kestiği ücreti geri ödüyor. Bu tür durumlar Turkcell'deyken bir çok kez başıma geldi ve hepsinde de sonuç olumluydu.

2463 Mesaj
7 Haziran 2012; 1:43:33 

avea bakiye düşümüne falan para vermiyor. Çok kıymetli sebekeleri var. daha gecen 10 tl mi kaptırdım. Hiç de helal etmiyorum burunlarından gelsin inş

İmza Yok

2992 Mesaj
7 Haziran 2012; 22:50:32 

Bugün peder beyi arayıp 12 ay taahhüt verin faturanızı 110 TL'den 50 TL'ye düşürelim demişler. Neye göre 50 TL'yi hesaplıyorlar anlamıyorum. Sanki bakkal anasını satayım. Nasıl kurumsal bir şirkettir bu ya

7130 Mesaj
8 Haziran 2012; 13:32:29 

geçmişe dönük paket tanımlamayı sadece turkcell yapıyor şimdilik..

1052 Mesaj
10 Temmuz 2012; 19:12:31 

bugün 19 tl lik avea paketine 128 tl fatura geldi 90 tl si internet kullanımı oha yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

2013 Auris D4D Active Skypack

364 Mesaj
10 Temmuz 2012; 21:15:38 

bildiğim kadarıyla telefon internet ayarını gprs den internet moduna almalısınız avea nın her tarifede gprs internte kullanımına açık olmuyor bendeyeni nesil 500 tarifesindeyim 15 günlük bir gprs kullanımım oldu bilmiyerekten avea müşteri hizmetlerini aradım sordum yeni nesil tariflerde verilen internet gprs ve internet yönüne açıkmış ancak bazı tariflerde gprs kullanımı dahil değilmiş bilginiz olsun

300 Mesaj
11 Temmuz 2012; 9:17:04 

quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

avea bakiye düşümüne falan para vermiyor. Çok kıymetli sebekeleri var. daha gecen 10 tl mi kaptırdım. Hiç de helal etmiyorum burunlarından gelsin inş

Avea hattimla data paketim yokken gprs baglantisinin ucretsiz oldugu yapikredinin mobil sitesine girdim ve 5 TL kesildi. Twitter'dan msj attim,aradilar. Birkac saat sonra bakiyem iade edildi. Ayni sekilde tekrar girdim, bu sefer de 2,5 TL kesildi. Yine msj attim, yine aradilar, yine iade ettiler parami. Twitter'dan baglantinin ucretsiz oldugunu yazan banka linki de yollamistim msjla:))

2463 Mesaj
11 Temmuz 2012; 14:36:57 

quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

Avea hattimla data paketim yokken gprs baglantisinin ucretsiz oldugu yapikredinin mobil sitesine girdim ve 5 TL kesildi. Twitter'dan msj attim,aradilar. Birkac saat sonra bakiyem iade edildi. Ayni sekilde tekrar girdim, bu sefer de 2,5 TL kesildi. Yine msj attim, yine aradilar, yine iade ettiler parami. Twitter'dan baglantinin ucretsiz oldugunu yazan banka linki de yollamistim msjla:))

bana niye denk gelmez böyle müş. hizmeti hiç anlamam

İmza Yok

1758 Mesaj
16 Ağustos 2012; 16:03:21 

benimde aynı şekilde internete girmedigim halde internete girilmiş gibi gosterilip fatuaraya yansımıs..

• İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
  • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
  • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
  • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
  • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.

• 3134 Mesaj
    16 Ağustos 2012; 19:57:54 

ee aveaq= aria aycell

0

+
    0

=
    0

ne beklersin. ama allah var sunduğu paket ve fiyatlar ile tüketici dostu sayılır az da olsa

Ben ölümü sol cebimde taşırım.
    Bazen cebimden çıkarıp onunla konuşurum: "Selam yavrum, nasılsın?
    Ne zaman geleceksin beni almaya? Hazırım."

78 Mesaj
    19 Ağustos 2012; 12:46:11 

faturam otomatik ödemeden ödeniyordu. O yüzden dikkat etmemişim şimdi gördüm ki benden de 35 tl yurtiçi gprs almışlar. Birazdan arayacağım yok böyle kazık oparatör değiştirmem gerekirse bir dakika beklemem bakalım ne diyecek avea müşteri hizmetleri

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    20 Ağustos 2012; 10:27:07 

Erısımı kapattırın kardesım zor degılkı bu kadar yenı cıhazlar gırıyo otomatık sucu fıyatta aramayın sorumsuzlukta arayın

429 Mesaj
    20 Ağustos 2012; 13:39:58 

quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Bugün peder beyi arayıp 12 ay taahhüt verin faturanızı 110 TL'den 50 TL'ye düşürelim demişler. Neye göre 50 TL'yi hesaplıyorlar anlamıyorum. Sanki bakkal anasını satayım. Nasıl kurumsal bir şirkettir bu ya

BNGL-12

4911 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    sicakyuz
    21 Ağustos 2012; 11:47:09 

quote:

Orijinalden alıntı: nino4u

Erısımı kapattırın kardesım zor degılkı bu kadar yenı cıhazlar gırıyo otomatık sucu fıyatta aramayın sorumsuzlukta arayın

Yazdiginizdan hicbir sey anlasilmiyor.

Saygilar

14 Mesaj
    6 Mayıs 2013; 21:44:57 

30 Mart 2013 cumartesi günü"seç 500" kampanyasına katılmak için faturasız hattan faturalı hatta geçerek başvuru yaptım. Kampanya kapsamında 5000 sms,500 dk görüşme ve 1gb sonrası hız düşümlü sınırsız internet paketinden 30 lira karşılığında yararlanacağım bilgisi verildi. Gittiğim merkezdeki arkadaşlar paket hattınıza tanımlanmadan internet vs. hizmetler ücretlendirilecek, kullanmayın dediler sağolsunlar. Bunun üzerine hattı 10 yıllık sony-ericsson marka 10 yıllık akılsız(!) telefonumdan çıkarmadım bile. Katılım mesajı geldikten sonra hattımı yeni akıllı(!) telefona taktım
    Ay sonunda fatura 124 Lira geldi.
    İtirazım sonrası 1 TL ye gönderdikleri ayrıntılı e-faturaya göre, (isterlerse 06.05.2013 günü saat 13:00 da tarafımdan yapılan görüşmeyi inceleyebilirler) aveadan gelen katılım mesajından tam 15 dk önce 57Mb(!) GPRS kullanılmış ve 80. 48780 TL(!) olarak ücretlendirilmiş.
    Sakın bulaşmayın aman diyim, inanılmaz kaliteli hizmet, muhteşem müşteri ilişkisi anlayısı ve ucuz etin yahnisi olayı...

http://eu.battle.net/d3/en/profile/eque-2307/hero/15070918

594 Mesaj
    7 Mayıs 2013; 2:50:41 

Turkcell bir çoğuna göre kazıkçıdır ama yeri gelince kazığı çıkarmayı da bilir. Bu tip operatörler sırf onu aratmak için vardır.

4039 Mesaj
    17 Haziran 2013; 18:34:12 

19 TL'lik süper ikili paketindeyiz , bildiğiniz gibi sms yok bu pakette ama toplasanız 20 tane sms atılmamıştır. Gelen fatura ise 111 TL nasıl bir rezalet bu anlamadım ben.

> iPhone 5 Kullanıcı Kulübü <
    iPhone 5 32 GB Black [iOS 7.1.2]

3049 Mesaj
    18 Haziran 2013; 1:38:49 

online işlemler menüsünden faturanızın detaylarını kopyalayıp buraya ekleyin, bir bakalım.............

Bu mesajda bahsedilenler: Krone

106 Mesaj
    18 Ekim 2013; 17:16:43 

Aveanın 750 dk lık 1 yıl taahhütlü tarifesinde bu ay 20 lira fatura yerine 75.25 lira geldi.İnternet bu telefondan kullanmazken GPRS kullanım bedeli 40.54 lira.Her ay bir süpriz yaşamaktan bıktık.

FATURA AYRINTILARI TUTAR (TL)
    AYLIK ÜCRETLER
    Aylık Ücret 13,29
    KULLANIM ÜCRETLERI
    Yurtiçi Kullanım: Içerik Servisleri 0,35
    Yurtiçi Kullanım: GPRS 40,54
    Yurtiçi Kullanım: SMS Gönderme 0,29
    Yurtiçi Kullanım: SMS Alma 0,70
    DIGER ÜCRETLER
    Lira Paylas- 2,10
    SIZIN ADINIZA DEVLETE ÖDENEN VERGILER
    KDV (18%) 10,31
    Özel Iletisim Vergisi (25%) 4,18
    Özel Iletisim Vergisi (5%) 2,03
    Telsiz Kullanma Ücreti 1,31
    Önceki Aydan Devir 0,18
    Gelecek Aya Devir -0,03
    Toplam Fatura Tutarı 75,25
    ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 75,25 TL

Uzaklaştırılmış
    18 Ekim 2013; 17:36:07 

quote:

Orijinalden alıntı: onuroner1

Aveanın 750 dk lık 1 yıl taahhütlü tarifesinde bu ay 20 lira fatura yerine 75.25 lira geldi.İnternet bu telefondan kullanmazken GPRS kullanım bedeli 40.54 lira.Her ay bir süpriz yaşamaktan bıktık.

FATURA AYRINTILARI TUTAR (TL)
    AYLIK ÜCRETLER
    Aylık Ücret 13,29
    KULLANIM ÜCRETLERI
    Yurtiçi Kullanım: Içerik Servisleri 0,35
    Yurtiçi Kullanım: GPRS 40,54
    Yurtiçi Kullanım: SMS Gönderme 0,29
    Yurtiçi Kullanım: SMS Alma 0,70
    DIGER ÜCRETLER
    Lira Paylas- 2,10
    SIZIN ADINIZA DEVLETE ÖDENEN VERGILER
    KDV (18%) 10,31
    Özel Iletisim Vergisi (25%) 4,18
    Özel Iletisim Vergisi (5%) 2,03
    Telsiz Kullanma Ücreti 1,31
    Önceki Aydan Devir 0,18
    Gelecek Aya Devir -0,03
    Toplam Fatura Tutarı 75,25
    ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 75,25 TL

Telefon otomatik erişim sağlamıştır mobil veriyi kapatın
    otomatik nasıl erişir saçmalama dersen uygulama veya cihaz güncelleme yapmış olabilir müşteri hizmetlerinden de datayı kapattırın

106 Mesaj
    18 Ekim 2013; 17:55:47 

Eyvallah Hocam.

1667 Mesaj
    20 Ekim 2013; 18:59:50 

nedir bu gprs davasi? Telefonunda 3g,2g olan birisine gprs niye gelsin? Avrupada böyle bir olay yok hiçte duymadim. Tr deki sirketler tam bir çakal. Yok yok aç kurtlar gibi

modernlik yüksek bina dikmekle değil,herkesin ucuz ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olması ile belli olur

Uzaklaştırılmış
    20 Ekim 2013; 19:06:23 

quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

nedir bu gprs davasi? Telefonunda 3g,2g olan birisine gprs niye gelsin? Avrupada böyle bir olay yok hiçte duymadim. Tr deki sirketler tam bir çakal. Yok yok aç kurtlar gibi

beni güldürüyosun avrupada yok ne avrupa ayrı bi dünyamı veya çağın ötesinde biyermi onların faturalı tarifelerinin cogunda 300mb net var onlarda bilincli kullanıyolar agzını ayıra ayıra nette sabah aksam kimse surf yapmıyo whatsapp tango viber kullanıyo sadece

1667 Mesaj
    20 Ekim 2013; 19:29:03 

avrupa tabiki baska dunya degil ama 3g si olan birisine gprs kullandin diye fatura gelmez dedim. Tr de herkes çakal olmus,korumalari bile var!!! hele bankalar. Siz alismisiniz çakalliga. Bir bira bile içmeye kalksan Tr de dunyada esi olmayan fiyat isterler! Itiraz edincede burasi Istanbul der. Bende sorarim garsona ne kadar kazaniyorsun? en dusuk ucret. Yol kenarlarindaki restauranlarda ayni. isçiye yari dusuk maas,musteriye avrupanin 3 misli fiyati. Et olsa bile gramla. Benim maasim 2800€ benzinin litresi 1.5€. Sizde maas 800 ytl,benzin 5 lira. Belçikada 10€ ya bir sise sarap,1 kg et yersin restoranda. En lux yerdede 20 verirsin. 200€ degil. neyse vaktim yok anlatmaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2000watts -- 20 Ekim 2013; 18:39:04 >

modernlik yüksek bina dikmekle değil,herkesin ucuz ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olması ile belli olur

1062 Mesaj
    14 Mart 2014; 13:57:16 

Turkcell faturam 50 TL geliyor diye Avea ya gectim.
    81 tl fatura geldi yuf lar olsun. Keske geçmez olaydım..

GPRS diye birşey yazıyor 56 TL.
    aradım aveayı 1 mb gprs internet 8.5 TL imiş
    27 Mb telefonum kullanmış.

Avea gecerken 3 kez düşünün..

DURMUŞ SAAT BİLE GÜNDE 2 DEFA DOĞRU GÖSTERİR

1166 Mesaj
    14 Mart 2014; 14:05:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

Bilinçsizlik diz boyu
    Gprs e girdiysen veya cihazın otomatik eriştiyse avea ne alaka arkadaşım?

Şavaşlar için paraları var ama fakirleri doyuramıyorlar...

542 Mesaj
    14 Mart 2014; 14:18:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

Turkcell ve aveda maalesef paketsiz internet çok pahalı. Vodafonede günlük fatura stop var 10 liradan sonra para yazmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

1062 Mesaj
    14 Mart 2014; 14:19:49 

ne alakası var
    turkcell hattımı cıkarıp avea hattımı taktım.
    GPRS ayarları ile de oynamadım..

Ayrıca bu anlattığım macera 27 TL lık kamu mega tarifesinde oluyor.

DURMUŞ SAAT BİLE GÜNDE 2 DEFA DOĞRU GÖSTERİR

542 Mesaj
    14 Mart 2014; 22:59:27 

internet apn paket kapsamında. muhtemelen wap-gprs ile bağlanmış ve fatura şişmiş. alaka budur. müşteri hizmetleriyle görüştünüz mü?

542 Mesaj
    18 Mart 2014; 22:25:46 

Fatura arkası detaydan, doğru bilgi:

Tarife ve ek paketler kapsamında sunulan internet kullanım hakkı sadece WAP APN ve INTERNET APN üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır.
    MMS, Mobilvizyon ve Blackberry APN üzerinden yapılacak kullanımları kapsamamaktadır.

Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Avea » AVEA Yurtiçi GPRS kullanımı yüzünden YÜKSEK gelen fatura
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594