Şimdi Ara

'Rahatsız Etme' özelliği iOS 6'da yer alabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
5.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın Mountain Lion’un en son beta sürümüne ‘Do Not Disturb’ yani rahatsız etme anlamına gelen özelliği ekleyeceği dile getirilmişti. 

‘Do Not Disturb’ özelliği 
    kullanıcının dikkatini dağıtabilecek bildirim veya mesaj uyarılarının gösterimini engelleyebiliyor, ancak kullanıcının belirlemiş olduğu önemli uyarılar da engellenmeden yansıtılabiliyor. Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre iOS6’da da böyle bir ek özellik bulunacak ve ayarlarda bulunan Uçak modu düğmesinin hemen altında yer alacak.

Ek olarak, bazı duyumlara göre iOS6’da Safari'ye 'iCloud' sekmesi de eklenecek, böylece iOS veya Mac üzerinde Safari’de açık olan sekmeler listelenecek ve cihazlar arasında bu listeden seçilen sekmeler senkronize edilebilecek. iOS6’da Mail işlemcisi de 'Mail VIP' adında yeni bir özellik kazanarak, belirli kişi ve e-posta iletilerinin yanına yıldız işareti atabilecek. 'Mail VIP' ile birlikte gruplar 'iCloud' üzerinde düzenlenip sıralanabilirken, VIP’ler 'iCloud' üzerinden aynı hesaba bağlı iOS cihazları arasında eş zamanlama yapılabilecek.

iOS5 ile birlikte yeni bir yapı kazanan bildirim sisteminin iOS6'da daha fazla özelleştirilebilir bir yapıya sahip olması beklenirken, Mail ve Safari 'iCloud' ile daha kolay senkronize olacak gibi görünüyor.

• birde notif. center'a 3G, wi-fi gibi kısayollar ekleseler süper olacak.. boşu boşuna tweak ile uğraşıp enerji sarfiyatı yapılıyor.. böyle ufak detayların inadına yapılmaması hoş değil
  • aynen.anlamıyorum stabiliteyi bozacak şeylerde değil bunlar.yada azar azar verip gözümüze yenilik diye sokacaklar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İcon fake

• Uyarıların tekrar yapılandırılmasına ihtiyaç vardı gerçekten, yoğun olarak iMessage kullanıyorum ve her mesajda telefonumun titremesi ve ses çıkarıyor olması çok sinir bozucu. Titreşimi ve sesi kapatıyorum o zamanda bir çok uyarıyı farketmiyorum...

umarım ios 6 ile bu ve benzeri yenilikler görürüz.
  • Başlıkta bir çeviri hatası olmuş. "etme" olumlu olan, uygulanan, yapılan şeydir. İngilizcesi ise "do not" yapmama, etmeme anlamına gelir, olumsuz şeklidir. "Rahatsız etmeme" olarak düzeltilirse anlamlı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: zymrdvn

Başlıkta bir çeviri hatası olmuş. "etme" olumlu olan, uygulanan, yapılan şeydir. İngilizcesi ise "do not" yapmama, etmeme anlamına gelir, olumsuz şeklidir. "Rahatsız etmeme" olarak düzeltilirse anlamlı olacaktır.

Ama bunun icin "dont disturb" kalibini kullaniyorlar diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokia bunu yıllar önc yapmıştı zaten tercihler adı altında yeni bi tarafı yokki bunun :) böyle habermi olur allah aşkına bu ne böyle:@

• quote:

Orijinalden alıntı: zymrdvn

Başlıkta bir çeviri hatası olmuş. "etme" olumlu olan, uygulanan, yapılan şeydir. İngilizcesi ise "do not" yapmama, etmeme anlamına gelir, olumsuz şeklidir. "Rahatsız etmeme" olarak düzeltilirse anlamlı olacaktır.

ters düşündüğünüz için yanlışmış gibi geliyor size..

kendinizi sanki telefonla konuşuyormuş gibi düşünün komutu düşünürken..

- Rahatsız Etme ( bunu telefona söylüyormuş gibi düşüneceksiniz, gizli özne olarak "beni" gelecek cümlenin başına )

ingilizce olarak ta "do not disturb 'me' " olabilir. ancak burada da 'me' yi kullanmayabiliriz..

2 şekilde anlaşılması da mümkün, çünkü diller arası geçişte %100 verim yakalamak mümkün olmuyor.. Türkçe'de ingilizcesi "do" olan kelimeyi yap, et, etmek şeklinde çevirebiliriz tek başına, ancak bunların hangisinin mantıklı olduğu farklı cümlelerde kullanış biçimine göre değişir.

olumsuz halleri de yapma, etme, etmemek, yapmamak şeklinde olabilir ki "yapma ve etme" kelimeleri kullanış biçimine göre değişerek hem olumlu hem olumsuz anlamlar taşıyabilir. ancak haberdeki çeviri olumsuz anlamını kastetmiş.. bu tür cihaz komutlarında mümkün olduğunca öz ve kısa çeviriler makbul olduğundan bence doğru çeviri yapılmıştır yanlış olan kısım çevirinin tırnak içine alınmamış olması. şöyle ki;

Apple'ın Mountain Lion’un en son beta sürümüne ‘Do Not Disturb’ yani rahatsız etme anlamına gelen özelliği ekleyeceği dile getirilmişti.

yerine

Apple'ın Mountain Lion’un en son beta sürümüne ‘Do Not Disturb’ yani 'rahatsız etme' anlamına gelen özelliği ekleyeceği dile getirilmişti.

yapılsaydı herşey daha güzel olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 5 Haziran 2012; 10:05:28 >

• 'Rahatsız Etme' özelliği iOS 6'da yer alabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 61gün -- 5 Haziran 2012; 10:26:30 >

• İOS 6 da video ve kamera çekimlerinde farklı çözünürlük seçimlerinin eklenmesi gerekiyor kesinlikle. Wave 2'den geçtim iphone'a beni bu kadar şaşırtabileceğini düşünmemiştim böyle bir uygulamanın olmamasının. Zaten arttırılabilir hafıza yok telefonda o zaman ne demeye illaki 1080p çözünürlüklü video çekmeye zorlarsın. Belki ben 720p video ile daha uzun süre çekim yapmak istiyorum. Bazen zorunluluk oluyor. Böyle saçma şey olurmu. Bunun için illaki bir uygulamamı yüklemek gerekiyor. Ayrıca arkadaşların dedikleri gibi notif. bölümüne wi fi ve bluetooth sekmelerinin eklenmesi gerekiyor. Her seferinde ayarlara girmek çok saçma bir durum. Birde bu özellikleri jailbreak olmadan yapabilmek lazım. Bunlar o kadarda zor olan ve sistemi yavaşlatacak şeylerde değil.
  • İyi guzel bir yenilige benziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle bir özellik güzel olur, hangi bildirimlerin tak diye ekranda veya ses olarak belirtileceğini, hangilerinin sadece not. center'da kalacağını belirleyebilirsek güzel olucak... ondan ziyade Android'den özlediğim foto/video çözünürlük boyutu ve bir şekilde widget desteği olursa, en azından tepedeki kepenkleri indirdiğimizde( :) )orda bikaç şartel olsa bazı pratik fonksiyonları açıp kapatmak için, daha kullanışlı olur... bekliyoruz ;)

• mailin icloud ile senkronize olmasını anlamış değilim.. mail hesabıma zaten internetin olduğu heryerden erişebiliyorum bunun için neden iclouda ihtiyaç duyayım.. internet yoksa zaten icloud'da yok. e zaten internet varsa maillerimi görmek için iclouda niye ihtiyaç duyayım... bana bu mail senkronizasyonu gereksiz gibi geliyor yada çok kullanışlı olduğu bir alan var ben onu görebilmiş değilim..

• iOS 6'da artık notification center'a ek özellikler koyabileyim yahu.
  • Dediğim gibi apple yıllardır bir çok telefonda olan özellikleri yeni gibi gösteriyor.sistemi yavaşlatacak şeyler olsa bir nebze anlarım.ancak saçma bir inatla koymamasının amacını biri bana anlatabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerekli bir şey, eklenmesi kullanıcıların mutlaka faydasına olacaktır ancak bazı gerekli şeyleri ilk sürümde yapabilecekken böyle gecikmeli vermeleri çok saçma.

• Arkadaşlar ios6 sizce, 3GS modeline gelir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

birde notif. center'a 3G, wi-fi gibi kısayollar ekleseler süper olacak.. boşu boşuna tweak ile uğraşıp enerji sarfiyatı yapılıyor.. böyle ufak detayların inadına yapılmaması hoş değil

olsa kullanicilar icin kolay olur elbet ama o dediklerinin ''bildirim'' ile bir alakasi yok. adi uzerinde bildirim merkezi. sadece bildirimlere yer veriliyor o yuzden. belki ileriki ios surumlerinde apple baska bir sekilde kolaylik saglar ama notification center'a koyacaklarini sanmiyorum o kisayollari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycna

quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

birde notif. center'a 3G, wi-fi gibi kısayollar ekleseler süper olacak.. boşu boşuna tweak ile uğraşıp enerji sarfiyatı yapılıyor.. böyle ufak detayların inadına yapılmaması hoş değil

olsa kullanicilar icin kolay olur elbet ama o dediklerinin ''bildirim'' ile bir alakasi yok. adi uzerinde bildirim merkezi. sadece bildirimlere yer veriliyor o yuzden. belki ileriki ios surumlerinde apple baska bir sekilde kolaylik saglar ama notification center'a koyacaklarini sanmiyorum o kisayollari.

İyi hoş diyosun da adı üstünde kısayol yani.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.