Şimdi Ara

İddia: Samsung Galaxy Note 2, ekim ayında tanıtılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
11.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İddia: Samsung Galaxy Note 2, ekim ayında tanıtılacak

Ekran boyutu bakımından akıllı telefonlar ve tabletler arasındaki boşluğu dolduran Galaxy Note'un dünya çapında 7 milyondan fazla satması üzerine gözler Samsung'un yeni hamlesine çevrilmiş durumda. Galaxy Note'un yeni varisi ile ilgili söylentiler kısa bir süre önce UbuntuLife cephesinden geldi.

Söylentilere göre Galaxy Note 2'de hem ekran boyutu büyüyecek hem de ekran çözünürlüğü artacak. Galaxy Note 2'de 5.5-inç boyutunda ve 1680 x 1050 piksel (WSXGA+) çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif Super AMOLED ekrana (PenTile Matrix) yer verilecek. Karşılaştırmak gerekirse Galaxy Note'un ekranı 5.3-inç boyutunda ve 1280 x 800 piksel çözünürlüğündeydi.

32 nm HKMG teknolojisiyle geliştirilen, ARM Cortex-A15 tabanlı, çift çekirdekli Exynos 5250 platformunun ve 1.5 GB RAM'in güç vereceği söylenen Galaxy Note 2, 8 megapiksel kameraya sahip olacak. Galaxy Note 2'nin daha iyi bir lens ve sensörle donatılacağının altı çiziliyor. Bu bilgilere ek olarak Galaxy Note 2'nin, ekim ayına doğru lanse edileceği öne sürülüyor.

Samsung, söylentiler karşısında sessizliğini koruduğu için kesin yargılara varmak güç. Yeni gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İddia: Samsung Galaxy Note 2, ekim ayında tanıtılacak

• Mali600 bekliyoruum

• Ekranın 5.5 olması taşınabilirlik açısından sıkıntı yaratabilir. Şu anki Note de çerçeveyi küçülterek kazanılacak alanlarla 1680x1050 çözünürlüğü Note 2'de yapılabilir. Bende Note 2 bekleyenlerdenim.

• Yine başladık söylenti haberlere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi hayırlı olsun şimdiden, ben de bu cihazı bekliyorum. Çerçeve inceltilirse 5.3"-5.5" arasında cihaz boyutları açısından fark olmaz.
    Zaten boyutu sorun eden kişilerin tablet+telefon hibriti olan bu cihazlara yönelmemesi lazım, bu cihazların amacı bellidir.
    Batarya mutlaka 3500mah civarı olmalı, bu boyutlardaki bir cihaza rahatça ekleyebilmeleri lazım. S3 sonunda çıktı ama, önümüzdeki 2-3 ay artık note2 ve iphone5
    dedikodularıyla geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 4 Haziran 2012; 20:22:11 >
  • 1.5 GB RAM iyi olmuş.Tasarımı s3 ün abisi gibi duruyor :D

• Ön kamera ve sensör paint terk.Taşınabilirliği bozmadan güzel bir cihaz çıkarabilirlerse muhteşem olur.Beklemedeyim.

• Ayrıca ARM Cortex-A15 tabanlı, çift çekirdekli Exynos 5250 platformunun S3'e göre performansı nasıl olacak merak ediyorum açıkcası,
    samsung'un bu cihazda 4 çekirdekli cpu kullanmaması biraz şaşırtıcı görünse de performans açısından bu platformun S3'deki exynos quad cpu'ya göre nasıl bir sonuç vereceği merak konusu.

Edit : Wikipedia'da A15 platformunun A9'a göre %40 daha performanslı olduğu, exynos 5250'nin ise 1.7-2.0 ghz hızlarında geleceği belirtilmiş.
    Ama 4 çekirdekli A9'lara göre karşılaştırma henüz yok tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 4 Haziran 2012; 20:51:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Ayrıca ARM Cortex-A15 tabanlı, çift çekirdekli Exynos 5250 platformunun S3'e göre performansı nasıl olacak merak ediyorum açıkcası,
    samsung'un bu cihazda 4 çekirdekli cpu kullanmaması biraz şaşırtıcı görünse de performans açısından bu platformun S3'deki exynos quad cpu'ya göre nasıl bir sonuç vereceği merak konusu.

Edit : Wikipedia'da A15 platformunun A9'a göre %40 daha performanslı olduğu, exynos 5250'nin ise 1.7-2.0 ghz hızlarında geleceği belirtilmiş.
    Ama 4 çekirdekli A9'lara göre karşılaştırma henüz yok tabi.

A15 tabanli cift cekirdekli bir islemci A9 tabanli dort cekirdekli bir islemciden daha performanslidir

• a15 bekleyenler çin güzel haber galaxy note da taşıması sıkıntılı dediler adam 7 miyon sattı demekki taşıması sıkıntılı değilmiş
  • yine mi bamya biladeer :D olmaz olmaz bu bak görürsünüz.
  • A15 tabanlı işlemciler halıhazırda şu an Samsung Fabriklarında üretilmekte,ama tabi satış politikası olarak A9 Quad'ı S3 de kullandılar. Benim tahminim 2013 de S4 için A15 Quad kullanılacığı yönünde. Benim tercihim kesinlikle ama kesinlikle Note 2 yönünde olacaktır.Note 2 kusursuzluğun göstergesi olacaktır...
    Çünkü İntel'in tik-tak prensibi gibi ( Note =tik Note 2 0tak )

• Ben noteyi ilk çıktığı gün hongkongdan almıştım 1370 türklirasına tekabül ediyordu yanında da 16 gb micro sd hediye. Elime aldım telefonu hala aşığım her işimi yapıyorum banka ödemeleri fcebook 3g ile kazakhstan görüşmesi ( minik bir paraya) mail.ru aynı anda birçok işlemi yapıyorum telefon nazlanmıyor ha pili 1 gün gitmiyor eve gelince hemen şarja koyuyorum o ayrı konu ama bazen uzun süre 3g mesajlaşmam oluyor 6 saat gidiyor elbette arka planda başka uygulamalarla beraber. Bir de bu kadar güzel ekranı pil tasarrufu yapacam diye kısık ışıkta kullanmam açıyorum sonuna kadar ledi millet otobüslerde hayran hayran bakıyor nazar teğmesin du bi de tüküreyim 40 kere maaşallah. 2 si çıkarsa onu da alırık :) ( görgüsüzlük olmasın canına okuyana kadar kullanıyorum telefonu ha benim elim de büyük telefon büyük olmuş kaç yazar )

• yeter artık her gün yeni bir telefon çıkacak diye telefon almaktan korkar olduk...

• :D s3 gibi olmus .s
  • Telefon dediğin 4 inç geçmeyecek, 5.5 inçlik telefon mu olur yahu. Cebine sokmaya kalksan cebin yırtılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arthur Eld

Telefon dediğin 4 inç geçmeyecek, 5.5 inçlik telefon mu olur yahu. Cebine sokmaya kalksan cebin yırtılır.

bıkmadınız mı arkada$¿

• quote:

Orijinalden alıntı: Arthur Eld

Telefon dediğin 4 inç geçmeyecek, 5.5 inçlik telefon mu olur yahu. Cebine sokmaya kalksan cebin yırtılır.

Note telefon sınıfında bir cihaz değil zaten, telefon+tablet hibriti olarak geçiyor ve samsung da o şekilde tanıtıyor zaten ürünü. Telefon isteniyorsa S ve R serilerine yönelinmeli.
  • Herşeyi geçtim de Apple a acıyorum...iphone 5 in ardından note 2 çıkacak yine iphone a tokat gibi çarpacak..Sonra 5s çıkacak bu seferde sgs4 ortalığı sallayacak...Apple yetişebilirse yetişsin...

• Evet Android cihazlar aldı başını gidiyor. Geriye farklı bi os bırakmayacaklar herhalde.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.