Şimdi Ara

Hiremco Bütün Modeller [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
4
Favori
13.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tavsiyelerim;
    Soru-1 Tüplü televizyonum var, kart veya modül kullanmayacağım, yakın zamanda lcd tv'de almayacağım, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Televizyonunuzda scart girişi varsa Hiremco F2 veya Hiremco X1 tercih edebilirsiniz. Eğer televizyonunuz sadece eski RF girişe sahipse Hiremco F2 modeline bakınız.

Soru-2 Tüplü televizyonum var, kart kullanacağım, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Hiremco X2 tercih edebilirsiniz. Yakın zamanda lcd veya plazma tv alacaksanız Hiremco Titanx HD, X3 Turbo HD, FX Turbo, Titanx HD2, Turbo HD2 veya Hiremco Chipbox HD tercih ediniz.

Soru-3 Tüplü televizyonum var, modül kullanacağım, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Hiremco X3 bulabilirseniz tercih ediniz. Yoksa X3 Turbo HD, FX Turbo, Turbo HD2 veya Hiremco Chipbox HD tercih edebilirsiniz.

Soru-4 LCD veya Plazma tv'im var, kart veya modül kullanacağım/kullanmayacağım, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Hiremco Turbo HD2 tek tercihiniz olsun. HD kanal izleyecekseniz Macrobox HD, Cobra HD, Titanx HD2 veya Hiremco Chipbox HD'ye de bakabilirsiniz.

Soru-5 Tüplü televizyonum var, en iyi görüntü kalitesi için, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Hiremco X1 veya kartlı sistem gerekiyorsa X2, modül ihtiyacı varsa Hiremco X3 tercih edebilirsiniz. Bu cihazlarda Scart RGB888 desteği vardır. Turbo HD2 modelini de HD olarak tercih edebilirsiniz ileriye dönük olarak.

Soru-6 LCD veya Plazma tv'im var, en iyi görüntü kalitesi için, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Hiremco Chipbox HD modeli daha doğal bir görüntü vermektedir. HDMI digital çıkış ile en iyi görüntüyü alabilirsiniz. Bunun dışında Turbo HD2 modeline de bakabilirsiniz.

Soru-7 Bütçem çok kısıtlı, şifreli kanallarla fazla işim olmaz, sadece BISS'li kanalları açsın hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Hiremco Zapper tercih edebilirsiniz.

Soru-8 Tek derdim kanal geçişlerinin çok hızlı olması, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Hiremco F2 modelini tercih edebilirsiniz.

Soru-9 Tek derdim Turksat üzerindeki normal yayınlar+yabancı liglerde/Avrupa kupası/Dünya kupası vb maçlarda şifreye geçen kanalları izlemek, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Tüplü tv'ler için Hiremco F2 veya Hiremco X1 veya Hiremco X2 modelini tercih edebilirsiniz. LCD veya Plazmalar için Hiremco Macrobox HD, Cobra HD, Turbo HD2 veya Chipbox HD daha uygun olacaktır.

Soru-10 Tek derdim kanalların düzgün çekmesi, hangi modeli önerirsiniz?
    Cevap: Anten ayarlarınız ve tesisatınız çok kötü değilse Hiremco X1, Hiremco X2 ve Hiremco X3 modelinde kullanılan Sharp 0502 tuner zayıf, sorunlu sinyallere bile diğer modellere göre çok iyi kitlenir. Ayrıca Hiremco Titanx HD, X3 Turbo HD, FX Turbo HD veya Hiremco Chipbox HD cihazın tuneri çok iyidir. Özellikle merkezi sistem kullanan kullanıcılara tavsiye ederim.

Soru-11 HD kanalları hangi cihazla izleyebilirim?
    Cevap: Hiremco Titanx HD, Hiremco X3 Turbo HD, Hiremco FX Turbo HD, TitanX HD2, Turbo HD2, Macrobox HD, Cobra HD ve Hiremco Chipbox HD (HDMI çıkışlı modellerdir ayrıca)

Soru-12 Kart paylaşımı yapmak istiyorum. Hangi modeli almam lazım?
    Cevap: Hiremco Titanx HD, Hiremco X3 Turbo HD, Titanx HD2, Turbo HD2 ve Hiremco Chipbox HD ile internet üzerinden newcamd veya cccam server'lara abone olarak izleyebilirsiniz. Chipbox HD cihazda oscam paylaşım sistemi ile çok stabildir.

Soru-13 Kart paylaşımı yapmak istiyorum. Hangi model bu işi en stabil olarak yapar?
    Cevap: Hiremco Chipbox HD ile internet üzerinden newcamd veya cccam server'lara abone olarak izleyebilirsiniz. Linux Oscam sayesinde bu işi çok stabil olarak yapar.

Soru-14 En ucuz HD uydu alıcı ne alabilirim?
    Cevap: Hiremco Macrobox HD modeli en hesaplı HD modeldir.

Not: Desteklenen kartlar için kullanma kılavuzunu ve forumdaki ilgili konuları okuyunuz.

NOT: Üretimi Biten Modeller: Seoul GS-1180, Seoul GT-5000, Seoul S-2000, Hiremco 1453, Hiremco X1, Hiremco X2, Hiremco X3, Hiremco X3 Turbo HD, Hiremco Titanx-HD, Hiremco FX Turbo HD

Seoul GS-1180

Seoul GT-5000

Seoul S-2000

Seoul Hiremco 1453

Hiremco X1

Hiremco X2

Hiremco X3

Hiremco F1

Hiremco F15

Hiremco X3 Turbo HD

Hiremco Titanx HD

Hiremco FX Turbo HD

Hiremco F2

Hiremco Chipbox HD

Hiremco Zapper

Not: Bu konudaki bilgiler kullanıcılara yardımcı olması amacıyla bilgi amaçlı verilmiştir. Satın alma kişinin tasarrufundaki bir konudur. Satın alma işleminden sonraki herhangi bir memnuniyetsizlikden sorumluluk almam.

Alıntı:turkeyforum.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OsmanlıHanedanı -- 4 Haziran 2012; 17:22:13 >

• FX TURBO HD UYDU alıcımı 1,5 sene önce aldım.aldığım gibi ne vesiyon yükledim ne güncelleme yaptım.fakat bu ay TRT HD çekmez oldu.

acaba versiyonmu yüklesem???
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIZILÖTESİİ

FX TURBO HD UYDU alıcımı 1,5 sene önce aldım.aldığım gibi ne vesiyon yükledim ne güncelleme yaptım.fakat bu ay TRT HD çekmez oldu.

acaba versiyonmu yüklesem???

Trt Hd'nin frekansı değişmişti. Tp ekleme kısmından ilgili değerleri girip frekansı tarattırabilirsiniz. Veya
    usb aracılığıyla yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz. Üretici firmanın sitesindeki Fx Turbo Hd yazılımında
    Trt Hd ve Trt-1 Hd mevcut. Muhtemelen uydudada bu yazılım mevcuttur. İlk önce uydudan güncellemeyi
    deneyebilirsiniz. Fakat uydudaki ve firmanın sitesindeki yazılımlar paylaşım desteksiz yazılımlardır. Eğer
    kart paylaşımı-server olayını kullanıyorsanız mecburen kendiniz ilgili değerleri girip taratmalısınız.

http://www.merihvideo.com.tr/softwares.php

Alıntıdır.

• Hiremco Macrobox ile Chipbox arasında kaldım. Tam olarak farkı nedir acaba ?
  • Hiremco F1 uydu alıcım var, 9-10 ay önce star tv nin frekansı değişti galiba, o günden bu güne
    startv tüm kanalları denememe ragmen çıkmıyor, diğer kanallarda sorun yok , sadece startv kayboldu,
    nasıl geri getirebiliriz
  • Herkese merhabalar.

Evdeki eski 55 ekran tüplü televizyon için Yeni Hiremco Zapper veya Hiremco Zapper + modelini almak istiyorum. Bu modelleri tercih etme nedenim televizyonda sadece RF girişi olması. Ama RF girişinden uydu alıcıyı bağlayınca bölgedeki yayınlar çok güçlüyse ve uydunun RF çıkış frekansı ile bölgedeki bir yayının frekansı kesişirse görüntü karışabiliyormuş. Bulunduğum yerdeki yayın çok kuvvetli. Anten kablosunu televizyondan çıkarınca hala görüntü alınabiliyor ve ses geliyor. Onun için RF frekansı sabit olmayan bir modele ihtiyacım var. Yeni Zapper ve Zapper + modellerinde RF frekansı değişebiliyor mu? Bu konuda bir bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

Herkese merhabalar.

Evdeki eski 55 ekran tüplü televizyon için Yeni Hiremco Zapper veya Hiremco Zapper + modelini almak istiyorum. Bu modelleri tercih etme nedenim televizyonda sadece RF girişi olması. Ama RF girişinden uydu alıcıyı bağlayınca bölgedeki yayınlar çok güçlüyse ve uydunun RF çıkış frekansı ile bölgedeki bir yayının frekansı kesişirse görüntü karışabiliyormuş. Bulunduğum yerdeki yayın çok kuvvetli. Anten kablosunu televizyondan çıkarınca hala görüntü alınabiliyor ve ses geliyor. Onun için RF frekansı sabit olmayan bir modele ihtiyacım var. Yeni Zapper ve Zapper + modellerinde RF frekansı değişebiliyor mu? Bu konuda bir bilginiz var mı?

Merhaba

Eğer rf frekansı sabit olmayan yani değiştirilebilen bir
    uydu alıcısı satın almak istiyorsanız Hiremco'nun F2 Plus,
    F2 Max ve F2 Gold modellerinden birisini satın alabilirsiniz.
    Bu modelleri şu an bulmak biraz güç olabilir. Bu üç modelin
    görünümleri farklı olsa da özellikleri hemen hemende aynıdır.

http://www.hizlial.com/seoul-hiremco-f2-max-led-panel-fta-dijital-uydu-alicisi/10016602

http://www.gold.com.tr/hiremco-f2-gold-led-panel-fta-dijital-uydu-alicisi_u

Hiremco F2 Plus

Hiremco F2 Max

Hiremco F2 Gold

Her üç modelinde arka kısımı aşağıdaki fotoğraftaki gibidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: leblebi82

Hiremco Macrobox ile Chipbox arasında kaldım. Tam olarak farkı nedir acaba ?

Macrobox düz hd cihazdır. Chipbox modül girişli paylaşımlı cihazdır. Macrobox ile kıyaslanamaz daha üst segment bir cihazdır.
  • iŞfreli kanalları açabilen hd bir uydu alıcısı istiyorum ttnet standart sınırsız internet paketim var donma konusunda biraz tereddütlerim var hangi cihazı alsam sıkıntı yaşamam max250TL bütçe ile
  • Merhaba, hiremco chipbox plus var. Receiver güzel de kumandanın receiver ile iletişimi biraz kötü olmuş bence. Yoksa benimkinde mi sorun var acaba?

İlla önde yanan yere doğru kumandayı doğrultmam gerekiyor. 90 derece yan tuttuğum zaman herhangi bir tuşa bassam da görmüyor. Dandik DT receiver ı bile görüyordu.

Bazen açısını tam muazzam tutmama rağmen tuşa bastığımda receiverda geri ışık yanıyor ancak kanal değişmiyor.

Sizden yorum bekliyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

Merhaba, hiremco chipbox plus var. Receiver güzel de kumandanın receiver ile iletişimi biraz kötü olmuş bence. Yoksa benimkinde mi sorun var acaba?

İlla önde yanan yere doğru kumandayı doğrultmam gerekiyor. 90 derece yan tuttuğum zaman herhangi bir tuşa bassam da görmüyor. Dandik DT receiver ı bile görüyordu.

Bazen açısını tam muazzam tutmama rağmen tuşa bastığımda receiverda geri ışık yanıyor ancak kanal değişmiyor.

Sizden yorum bekliyorum. Teşekkürler.

Pilleri değiştirdim. biraz daha iyi oldu görüş açısı.

v.38 güncellemesini de yaptım.

• http://www.hepsiburada.com/liste/hiremco-zapper-uydudan-guncellemeli-uydu-alcisi/productDetails.aspx?productId=evhiremcozapper&categoryId=155057

bu cihazın tam adı nedir yeni aldım. pek bilgi bulamadım.

eski bi cihazmı anlayamadım.

bu cihaza biss keyleri nasıl girecez menü bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

http://www.hepsiburada.com/liste/hiremco-zapper-uydudan-guncellemeli-uydu-alcisi/productDetails.aspx?productId=evhiremcozapper&categoryId=155057

bu cihazın tam adı nedir yeni aldım. pek bilgi bulamadım.

eski bi cihazmı anlayamadım.

bu cihaza biss keyleri nasıl girecez menü bulamadım.

Hiremco Zapper Plus

Hiremco'nun Zapper Plus modeli yeni sayılır, geçen sene satışa sunuldu. Daha önce
    Hiremco'nun iki farklı Zapper modeli satışa sunulmuştu. Önceki iki Zapper modelinde
    uydudan güncelleme özelliği yoktu. Kanal listenizde çok fazla değişiklik yapmadıysanız
    uydudan güncelleme yapınız.

Zapper Plus modelinde bilinen BiSS şifreler kayıtlı olabilir. Cihazınızın BiSS menüsüne
    kanal üzerinde iken OK + 3 kombinasyonuyla girebilirsiniz. BiSS menüsüne girdiğinizde
    aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir kısım gelecek, en altta 0000000000000000 yazan yere
    ilgili kanalın BiSS şifresi girilecek.

Diğer bir ifadeyle örneğin Ntvspor kanalını seyrediyorken uzaktan kumandadan OK
    tuşuna basın. Daha sonra uzaktan kumandadan 3'e basın. Gelen BiSS menüsünde
    en altta 0000000000000000 yazan yere kanalın BiSS şifresini girin. Kolay gelsin.

Fotoğraf alıntıdır.

• yuksel42 kullanıcısına yanıt
    Hocam allah razı olsun. Çok teşekkür ettim. Şuanda işteyim eve geçince deneyip bilgilendirecem.

Hocam birde bunun kumandası beyaz. Kumandanın üzerinde siyah tuşlar var bu tuşlarda rakam yada başka birşey yazmıyor. Bu tuşlar ne işe yarıyor çözemedim.

Birde cihazın sürümüne falan nasıl bakıyoruz çözemedim. Bu cihazın en son sürümü nedir. Özür dilerim çok fazla şey istedim Googlede o kadar aradım taradım pek bilgi yok.
  • http://mcdn01.gittigidiyor.net/11100/tn50/111008535_tn50_0.jpg

Hocam bahsettigim tuşlar kumandanın orta bölümünde 7 adet olan tuşlar.
  • quote:

Hocam allah razı olsun. Çok teşekkür ettim. Şuanda işteyim eve geçince deneyip bilgilendirecem.

Hocam birde bunun kumandası beyaz. Kumandanın üzerinde siyah tuşlar var bu tuşlarda rakam yada başka birşey yazmıyor. Bu tuşlar ne işe yarıyor çözemedim.

Birde cihazın sürümüne falan nasıl bakıyoruz çözemedim. Bu cihazın en son sürümü nedir. Özür dilerim çok fazla şey istedim Googlede o kadar aradım taradım pek bilgi yok.

Rica ederim. Allah cümlemizden razı olsun.

Bahsettiğiniz tuşların şimdilik bir işlevi yok. Cihazda yüklü yazılımın versiyonunu
    uzaktan kumandanın INFO tuşuna basarak öğrenebilirsiniz.

Yeni yazılım çıktığında uyduda ve üretici firmanın sitesinde yayınlanır. Cihazınız
    yeni sayılabileceği için yazılımı muhtemelen günceldir. Ama isterseniz güncel
    yazılımı uydudan güncelleme ile indirebilirsiniz.

http://www.merihvideo.com.tr/softwares.php

Bendeki cihazın sürümü bildiğim kadarıyla v3. Verdiğin linkte zapper+ yı seçtim. Orda v3 görülmekte. Uydudan yazılım güncellemeyi kendisi otomatik mi yapıyor nasıl oluyor.

Tekrardan teşekkür ederim.
  • quote:

Bendeki cihazın sürümü bildiğim kadarıyla v3. Verdiğin linkte zapper+ yı seçtim. Orda v3 görülmekte. Uydudan yazılım güncellemeyi kendisi otomatik mi yapıyor nasıl oluyor.

Tekrardan teşekkür ederim.

Uydudan güncellemeyi kendiniz yapıyorsunuz. Menüde uydudan güncelleme-OTA
    ile ilgili kısıma girip güncellemeyi başlatıyorsunuz.
    Verdiginiz bilgiler için teşekkürler.

Hocam siz firma yetkilisi misiniz? Bu konu hakkında baya bilgi birikiminiz var.
  • quote:

Verdiginiz bilgiler için teşekkürler.

Hocam siz firma yetkilisi misiniz? Bu konu hakkında baya bilgi birikiminiz var.

Hiçbir firmayla yakınlığım yoktur. Kullana kullana, göre göre, okuya okuya
    az da olsa bir şeyler öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Mesela
    sizin kullandığınız Zapper Plus modeli hakkındaki bilgileri bir yakınıma bu
    modeli satın aldığımızda edindim.

İlk aldığımızda uydudan güncelleme yaptık. Ntvspor, Trtspor gibi kanalların
    BiSS şifreleri kayıtlı mı diye kontrol ettik. Bilinen BiSS şifreler uydu alıcısında
    kayıtlıydı. İsterseniz sizde kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksel42 -- 29 Nisan 2014; 13:21:34 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.