Şimdi Ara

[ROM] FİRST-CLASS ROM v2-FE [TÜRKÇE] ve v3-FE-|FİNAL Edition||06.08.2012|

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
4
Favori
12.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  [ROM] FİRST-CLASS ROM v2-FE [TÜRKÇE] ve v3-FE-|FİNAL Edition||06.08.2012|

İndirmek İçin

Fix:youtube'a gitmeme sorunu için cwm'den direk yükleyin.wipe yapmayın

First-Class ROM v2 Final Edition Türkçe Paket(Kurulumu mutlaka okuyun.)

#First-Class ROM v2 Final Edition özellikleri:

#Modlanmış framework.jar ile çok daha akıcı bir sistem
    #Akıcılığına hayran kalıcaksınız.
    #.32 kernel MokeeOS'ın .35 kernele uyarlanmış versiyonu.
    #Yeni versiyonda fotograf ve video kalitesi bravia engine ve eksra ayarlarla arttırıldı.
    #Beats Audio ile mükemmel ses kalitesi
    #İlk sürümdeki aşagı-yukarı kaydırırken takılmalar artık yok.
    #Vsync=on olarak geliyor.
    #Zram sayesinde ramla ilgili hiçbir sıkıntı yok.
    #Türkçe ve T9 özelliğine sahip HTC klavye
    #Usb tether çalışıyor,wifi tether barnacle ile çalışıyor.
    #Mükemmel sensörler.

Yükleme adımları:
    - B518 önerilir.
    - Wipe data/factory reset
    - Wipe Cache partition
    - Wipe Dalvik Cache
    - Mounts and Storage bölümüne girip "format /system" seçeneğini seçin. (Diğer format seçeneklerini hiçbir şekilde seçmeyin.) sonra yuklemeye geçin

#Rom yüklendikten sonra spare parts'dan
    -window animations-fast
    -transition animations-fast olarak ayarlayın.

Atmel Fix kurmadan Önce İşlemci governorunu ondemand olarak ayarlayınız
    Değiştirmek için ayarlar-cyanogen mod setting-Performans-işlemci ayarları yolunu izleyin

#First-Class ROM v2 Final Edition Türkçe Paket Kurulumu:

-First-Class ROM v2'yi kurup telefonu açın sonra cwm recovery'e gidip direk yükleyin.Wipe yapmayın.
    -ÖNEMLİ!!:
    -Türkçe paketi kurduktan sonra wipe yaparsanız telefon açılmaz romu bir daha kurmanız gerekir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#Sizde romun görünümünü bu şekilde ayarlamak istiyorsanız Aşağıdaki dosyayı indirin:
    http://www.mediafire.com/?unf5kbtvf5dd1ha

#Yükleme adımları:
    -Dosyaları sd kartınıza atın.
    -Bütün apkları kurun.
    -MiSense 4.0 Light 120609.mtz dosyasını MIUI/theme içine atın.(theme klasörü yoksa oluşturun.)
    -Miui launcher'a girin themes kısmından temayı seçin.
    -OneXwallpaper uygulamasını açıp resimdeki wallpaperı "set wallpaper" ve "Save to Galery" yapın.
    -Seçenek tuşuna basıp wallpapera basın lockscreen wallpapera gelip others'a girinBurdan galery'e girin ve kaydettiğiniz resmi seçin.
    -Sonra theme chooser uygulamasını çalıştırp meızu mekee theme'i seçin tamamdır.

#Performans ipuçları:
    -miui launcherdayken seçenek tuşuna basıp launcher settings'e girin.
    -Transition effect-classic(no overshoot) olarak ayarlayın
    -wallpaper scroll types-center olarak ayarlayın
    -keeps in memory tikini kaldırın.(Daha fazla ram yiyebilir!)
    -enable haptic feedback ve sound efect tiklerini kaldırın.
    -daha sonra mıuı control uygulamasına girin ve overscroll options-overscroll weigt-extra light olarak ayarlayın.
    -ayarlar-ekran-font size-small olarak ayarlayın.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eski Sürüm:
    quote:

İlk sürüm İndirmek için:
    http://www.mediafire.com/?7f6f3bnc6951su6

#Fix_1:(Cwm'den direk yükleyin.)(Alarm çaldıktan sonra tel donuyor o yüzden.)
    http://www.mediafire.com/?hoo1uq2oogpat2q

Önemli NOT:

-V2 FE ve V3 FE ile aralarındaki tek fark görünümdür.Ancak V2 FE modlanmış framework.jar sayesinde bir adım önde diyebiliriz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İndirmek İçin

Fix:youtube'a gitmeme sorunu için cwm'den direk yükleyin.wipe yapmayın

#First-Class ROM v3 Final Edition özellikleri:

#First-Class ROM v2 Final Edition üzerine inşa edildi.
    #Son sürüm MokeeOS sistemi
    #Bravia engine ve ekstra ayarlarla iyileştirilen fotoğraf kalitesi(Yine 2.5-3 MB lık foto çekebiliyor)
    #Beats audio'lu benzersiz müzik kalitesi
    #Orjinale göre iyileştirilmiş 2d ve 3d performansı
    #Gelen-giden ses güzel
    #Vsync=on olarak geliyor.
    #Zram sayesinde ramla ilgili hiçbir sıkıntı yok
    #Usb tether çalışıyor,wifi tether barnacle ile çalışıyor.
    #Mükemmel sensörler.
    #Türkçe ve T9 özelliğine sahip HTC klavye

#Rom yüklendikten sonra spare parts'dan
    -window animations-fast
    -transition animations-fast olarak ayarlayın.

Yükleme adımları:
    - B518 önerilir.
    - Wipe data/factory reset
    - Wipe Cache partition
    - Wipe Dalvik Cache
    - Mounts and Storage bölümüne girip "format /system" seçeneğini seçin. (Diğer format seçeneklerini hiçbir şekilde seçmeyin.) sonra yuklemeye geçin

Atmel Fix kurmadan Önce İşlemci governorunu ondemand olarak ayarlayınız
    Değiştirmek için settings-devolopment-cpu overclock yolunu izleyin

Performansını göstermek için yaptığım antutu testi:

First-Class Romlar bravia engine ile geliyor.Aşağıda çekilmiş birkaç fotoğraf.Boyutlara dikkat edin

4 MB

3.2 MB

3.1 MB

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eklentiler

#Vsync=On Eklentisi:(Cwm'den kurun.Kurduktan sonra wipe dalvik cache yapın)
    http://www.mediafire.com/?sz1ny1ssj4rycc6

#Vsync=Off Eklentisi:(Cwm'den kurun.Kurduktan sonra wipe dalvik cache yapın)
    http://www.mediafire.com/?7x7gsq46q32nzn6

#Search tuşunun güç butonu işlevi görmesi:(Cwm'den direk kurun.)

http://www.mediafire.com/?244b1os7qa6wxvq

#Orjinal tuş ayarları: (Cwm'den direk kurun.)

http://www.mediafire.com/?0lflzb1f3wuxeqe

#5 tane tema:(First-Class ROM v2 FE için)
    http://www.mediafire.com/?7cl09pz2476nre2

Bu romu hazırlamamda yardımcı olan @TerraMino'ya, @-ÜmitsizAdam-'a, @caki101'e, @b_gündem'e,@oguzhan mobile'a teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrOaTaN -- 14 Ağustos 2012; 11:05:21 >

• Hayırlı olsun.İndirip bakıcam geri bilidirim yazıcam ama türkçe değilmi şuan anlamadım ?
  • aynen türkçe mi anlamadım bende...
  • Evet maalesef ingilizce fakat türkçeliştirme işleminin pek zor olacağını düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrOaTaN

Evet maalesef ingilizce fakat türkçeliştirme işleminin pek zor olacağını düşünmüyorum

keşke türkçeleştirip yayınlasaydın... aksi taktirde tutacağını sanmıyorum romunun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baranselona

quote:

Evet maalesef ingilizce fakat türkçeliştirme işleminin pek zor olacağını düşünmüyorum

keşke türkçeleştirip yayınlasaydın... aksi taktirde tutacağını sanmıyorum romunun...

Bencede türkçeleştirilmeli..
  • quote:

quote:

Yapmak istedim fakat türkçeleştirme işleminin pek bilmediğim için ve türkçeleştirme programı da bilgisayarımda çalışmadığı için pek bişey yapamadım
  • quote:

quote:

quote:

Yapmak istedim fakat türkçeleştirme işleminin pek bilmediğim için ve türkçeleştirme programı da bilgisayarımda çalışmadığı için pek bişey yapamadım

anladım ama cm7 yi türkçe bile kullanamayanlar var... dediğim gibi türkçe olmadığını görenler tıpkı benim gibi vazgeçeceklerdir indirmekten ve gerekli geridönüşleri alamayacaksın... e romunda gelişemeyecek...

• quote:

quote:

quote:

quote:

anladım ama cm7 yi türkçe bile kullanamayanlar var... dediğim gibi türkçe olmadığını görenler tıpkı benim gibi vazgeçeceklerdir indirmekten ve gerekli geridönüşleri alamayacaksın... e romunda gelişemeyecek...

Yapmaya çalışırım hele şu programı bir çalıştırayım da

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yapmaya çalışırım hele şu programı bir çalıştırayım da

hadi inş çalıştırırsın cm7 çok iyi romunu yüklemedim ama kendine göre özelleştirme bence görsel olarak... kullanıcı kendi temasını yükleyebilsin (theme chooser) diğer arkadaşlar tema değiştiriciyi bile yükleme zahmetinde bulunmamışlardı cm7 lerine...

• Beyler biri bana "ThemeChooser.apk" yı atabılır mı ?
  • hacam kernel olarak kimin kerneli kullanıldı acaba makum atmel ekranda bnm cihaz bu arada basarılar diliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mormic

hacam kernel olarak kimin kerneli kullanıldı acaba makum atmel ekranda bnm cihaz bu arada basarılar diliyorum

geno kernel kullanıldı. forumberin atmel fix için yayınladığı kerneli denedim çalışıyor fakat işlemci hız ayarlarını değiştiremiyoruz
  • quote:

quote:

hacam kernel olarak kimin kerneli kullanıldı acaba makum atmel ekranda bnm cihaz bu arada basarılar diliyorum

geno kernel kullanıldı. forumberin atmel fix için yayınladığı kerneli denedim çalışıyor fakat işlemci hız ayarlarını değiştiremiyoruz

anladım hocam atmel sorunu yok peki 1.2ghz ile geliyor demissiniz peki governor olarak nedir

• quote:

anladım hocam atmel sorunu yok peki 1.2ghz ile geliyor demissiniz peki governor olarak nedir

atmel sorunu geno kernelde mevcut maalesef forumberin kerneli uygulayınca düzeliyor.Governor olarak smartassv2 ile geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrOaTaN -- 3 Haziran 2012; 16:58:05 >
  • quote:

quote:

atmel sorunu geno kernelde mevcut maalesef forumberin kerneli uygulayınca düzeliyor.Governor olarak smartassv2 ile geliyor

eyvallah desene bunuda kuramicaz o zaman cunku senın roma atmel fix kerneli kursam bu romu kullanmıs olmıccam dedigin bi cok ozelliginde aktiflesecegini sanmiyrum kolay gelsin hocam size :)

• MooKeOS un hangi sürümü baz alındı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumber

MooKeOS un hangi sürümü baz alındı?

.32 kernel versiyonu da hangi sürüm bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrOaTaN -- 3 Haziran 2012; 17:44:38 >
  • deneyecegim bu aksam ins bakalim cm7 yi seviyorum ben yahu :D

• hocam scriptlerde çalışmayan olabilir forumber'e danışabilirsin onun haricinde muhteşem gözüküyor emegine yüreğine sağlık

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.