Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
35
Favori
297.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modemden DDNS çalıştırabilen varmı? ayarları için yardım lazım.
    Bilgisayar kapalıyken external IP değiştiğinde hiç bir şekilde yeni IP yi DDNS sunucusuna iletmiyor. Bu modelde genel bir sorun mudur? Bendeki mi arızalı anlayamadım.
    Superonlineın DDNSten haberi yok. Huawei servisleri ise bu ürüne hizmet vermiyor.
    Çare varda forumda var.
  • Yarın'da bu modemin aynısı bana gelicek.

Airties 6372'yi inceledim torrent desteği falan olması hoşuma gitti ki wireless çekim gücü 20db bana fazlasıyla yeter şimdi kullandığım ise 5db idi! (Sağlayan firmaya sevgiler)

Huawei hakkında pek bilgi bulamadım. Superonline'a bastırıp airties mi istesem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kertenkelek

Bu modemden DDNS çalıştırabilen varmı? ayarları için yardım lazım.
    Bilgisayar kapalıyken external IP değiştiğinde hiç bir şekilde yeni IP yi DDNS sunucusuna iletmiyor. Bu modelde genel bir sorun mudur? Bendeki mi arızalı anlayamadım.
    Superonlineın DDNSten haberi yok. Huawei servisleri ise bu ürüne hizmet vermiyor.
    Çare varda forumda var.

DDNS'i ben de çalıştıramadım. Bir ara teknik desteği aramayı düşünüyordum bunun için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl00dyHell -- 27 Şubat 2015; 7:04:04 >
  • MTU ayarlarını değiştirmenin bir yolu var mı bu modemlerde?
  • Bu modem için en ideal modem ayarlarını söyliyebilicek olan var mı?
  • h1z1'de "you have been disconnected" hatası alıyorum. modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. bu sorunu yaşayıp da bu modeme sahip başkaları da var mı? teyit etmek açısından merak ediyorum.

teamspeak'ten düşme sorununun bir çözümü var mı bir de?
  • superonline dan dün gelip eski tılgın routerımı, hg253s ile değiştirdiler.Wireless hızı mükemmel ancak daha önce girdiğimhttp://download-new.utorrent.com/endpoint/bittorrent/os/win/track/stable gibi adreslere giremiyorum modemden dns ayarı yaptım yine de olmuyor ne ayar yapmam gerekli?
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    yazdığınız site bende de açılmıyor. hg253
  • pphammer kullanıcısına yanıt
    siteyi kontrol ettim site faal durumda ,google chrome zen mate vpn ile denedim açıldı anlamadım eskiden hiç engelsiz girebiliyordum
  • HG552e modem verdiler bana ama sorularım var.

1) wifi ağına bağlı cihazları nasıl görebiliyorum?
    2) 802.11n wi-fi ağına nasıl geçebilirim bende 54,0 mb/s gözüküyor ama burda 150 mb/s olanı gördüm arkadaş görev yöneticisinden kontrol edin demiş ama birşey göremedim dizüstü bilgisayar kullanıyorum Sony Vaio VPCCW21FX serisi win 7 yüklü
    3) superonline sitesinde yazılım güncelleme gördüm güncelliyim dedim ama dosya uzantı hatası verdi modem.

Yardım edicek olan varsa çok makbule geçer

• Modemde upload sorunu var ben müşteri hizmetleriyle konuştuğumda firmware yapıldı düzeltildi dedi yani kendileride sorunlu oladuğunu biliyor ama updatele de düzelmiş bir şey yok sorunlu diyip değiştirmiyorlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kent290lf

HG552e modem verdiler bana ama sorularım var.

1) wifi ağına bağlı cihazları nasıl görebiliyorum?
    2) 802.11n wi-fi ağına nasıl geçebilirim bende 54,0 mb/s gözüküyor ama burda 150 mb/s olanı gördüm arkadaş görev yöneticisinden kontrol edin demiş ama birşey göremedim dizüstü bilgisayar kullanıyorum Sony Vaio VPCCW21FX serisi win 7 yüklü
    3) superonline sitesinde yazılım güncelleme gördüm güncelliyim dedim ama dosya uzantı hatası verdi modem.

Yardım edicek olan varsa çok makbule geçer

Ben de bunu sormak için girmiştim. Şu an bende 72mb/sn yazıyor ama 50 mbit üstü görmüyor. Ben 25 mbit kullanıyorum ama bazen turbo buton alıyorum. Bunda 100 mbite çıkması lazımken hızım 40-50 mbit arası oluyor en fazla.

Torrent sorununu da uzun zaman sonra çözdüm. Port açmak falan da gerekmiyor. Utorrent üzerinden bir kaç küçük ayar yapmak yetiyor.

http://www.yeknot.com/utorrent-hizlandirma-ayarlari-resimli/

Ekşide bir arkadaş sağolsun söyledi. Hiç umudum yoktu ama deneyince düzeldi.

• hacı1992 kullanıcısına yanıt
    Orda DHT'yi etkinleştirirseniz yaptığınız upload diğer serverlara da gidebiliyor. Özellikle türk trackerlarda üzerine basa basa söyledikleri DHT'nin kapalı olması.

Yeterli kaynak varsa ben 1.3 mb/s hız görüyorum ki benim paketim 16 mb'e kadar bulunduğum yere fiber altyapı getirmek için çalışmalara başlıcaklar. Ondan sonrası için sormuştum 150 mb/s'yi
  • kent290lf K kullanıcısına yanıt
    Ben anlamadım pek dediğinizi :-). Dht yi etkinleştirip diğer serverlere yaptığımız upload gidince ne oluyor ? :-) . Ben sadece eztv den dizi indirmek için kullanıyorum. Bunu yapmadan önce can çekişiyordu. 300 kb â çıktığı zaman seviniyordum. Şimdi tam verim alıyorum. Önceden bu sorunu çözmek için vpn kullanırdım. Bu çözümle birlikte hem vpn ye olan ihtiyacım ortadan kalktı hem de daha verimli indiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HG253S'de en kısa yoldan ip değiştirmenin yolu nedir?
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    http://prntscr.com/6gj6k1

Bu ayarı yaptıktan sonra ki wi-fi ağım böyle oldu

• kent290lf K kullanıcısına yanıt
    Bende öyle bir ayar yok :-). Ama sizde mod altında bölge yazıyor bende mod altında kanal onun altında da bant genişliği yazıyordu. Bant genişliği ayarını 20 mhz den 40 mhz e çıkarınca 150 mbits oldu. :-) Muhtemelen aynı şeydir :-).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zamandır lanet tılgın la cebelleşiyorum..

Defalarca MH ne söylememe ve N destekli bir router istediğimi belirtmeme rağmen, "N destekli router ı sadece en az 50 Mbps tarifeli müşterilerimize veriyoruz" tatavasını dinledim..

Son 1 hafta 10 gündür tılgın hazretleri, interneti zırt pırt kafasına göre kesince dayanamayıp içimdeki kötülükleri saldım MH ne ve router değişimine hak kazandım

Bugün gelip HG253s router ımı kurdular.. Şimdilik ne internetim kesiliyor ne de evimde wi-fi kapsama sorunu yaşıyorum..

Buna ek olarak, DDNS için aşağıdaki girişleri uyguladım ve 3 kere test ettim..

Hepsinde sorunsuz olarak erişebildim..

Örnek Alan Adı : donanimhaber.dyndns.org

Servis Sağlayıcı : DynDNS.org
    Sunucu : Sub Domain Adı --> donanimhaber
    Kullanıcı Adı : DynDNS.org sayfasına girerken kullandığınız kullanıcı adı
    Alan : Alan Adı --> dyndns.org
    Şifre : DynDNS.org sayfasına girerken kullandığınız şifre

Umarım iş görür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scripter35 -- 14 Mart 2015; 21:21:08 >

• ARKADAŞLAR ŞU CİHAZI KULLANIPTA TORRENTTE TAM HIZ ALAN KİMLER VAR ?

Ben hala çözemedim problemi. Port açıyorum 5-10dk son hızda iniyor sonra tekrar yerlere düşüyor torrent hızın. çıldırmak üzereyim. gidip 32 liraya pirelli modem alıcam vallaha 2. el
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    Eğer leecher az ve seeder yeterliyse 1.3 mb/s ile dosya indirmişliğim çok var. Benim tarifem 16 mb olandan.

Bence sizin dosya çektiğiniz yerde sorun var.
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.