Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.502
Cevap
35
Favori
297.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnanın ben acemiyim :) Siz burada PS4/wifi kullanan arkadaşlardan yardım almaya bakın. BUradaki arkadaşlar saolsunlar bana da yardımcı oldular ve bgn tavsiye ettiler. @[-ShaD-] arkadaşımız da çok güzel açıklamış mesajında 20 40 olayını. En güzeli deneyip sizin için en iyisini bulmanız.
  • 3 aydır Superonline fiber abonesiyim...
    harici antenden dolayı Tiglin modem talep etmiştim aman kabusum oldu sakın istemeyin montaja gelenler getirirse kabul etmeyin.

Dün Huawie HG253s getirdiler ve Tiglin'den kurtuldum ancak bir yardıma ihtiyacım var.

Evde IP kamera sistemim var ve bu kameralar kablo ile hg253s'e bağlılar.
    bağlantılarda herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen görüntü alamıyorum.

Sıkıntım; modem içerisinden baktığımda kameralar IP almalarına rağmen görüntü gelmemesi.

Eklediiğim resimden de görebileceğiniz gibi kiralama süresi doldu gibi saçma bir ibare çıkıyor.
    kiralama süresini bir türlü kontrol altına alamadım...

Temel > LAN > DHCP altında DHCP sunucusu altında kalıcı kiralama sekmesini tıkladığımda "Geçersiz Parametre Ayarı" uyarısı veriyor ve kiralama süresine müdahale edemiyorum.

bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilecek bir dost varmıdır acaba?

şimdiden tşk.

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)

• Arkadaşlar Superonline bir yazılım çıkarmış. Online işlemlerin yazılım hali. Ve bağlantı sorunlarını vs de algılayıp otomatik düzeltiyor. Deneyin derim. Odamda 1 diş çeken wifi sinyalim bu yazılımdan sonra full çekmeye başladı. :)

Online işlemlere girdiğinizde karşınıza indirme sayfası çıkıyor zaten. Program ismi "Süper Destek".
  • inancm İ kullanıcısına yanıt
    Hocam mozilla firefox kullan.gizlilik ayarlarından geçmişi asla hatırlamasın seç.veya hangi tarayıcıyı kullanıyorsan çerezleri geçmiş bilgisini sil.tekrar dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu modeme ve 50 mbit superonline fiberinternete sahibim.
    Asus tabletimdem film izlemek bu internetle işkence oldu.Öncelikle speed test uygulamasını yükleyip internet bağlantı hızımı tabletten ölçtüm.30 mbit internet ve 9 ms ping değerine sahip.Bu oranlar oldukça iyi özellikle ping değeri olarak ama gel gelelim videolar çok geç yükleniyor.youtube hariç hdfilminadresi adlı sitede 720p videolar yüklenmek bilmiyor.Bugün acaba sorun tabletimde diye baska bir internete bğlandım.Ttnet`n internetiydi,25 mbps hız 16 ping sonucu çıktı.Benimkinden değerleri daha düşük, bi deniyim dedim film izlemeyi,bir açtım çat açtı.Direkt videoyu yüklüyor hiçbir takılma yok...
    Arkadaşlar bu nasıl bir iş böyle anlamış değilim,beni aydınlatırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giogo -- 4 Ekim 2014; 22:02:08 >
  • Ben bu modemin arayüzüne İnternet'e bağlanmadan nasıl girebilirim. Internet yok Kablo da taksam kablosuz da bağlansam aynı sarı Ünlem ve modem arayüzüne girilmiyor. Müşteri hizmetleri Defalarca reset attı frekans düşmüş dediler. Sinyal gücü artırıldı. Sinyal yenilendi ama yok modemdeki tüm ışıklar yanıyor. Tablet telefon hatta başka bilgisayarda da denedim modeme bağlanıyor modem İnternet'e bağlanmıyor Hani en azından modem arayüzüne bağlanabilsem bir iki ayar çekerim belki

• arkadaşlar 3 gün önce superonline a bende geçiş yaptım ve dolayısıyla bu modemi kullanmaya başladım. bugün itibariylede telefonum superonline a geçti. bende hemen dect özellikli panasonic telefonumu huawei modemle eşleştirdim. ancak sorun şu ki gelen aramaların ve dolaysıylada cevapsız aramaların numarası gözükmüyor. fakat telefonun ana ünitesine kablo takıp ana ünitesiyle eşleşmiş vaziyette hat alınca numaralar normal olarak gözüküyor. dediğim gibi herhangi kablo bağlantısı olmadan direk huawei ile eşleşince gelen numaralar gözükmüyor. bunun çözümünü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

bide belki bunun cevabı verilmiştir ama bayram bayram 20 sayfa okuma derdinden beni kurtarıp cevap verme nezaketinde bulunursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler. hayırlı bayramlar.
  • Arkadaşlar bende Geçersiz Parametre Ayarı. diyor. Daha önce yoktu böyle bir problem. Panelden dns değiştirmek istediğimde veya şifre değiştirmek istediğimde veya herhangi birşeyi değiştirmek istediğimde bu hatayı veriyor. Nasıl çözebilirim ?

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)  Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mR.Hoppala -- 6 Ekim 2014; 5:29:22 >

• Bu modeme dect telefonu nasıl tanıtıp da konuşma sağlayacağız? Telefon Gigaset.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

arkadaşlar 3 gün önce superonline a bende geçiş yaptım ve dolayısıyla bu modemi kullanmaya başladım. bugün itibariylede telefonum superonline a geçti. bende hemen dect özellikli panasonic telefonumu huawei modemle eşleştirdim. ancak sorun şu ki gelen aramaların ve dolaysıylada cevapsız aramaların numarası gözükmüyor. fakat telefonun ana ünitesine kablo takıp ana ünitesiyle eşleşmiş vaziyette hat alınca numaralar normal olarak gözüküyor. dediğim gibi herhangi kablo bağlantısı olmadan direk huawei ile eşleşince gelen numaralar gözükmüyor. bunun çözümünü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

bide belki bunun cevabı verilmiştir ama bayram bayram 20 sayfa okuma derdinden beni kurtarıp cevap verme nezaketinde bulunursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler. hayırlı bayramlar.

Uzun zamandır bu sorunun çözümünü arıyorum

• Bu Modeme ps4 'ü kablo ile bağlıyorum. Başlarda ps4' den bağlantı testi yaptığımda 60 MB civarı hız alıyordum ama bir süredir 1 ile 5 MB arasında hız alıyorum. PC 'den test ettiğimde bir sorun yok 50 MB hız veriyor Kablo ile.

Ps4 için çözümü olan var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diyemedim ya la

Arkadaşlar bende Geçersiz Parametre Ayarı. diyor. Daha önce yoktu böyle bir problem. Panelden dns değiştirmek istediğimde veya şifre değiştirmek istediğimde veya herhangi birşeyi değiştirmek istediğimde bu hatayı veriyor. Nasıl çözebilirim ?

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)  Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)

Eğer router bozulmadıysa, router üzerinde herhangi bir default ayarı değiştirdiğiniz zaman bu oluyor (son fw yüklenen routerlarda)

Örneğin LAN IP aralığını bile değiştirseniz, artık router'da hiç bir işlem yapamıyorsunuz. SSID adı bile değiştiremiyorsunuz.
    SOL , herşeryi kendi kontrolünde tutmak istiyor.

2 haftadır kavga ediyorum ama netice alamadım.

• beyler ben hg253s modem kullanıyorum ancak benim internet modum heralde G ben bunu nasıl N ye çevirebilirim ??

bide 20/40 mhz seçenekleri nerde ? aradım aradım bulamadım
  • Arkadaşlar bu modeme usb'den yazıcı ekleyip, ağ üzerinden bağlanıp çıktı alabilirmiyiz yazıcıdan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenShoot

Bu Modeme ps4 'ü kablo ile bağlıyorum. Başlarda ps4' den bağlantı testi yaptığımda 60 MB civarı hız alıyordum ama bir süredir 1 ile 5 MB arasında hız alıyorum. PC 'den test ettiğimde bir sorun yok 50 MB hız veriyor Kablo ile.

Ps4 için çözümü olan var mıdır?

Dns yi otomatik yap bide öyle dene dostum

• Dns otomatik de olsa manuel de yapsam değişmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete.

Arkadaşlar bu modeme usb'den yazıcı ekleyip, ağ üzerinden bağlanıp çıktı alabilirmiyiz yazıcıdan?

http://www.airties.com.tr/_supportdocs/2/117/2_117_20130104090057.pdf

Modem fark eder mi bilmiyorum ama pc de yapılan bu linkteki ayarlarla yazıcıdan çıktı alınabiliniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekler

quote:

Arkadaşlar bu modeme usb'den yazıcı ekleyip, ağ üzerinden bağlanıp çıktı alabilirmiyiz yazıcıdan?

Modem fark eder mi bilmiyorum ama pc de yapılan bu linkteki ayarlarla yazıcıdan çıktı alınabiliniyor.

Maalesef olmuyor. Sanırım modem desteklemiyor bu işlemi. Hem windows hem macosx ile denedim ama bir türlü beceremedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekler

quote:

Maalesef olmuyor. Sanırım modem desteklemiyor bu işlemi. Hem windows hem macosx ile denedim ama bir türlü beceremedim.

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)

Şu kısımdaki ayarda senin kullandığın modemin ip adresi 192.168.1.1 olarak ayarlanması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekler -- 16 Ekim 2014; 23:05:57 >

• Ben son güncellemeden sonra çekim gücünden hiç memnun değilim.Eksiden 23-24 db çeken cihaz şuan 12-14 bandında...
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.