Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
35
Favori
297.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tamehliyetsiz

quote:

Orijinalden alıntı: saydam330

Bende de aynı sorun var , upload u hiç olcemiyor hem tablet hem telefon hemde pc de, şuan yurtdışındayım bakamıyorum ama 4 gün öncesine kadar böyleydi, belki bölgeseldir Çiftehavuzlar kadıköy tarafındayım.

Bende ankaradayım hocam demek netten kaynaklanıyormuş çok sağol cevapladığın için

rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selam,

Öncelikle bana yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim...

Evimde 50 Mbit internet bağlantısı var ve ROUTER olarakda Huawei HG253 mevcut. Bu cihazın Kablolu olarak hiç bir sorunu yok fakat Wi-Fi de 10 mt ötesinde bile çok berbat. Bu yüzden TP-link wr-702N kullanıyorum fakat bu cihazda çok yetersiz internet bağlantısı sağlıyor 10mbit'in üstünde bir bağlantı hızı alamıyorum. Bunun yerine LINKSYS RE1000 kullandım oda sürekli ısınıyor ve bağlantı kopuyor.

Şu günlerde de yeter artık diyip ZYXEL NBG-5715 450Mbps router satın aldım. SmartRange özelliği sayesindede artık rahat edeceğimi düşünüyordum. Fiyat olarakda çok yüksek bir model fakat artık kesin çözüm olacağını düşünüyordum. Bu cihazda AP modu yok olsa hiçbir sıkıntım olmayacaktı. Huawei modemin ethernet portundan bu cihazın WAN portuna CAT6 kablosu ile bağlantı sağladım fakat herhangi bir şekilte internette çıkış alamıyorum. Farklı IP'lerde vermeye çalıştım ama ne yaptıysam başaramadım. İşin bu kısmında çok takıldım daha doğrusu başaramadım. Bu kadar yüksek maliyetli bir cihazın 60 TL'lik TP-link wr-702N kadar olamadığını görmek çok canımı sıkıyor!

Arayüzden PPOE modunu seçtiğimde Fiber kullanıcı adım ve şifremi istiyor fakat SUPERONLİNE'da fiber kullanıcıların böyle bir şifreleme özelliği yoktur, o yüzden yardımcı olamayacağız dediler. Tamam o zaman araya bu ROUTER'ı koymak istiyorum yardım edermisiniz dediğimde "BİZ BU TÜR uygulamaları DESTEKLEMİYORUZ" dediler. Arkadaş o zaman kaliteli ROUTER verin dedim bizde bu tarz konularla uğraşmayalım dedim ama faydaları yok hiç!

Muhtemelen bu işi ben yapamadım, bu konuda bana yardımcı olabilecek eminim bir çok kişi vardır. Yardımlarınızı bekliyorum. :)

• Merhabalar forumda sabahtan beri geziyorum. Başta bağlantı hızım 65mps olarak gözüküyordu gerekli değişiklikleri yaptım bağlantım 150 mps durumuna geçiş yaptı. Fakat HG253s cihazıma bağladığım Samsung 1tb lik hdd ye dosya download veya upload yaptığımda 1200 mb dosya 10 dkkada anca yollayabiliyorum yada alabiliyorum. Bu hızı arttırmanın yolu nasıl olur ne değişklikler yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca bunu yapmamdaki diğer sebep ise Dark Mini 3d wifi media center da film izlemek ayrıca laptoptan indirdiğim filmleri her iki cihazdada kontrol edebilmek.
    Bu arada bağlantımda Superonline 25mb.

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)

https://store.donanimhaber.com/c1/d8/bf/c1d8bfa9e2aa7fbec085d9ed6972fc7a.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: venomemre1907

Arkadaşlar bu gece birden bu sorunu verdi ? çözümü ne acaba. Bu sayfaya atıyor :http://192.168.1.1/html/pub/AllNetworkDown.asp Aşağıdaki yazıyor.

Şebekeye Erişilemiyor.

Şebeke erişimi ile ilgili problem olabilir. Aşağıda bu problem ile ilgili bilgiler yer almaktadır:
    1. Ethernet bağlantı durumu bağlı fakat PPPoE/IPoE bağlı değil.
    2. USB aktif değil. Lütfen 3G kartı takın.

Ayni hatayi aliyorum ben de arkadaslar. Buna bir cozum yok mudur? Cok sinir bozucu bir hal almaya baslafo bu durum. En olmaz zamanlarda bu hatayi aliyorum. Herhangi bir oneriniz varsa dinliyorum.

Simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: eye.Q

quote:

Orijinalden alıntı: venomemre1907

Arkadaşlar bu gece birden bu sorunu verdi ? çözümü ne acaba. Bu sayfaya atıyor :http://192.168.1.1/html/pub/AllNetworkDown.asp Aşağıdaki yazıyor.

Şebekeye Erişilemiyor.

Şebeke erişimi ile ilgili problem olabilir. Aşağıda bu problem ile ilgili bilgiler yer almaktadır:
    1. Ethernet bağlantı durumu bağlı fakat PPPoE/IPoE bağlı değil.
    2. USB aktif değil. Lütfen 3G kartı takın.

Ayni hatayi aliyorum ben de arkadaslar. Buna bir cozum yok mudur? Cok sinir bozucu bir hal almaya baslafo bu durum. En olmaz zamanlarda bu hatayi aliyorum. Herhangi bir oneriniz varsa dinliyorum.

Simdiden tesekkurler.

Bende ede ayni problem var genellikle modemi restleyince falan baglanti gelene kadar boyle oluyor.

• Bugun kac saattir internet gelmedi. Reset atiyorum ama nafile.

• quote:

Orijinalden alıntı: pidelikofte

Merhabalar forumda sabahtan beri geziyorum. Başta bağlantı hızım 65mps olarak gözüküyordu gerekli değişiklikleri yaptım bağlantım 150 mps durumuna geçiş yaptı. Fakat HG253s cihazıma bağladığım Samsung 1tb lik hdd ye dosya download veya upload yaptığımda 1200 mb dosya 10 dkkada anca yollayabiliyorum yada alabiliyorum. Bu hızı arttırmanın yolu nasıl olur ne değişklikler yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca bunu yapmamdaki diğer sebep ise Dark Mini 3d wifi media center da film izlemek ayrıca laptoptan indirdiğim filmleri her iki cihazdada kontrol edebilmek.
    Bu arada bağlantımda Superonline 25mb.

https://store.donanimhaber.com/c1/d8/bf/c1d8bfa9e2aa7fbec085d9ed6972fc7a.jpg

Merhaba hocam, ben de 72 megabit olarak kullanıyorum da. Hızı arttırmayı nasıl başardınız🎡?

• quote:

Orijinalden alıntı: gidivar

Arkadaşlar ben HG253 Modeme 3G USB Modemi takıp 3G interneti kablolu/kablosuz olarak bu modem üzerinden dağıtmayı düşünüyordum. Ama bir türlü modem üzerinden internet bağlantısını gerçekleştiremedim. Halbuki USB 3G modemi bilgisayara taktığımda sorunsuz olarak internete bağlanabiliyorum. Bu modemle 3G internet bağlantısı yapanlar yardımcı olabilir mi?
    Not: Denemeleri içinde internet paketi olan mevcut sesli görüşmede kullandığım sim kartı ile yapıyorum. Sorun bundan kaynaklanabilir mi? Eğer denemeler başarılı olursa içinde sadece 3G interneti bulunan bir hat alıp HG253 yardımıyla internet bağlantısını dağıtmayı planlıyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

Aşağıdamevcut modemle ilgili bazı bilgiler var:

Modem Sürümü
    Donanım:VER.D
    Yazılım: V100R001C01B033

Durum Sekmesinde Wan sayfasına tıklayınca;
    AĞ Sekmesinde aşağıdaki bilgiler görüntüleniyor:

Bağlantı Durumu Yardım

Bağlantı Adı Durum Çevrimiçi Süre Erişim Türü
    WAN1_IPTV Bağlantı Yok 00:00:00 Ethernet
    WAN2_INTERNET Bağlantı Yok 00:00:00 Ethernet
    WAN3_3G_INTERNET Bağlantı Yok 00:00:00 UMTS

IP Bilgisi Yardım

Bağlantı Adı IP Adresi Alt Ağ Maskesi Varsayılan Ağ Geçidi
    WAN1_IPTV 0.0.0.0 0.0.0.0 0.0.0.0
    WAN2_INTERNET 0.0.0.0 0.0.0.0 0.0.0.0
    WAN3_3G_INTERNET 0.0.0.0 0.0.0.0 0.0.0.0

UMTS Sekmesinde aşağıdaki bilgiler görüntüleniyor:

Bağlantı Durumu Yardım

Ağ erişim dizisi : WCDMA
    Veri Yükleme : 0B
    Veri Indirme : 0B
    Sinyal Gücü : 81%
    Servis durumu : mevcut hizmet
    Servis alanı : CS_PS_yetenekli
    Dolaşım Durumu : Normal
    Sistem modu : WCDMA
    SIM kart durumu : geçerli
    Bağlanılan Ağ : TR TURKCELL

GELİŞMİŞ Bölümü 3G Sayfasında

Pin Sekmesinde
    SIM Kart Durumu: PIN numaranız onaylandı.

NETWORK Sekmesinde

APN: mgb APN kodunuzun doğru olduğunu operatörünüzden doğrulayınız.
    Aranan numara: *99#
    Bağlantı tetikleme: Hep Açık
    Kullanıcı adı:
    Şifre: *********
    Ağ: 3G öncelikli

Arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek bir babayiğit yok mu?

• Superonline'ın verdiği HG253S modemde hattın değerlerini aşağıdaki gibi göremiyor muyuz?

Ben özellikle SNR Margin'i çok merak ediyorum şuan, ADSL kullanırken SNR Margin en fazla 11'i görüyordu ve online oyunlarda, özellikle Fifa'da falan bana çok sıkıntı yaratıyordu. Pingler iyi gibi gözükse bile acayip bi gecikme yaşanıyordu. Hattın SNR Margin'i 13 falan oluyordu arasıra, o zaman girdiğimde ise daha bir rahat oynanıyordu. SOL Fiber'de online oyunlarda sıkıntı olmaz diye buna geçtik ama Fifa'ya girdim gene bi yavaşlık-gecikme var. Modem değerlerine bakayım dedim ama bulamadım bir türlü o bilgi ekranını.

• Ne lanet bir modemdir bu ya..
    Ya cidden hatta sorun var yada modem kafa buluyor..
    Turbo buton ile 150mbit hız alıyorum ama torrent sıfır çekerken / ftp çoşuyor..
    Ara sırada kendi kendine gidiyor net, bekliyorum ama nafile resetleyip 5 dk daha bekliyorum anca düzeliyor..
    Çok kısıtlı yetkiler verilmiş..
  • benmi yanlış yapıyom anlamıyorum. Acces point(hg253) usb flash bağladım. Bağladığım flashin içindeki muziklere resimlere filan WM player üzerinden dlna ile ulaşabiliyorum. Ancak ftp olayı olmuyor.ftp://192.168.1.1/ girmeye çalışında "hata sitesine bağlanamadı " gibi şeyler diyor. ayrı ek bir ayarmı lazım.
    Flashın içindekileri ftp dışında düzenlemenin yolu yokmu ???
  • benimde bir sorunum var. 50mbit fiber bağlantım var. modem evin orta yerinde ve modemin yakınında bağlantım oldukça iyi. odamla modem arası yaklaşık 15 metre ve arada duvarlar olduğu için cat6 kablo ile zyxel wap3205 routera bağladım. sorun modem yakınında 50mbps bağlantı alırken odamda ethernet kablosu takılı halde 20mbps ancak alıyorum. 30mbps kaybım var. router a değilde direk bilgisayara kablo bağladığımda da çok farklı değil. 5mbps civarı bir artış oluyor. internetten araştırdığıma göre 100mt kablo çekilebiliyor ve hız kaybı yaşanmıyor. bunun nedeni ne olabilir acaba. yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abstruseozgur

benimde bir sorunum var. 50mbit fiber bağlantım var. modem evin orta yerinde ve modemin yakınında bağlantım oldukça iyi. odamla modem arası yaklaşık 15 metre ve arada duvarlar olduğu için cat6 kablo ile zyxel wap3205 routera bağladım. sorun modem yakınında 50mbps bağlantı alırken odamda ethernet kablosu takılı halde 20mbps ancak alıyorum. 30mbps kaybım var. router a değilde direk bilgisayara kablo bağladığımda da çok farklı değil. 5mbps civarı bir artış oluyor. internetten araştırdığıma göre 100mt kablo çekilebiliyor ve hız kaybı yaşanmıyor. bunun nedeni ne olabilir acaba. yardım ederseniz sevinirim.

Kablo ile bağlayıp bağlantı hızı düşük çıkıyorsa kabloda bir problem olabilir. Başka bir kablo ile modemin yanında laptop'a bağlayıp ağ hızını kontrol edin. HG253 modemlerde kablo ile 100MB, HG253 S olan modelde 1000MB bağlantı yapılıyor. Kablo ile bu değerlerin çıkması lazım.

• Arkadaşlar ben de fibere geçip huawei hg 253s modeme sahip oldum ancak oyun kullanicisi olduğum için playstation 4 de hiz testi yaptigimda 4 mbit down 3 upload çikti 4 mt lik de mesafe war acaba nasil hizli hale getirebilirim baglanti icin yardimci olursaniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Patikle penguentos

Arkadaşlar ben de fibere geçip huawei hg 253s modeme sahip oldum ancak oyun kullanicisi olduğum için playstation 4 de hiz testi yaptigimda 4 mbit down 3 upload çikti 4 mt lik de mesafe war acaba nasil hizli hale getirebilirim baglanti icin yardimci olursaniz sevinirim

Pingim iyi olsun diyorsan hiç boşuna bekleme, ben kablolu bağlantıda oyunlarda çok kötü ping alıyorum. Forumda bir çok yere yazdım ama çözümü yok heralde. Müşteri Hizmetleri'de sallamıyor, kaldı öyle. İnternette dolanırken falan gayet güzel ama oyunlarda kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamcream -- 6 Mayıs 2014; 21:59:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamcream

quote:

Arkadaşlar ben de fibere geçip huawei hg 253s modeme sahip oldum ancak oyun kullanicisi olduğum için playstation 4 de hiz testi yaptigimda 4 mbit down 3 upload çikti 4 mt lik de mesafe war acaba nasil hizli hale getirebilirim baglanti icin yardimci olursaniz sevinirim

Pingim iyi olsun diyorsan hiç boşuna bekleme, ben kablolu bağlantıda oyunlarda çok kötü ping alıyorum. Forumda bir çok yere yazdım ama çözümü yok heralde. Müşteri Hizmetleri'de sallamıyor, kaldı öyle. İnternette dolanırken falan gayet güzel ama oyunlarda kötü.

Merhaba,

Bağlantım 50MB. PS4'den test ettiğimde 100MB 'ün üzerinde(hatta bazen 200) hız alıyorum. Fakat dediğniz gibi online FPS oyunlarda ping sorunları yaşıyorum.

8MB TTNET'den 50 MB SOL'a geçerken de sevinmiştim bağlantı sorunu olmayacak diye. Nafile.

Ama diğer türlü D/L veya video vs izlerken hız gayet iyi tabi.

• Bir yazılımcı ile konuştum, bize yazılım haırlıyan ve istanbulda aynı sektörde kullanılan bir yazılım hatta bankalarada aynı tabanlı yazılımlar yapıyorlar. Diyorki süperonline ping süresi düşük yani heralde düşük derken az ping gönderiyor demek istedi. Bu sebpten dolayı bazı serverlar cevap süresi uzuyor. Ben seedi yüksek torrentleri yüksek hızda indirirken ki dosya 5GB hızı 2,5 mb iniyor, gel gelelim işim ile alakalı 10 mb dosyayı indiremiyorum bir kısım iniyor sonra kalıyor.
    Kullanıdığım programı kullanan diğer firmalardan superonline kullananlarda aynı şikayet olduğunu TTNETi kullananlarda bu şikeyet olmadığını gördük ki bunu karşı komşunun TTNETinde test ettim hakkaten öyle. Yazılımcı sorunun TTNET ping süreleri ile alakalı olduğunu söylüyor. Ben 10mb dosyayı nasıl indirdiğime geldiğimde durdur/devam et diye diye belki 5-10 dk indiriyorum ki ben süperonline 50Mbit kullanıyorum.
    Kararım: Süperonline iptal edicem TTNETe geçiyorum. Benim gibi bazı arkadaşlardaki bazı sitelerdeki takılmalarda bundan kaynaklandığını zannediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldenShoot

quote:

Orijinalden alıntı: Dreamcream

quote:

Merhaba,

Bağlantım 50MB. PS4'den test ettiğimde 100MB 'ün üzerinde(hatta bazen 200) hız alıyorum. Fakat dediğniz gibi online FPS oyunlarda ping sorunları yaşıyorum.

8MB TTNET'den 50 MB SOL'a geçerken de sevinmiştim bağlantı sorunu olmayacak diye. Nafile.

Ama diğer türlü D/L veya video vs izlerken hız gayet iyi tabi.

Herhalde bu gibi olaylar bizim gibi konsol kullanıcıları için çok üzücü bir durum.Şimdi superonline diyorlar fiber altyapısı deniyor ama gelgelelim iş oyun konusuna gelince afallıyor,Mesela ben de de ps 4 var ve battelfield 4 gibi fifa 14 gibi oyunlarda gıcık gıcık takılmalar,geriden gelmeler falan bu gibi şeyler yaşıyorum.Yani kısacası ping midir nedir bunun çözümü yokmu nasıl çözeriz biz bu işi?

• sorunun kaynağını buldum. huwei modemden zyxel wap 3205 e ethernet kablosuyla bağlayıp ordan dağıtıyordum. şimdi modemi direk bağladım ve anlaşıldıki problem zyxel repeaterdaymış.
  • hocam sizin ki superonline adsl mi fiber mi?fiberse umutlarım kırıldı 1 ay sonra superonline fibere geçmeyi düşünüyordum..uydunet kullanıyorum fifa 14 de takılmalar,geriden gelmeleri bende 2 senedir yaşıyorum..avrupa sunucularında hiç sorun yok ama ea firmasının özellikle fifa serverları amerika da sanırım problem burada..los angeles serverına ping+speed test yaparmısın?ben az önce yaptım ilk defa paket kaybı görüyorum

PS4/FIFA İÇİN MODEMDE AÇILMASI GEREKEN PORTLAR..açık değilse bunları açıp deneyin hocam belki düzelir

PS4/FIFA 14 PORTS
    UDP: 3074, 3478-3479, 3659, 6000
    TCP: 80, 443, 1935, 3478-3480, 3659, 10000-10099, 42127

PS4/BF4 PORTS

TCP Ports- 80, 443, 1935, 3478-3480
    UDP Ports- 3478-3479

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matai -- 8 Mayıs 2014; 14:12:58 >

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.