Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
35
Favori
297.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dostum bendede buna benzer bir durum oluyordu. bende tilgin modemde oluyordu. Modemi degistirdiler sorun duzeldi. belki sizinde aynidir.
  • bu modemde başka odada 20mb hız 10mne düşüyor bende. aynı problemi olan varmı?
  • teamspeak bağlantı kopması hala devam ediyor sözde halledeceklerdi 1 yıldır aynı
  • superonline web sitesindeki firmware hg253 modeli için . hg253s modeli farklı ve bu firmware için hata verip yüklemiyor. hg253s tek farkı portlar 100mbpsden 1gbpsye çıkmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hh253 mu hg253s mi ? Hangisini tavsiye edersiniz ? Veya superonline bunyesinde daha yeni bir model var mi ?

• hgs253s modem'İn wifi'ndan hiç memnun değilim. MH birkaç kez düzeltti maximuma getirdi ama yinede verim gücü düşük geldi bana. Mecburen bir araya router kurmak zorunda kaldım.
    saygılar
    exper2006
  • Bu yönlendiricinin Root sifresi hala meçhul mü arkadaşlar?

• Şuan bu modemi kullanıyorum. TTnet internet sağlayıcım. Fakat 8 mbps paketim olmasına rağmen 1 mbps maximum hızda kullanıyorum kaç aydır. TTnet' ten gelip baktılar binanın telefon tesisatı değişmeli deyip gittiler. Fakat binada sadece biz de mi bsorun var?
    Benim şahsi düşüncem modemin yazılımıyla alakalı bir sorun var. Herhangi bir çözüm önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thasmudyan

Bu yönlendiricinin Root sifresi hala meçhul mü arkadaşlar?

admin
    superonline
  • arkadaşlar modeme usb bellek bağladım, ancak nasıl paylaşıma açıp android telefonumdan dosyalara erişebileceğim bi türlü bulamadım. Dlna yazan bölümü aktif ediyorum dosya dizini dizini görünüyor ancak içine erişemiyorum. Çözümü bilenler bir zahmet cevaplarlarsa sevinirim. Teşekkürler.
  • bhdr84 B kullanıcısına yanıt
    Superonline'da daha yeni model var mı bilmiyorum fakat hg253s modeli hg253'den daha yenidir. Farkı modem ethernet portları 100mbps'den 1000mbps'ye çıkmıştır. Modem değişecekseniz. 11n destekli modemlere yönelin eski 11g destekli modemlere göre düşük çekim gücünde bile yüksek performans alırsınız. Ben daha önce tilgin kullandım, tilginda modem antenini standart 3dbi'den değiştirip 5db'lik takmama ragmen evin heryerinde iyi çekmiyordu. Şimdi dış anteni olmamasına ragmen hg253s her yerden iyi çekiyor.
  • cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    Modem hattı daha yüksek hızda kuramıyor olabilir. ADSL Modem durumunu gözlemlemek için orbmt isminde bir program var onu yükleyip deneyin ama öncelikle gelen telefon kablosundaki tüm yan bağlantıları ve paralel telefonu ayırıp mutlaka splitter kullanın.
  • Tugbayseker T kullanıcısına yanıt
    wifi sinyal her odada farklı güçte çekince hız değişir. Anteniniz değişebilir şekilde ise yüksek güçlü bir anten takın. Standart modemlerde 3 veya 5 dbi anten vardır. Piyasada 8-9db anten satılıyor.
  • stranger32 S kullanıcısına yanıt
    Farklı odadaki receiver bağlantısı için değişik modeller kullandım. Toplamda 3 tane...

Vonets vap11g modeli ilk kullandığımdı,(ülkeminde Next 11g diye satılıyor.) wifi çekiş gücü düşük arkasında sadece tek bir cihaza izin veriyor. Sadece wifi bridge olarak çalışabiliyor ve en önemlisi 3 db'lik external anten takmama ragmen paket kaybı yaşatıyor. Hiç tavsiye etmem.

Vonets var11n: İkinci denediğim router-bridge cihaz çalışsaydı üçüncüyü denemezdim. Evde yatıyor şimdi. Wifi çekişi zayıf ne yaptıysam hg253s modeme bağlayamadım. Hala vonet destek bana cevap dönecek?

tp-link wr702n: Üçüncü denediğim router-bridge alet ilk denemede şak diye sorunsuz çalıştı. Wifi çekişi iyi. Sorun ise hg253s modemde wr702n'yi her kapatışımda modemide kapatıp açmam gerekiyor. Superonline mail desteği verdiğini söylemesine ragmen hiç dönüş yapmadı.

Sonuçta receiver bağlantısı için tek tavsiyem tp-link wr702n olur.

• Tugbayseker T kullanıcısına yanıt
    Airties rt-205'den bende de var. ADSL modemlerin içinde router-bridge mode destekleyen çok nadirdir. O modemi bu iş için kullanamazsınız access point için bir önceki mesajımdaki wr702n ürününü kullanabilirsiniz. tp-link reklamı yapar gibi oldum ama inanım hiç ilgim yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Farklı odadaki receiver bağlantısı için değişik modeller kullandım. Toplamda 3 tane...

Vonets vap11g modeli ilk kullandığımdı,(ülkeminde Next 11g diye satılıyor.) wifi çekiş gücü düşük arkasında sadece tek bir cihaza izin veriyor. Sadece wifi bridge olarak çalışabiliyor ve en önemlisi 3 db'lik external anten takmama ragmen paket kaybı yaşatıyor. Hiç tavsiye etmem.

Vonets var11n: İkinci denediğim router-bridge cihaz çalışsaydı üçüncüyü denemezdim. Evde yatıyor şimdi. Wifi çekişi zayıf ne yaptıysam hg253s modeme bağlayamadım. Hala vonet destek bana cevap dönecek?

tp-link wr702n: Üçüncü denediğim router-bridge alet ilk denemede şak diye sorunsuz çalıştı. Wifi çekişi iyi. Sorun ise hg253s modemde wr702n'yi her kapatışımda modemide kapatıp açmam gerekiyor. Superonline mail desteği verdiğini söylemesine ragmen hiç dönüş yapmadı.

Sonuçta receiver bağlantısı için tek tavsiyem tp-link wr702n olur.

Tesekkurler hocam.

• Ben köprü olarak airties air 4410 cihaz ile receivere bağlandım, herhangi bir sorun yok.
  • aydayd A kullanıcısına yanıt
    Modem komşu ve telefonları bağlıdır muhtemelen
    Hedef makina etkin olarak reddettiğinden bağlantı kurulamadı diyor programda.
  • cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    Sanırım orbmt programından bahsediyorsunuz. Programdaki modem tipini değiştirip deneyin.
  • arkadaşlar FTP özelliği için içinde resimler olan usb diski modeme taktım, ftpftp://192.168.1.1/ adresine giriyorum şifreyi yazıyorum
    dizin halinde resimlerin isimlrini görüyorum.. ANCAK:

tıkladığımda açmıyor
    sağ tıklayıp hedef farklı kaydet deyince ise resim kayıtlı klasörde tıklayınca resım açılamadı dıyor..!

nasıl bir problem olabilir. benim için önemli bir özellik ftp paylaşım..
    yardımcı olabılırmısınız tşkler.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.