Şimdi Ara

edifier m3200 kullanıcı incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
5.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 hafta önce buradaki yorumların da etkisiyle vatandan 117 lira kargo dahil olarak edifier m3200 aldım. kutusunda, edifier yazılı bantla açılmamış-kullanılmamış halde hızlı gönderiyle teslim edildi. Alış sebebim pc'de kullanmak için değil, 3.5 mm to rca kabloyla televizyonuma bağlamaktı çünkü televizyonun (46hx700) hoparlörü bir kaza sonucu bozuldu, iyi ses vermedi ve sony bu hatayı kabul etmedi.

ilk olarak kutunun ve içindeki koruyucu malzemelerin çok kaliteli olduğunu söylemeliyim, ilk foto onun olsun;

Edifier'i seçme sebeplerim;
    -ya dandik 2+1 alacaktım ya da bu işe gerçekten para döküp hi-fi sistem kuracaktım. film izlemeyi fazla sevmemem, oyun oynamamam sebebiyle sadece tv kullanımı ve tv'nin medya oynatıcısından müzik dinlemek için 2+1'de karar kıldım, kule hoparlörlü amfili sistemi erteledim
    -2+1'ler içinde de daha önce olur mu diye denediğin arkadaşın 40 tl'ye aldığı s220 vardı, tv'de özellikle müzikte çok fark etti
    -edifier markası ise abartılı bası yok, uyduları mid seslerde ve müzikte daha başarılı yorumları ile aklımı çeldi, çünkü tv kullanımı için en önemli kıstaslar bunlar
    -bu yüzden bu işi ucuz yollu halledeyim dedim, evin dekorasyonuna da cuk oturduğu için m3200'de karar kıldım, s220 de bile aldığım ekstra ses performansını parası 2 katı olan m3200 den hayli hayli alacağımı düşündüm ve tip de güzel olunca almak mantıklı geldi.

Teknik veriler;
    resmi internet sitesi;http://www.edifier-international.com/products/edifier-multimedia/m3200

Total power output:RMS 9W x 2 + 16W x 1
    THD + N (testing level):10%
    Signal to noise ratio:≥85dBA
    Frequency response: Satellites: 145Hz - 20kHz | Subwoofer: 45Hz - 140Hz
    Distortion:≤0.5%
    Input sensitivity:Satellites: 450mV ± 50mV (PC), 650mV ± 50mV (CD), 250 mV ± 50mV (AUX) | Subwoofer: 60mV ± 30mV
    Input impedance:10KΩ
    Audio Input Type:3.5mm Stereo line-in, PC to PC signal input, CD to CD signal input
    Adjustment:Master volume control on wired controller, separate bass control on subwoofer, Power switch
    Subwoofer / bass unit:5½ inch (140mm), Magnetically shielded, 4Ω
    Midrange / high unit: 2 inch x 3½ inch (50mm x 90mm), Magnetically shielded, 4Ω
    Treble unit:¾ inch (20mm), PV domed, Magnetically shielded, 8Ω
    Remote control:Wired: Volume control, headphone jack, 3.5mm auxiliary input
    Control panel:Bass adjustment, Power switch
    Dimension:Satellites: 74mm x 282mm x 89mm | Subwoofer: 155mm x 236mm x 330mm (WxHxD)
    Weight:≈5.30Kg (net) / ≈6.60Kg (gross)

Arka bağlantıları; görüldüğü üzere 2 adet 3.5 mm ses girişi, uzaktan kumanda kablosu, uyduların girdiği yer, bass açıp kapama düğmesi, açma kapama düğmesi

evde nasıl durduğu;

uydular;

subwoofer'a göre 9W'lık gücü özellikle tv'ye bağlıyken az kalıyor. ses ne çok tiz ne mid seviyesi fazla, flat şekilde çıkıyor.
    tip olarak da malzeme kalitesi olarak da çok iyi olduğunu, piano black kaplamasının başarılı olduğunu belirtmeliyim.
    müzik olarak da fabrika çıkışlı orta-güzel ses sistem bir arabamız var, aynı şarkıları bundan dinlediğimde birçok sesi adam gibi duyamadığımı fark ettim.

subwoofer;

başka müzik sistemlerine göre alakasız yerlerde uğultu şeklinde bas vuruyor, mid sesleri tatlı bas gitar seslerini çok boğuyor
    derin devamlı bass yerine tak diye vuran kısa zamanda biten azıcık rahatsız edici bir sesi var. uydularla biraz alakasız çalışıyor gibi.

kumanda;

gayet kaliteli malzeme ve ışığı çok hoş.

Sonuç;
    -ses sistemi bağladığında tv'den ses ayarı yapılmadığı için el mahkum istediğim etkiyi yaratmadı m3200
    -daha önce araba ağırlıklı müzik kulağım olduğu, arabada da hiç woofer kullanmadığımdan dolayı ses boğuk geldi, berrak değil. tizler rahatsız edici şekilde parlak, basslar da bir o kadar boğuk. ara sesleri duymaz oldum zaten.
    -bu şekilde kalitesizlik biraz da tv'nin müzik oynatıcısında ayar yapılmadığı için oluyor. onboard ekran kartlı dizüstü bilgisayarımda bile kısmen eq ayarı ile istediğim sesleri duyabiliyorum
    -tip ve kalite olarak yanına bose yaz 500'e itele gideri var
    -woofer yeri olarak kablo ve dekorasyon açısından tek konum olduğundan belki de mid seslerdeki (özellikle de bass gitar tarzı davullu değil, woofer-uydu paslaşmasıyla çıkan sesler) hoşnutsuzluğum nedeni yanlış konumlama. woofer köşe-duvar dibinde değil, hava çıkışının 50 cm yanında koltuk var
    -tv kullanımı açısından bariz uygun değil
    -filmlerde de yine alakasız yerlerde bass vurma olayı var,
    -benim kulak zevkim ve ihtiyaçlarım için stüdyo monitörler daha uygunmuş sanki
    pişman mıyım değilim, 100 tl vererek çok verimli olmayan bir alışveriş pişman olmayı gerektirmez

hakkındaki chip incelemesi; benden daha iyimserler;

• sadece tv bağlantısıyla yapılan, ayrıca hiç ses ayarı yapılmayan (yapılamayan) bir ortamda bu ürünün incelemesinin ve yorumlanmasının çokta sağlıklı olmadığını düşünüyorum.bu ürün multimedya bi ürün, daha çok analog pc bağlantısı için uygun olan ayrıca fiyatıylada orta alt bi ürün.bu ürürnün genel kalitesi EN AZINDAN arada bi ses kartı ve bu ses kartının programlarnın ayarlanmasıyla ve bu şekilde dinlenmesiyle incelenmesinin daha doğru olacağı kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

sadece tv bağlantısıyla yapılan, ayrıca hiç ses ayarı yapılmayan (yapılamayan) bir ortamda bu ürünün incelemesinin ve yorumlanmasının çokta sağlıklı olmadığını düşünüyorum.bu ürün multimedya bi ürün, daha çok analog pc bağlantısı için uygun olan ayrıca fiyatıylada orta alt bi ürün.bu ürürnün genel kalitesi EN AZINDAN arada bi ses kartı ve bu ses kartının programlarnın ayarlanmasıyla ve bu şekilde dinlenmesiyle incelenmesinin daha doğru olacağı kanaatindeyim.

yorumun için teşekkür ederim ama şöyle de bir şey yazmışım;

quote:

-bu şekilde kalitesizlik biraz da tv'nin müzik oynatıcısında ayar yapılmadığı için oluyor. onboard ekran kartlı dizüstü bilgisayarımda bile kısmen eq ayarı ile istediğim sesleri duyabiliyorum

benim amacım biraz da benim gibi düşünüp tv'ye bağlamak isteyenlereydi yoksa zaten cihaz 4 5 gündür bende . pc bağlayarak kullanma sürem de %50 diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natbolad -- 4 Ekim 2012; 11:38:21 >

• o %50 lik kısımda nasıl bulduğunu yazarsanız incelemede hem tv için hem pc için alacaklarıda bilgilendirmiş olursunuz aslında.incelemenizden aklıma takılan sesin boğuk ve ayrıntısız olduğunu belirtmeniz oldu.ama tam aksine benim bildiğim ve s550 ürünüyle tecrübe ettiğim, edifier ürünleri müzik kalitesine ön plana çıkaran ürünlerdir.bu yüzden de tiz mid dengesine önem verilir.buda sesin boğuk gelmemesine ve müzikteki ayrıntıları duyabilmenizi sağlar.tabii her edifier ürünleri fiyat ve kalite olarak aynı değil.ama genel ses karakteristikleri mid ve tizin önemli olduğu, dengeli ses ve ayrıntı üzerinedir.ses gücü , bass yoğuluğu, bass karakteristiği beğenilmeyebilir tabiiki kaliteyle orantılı olarak.ama edifier ın herhangibir ürünüyle boğuk ayrıntısız bi seside aynı anda düşünemiyorum.o yüzden incelemenize cevap yazmak mecburiyetinde hissettim.

ama tabiikide elinize sağlık inceleme için emek vermişsiniz yazmışsınız, sonuçta benimde iyi kötü s550 ile ilgili incelememsi bişeyim var:) uğraş gerektiren bişey olduğu bi gerçek.güle güle kullanın sisteminizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

o %50 lik kısımda nasıl bulduğunu yazarsanız incelemede hem tv için hem pc için alacaklarıda bilgilendirmiş olursunuz aslında.incelemenizden aklıma takılan sesin boğuk ve ayrıntısız olduğunu belirtmeniz oldu.ama tam aksine benim bildiğim ve s550 ürünüyle tecrübe ettiğim, edifier ürünleri müzik kalitesine ön plana çıkaran ürünlerdir.bu yüzden de tiz mid dengesine önem verilir.buda sesin boğuk gelmemesine ve müzikteki ayrıntıları duyabilmenizi sağlar.tabii her edifier ürünleri fiyat ve kalite olarak aynı değil.ama genel ses karakteristikleri mid ve tizin önemli olduğu, dengeli ses ve ayrıntı üzerinedir.ses gücü , bass yoğuluğu, bass karakteristiği beğenilmeyebilir tabiiki kaliteyle orantılı olarak.ama edifier ın herhangibir ürünüyle boğuk ayrıntısız bi seside aynı anda düşünemiyorum.o yüzden incelemenize cevap yazmak mecburiyetinde hissettim.

ama tabiikide elinize sağlık inceleme için emek vermişsiniz yazmışsınız, sonuçta benimde iyi kötü s550 ile ilgili incelememsi bişeyim var:) uğraş gerektiren bişey olduğu bi gerçek.güle güle kullanın sisteminizi.

teşekkür ederim .
    aynen neredeyse adam gibi dinlemeden mid ve tiz seslere önem verdiğini rome arkadaşımız ve diğerleri yazdığı için ve kaliteli göründüğü için seçimimi yaptım, ve istediğim ses biraz daha değişikti
    belki de 100 150 tl'lik cihazda beklentim yüksekti ya da şu ana kadar hep biraz daha kaliteli araba içi ses sistemleri denediğim için ses garip geldi,
    ama öyle olsa bile s220'de bile sanki sesi biraz daha az garipsemiştim. ondan beklentim düşük olduğu için olabilir.
    neyse artık bundan sonra deneye yanıla inşallah istediğim sisteme kavuşacağım.

• Ben de tv için hoparlör arayışı içindeyim. Led tv ler ince olduğundan hoparlörleri çok cılız oluyor. Alternatiflerim aşağıda. edifier da tip olarak lcd nin yanına uygun görünüyordu ama senin incelemene göre ses açısından tatmin edici değil gibi duruyor. tv kullanımı biraz özel bir alan. Uç seviyelerde bas olmamalı. Akşam haberlerinde falan wooferden homur homur bass sesi gelmemeli. Akşam akşam kafa götürmez.

MICROLAB M290
    CREATIVE INSPIRE T3130
    CREATIVE GIGAWORKS T20
    EDIFIER M3200
    Creative i-Trigue 3000
    Logitech Z-313
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Ben de tv için hoparlör arayışı içindeyim. Led tv ler ince olduğundan hoparlörleri çok cılız oluyor. Alternatiflerim aşağıda. edifier da tip olarak lcd nin yanına uygun görünüyordu ama senin incelemene göre ses açısından tatmin edici değil gibi duruyor. tv kullanımı biraz özel bir alan. Uç seviyelerde bas olmamalı. Akşam haberlerinde falan wooferden homur homur bass sesi gelmemeli. Akşam akşam kafa götürmez.

MICROLAB M290
    CREATIVE INSPIRE T3130
    CREATIVE GIGAWORKS T20
    EDIFIER M3200
    Creative i-Trigue 3000
    Logitech Z-313

hocam ben kendim iyi ses konusunda hassasımdır. odyofil tanıdıklarımdan filan nasiplenirim.
    hal böyle olunca avr ve kaliteli hoparlör harici çözümler pek tatminkar olmayacaktı benim için.
    kaldı ki rca uçlarını uydu alıcıma yerleştirdiğimde bile daha iyi ses alıyorum.
    yani kaynağım tv ve ses kartsız laptobum gerçekten kötü.

bu şartlar altında aldığım sonuç idare eder oldu, bu sonuç m3200'ü benim gibi kullanmayacaklar için çok da bağlayıcı olmaz.
    bu idare eder sonucu açarsam;
    eskisinden çok daha güzel oldu hem duruşu, hem kalitesiyle. ama aldığım ses renksiz, vasat.

saydığın sistemler arasında ben de kararsız kalmıştım, kolay gelsin

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natbolad -- 4 Ekim 2012; 11:28:10 >

• EDIFIER X600
    microlab solo 6
    EDIFIER Studio R2000T

EDIFIER X600 e iyi deniyor ama aşırı tipsiz. 2+1 alırsam günlük konuşma seslerinde raharsız edici bir bass yoğunluğu olacak gibi geliyor. Tv gelince evimdeki logitech x530 u 2+1 modda deneyip öyle karar vereceğim.

Duruma göre 2.0 olanlara yönelebilirim.
  • X530'u 2.1'e çevirirsen olması gereken 2.1 sesini alamazsın. Sen uyduları çıkarsan da o takılıymış gibi sesi dağıtacaktır. Gerçi yine de dene ve gör derim.

Günlük konuşma seslerinde, daha doğrusu tizlerde bas yoğunluğu olmaz. Zaten basın şiddetini kendin ayarlıyorsun. X600 iyidir, tipine kendin karar vereceksin gerçi :) Diğer türlü R2000T öneririm, salona yakışan bir sistem.
  • quote:

Ben de tv için hoparlör arayışı içindeyim. Led tv ler ince olduğundan hoparlörleri çok cılız oluyor. Alternatiflerim aşağıda. edifier da tip olarak lcd nin yanına uygun görünüyordu ama senin incelemene göre ses açısından tatmin edici değil gibi duruyor. tv kullanımı biraz özel bir alan. Uç seviyelerde bas olmamalı. Akşam haberlerinde falan wooferden homur homur bass sesi gelmemeli. Akşam akşam kafa götürmez.

MICROLAB M290
    CREATIVE INSPIRE T3130
    CREATIVE GIGAWORKS T20
    EDIFIER M3200
    Creative i-Trigue 3000
    Logitech Z-313

Hocam 2+1 olarak hem güzel ve estetik görüntüsü ile hemde harika bas ve tiz dengesiyle ayrıca bas ve ses ayarlı kumandasıyla kesinlikle Edifier m3300SF modelini öneririm.VatanBilgisayar'da şu anda 127 liraya satışta %25 indirim ile.

Bu konudada yazmışım zaten burdanda bakabilirsiniz :

http://forum.donanimhaber.com/m_66638881/mpage_1/f_/key_//tm.htm#66638881

Buda vatandaki satış linki :http://www.vatanbilgisayar.com/edifier-m3300sf-m3300sf-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43910

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 6 Ekim 2012; 23:08:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

quote:

MICROLAB M290
    CREATIVE INSPIRE T3130
    CREATIVE GIGAWORKS T20
    EDIFIER M3200
    Creative i-Trigue 3000
    Logitech Z-313

Hocam 2+1 olarak hem güzel ve estetik görüntüsü ile hemde harika bas ve tiz dengesiyle ayrıca bas ve ses ayarlı kumandasıyla kesinlikle Edifier m3300SF modelini öneririm.VatanBilgisayar'da şu anda 127 liraya satışta %25 indirim ile.

Buda vatandaki satış linki :http://www.vatanbilgisayar.com/edifier-m3300sf-m3300sf-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43910

Tipi çok kayık

• quote:

quote:

quote:

MICROLAB M290
    CREATIVE INSPIRE T3130
    CREATIVE GIGAWORKS T20
    EDIFIER M3200
    Creative i-Trigue 3000
    Logitech Z-313

Tipi çok kayık

Ne diyorsun sen lan değişik ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

MICROLAB M290
    CREATIVE INSPIRE T3130
    CREATIVE GIGAWORKS T20
    EDIFIER M3200
    Creative i-Trigue 3000
    Logitech Z-313

Tipi çok kayık

Ne diyorsun sen lan değişik ?

olm 3200 bose gibi duruyor onun yanında yav. şöyle şık birşey olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de bu ses sistemini düşünüyordum TV'ye bağlamak için kararsız kaldım şimdi. Bir de TV'ye ne şekilde bağlanıyor bunlar normalde 3.5 mm giriş oluyor heralde değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bogacert

Ben de bu ses sistemini düşünüyordum TV'ye bağlamak için kararsız kaldım şimdi. Bir de TV'ye ne şekilde bağlanıyor bunlar normalde 3.5 mm giriş oluyor heralde değil mi?

arkasında 3.5 mm 2 tane giriş var. televizyonda da çok büyük ihtimal kırmızı beyaz rca girişler vardır.

şu 3.5 mm to rca (erkek-erkek) kabloyu kullanabilirsin;

ikinci bir yol da 3.5 mm to 3.5 mm (erkek-erkek) kabloyla bağlamandır.

tv için eskisinden çok daha iyi oluyor ama işte 115 tl'lik kadar daha güzel oluyor.
    uydu yayınlarının sd yayınlarda ses kalitesi malum, çok pahalı bir şey bağlasan da sonuç çok değişmez.
    yani atıyorum lcd'nin hoparlörü patladı, servis 100 tl masraf çıkardıysa düşünmeden al

• Analog hoparlör tv ye olmadı yav kulaklık çıkışı var ama ses ayarı yapılmıyor. Menüye girip ordan iki saat kulaklık için ses ayarı yapmak gerekiyor. Optik çıkış var ama optik çıkışlı ses sistemleri eşşek yüküyle para
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

Orijinalden alıntı: bogacert

Ben de bu ses sistemini düşünüyordum TV'ye bağlamak için kararsız kaldım şimdi. Bir de TV'ye ne şekilde bağlanıyor bunlar normalde 3.5 mm giriş oluyor heralde değil mi?

arkasında 3.5 mm 2 tane giriş var. televizyonda da çok büyük ihtimal kırmızı beyaz rca girişler vardır.

şu 3.5 mm to rca (erkek-erkek) kabloyu kullanabilirsin;

ikinci bir yol da 3.5 mm to 3.5 mm (erkek-erkek) kabloyla bağlamandır.

tv için eskisinden çok daha iyi oluyor ama işte 115 tl'lik kadar daha güzel oluyor.
    uydu yayınlarının sd yayınlarda ses kalitesi malum, çok pahalı bir şey bağlasan da sonuç çok değişmez.
    yani atıyorum lcd'nin hoparlörü patladı, servis 100 tl masraf çıkardıysa düşünmeden al

bilgilendirme icin tesekkurler, sirada bir indirim yakalayip da urunu almak kaldi.

• o tv ye o ses sıstemı gıtmemıs daha ıyı bısey alabılırdın
  • Bu hoparlörden bende almıştım. 3 sene oldu. Oldukça memnunum. Yani fiyatına göre tasarımı zaten kesinlikle en iyilerden. Ses kalitesi bana iyi geldi. Harici kaliteli ses kaynaklarından ses çok daha iyi çıkıyor. TV'den kaynaklı seslerde tamam çok iyi değil ama yinede başarılı..Alacaklara tavsiye ederim.
  • Bunu almayi dusunuyorum. Notebook (HP Pavilion g6 1217et) icin. Muzik, oyun ve film icin. Muzik tarzim genellikle elektronik muzik. Onerir misiniz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.