Şimdi Ara

--PHILIPS 42PFL6877K/12 GENEL KONU-- (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.213
Cevap
45
Favori
276.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zaferce

quote:

Orijinalden alıntı: orkoline

quote:

Sayın orkoline yenisi geldimi acaba,gelende durum nasıl yazarsan sevinirim.

yenisi geldi zaferce ama maalesef ondada sıkıntı var. yine servis çağırdım. philipse mail attım. servis yarın gelecek. yüksek ihtimalle tekrar değişim olacak. değişim olduğunda da aynı sorunla karşılaşırsam iade isteyeceğim. teknosa ile görüştüm. servis değişim yada iade olacak şekilde rapor tutsun o raporla gelin ister başka bir cihaz istersenizde iade yaparız dedi. yeni gelen ciazda bu şekilde

--PHILIPS 42PFL6877K/12 GENEL KONU--

orkoline dostum meyve bıçağı ile ben işi hallettim.Çok basit,değiştirmeye değmez.Son hali aşağıda.

Biraz açarmısın olayı
    Meyve bıçağı ile nasıl hallettin
    Sonra ledlere zarar vermeyelim
    Biraz açıklama yaparmısın

• quote:

Orijinalden alıntı: basis35

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

ben bu tvyi 5507 ve 7007 ile birlikte listemde bulunduruyorum üçünden birini almayı düşünüyorum.

Digi hd,dsmart hd ve blurayli ev sinema sistemi ile kullanacağım. Dolayısıyla mkv,dts,smart gibi özelliklerini kullanmayacağım. Benim için tek önemli olan şey resim/görüntü kalitesi. Bu şekilde bana bu tvyi tavsiye edermisiniz

Para varsa 7007 tabiki.

arada tan emin değilim ama 300-400 lira gibi bir fark var. Hani 1000 lira falan olur o zaman 7007 alınmazda 300-400 lira fark vermeye değer mi dersiniz 7007ye

Evet :)
    Bende o yüzden fiyata dahil olan sehpalı kampanyadan aldım
    Bari işime yaradı
    Sehpa 100 TL ye geldi birde artı 2 gözlük daha aldım
    Normalde en dandik sehpalar bile 200 TL ve üzeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyildirayy -- 11 Şubat 2013; 13:22:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: justings

quote:

Orijinalden alıntı: nymhepa

arkadaşlar 47 6877 için nerden ve ne tür bir duvar askı aparatı almamı tavsiye edersiniz antalyadayım şehir olarak kullanışlı ve uygun fiyatlı

Arkadasim merhaba.Tv yi servis devreye aldiktan sonra acilen goruslerinizi paylasirmisiniz.Özellikle SD goruntulerle ilgili.Ben lg lm 660s aldim 15 gun oldu cok pisman oldum ve degisim olayina gidiyorum kismet olursa aldiginiz tv den almayi dusunuyorum o yuzden lutfen tv hakkinda goruslerini paylasirmisin saygilar

memnuniyetle tabiki ama henüz yv kurulum olmadı daha kurulunca hemen paylaşırım
  • quote:

Gömülü olan 10 ledin görüntüsü.Bu herkestemi böyle acaba yoksa bir kaç kişiye vuran toto mu?

arkadaşım benim hiç dikkatimi çekmemişti ama şimdi baktım benimde böyle :)
  • Ya arkadaşlar ledlerin duvara yansımasında herhangi eşitsizlik anormallik var mı?Eğer yoksa belkide yapılışı böyledir.Valla zorla bana televizyonu yerinden ırgalattırıp heryerin fotosunu çektireceksiniz şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyildirayy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

ben bu tvyi 5507 ve 7007 ile birlikte listemde bulunduruyorum üçünden birini almayı düşünüyorum.

Digi hd,dsmart hd ve blurayli ev sinema sistemi ile kullanacağım. Dolayısıyla mkv,dts,smart gibi özelliklerini kullanmayacağım. Benim için tek önemli olan şey resim/görüntü kalitesi. Bu şekilde bana bu tvyi tavsiye edermisiniz

Para varsa 7007 tabiki.

arada tan emin değilim ama 300-400 lira gibi bir fark var. Hani 1000 lira falan olur o zaman 7007 alınmazda 300-400 lira fark vermeye değer mi dersiniz 7007ye

Evet :)
    Bende o yüzden fiyata dahil olan sehpalı kampanyadan aldım
    Bari işime yaradı
    Sehpa 100 TL ye geldi birde artı 2 gözlük daha aldım
    Normalde en dandik sehpalar bile 200 TL ve üzeri

7007 mi aldınız 6877 mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

yenisi geldi zaferce ama maalesef ondada sıkıntı var. yine servis çağırdım. philipse mail attım. servis yarın gelecek. yüksek ihtimalle tekrar değişim olacak. değişim olduğunda da aynı sorunla karşılaşırsam iade isteyeceğim. teknosa ile görüştüm. servis değişim yada iade olacak şekilde rapor tutsun o raporla gelin ister başka bir cihaz istersenizde iade yaparız dedi. yeni gelen ciazda bu şekilde

orkoline dostum meyve bıçağı ile ben işi hallettim.Çok basit,değiştirmeye değmez.Son hali aşağıda.

Biraz açarmısın olayı

Meyve bıçağı ile hallettiğimi düşündüm ama maalesef sonra baktım tekrar aynı yerine dönmüşler.Bugün servisi çağırdım,evde arka kapağını açıp yerine oturtturdular ve 10 dk içerisinde olay bitti.Ama akşam tekrar bir bakarım nihayi sonucu o zaman yazarım.Zaten sorun yaratan 10'lu led diğer taraftan bağımsız sorun ondan kaynaklanıyor sanırım.Tv'de ölü piksel vs olmadığından değiştiresimde gelmiyor,bu yüzden servisi çağırdım ve arka kapağı açarak düzeltmelerine izin verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferce -- 11 Şubat 2013; 16:15:57 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Biraz açarmısın olayı

Meyve bıçağı ile hallettiğimi düşündüm ama maalesef sonra baktım tekrar aynı yerine dönmüşler.Bugün servisi çağırdım,evde arka kapağını açıp yerine oturtturdular ve 10 dk içerisinde olay bitti.Ama akşam tekrar bir bakarım nihayi sonucu o zaman yazarım.Zaten sorun yaratan 10'lu led diğer taraftan bağımsız sorun ondan kaynaklanıyor sanırım.Tv'de ölü piksel vs olmadığından değiştiresimde gelmiyor,bu yüzden servisi çağırdım ve arka kapağı açarak düzeltmelerine izin verdim.

Alıntıları Göster

Akşamki durumu yazarsan sevinirim
    Benim tv dede ambilight dışında hiç bir sorun yok
    Bende değiştirtmek istemiyorum
    Gelende de aynı sorun çıkar gibime geliyor
    O sebepten bende çağıracam galiba servisi
    Sonucu merakla bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Panzeraction

Bende tüm ambilightlar gömülü herhalde. Şuan televizyonu güncelleyeceğim.

Mesele anlaşıldı
    6877 alıpta gömülü ambilight si olmak yok gibi bir şey
  • quote:

quote:

Mesele anlaşıldı

bendede var gömülü amblight birde bu eksikti tv duvara asılı ve sol taraf ile sağ taraf duvarı aynı şiddetle aydınlatmıyor gömük taraf 3 cm ye kadar aydınlatıyor diğer taraf 15 cm i buluyor. Servisi bendemi çağırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: sherchie

quote:

quote:

Mesele anlaşıldı

bendede var gömülü amblight birde bu eksikti tv duvara asılı ve sol taraf ile sağ taraf duvarı aynı şiddetle aydınlatmıyor gömük taraf 3 cm ye kadar aydınlatıyor diğer taraf 15 cm i buluyor. Servisi bendemi çağırsam

Ben o kadar arkadaş tanıdım forumda
    Ambilight gömülü olmayan 1 kişi denk geldi
    Demek ki bu 6877 de bu kronik bir sıkıntı

Ama ilginç yanlardaki ledlerde hiç bir sıkıntı yok

• Orijinalden alıntı: yyildirayy

Evet arkadaşlar bugün saat 11.30 civarı yapılan ledlerde şu an için bir sorun yok.Bence arka kapağın açılmasında da hiç bir sorun yok,çekinmeden yaptırabilirsiniz.Televizyonunuzda piksel veya başka sorun yoksa değiştirmeye değmez.

• Orijinalden alıntı: zaferce

Evet arkadaşlar bugün saat 11.30 civarı yapılan ledlerde şu an için bir sorun yok.Bence arka kapağın açılmasında da hiç bir sorun yok,çekinmeden yaptırabilirsiniz.Televizyonunuzda piksel veya başka sorun yoksa değiştirmeye değmez.

Evet tek sorun bu
    1 aydır tv yi kullanıyorum başka bir sıkıntı yok
    değiştirsek bile yeni gelende başka sıkıntılar çıkması muhtemel
    Galiba bizde servis çağıracağız
    Zahmet olmasa 1-2 resim atabilirmisin

•  --PHILIPS 42PFL6877K/12 GENEL KONU--

Son hali,artık düzelmiş durumda.Zaten ledler dıştaki siyah kapağa yapıştırılmış durumda ana panalle alakası yok.Duvardaki ışıkta artık aynı hizada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferce -- 11 Şubat 2013; 19:54:57 >
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ialim

Merhaba Arkadaş

6877'nin bugün kurulumu yapıldı ve hemen incelemeye başladım; İlk gözlemlerim görüntü kalitesi gerçekten çok iyi ve amblight çok güzel geliyor göze. Menüsü biraz yavaş ama öyle yorumlarda yazdığı gibi böbrek taşı düşüren cinsten değil bence. Hızı fena sayılmaz.

Resimlerini ve video kayıtlarını yarın paylaşacağım. (Şimdilik kurcalamakla ilgileniyorum :-) )

Ancak biraz inceledikten sonra bazı sorunlarla karşılaştım, aşağıda aktarıyorum. (aynı sorunlarla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim)

1) USB'ye indirdiğim .mkv uzantılı bir film attım ve taktım, ancak tanımadı. (servis her MKV yi tanımayabilir dedi kendi taktığı MKV formatı tanıdı) Gerçekten her MKV formatı desteklemiyor diye bir durum var mıdır?

2) Görüntü ayarlarını düzenlemeye çalışırken televizyon belki 10 defa kendiliğinden kapanıp açıldı. (TV izlerken bir problem yok, umarım tekrarı olmaz.)

3) TV arkasındaki led'lerde sol üstteki 10 led bende de içe gömülü. Servis paneli açıp yapabileceklerini söyledi ama açtırmanı tavsiye etmeyiz dediler. Amblight görüntüsünde herhangi bir sıkıntı yok sadece arkasından baktığın zaman belli oluyor.

4) Servis kanal listesini otomatik usb'den kopyaladı ancak bazı kanallar yok. (NTV, Star) Bu kanalları nasıl bulup ekleyebilirim?

5) Smart TV'yi denemek istedim, modeme bağlanıyor ama bir sonraki adım da Phılıps sunucusunu bulamadı, sonra tekrar deneyin diyor. Bazı arkadaşlarında başına gelmişti, daha sonraki denemelerimde bağlanır mı?

Bu problemlerle karşılaşan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ayrıca 3D ve Smart performanslarını da test ettikten sonra gözlemlerimi paylaşacağım.

Öncelikle hayırlı olsun.

3.madde benle ortak.Bence de panel bu sebepten açılmamalı.Benimki ile beraber benim bildiğim bu 4.vaka.Belli bir seride bu sorun olabilir yada yapılışı böyle anlamadım gitti.

Ben başka sorun yaşamadım.İnternete de bağlandım,mkv'de izledim.3D mükemmel. Ayarlarda kapanma falan olmadı.

gömülü ambilight led sıkıntısı bende de var
    Ne yapmalıyım hala karar veremedim
    Değişim yapıldığını ve gelen tvninde aynı olduğunu yazan arkadaşlar var
    servisle görüştüm paneli açar yaparız, çentiklerinden çıkmış diyorlar
    anladığım kadarıyla bu ledler montaj esnasında ya sağlam monte edilmiyor yada yerinden ufak sarsıntılarda çıkıyor (Kargo ile taşınırken vb.)
    onun dışında tvde genel sorunlar dışında bir sıkıntım yok (Kendi kendine kapanma, fişi prizden çekmeden açılmama vs.)
    philipse bir mail attım bakalım cevapları ne olacak bekliyorum

Merhaba yyildirayy

Benim de ledler içine gömülü ama görüntüde hiçbir sıkıntı yaratmıyor, bence sırf bu yüzden TV'yi açtırmaya hiç gerek yok. Haa diğer klasik sorunların bazıları da yoksa TV'de boşuna hiç değiştirip riske girme derim ben. Anladığım kadarıyla bu serinin bir çok ürününde bu led sorunu var gibi, teknosa daki cihaza da baktım onunda ledler o şekilde.

• quote:

Son hali,artık düzelmiş durumda.Zaten ledler dıştaki siyah kapağa yapıştırılmış durumda ana panalle alakası yok.Duvardaki ışıkta artık aynı hizada.

Gayet düzgün görünüyor
    Tşkler resim için
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaş

6877'nin bugün kurulumu yapıldı ve hemen incelemeye başladım; İlk gözlemlerim görüntü kalitesi gerçekten çok iyi ve amblight çok güzel geliyor göze. Menüsü biraz yavaş ama öyle yorumlarda yazdığı gibi böbrek taşı düşüren cinsten değil bence. Hızı fena sayılmaz.

Resimlerini ve video kayıtlarını yarın paylaşacağım. (Şimdilik kurcalamakla ilgileniyorum :-) )

Ancak biraz inceledikten sonra bazı sorunlarla karşılaştım, aşağıda aktarıyorum. (aynı sorunlarla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim)

1) USB'ye indirdiğim .mkv uzantılı bir film attım ve taktım, ancak tanımadı. (servis her MKV yi tanımayabilir dedi kendi taktığı MKV formatı tanıdı) Gerçekten her MKV formatı desteklemiyor diye bir durum var mıdır?

2) Görüntü ayarlarını düzenlemeye çalışırken televizyon belki 10 defa kendiliğinden kapanıp açıldı. (TV izlerken bir problem yok, umarım tekrarı olmaz.)

3) TV arkasındaki led'lerde sol üstteki 10 led bende de içe gömülü. Servis paneli açıp yapabileceklerini söyledi ama açtırmanı tavsiye etmeyiz dediler. Amblight görüntüsünde herhangi bir sıkıntı yok sadece arkasından baktığın zaman belli oluyor.

4) Servis kanal listesini otomatik usb'den kopyaladı ancak bazı kanallar yok. (NTV, Star) Bu kanalları nasıl bulup ekleyebilirim?

5) Smart TV'yi denemek istedim, modeme bağlanıyor ama bir sonraki adım da Phılıps sunucusunu bulamadı, sonra tekrar deneyin diyor. Bazı arkadaşlarında başına gelmişti, daha sonraki denemelerimde bağlanır mı?

Bu problemlerle karşılaşan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ayrıca 3D ve Smart performanslarını da test ettikten sonra gözlemlerimi paylaşacağım.

Öncelikle hayırlı olsun.

3.madde benle ortak.Bence de panel bu sebepten açılmamalı.Benimki ile beraber benim bildiğim bu 4.vaka.Belli bir seride bu sorun olabilir yada yapılışı böyle anlamadım gitti.

Ben başka sorun yaşamadım.İnternete de bağlandım,mkv'de izledim.3D mükemmel. Ayarlarda kapanma falan olmadı.

gömülü ambilight led sıkıntısı bende de var
    Ne yapmalıyım hala karar veremedim
    Değişim yapıldığını ve gelen tvninde aynı olduğunu yazan arkadaşlar var
    servisle görüştüm paneli açar yaparız, çentiklerinden çıkmış diyorlar
    anladığım kadarıyla bu ledler montaj esnasında ya sağlam monte edilmiyor yada yerinden ufak sarsıntılarda çıkıyor (Kargo ile taşınırken vb.)
    onun dışında tvde genel sorunlar dışında bir sıkıntım yok (Kendi kendine kapanma, fişi prizden çekmeden açılmama vs.)
    philipse bir mail attım bakalım cevapları ne olacak bekliyorum

Merhaba yyildirayy

Benim de ledler içine gömülü ama görüntüde hiçbir sıkıntı yaratmıyor, bence sırf bu yüzden TV'yi açtırmaya hiç gerek yok. Haa diğer klasik sorunların bazıları da yoksa TV'de boşuna hiç değiştirip riske girme derim ben. Anladığım kadarıyla bu serinin bir çok ürününde bu led sorunu var gibi, teknosa daki cihaza da baktım onunda ledler o şekilde.

Bakalım bir değerlendirip kararı vereceğim

• Merhaba Arkadaşlar...
    6877'yi 3 gündür kullanıyorum ve genel anlamda çok memnun kaldım. Altyazılarda türkçe karaktere sorununu dert etmeye gerek yok, çok basit bir çözümü var, DTS'i AC3 'e çevirme işlemi ise gene basit bir programla yapabiliyorsunuz (MKV2AC3), görünü kalitesi bence gerçekten çok güzel (bazen çok hızlı sahnelerde karelenme olabiliyor), yani bence piyasada bu fiyata kesinlikle alınabilecek bir TV.

Yanlız arkadaşlar ben henüz 3D film veya yayın izleyemedim. 3D kanalı açıyorum ve kumandadan 3D tuşuna basıyorum ama orada sadece 2D-3D'ye dönüştür butonu aktif, ayrıca ayarlardan 3D'yi otomatik tanı diyorum ama TV 3D moda geçmiyor.
    Yorumları okurken bir arkadaşın daha bu tarz bir sorunla karşılaştığını okumuştum, konu hakkında düşüncesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim. 3 gündür uğraşıyorum ama henüz 3D izleyemedim.

• quote:

Merhaba Arkadaşlar...
    6877'yi 3 gündür kullanıyorum ve genel anlamda çok memnun kaldım. Altyazılarda türkçe karaktere sorununu dert etmeye gerek yok, çok basit bir çözümü var, DTS'i AC3 'e çevirme işlemi ise gene basit bir programla yapabiliyorsunuz (MKV2AC3), görünü kalitesi bence gerçekten çok güzel (bazen çok hızlı sahnelerde karelenme olabiliyor), yani bence piyasada bu fiyata kesinlikle alınabilecek bir TV.

Yanlız arkadaşlar ben henüz 3D film veya yayın izleyemedim. 3D kanalı açıyorum ve kumandadan 3D tuşuna basıyorum ama orada sadece 2D-3D'ye dönüştür butonu aktif, ayrıca ayarlardan 3D'yi otomatik tanı diyorum ama TV 3D moda geçmiyor.
    Yorumları okurken bir arkadaşın daha bu tarz bir sorunla karşılaştığını okumuştum, konu hakkında düşüncesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim. 3 gündür uğraşıyorum ama henüz 3D izleyemedim.

Tv de 3D yayın izleyebilmek için uydu alıcınızın HD özellikli, hdmi kablo ile bağlı ve gelen video çözünürlüğünün 720p ve üzeri olması gerekmektedir.Uydu alıcınızın ayarlarından video çıkış çözünürlüğünü kontrol edin.Ayrıca uyduda 3D Test diye bir kanal var.O yayın renkli karton gözlüklerle her tv de izlenebilen eski bir 3D dir.Bu tv ve kendi gözlükleriyle o yayını izleyemezsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhaba Arkadaşlar...

Youtube'den 3D veya half sbs diye arama yapıp 3 boyutlu videolar izleyebilirsin.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.