Şimdi Ara

--PHILIPS 42PFL6877K/12 GENEL KONU-- (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.213
Cevap
45
Favori
276.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de dün 47 inçlik 6877 televizyonumun kurulumunu tamamlattım, son güncellemesini kurdum ve izlenimlerimi aktaracağım. Öncelikle bu tv'yi internetten aldığım için bir önce geri iade hakkımı kullanmayı düşünüyorum, konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan aşağıdaki yazı ve videolara istinaden tavsiyelerini rica ederim:

1- TV'de DSE, ölü piksel, bulutlanma yok, ışık sızması yok denecek kadar az, lag-time çok çok az . Buraya kadar şanslıyım sanırım.

2- Mouse taktım, neredeyse 5dk sonra tepki veriyor, şaka bir yana şöyle ekranda 3-5 cm ilerledikten sonra donup kalıyor resmen, kanser oldum. Mouse'ta sorun yok, başka ürünlerle çatır çatır kullanıyorum. Diğer kullanıcılarda da durum böyle mi?

3- Arka üstte yer alan ambilight ışıklarından 7-8 tanesi içeriye doğru daha gömülü bir vaziyette duruyor. Yani yukarı doğru ışık verirken o olan biraz daha gölgeli. Şu an ekran duvara asılı olmadığı için duvarla TV arasında mesafe var ve ışık geniş açıdan duvara yansıyor ve bunu fark etmiyorum ama duvara monte ettiğimde böyle bir dengesizlik olacağını düşünüyorum. Yine diğer kullanıcılara sormak isterim, kafaya takılacak bir sorun mudur? Resimler aşağıda.

4- Sıra en can sıkıcı şeye geldi. Bu TV ile Pes oynamak tam bir hayal kırıklığı. Aşağıdaki videolarda Perfect Natural Motion açık ve kapalı iken yaptığım çekimleri bulabilirsiniz. Kapalı iken sorun yok. Açık iken ise top öyle bir titriyor ki görmek imkansız. Video 30fps çekildiği için çıplak gözle çok çok daha ne görülüyor, tahmin edersiniz işte, zaten videoda da gerektiği kadar net. Forumlara baktığımda Philips bu ayarı kapalı olarak kullanmamızı tavsiye ediyor. E o zaman bu ayar için neden ekstra para verdim ben diye düşünüyorum. Ya da ne işe yarar bu özellik, nerede kullanmalı? 2200TL ye 400hz lik LG lm660 alcakken daha iyi olsun diye 600hz lik bu TV'yi aldım üzerine 400TL daha ödemeyi göze alarak. Madem bunu kapatacaksam benim 4 yıl önce aldığım ve şu an değeri 600-700TL olan eski LG televizyonumdan ne farkı var ki bunun??? Hatta bahse girerim ki eski LCD TV'mde görüntü çok daha akıcıydı. E şimdi ben gidip 100hz lik 3D LED TV almasını bilmez miydim 1500TL'ye, hıyar mıyım ben de buna sırf ambilight'ı var diye (o da sorunlu ya) 2600TL saydım???

VIDEOLAR:
    http://www.youtube.com/watch?v=lBrwzDpnQPg&feature=youtu.be
    http://www.youtube.com/watch?v=2egfooKo2QE&feature=youtu.be

Kanalların altından geçen alt yazılarda da durum aynı. Yanlız bundaki durum şöyle, aynı altyazı geçerken titremenin gidip geldiğini gördüm. Örneğin 2 sn titriyor, sonra 2 sn normal akıyor, sonra tekrar titreyerek devam ediyor.

Şimdi bu sorun düzelecek mi düzelmeyecek mi? Bilenler lütfen yardımcı olabilir mi? Yazılımla düzelir mi diye soranlar gördüm forumlarda ama kimse net bir yanıt vermemiş. Nedir durum üstedlar?

5- 4. maddeye ek olarak bir de genel kastırma sorunu var. Natural motion kapalıyken daha bir fark edilir oluyor. Örneğin ekran soldan sağa kayarken 1-2 tık titreme yaparak gidiyor, tıpkı yanlış vitese atılmış arabanın teklemesi gibi.

6- Yine Pes oynarken dikkat ettim. 3D'si açıkken yakın çekimde oyuncu önümden geçiyor ama tek parça görmek mümkün değil, aynı oyuncu ekrandan kaybolana kadar onu en az 10 karede görüyorum. Yine aynı konuya geleceğim ama maalesef 1500 liralık TV'nin bundan kötü olacağını hiç sanmıyorum. Daha tam bir video testi yapamdım ama oyunda 3D'si beni tatmin etmedi, aynı performansı daha ucuz TV'lerden alacağımı düşünüyorum.

Netice olarak uzun araştırmalar sonucu LG lm 660 almak niyetiyle gittiğim mağazada bu TV'yi görüp elim boş çıktıktan sonra internetten sipariş ettiğim bu TV beni pek tatmin etmedi. SD yayınlarının harika olduğunu söylüyor herkes. Vallahi ben öyle bir harika göremedim henüz. Kötü değil ama harika da değil, eski LG TV'mden iyi değil en azından, WOW dedirtmedi anlayacağınız. Peki ben bunları neden yazıyorum, bu forumu okuyorsak bir şeyler paylaşıyorsak EN UYGUN FİYATA EN İYİ PERFORMANSI ARADIĞIMIZDANDIR. Buna istinaden ben bu ürünün F/P ürünü olduğunu düşünmüyorum.

Ambilight güzel ama bana bu ürünü geri iade edip 2200'e (geçen hafta ben Philips TV'mi alırken LG fiyatı) LM660'i denemek için yol görünüyor sanırım. 400TL ambilight için verilir mi derseniz, cebinizde para varsa verilir derim. Ancak böyle dandik sorunlar çıkarıp can sıkmamak kaydıyla...

ŞİMDİ TAVSİYELER NEDİR, VAKTİ VARKEN BU TV GERİ GİTMELİ Mİ SİZCE???

BAKIN NE KADAR VAKTİM GİTTİ BU YAZIYI YAZARKEN BİLE, HEM 400TL FAZLA VERDİM HEM DE UĞRAŞIYORUM 2 GÜNDÜR, OLACAK İŞ DEĞİL…

• Halbuki son güncelleme ile neredeyse herşeyin düzeldiğini yazıyordu bir çoğu, bu tvnin bu sorunları üzerine o yazılımı çıkarıp üstünede olumlu yorumlar olmasa bu kadar fazla satmayacaktı, satılmayıncada mevcut sorunları ile fiyatı 42'' için 1.600 47'' için 2.100 e kadar düşerdi eminim.

- Philips çalışanları iyi dinleyin bu sorunlu tv nizi çıkardığınız son yazılımdan sonra bizim bir kaç olumlu yorumlarımızdan dolayı satabiliyorsunuz. Yoksa bu bahsettiğim rakamlara çok güzel bir şekilde düşeceğinizden adım gibi eminim , ama baktınız ohoo millet övüyor malda satılıyor hoop diye hemen orada durdunuz, ama eskisi gibi tavsiye etmiyorum bu modeli kimseye, sadece olabilir alabilirsin deyip geçiyorum.

- Escofly videolarını izledim, senin adına üzgünüm. Bence iade et gitsin çünkü bayağı canını sıkmış, bende çok kızardım aynı durumla karşılaşmaktan. Ya isterse 1000 tl olsun, sorunlu tv yi bedava verseler istemem, mühim olan görüntü kalitesi ve sorunsuz oluşudur. Ayrıca bu TV için bir kaç kişinin ağzından duydum ''Fiyat-performans'' ürünüdür diye ama hayır bence kesinlikle fiyat performans ürünü değil. Akranlarına göre görüntü anlamında birazcık artısı olabilir ama bu onu mükemmel yapmaz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknessjack -- 5 Ocak 2013; 22:56:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: escofly

Ben de dün 47 inçlik 6877 televizyonumun kurulumunu tamamlattım, son güncellemesini kurdum ve izlenimlerimi aktaracağım. Öncelikle bu tv'yi internetten aldığım için bir önce geri iade hakkımı kullanmayı düşünüyorum, konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan aşağıdaki yazı ve videolara istinaden tavsiyelerini rica ederim:

1- TV'de DSE, ölü piksel, bulutlanma yok, ışık sızması yok denecek kadar az, lag-time çok çok az . Buraya kadar şanslıyım sanırım.

2- Mouse taktım, neredeyse 5dk sonra tepki veriyor, şaka bir yana şöyle ekranda 3-5 cm ilerledikten sonra donup kalıyor resmen, kanser oldum. Mouse'ta sorun yok, başka ürünlerle çatır çatır kullanıyorum. Diğer kullanıcılarda da durum böyle mi?

3- Arka üstte yer alan ambilight ışıklarından 7-8 tanesi içeriye doğru daha gömülü bir vaziyette duruyor. Yani yukarı doğru ışık verirken o olan biraz daha gölgeli. Şu an ekran duvara asılı olmadığı için duvarla TV arasında mesafe var ve ışık geniş açıdan duvara yansıyor ve bunu fark etmiyorum ama duvara monte ettiğimde böyle bir dengesizlik olacağını düşünüyorum. Yine diğer kullanıcılara sormak isterim, kafaya takılacak bir sorun mudur? Resimler aşağıda.

4- Sıra en can sıkıcı şeye geldi. Bu TV ile Pes oynamak tam bir hayal kırıklığı. Aşağıdaki videolarda Perfect Natural Motion açık ve kapalı iken yaptığım çekimleri bulabilirsiniz. Kapalı iken sorun yok. Açık iken ise top öyle bir titriyor ki görmek imkansız. Video 30fps çekildiği için çıplak gözle çok çok daha ne görülüyor, tahmin edersiniz işte, zaten videoda da gerektiği kadar net. Forumlara baktığımda Philips bu ayarı kapalı olarak kullanmamızı tavsiye ediyor. E o zaman bu ayar için neden ekstra para verdim ben diye düşünüyorum. Ya da ne işe yarar bu özellik, nerede kullanmalı? 2200TL ye 400hz lik LG lm660 alcakken daha iyi olsun diye 600hz lik bu TV'yi aldım üzerine 400TL daha ödemeyi göze alarak. Madem bunu kapatacaksam benim 4 yıl önce aldığım ve şu an değeri 600-700TL olan eski LG televizyonumdan ne farkı var ki bunun??? Hatta bahse girerim ki eski LCD TV'mde görüntü çok daha akıcıydı. E şimdi ben gidip 100hz lik 3D LED TV almasını bilmez miydim 1500TL'ye, hıyar mıyım ben de buna sırf ambilight'ı var diye (o da sorunlu ya) 2600TL saydım???

VIDEOLAR:

Kanalların altından geçen alt yazılarda da durum aynı. Yanlız bundaki durum şöyle, aynı altyazı geçerken titremenin gidip geldiğini gördüm. Örneğin 2 sn titriyor, sonra 2 sn normal akıyor, sonra tekrar titreyerek devam ediyor.

Şimdi bu sorun düzelecek mi düzelmeyecek mi? Bilenler lütfen yardımcı olabilir mi? Yazılımla düzelir mi diye soranlar gördüm forumlarda ama kimse net bir yanıt vermemiş. Nedir durum üstedlar?

5- 4. maddeye ek olarak bir de genel kastırma sorunu var. Natural motion kapalıyken daha bir fark edilir oluyor. Örneğin ekran soldan sağa kayarken 1-2 tık titreme yaparak gidiyor, tıpkı yanlış vitese atılmış arabanın teklemesi gibi.

6- Yine Pes oynarken dikkat ettim. 3D'si açıkken yakın çekimde oyuncu önümden geçiyor ama tek parça görmek mümkün değil, aynı oyuncu ekrandan kaybolana kadar onu en az 10 karede görüyorum. Yine aynı konuya geleceğim ama maalesef 1500 liralık TV'nin bundan kötü olacağını hiç sanmıyorum. Daha tam bir video testi yapamdım ama oyunda 3D'si beni tatmin etmedi, aynı performansı daha ucuz TV'lerden alacağımı düşünüyorum.

Netice olarak uzun araştırmalar sonucu LG lm 660 almak niyetiyle gittiğim mağazada bu TV'yi görüp elim boş çıktıktan sonra internetten sipariş ettiğim bu TV beni pek tatmin etmedi. SD yayınlarının harika olduğunu söylüyor herkes. Vallahi ben öyle bir harika göremedim henüz. Kötü değil ama harika da değil, eski LG TV'mden iyi değil en azından, WOW dedirtmedi anlayacağınız. Peki ben bunları neden yazıyorum, bu forumu okuyorsak bir şeyler paylaşıyorsak EN UYGUN FİYATA EN İYİ PERFORMANSI ARADIĞIMIZDANDIR. Buna istinaden ben bu ürünün F/P ürünü olduğunu düşünmüyorum.

Ambilight güzel ama bana bu ürünü geri iade edip 2200'e (geçen hafta ben Philips TV'mi alırken LG fiyatı) LM660'i denemek için yol görünüyor sanırım. 400TL ambilight için verilir mi derseniz, cebinizde para varsa verilir derim. Ancak böyle dandik sorunlar çıkarıp can sıkmamak kaydıyla...

ŞİMDİ TAVSİYELER NEDİR, VAKTİ VARKEN BU TV GERİ GİTMELİ Mİ SİZCE???

BAKIN NE KADAR VAKTİM GİTTİ BU YAZIYI YAZARKEN BİLE, HEM 400TL FAZLA VERDİM HEM DE UĞRAŞIYORUM 2 GÜNDÜR, OLACAK İŞ DEĞİL…

1-Aynen
    2-Aynen ama ben zaten kullanmayacağım.İlerde yazılımla falan düzelse de benim için önemli değil zaten kullanmicam.
    3-Bende öyle bir sorun yok hocam istersen fotosunu çekip atarım
    4-Pes oynadım dediğiniz ayar ''orta''daydı öyle bir sorunla karşılaşmadım hatta 2 gündür deli gibi pes oynuyoruz kızımla ama sizin için maksimum ayarda da denerim.Bu arada kapalı minimum orta maksimum ayarları var açık kapalı diye bir ayar yok.
    Alttan geçenyazılarla ilgili ayar kullanıcı incelemelerinde var hocam çok basit
    5-Hocam gerçekten çok tuhaf ben böyle bir soruna rastlamadım ya da dikkatimi çeken birşey yok
    6-Valla hocam 2 gündür dünyanın oyununu denedim harddiskten ama böyle birşeye rastlamadım
    Analog yayında kullanmama rağmen siyahlar es6100 samsungtan çok çok daha iyi.haftaya hd yayına geçicem ancak o zaman yorum yapabilirim.

• Çok naz aşık usandırır kelimesi ben ve bu tv arasında çok anlamlı hale geldi.
  • quote:

VIDEOLAR:

Oyun oynarken natural motion zaten açılmaması gerekiyor. sadece bu tv için değil diğer tüm marka tv ler için de geçerli bu durum. input lag süresini artırır en başta. natural motion oyunlar için yapılmış bir teknoloji değil. ama videolarda da sorunlu. bahsettiğin titremeleri filmlerde de görebilirsin. başka marka tv lerde natural motion olayı nasıl bilmiyorum. sonuçta aynı teknolojiyi farklı isim altında kullanıyor markalar. natural motion demiyorlar da başka birşey diyorlar. Bendeki 5507de de durum aynı. Kapattım kullanmıyorum o özelliği.

Smart tvsi zaten takoz. youtubedan falan video izleniyor işte ara sıra. nete girmek falan mümkün değil.

• @escofly şimdi sırf senin için Perfect Natural Motion özelliğini maksimuma getirdim pesi açıp denedim.Titreme falan olmadı.Hocam bence senin tv de ciddi sorunlar var.Ya iade edin ya da servisi çağırın.Bu arada inanmazsanız yarın video çekip atabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 5 Ocak 2013; 23:19:23 >
  • @escofly geçmiş olsun...

Son 15 gündür sadece birkaç saatliğine stoklara girdi ve hemen tükendi..Teknosadaki elemanlar stoka 2 tane (1'i teşhir) olduğunu söyleyip bana satmaya kalktılar..

2 tane 3 tane stokda kalan ürün muhtemelen müşteriler tarafından kusurlu bulunup iade edilen ürünler..

Seninde durumun aynı olabilir..İade edilen ürünü kapalı kutuymuş gibi paketleyebilirler..

Bazı arkadaşlar 3D (Film-Oyun) ve PlayStation performansı için büyük beklentideler..Büyük beklentiye girmeyin üzülürsünüz..

Bu ürünün tek artısı 3 Ambilight...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumasi

@escofly geçmiş olsun...

Son 15 gündür sadece birkaç saatliğine stoklara girdi ve hemen tükendi..Teknosadaki elemanlar stoka 2 tane (1'i teşhir) olduğunu söyleyip bana satmaya kalktılar..

2 tane 3 tane stokda kalan ürün muhtemelen müşteriler tarafından kusurlu bulunup iade edilen ürünler..

Seninde durumun aynı olabilir..İade edilen ürünü kapalı kutuymuş gibi paketleyebilirler..

Bazı arkadaşlar 3D (Film-Oyun) ve PlayStation performansı için büyük beklentideler..Büyük beklentiye girmeyin üzülürsünüz..

Bu ürünün tek artısı 3 Ambilight...

Hocam 3d film denemedim ama ps3 performansında ben bir tuhaflık görmedim.Tek kelimeyle şahane.Valla kendimden şüphe etmeye başladım şimdi.Sonuçta evde samsung es6100 de var,aylardır onda ps3 oynadım film izledim
    beklentimi fazlasıyla karşıladı hatta üstünde şimdilik

• valla bilemiyorum üstad, bendeki görüntüler ortada,, demek ki şanssızım diyorum...sorunlusu denk geldi demek..
    zaten cumasi arkadaş dedikten sonra daha bir dikkat ettim, ürün geldiğinde ilk dikkat ettiğim sonra da umursamadığım şey sanki paket açılmış ve yeniden kapatılmış gibiydi,, sallamadım.. belki de sorunlu iade üründü ve bize denk geldi..

darknessjack, söylediklerine katılmamak mümkün değil, tam gönlümden geçeni söylemişsin. ben de kendi kendime 2000TL verseydim bunları daha az dert edebileceğimi düşünüyordum. Neticede para ödüyoruz, beklenti de ona göre yükseliyor, 1990'larda değiliz artık seçenek ve rekabet var...

şimdi ben bunu kliksadan aldım, kliksa der ki "müşteri cayma hakkını kullanarak 7 gün içinde koşulsuz iade edebilir". Şimdi servis bunun kurulumunu yapmış, ben problemi doğal olarak inceledikçe sonradan fark etmişim, ama netice itibariyle caymamışım ki servis çağırıp kurulum yaptırmışım. Ortada bir cayma yok, evet kenardaki jelatinler filan hepsi yerinde ama "sen servis çağırmışsın, otomatikman cayma durumun olamaz zaten diyebilirler mi ??? para iadesi isteyip daha ucuza Ambilightsız ve kafa yormayacak bir şey almayı düşünüyorum. hatta LG 660'tan da vazgeçip daha da ucuza lm640 almayı planlıyorum. Zaten en iyisin bile 1 sene sonra patates olacağını şimdi iyi anladım....

Yanarım ki TV seçimine ayırdığım dolu dolu 3 günlük sorunsallardan sonra sorunlu ürünü bulup başa döneceğime yanarım..

• quote:

valla bilemiyorum üstad, bendeki görüntüler ortada,, demek ki şanssızım diyorum...sorunlusu denk geldi demek..
    zaten cumasi arkadaş dedikten sonra daha bir dikkat ettim, ürün geldiğinde ilk dikkat ettiğim sonra da umursamadığım şey sanki paket açılmış ve yeniden kapatılmış gibiydi,, sallamadım.. belki de sorunlu iade üründü ve bize denk geldi..

darknessjack, söylediklerine katılmamak mümkün değil, tam gönlümden geçeni söylemişsin. ben de kendi kendime 2000TL verseydim bunları daha az dert edebileceğimi düşünüyordum. Neticede para ödüyoruz, beklenti de ona göre yükseliyor, 1990'larda değiliz artık seçenek ve rekabet var...

şimdi ben bunu kliksadan aldım, kliksa der ki "müşteri cayma hakkını kullanarak 7 gün içinde koşulsuz iade edebilir". Şimdi servis bunun kurulumunu yapmış, ben problemi doğal olarak inceledikçe sonradan fark etmişim, ama netice itibariyle caymamışım ki servis çağırıp kurulum yaptırmışım. Ortada bir cayma yok, evet kenardaki jelatinler filan hepsi yerinde ama "sen servis çağırmışsın, otomatikman cayma durumun olamaz zaten diyebilirler mi ??? para iadesi isteyip daha ucuza Ambilightsız ve kafa yormayacak bir şey almayı düşünüyorum. hatta LG 660'tan da vazgeçip daha da ucuza lm640 almayı planlıyorum. Zaten en iyisin bile 1 sene sonra patates olacağını şimdi iyi anladım....

Yanarım ki TV seçimine ayırdığım dolu dolu 3 günlük sorunsallardan sonra sorunlu ürünü bulup başa döneceğime yanarım..

Hocam valla geçmiş olsun diyorum başka ne diyebilirim.Bende kliksadan aldım kutuyu deli gibi inceledim tek bant mı falan diye.Servis kurarken de çok çok dikkat ettim herşey usülüne uygundu vs vs.
    Servis kurmuş olabilir fakat siz getiren kargoyu çağırın paketi alıp götürsünler.Sonuçta cayma hakkınız var gerekçe göstermeksizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Hocam 3d film denemedim ama ps3 performansında ben bir tuhaflık görmedim.Tek kelimeyle şahane.Valla kendimden şüphe etmeye başladım şimdi.Sonuçta evde samsung es6100 de var,aylardır onda ps3 oynadım film izledim

quote:

valla bilemiyorum üstad, bendeki görüntüler ortada,, demek ki şanssızım diyorum...sorunlusu denk geldi demek..

@Orada Olmayan Adam

Aman şüpheye düşme ağız tadıyla kullan..

Bende 6877-5007-640-660 hatta Samsung 6340 arasında gidip gidip geliyorum..Yılbaşı indirim seviyesine düştümü İnşallah bi tane alıp kurtulacam..

@escofly

Cayma hakkını bildiğim kadarıyla süreyi geçirmeden (7 gün sanırım) istediğin gibi kullanabilirsin...İçine sinmediyse içine sinen başka marka model al...

• quote:

Orijinalden alıntı: cumasi

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

@Orada Olmayan Adam

Bende 6877-5007-640-660 hatta Samsung 6340 arasında gidip gidip geliyorum..Yılbaşı indirim seviyesine düştümü İnşallah bi tane alıp kurtulacam..

@escofly

Cayma hakkını bildiğim kadarıyla süreyi geçirmeden (7 gün sanırım) istediğin gibi kullanabilirsin...İçine sinmediyse içine sinen başka marka model al...

Alıntıları Göster

@Orada Olmayan Adam

@escofly

sindirmek için zorlamama rağmen sinmiyor, hala yazılım çıkar da düzelir mi acaba diyorum ama maalesef bunu beklemek için vaktim yok..
    en iyisi iade edip yeni bir indirim beklemek..

• Asıl iğrenç olan ne biliyormusunuz arkadaşlar, şimdi bu bizim iade ettiğimiz malı ya düzgünce şeffaf bantla bantlayıp ya da fazladan orjinal bir kutu varsa ona koyup şeffaf bir bant çekip sıfır niyetine stoğa koymak (elbette emin değiliz ama bununla ilgili bayağı bir duyum aldım, hatta bazı mağazaların bazı çalışanlarının birebir ağızlarından !) . Sonrada başka birine satmak, etik olan bu değil. Bende çalıştığım yerde milyonlarca satılan ürünler arasında iadeye gelen ürünleri alıyorum ve onları iade ürünler bölümüne kaldırıyorum sonrada firmalara ilgili yazıları belgeleri çekilerek birebir değişim yaptırtıyoruz, yani gelenleri firmaya yolluyoruz onlarda bize sıfırlarını paketli kutulu mis gibi şekilde gönderiyor. Etik olan işte bu !

- Senki koca kaç yıllık markasın, ayıp günah yazık daha bir çok şekilde sıfatlayabiliriz. Başkasının farkettiği falsolu malı geri alıp nasıl bana satmaya kalkıyosunki ? Şaka gibi. Hani bana şu şekilde geliyor birazda ; Şimdi bu modeli cennetten çıkma moduna soktuk ya, acaba rahat davranıp ''zaten ölüyorlar bu model için ver gitsin, hatta dua etsin bulduğuna'' gibisinden minnet edipmi satıyolar nedir.

- Ne yani şimdi escofly nin TV si cumasi yemi satılacak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknessjack -- 6 Ocak 2013; 1:15:23 >

• quote:

sindirmek için zorlamama rağmen sinmiyor, hala yazılım çıkar da düzelir mi acaba diyorum ama maalesef bunu beklemek için vaktim yok..
    en iyisi iade edip yeni bir indirim beklemek..

Hiç dert etme cayma hakkını kullanıp parayı indir cebe..İmkanın varsa 1-2 ay bekleyip 2013 medelleride bekleyebilirsin..

quote:

Orijinalden alıntı: darknessjack

-Ne yani şimdi escofly nin TV si cumasi yemi satılacak ?

Aynen öyle...Monutorü arızalı çıkan arkadaşım iade ettiğinde güzelce sarıp sarmalayıp rafa kaldırmışlar...Muhtemelen anlamayan birine yutturlmuştur

• PMR Nedir. Yukarda biri yazmış.perfect natural motion açıp kapatıyorum? hz düşürüyorum diye.hz olayı perfect motion rate değil mi?Bilen biri açıklasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknessjack

Asıl iğrenç olan ne biliyormusunuz arkadaşlar, şimdi bu bizim iade ettiğimiz malı ya düzgünce şeffaf bantla bantlayıp ya da fazladan orjinal bir kutu varsa ona koyup şeffaf bir bant çekip sıfır niyetine stoğa koymak (elbette emin değiliz ama bununla ilgili bayağı bir duyum aldım, hatta bazı mağazaların bazı çalışanlarının birebir ağızlarından !) . Sonrada başka birine satmak, etik olan bu değil. Bende çalıştığım yerde milyonlarca satılan ürünler arasında iadeye gelen ürünleri alıyorum ve onları iade ürünler bölümüne kaldırıyorum sonrada firmalara ilgili yazıları belgeleri çekilerek birebir değişim yaptırtıyoruz, yani gelenleri firmaya yolluyoruz onlarda bize sıfırlarını paketli kutulu mis gibi şekilde gönderiyor. Etik olan işte bu !

- Senki koca kaç yıllık markasın, ayıp günah yazık daha bir çok şekilde sıfatlayabiliriz. Başkasının farkettiği falsolu malı geri alıp nasıl bana satmaya kalkıyosunki ? Şaka gibi. Hani bana şu şekilde geliyor birazda ; Şimdi bu modeli cennetten çıkma moduna soktuk ya, acaba rahat davranıp ''zaten ölüyorlar bu model için ver gitsin, hatta dua etsin bulduğuna'' gibisinden minnet edipmi satıyolar nedir.

- Ne yani şimdi escofly nin TV si cumasi yemi satılacak ?

Kesinlikle öyle olacak, hatta ben de bu sekilde aldığıma inanıyorum,, benim ürünüm de muhtemelen baskası tarafından iade edilen bir ürün. Artık söyle düşünmeye başladım, firmalar iade ürünleri topluyor ve biriktiriyor, belirli bir stok sayısına ulaştıktan sonra yenilenmiş jelatinleriyle indirim adı altında bizlere kakaliyor.... Ne çıkarsa bahtına hesabı... Amerika'da bunu refurbished olarak yapıyorlar ama dürüst bir sekilde üzerine tüm açıklamalarını yazıyorlar...

İstedigim TvNin indirimleri bitmiş, yarın philips servisi arayıp görüşlerini soracağım, olmadı degisim talep edeceğim...belki sorunsuz bir ürün yollarlar...en son ihtimal parami alıp başka bir indirim bekleyeceğim 640 veya 660 için...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• şu an tvde meydana gelen bir sorunu bildiriyorum AÇILMIYOR!!! Evet arkadaşlar tv yi fişten çektim taktım yine de açılmıyor. bu Philips ne halt yemeye bu bozuk tv yi kakaladı bizlere 2 ay olmuştur alalı heralde napcam bilmem. :S
  • fişi çekip 1 dakika bekledikten sonrahala açılmıyorsa geçmiş olsun garantilidir sıkıntı
    yapma
  • Bende bugun duydugum önümüzdeli ay kağıt gibi ince 2013 model tvlerin geliceği ne kadar doğru bilmiyorum bir yetkili söyledi
  • @escofly,
    Arkadaşım geçmiş olsun...Ben de bu TV yi almaya karar vermiş biri iken şimdi iyice kararsız kaldım. Zaten 3 aydır kararsızdım şimdi başa döndüm...İnşaallah gönlüne göre değişim-iade işini halledersin kardeş...saygılar
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.