Şimdi Ara

--PHILIPS 42PFL6877K/12 GENEL KONU-- (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.213
Cevap
45
Favori
276.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, servisi aradım Çarşamba gelip kuracaklar bakalım. O zamana kadar bu başlığı bitirmem lazım sanırım :) Sizinki de hayırlı olsun.
  • Bugün Denizli mağazasında son kalan teşhir ürününü aldım mecburen. Bir riske girelim dedik, olmadı. Neyse, hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam
    Hocam teşekkürler.Ürünü bugün aldım kliksadan.Perşembe gelir inşallah.Bu arada 47 inç de hem kliksada hem de teknosada bitmiş.İnşallah sorunsuz ürün gelir de iadeyle falan uğraşmam.İade etsem de yenisini alsam desem ama yenisi yok.Ne 42 inç var ne 47 inç.Tv resmen tükendi.Eğer stoklara tekrar girerse daha ucuza girer bence.Allah herkese gönlündeki tv yi almayı nasip etsin.

İnşallah hocam sorunsuz sıkıntısız bi ürün gelir. Hayırlısı olsun. Evet arkadaslar bizde alamadan kaldık böyle, inşallah yeniden girer stoklara, inşallah bi arkadaşın dediği gibi diğer serileri eritmek için böyle bişey olmuştur.

Ayrıca kafamı bişey kurcalıyor, görüntüde araştırmalar illaki Philips diyor pekala Philips paneli LG den alıyormuş bu nasıl oluyor. LG 42LM760S tede gitgeller yaşıyorum bu modelin philipste başka bi muadili var mı arkadaşlar bilgisi olan lütfen ?

• Benim bu tv yi alacağıma inancım kalmadı.Ya stokta yok ya teşhir ürünü carrt curt.Gideyim 640 660s hangisi varsa alayım artık
  • Ürünü (47PFL6877k) 2 küsür aydır kullanıyorum, Teknosa'dan turuncu indirim ile 2789TL ye aldım (+2 gözlük ve sehpa hediyeli). Genel görüşlerim:

* Görüntü kalitesinden gayet memnunum, genelde film/dizi izliyorum, kaynak 720p olunca gayet güzel görüntü alıyorsunuz
    * Dahili receiverı kullanmadım o yüzden bir yorum yapamayacağım
    * Digiturk ile kullanıyorum, HD yayınlardan gayet memnunum, HDleri görünce SDler sönük kalıyor ama çamur gibi de olmuyor
    * Duvara monte ettim, bence böyle daha şık duruyor
    * Ambilight iyi hoş da, 2 günden sonra olmasa da olur gibisinden bir his yarattı bende :)
    * Altyazı olayı biraz sıkıntılı. Herkesin bahsettiği TR karakter problemi var ama ayrı konuda anlattığım şekilde UTF-8 yaparak çözülüyor. Ama internette yayınlanan tüm altyazılar neredeyse ANSI olarak encode edilmiş şekilde geldiği için bunu unutmadan çevirmek gerekiyor, yoksa harddisk geri çıkar, bilgisayara tak, çevir sonra tekrar TVye tak pek sevimli değil.
    * Yine alt yazı ile ilgili olarak niye uyumlu bir altyazı varsa onu açmıyor da gidip elle her seferinde altyazı açmak gerekiyor anlamış değilim. Desteğe sormaya da üşendim açıkçası
    * Bir iki kere filmin ortasında alt yazı kayboldu, ileri geri yapınca geldi. Artık yazılımda mı bir sorun var yoksa o an kullandığım srt dosyasında mı bir dandiklik vardı bilemedim
    * Dediğim gibi film/dizi izliyorum genelde ve TV'yi aldığımdan beri 720p brrip indirmeye çalışıyorum. Bu releaselerin çoğundaki audio da DTS encoded olarak geliyor. Şimdilik MKV2AC3 programı ile bunları convert ediyorum ama yine pek sevimli bir iş değil, indirdiğim gibi izlesem ne süper olur.
    * Bir iki kere alet kendini resetledi bir şeyler yapmaya çalışırken
    * 3D olayı idare eder işte, mağazalarda daha kötülerini görmüştüm, pek 3D'ye inanan biri değilim daha gelişmesi lazım
    * LigTV maçlarında şu DSE efekti denen şeye raslamadım. Ha tam olarak sorunun ne olduğunu da anlamadım ama ne ben ne de seyreden başkaları bir şey demedi
    * Smart TV de biraz sıkıntılı. Benim en büyük problemim Superonline Fiber internet ile gelen Huawei modem ile wireless bağlandığımda bağlantı kurulmasına rağmen TV'nin internete çıkamamsı ve Smart TV arayüzünü açmaması oldu. Forumda zaten bir post altında tartışılmış bu konu, bir çözüm yok gibi, ben de modem ayarlarını kurcaladım ama nafile. Çözüm olarak ya Superonline'dan başka bir marka modem isteyeceksiniz ya da benim gibi araya bir router koyup TV'ye interneti oradan vereceksiniz.
    * Smart TV arayüzü yavaş biraz. Pek de öyle uygulama yok. Kullanırsam anca Youtube'u kullanırım, onda da kumandada her ne kadar klavye falan olsa da video aramak falan zor geldi bana. Ama YouTube mobil arayüzünü desteklediği Play To özelliği ile cep telefonu ile videoyu bulmak daha sonra onu TV'dan çal demek çok kullanışlı olmuş. Telefonunuz TV'deki YouTube uygulaması ile pair etmeniz gerekiyor. YouTube video oynatması gayet iyiydi. Facebook uygulamasına falan da baktım ama çöp...
    * Aldığımdan beri 3-4 defa firmware güncelledim, en bariz şey benim açımdan ilk aldığımda yaşadığım TV'nin kumandadan açılmaması ve fişi çıkartıp takmak zorunda kaldığım problemin giderilmesiydi. Onun dışında menüler falan hızlandı diyen arkadaşlar var ama ayarlar menüleri veya USB arayüzü bana hala aynı gibi geliyor, receiver arayüzü hızlanmışsa onu bilemem
    * 2,5 metre gibi bir uzaklıktan seyrediyorum, alırken 42" ile 47" arasında kalmıştım, mağaza görevlisi bile 42"'i satmaya çalıştı ama iyi ki de dinlemeyip 47" almışım. Ne ben şikayetçiyim ne de seyreden başka birisinden olumsuz bir şey duydum bununla ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: mendoza27

quote:

Orijinalden alıntı: sairyakamoz

html5 destekliyor diyorlar ama ben html5 sayfaları diye girdim ama videolar izlenmiyor. Acaba siz ne yaptınız bu konuda. Biliyorsunuz flash player desteklemeyen bir cihaz ve html5 destekliyor ama gel görki nereden bulupta video izleyeceğiz.

Birde teknosa film klubü var bu smartta acaba promosyon kodu bulma şansımız ne kadar ?

Evet dostum bende bu konuyu çok araştırdım ama ssonuca ulaşamadım aslında html5 sayfalarındaki videoarı oynatması lazım ama oynatmıyor mesela hddizi sitesi html5 destekli ama gel gör ki malesef oynatmıyor aslında bunu dile getirmek gerek ama ilgilenen yok burdaki bir çok kişi mağaza satış yetkilisi olduğundan dolayı habire öne çıkan özellikleri anlatılıyor ama sorunlarla ilgilenen yok kaç defa yazdım ama cevap bile veren yok arada kaynayıp gidiyor

Flash desteği güncelleme ile giderildi diye bi aralar okumustum sanki forumda, DTS donanımsal zaten ama flash desteği halen yok mu demekki ? Gerçi stoklarada gelecek mi meçhul ama olsun bilelim:)

• İzmir Park Bornova teknosadan geliyorum ellerinde 47 inç olanından vardı.2599 lira
  • arkadaşlar 47 inç kliksada yeniden stoklara girmiş.Alacak olanlar kaçırmasın bence.İade ve puanlarla 2300 liraya denk geliyor.
    http://www.kliksa.com/UrunDetay/tv-goruntu-sistemleri/led-lcd-televizyon/900340454
  • Arkadaşlar önümüzdeki hafta teknosa stoklarına hem 42" hem 47" yeni seri 6877'ler geliyormuş.
    ve iki-üç hafta içinde turuncu indirimde görün kendilerini 1899 ve 2399'dan.
  • Bende uzun araştırmalar sonucu bu cihazı almaya karar verdim.Ancak şu DTS olayını tam olarak anlayamadım.DTS sorunu 3D filmlerle ile ilgilimi yoksa 1080 veya 720p mkv filmler için mi sorun oluşturuyor.Yani 3d blu-ray oynatıcımı yoksa normal medya oynatıcımı almak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicaliskan45

Bende uzun araştırmalar sonucu bu cihazı almaya karar verdim.Ancak şu DTS olayını tam olarak anlayamadım.DTS sorunu 3D filmlerle ile ilgilimi yoksa 1080 veya 720p mkv filmler için mi sorun oluşturuyor.Yani 3d blu-ray oynatıcımı yoksa normal medya oynatıcımı almak gerekiyor.

Hocam media playerle sorunlar çözülüyor.Philipsin hmp 3000 mkv oynatıcısı 83 lira.Benim tv gelince eğer sorunsuz çıkarsa belli bir süre sonra mkv playeri alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet886

quote:

Hocam teşekkürler.Ürünü bugün aldım kliksadan.Perşembe gelir inşallah.Bu arada 47 inç de hem kliksada hem de teknosada bitmiş.İnşallah sorunsuz ürün gelir de iadeyle falan uğraşmam.İade etsem de yenisini alsam desem ama yenisi yok.Ne 42 inç var ne 47 inç.Tv resmen tükendi.Eğer stoklara tekrar girerse daha ucuza girer bence.Allah herkese gönlündeki tv yi almayı nasip etsin.

İnşallah hocam sorunsuz sıkıntısız bi ürün gelir. Hayırlısı olsun. Evet arkadaslar bizde alamadan kaldık böyle, inşallah yeniden girer stoklara, inşallah bi arkadaşın dediği gibi diğer serileri eritmek için böyle bişey olmuştur.

Ayrıca kafamı bişey kurcalıyor, görüntüde araştırmalar illaki Philips diyor pekala Philips paneli LG den alıyormuş bu nasıl oluyor. LG 42LM760S tede gitgeller yaşıyorum bu modelin philipste başka bi muadili var mı arkadaşlar bilgisi olan lütfen ?

3 lü ambilight sadece 6877 de ve 8007 de var hocam.6 serisinden 2 li ambilight olan modellerden 6097 modelini alabilirsin.2 li ambilight dışında neredeyse herşey aynı gibi.42 inç olanı 1799 lira 47 inçi 2299 liraydı haftasonu.

• Bilgi için teşekkürler
  • merhaba arkadaslar
    maclarda dse (Dirty Screen Effect) denen dikine cizgilenmeler sorunu yeni guncellemerden sonra cozuldumu?
    yoksa kullanilan panellemi alakali?
    futbol izleyen arkadaslar gozlemlerini yazarsa bizede yardimci olur.
    tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orsimsek

merhaba arkadaslar
    maclarda dse (Dirty Screen Effect) denen dikine cizgilenmeler sorunu yeni guncellemerden sonra cozuldumu?
    yoksa kullanilan panellemi alakali?
    futbol izleyen arkadaslar gozlemlerini yazarsa bizede yardimci olur.
    tesekkurler

futbol izlemem ama sırf bu dse problemi için her gördüğüm maçı görüntüleri incelemek için takip ederim ve dikine çizgi ya da top hızla ilerlerken kuyruklu yıldız halini alıyor şeklinde belirtilen sorunlarla hiç karşılaşmadım her şey normaldi.
  • bu 6907 ve 6097 modelleride ayni paneli kullaniyor yanilmiyorsam. 6877 de dse yoksa onlardada yoktur o zaman. 6877 stoklarda kalmamis. mecburen digerlerine yonelecegiz. ayrica secret* hocam ilginiz icin tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6877 stoklara ne zaman düşecek arkadaşlar ? 47'' olanı gidip hemen almak istiyorum ama hiçbir yerde yok malesef...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet886

quote:

3 lü ambilight sadece 6877 de ve 8007 de var hocam.6 serisinden 2 li ambilight olan modellerden 6097 modelini alabilirsin.2 li ambilight dışında neredeyse herşey aynı gibi.42 inç olanı 1799 lira 47 inçi 2299 liraydı haftasonu.

sağol hocam teşekkürler.

quote:

bu 6907 ve 6097 modelleride ayni paneli kullaniyor yanilmiyorsam. 6877 de dse yoksa onlardada yoktur o zaman. 6877 stoklarda kalmamis. mecburen digerlerine yonelecegiz. ayrica secret* hocam ilginiz icin tesekkurler.

orsimsek arkadaşın sorusuna bende DTS ve Flash destegi bu modellerdede mi yok acaba ? diye ekleme yapayım:) (güncelleme ile çözülmüşmüydü flash?)

• quote:

bu 6907 ve 6097 modelleride ayni paneli kullaniyor yanilmiyorsam. 6877 de dse yoksa onlardada yoktur o zaman. 6877 stoklarda kalmamis. mecburen digerlerine yonelecegiz. ayrica secret* hocam ilginiz icin tesekkurler.

Bende 6907, arkadaşta 6097 modeli var.Her iki tv dede çok dikkat çekici olmamakla birlikte dse efekti görülüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

6877 sanırım yakında stoklarda..Çünkü teknosa sözde indirim öncesi bindirim yapmış..

6 serisi için @albani üstad panel ve diğer özellikler için 5000 serisinin daha kaliteli oluğunu birçok yazısında okudum.6877 nin tek avantajı 3 taraflı ambilight.

Fiyatının çok pahalı olması ve 5000 serisinin daha sorunsuz olmasından dolayı hafta sonu indirim gelirse 6877 sevdasını İnşallah noktalayacam..
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.