- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Batum tavsiye
61 Cevap67802 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

177 Mesaj
1 Haziran 2012; 10:58:54 

Temmuzun 20. günü batuma gitmeyi düşünüyorum ama ramazana denk geliyor. Ben gece hayatını seven biriyim.ramazan ayının oraya etkisi oluyor mu? Yoksa herşey aynen devam mı ediyor?

Birde ulaşım için tavsiyeniz var mı? Ben uçakla trabzona ordanda otobüsle batuma gitmeyi düşünüyorum. Sanırım en hızlı ve ucuz yöntem bu. Ama başka yollarda var mı?

Ayrıca genel olarak batumla ilgili tavsiye verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

467 Mesaj
1 Haziran 2012; 14:57:22 

Batuma direk uçuşlarda var fiyatlarıda normal ama hopa diye aratman gerekir batum diye aratırsan pahalı.
Batum da gece hayatı yok.Yani çıkıp içeyim eğleneyim diyeceğin yerler yok(normal yerler)
Oteller var orada genellikle kadın için gidiyor vatandaşlarımız(eğer gece hayatından kastın buysa o var yani) :)

No Tolerance For Violence

838 Mesaj
1 Haziran 2012; 21:45:47 

otel pansiyon tavsiyeleri olan yok mu ?

1552 Mesaj
2 Haziran 2012; 0:46:07 

bizde araştırmadayız.
hostel sitelerinde bakmaktan başka bir çözüm bulamadık :)

PAMPAAA, DOKTOR DEĞİLİM AMA HASTAM ÇOK :)
(not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)
500pxcom/mertyucel

177 Mesaj
2 Haziran 2012; 0:47:12 

quote:

Orijinalden alıntı: protar50

Batuma direk uçuşlarda var fiyatlarıda normal ama hopa diye aratman gerekir batum diye aratırsan pahalı.
Batum da gece hayatı yok.Yani çıkıp içeyim eğleneyim diyeceğin yerler yok(normal yerler)
Oteller var orada genellikle kadın için gidiyor vatandaşlarımız(eğer gece hayatından kastın buysa o var yani) :)

normal gece hayatını kastetmiştim. hiç mi yok gece hayatı. ya da varda erkenden kapanıyor mu?

467 Mesaj
4 Haziran 2012; 9:35:20 

l

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi protar50 -- 4 Haziran 2012; 9:38:27 >

467 Mesaj
4 Haziran 2012; 9:37:26 

quote:

Orijinalden alıntı: siamat

normal gece hayatını kastetmiştim. hiç mi yok gece hayatı. ya da varda erkenden kapanıyor mu?

Hiç yok ben göremedim sadece bir tane canlı müzik çalan bir irish pub vardı okadar öyle çok seçenek yok.

1 Mesaj
4 Haziran 2012; 11:21:17 

Sayın arkadaşlar batuma gidecek olan arkadaşlar aşağıda açıklayacakalarımı mutlaka okuyun;

Batum' a gezmek için gidiyoranız kesinlikle gitmeyin çünkü gezip görülecek hiç bir yeri yok, şehir garibanlık içinde, insanlar çok yoksul, gidiyorsanızda kendinize çok dikkat edin güvenli bir yer izlenimi vermedi bana.Gece hayatı için gidiyorsanızda hafta içini bilmem ama hafta sonları uçuyorlar, ordada ortama uyum sağlamışlar.Gecelik için 250 -300 dolardan kapı açıyorlar, eğer ortamda çok erkek varsa da fiyatta düşmüyorlar.Çok fazla İran lı erkek turist var herkes onlardan bıkmış durumda.Ayrıca gece aldığınız bayanlara dikkat edin sabaha kadar diye anlaşıyorsunuz gecenin bir yarısı telefon geliyor çıkmam gerekli deyip gidiyorlar.Sakın paranın hepsini birden vermeyin.Çünkü polislerde güvenli değil.400 lari maaş alınan yerde mutlaka rüşvette çok yaygındır,bir de siz suçlu olursunuz.Gerçekten eğlenmek istiyorsanız paranızda varsa intrudios otel ve diskosuna gidin orası daha sağlam.Ya da gündüz öğleden sonra şehir merkezi civarında boş gezen yabancı bayanları görürseniz gündüz ayarlayabilirseniz daha uygun olur.Sakın bir aracı ile iş yapmayın,herkes anlaşmış acayip bir kumpas var.Emin olun bu iş için gidiyoranız kendi şehrinizde yapın daha ekonomik ve zahmetsiz olacaktır.Uçak, yol yorgunluk ve verdiğin para cabası.
Otel olarakta normal bir yer olsun derseniz 60-70 lari civarında fakat ortamlar çok leş, işletmeciler çok kaba, temizlik aramayın.Lüks otellerde pahalı 200-250 lari civarında.
Arkadaşlar şunu gördüm biz Türkler onların poposunu kaldırmışız, kadınlara bir sürü para vermişler.Beğenmediğiniz İranlılar bile uyanıklar deli gibi pazarlık yapıyorlar.Bir otel odasında 5 kişi kalıp bir kadın alıp 5 kişi giriyorlar, bizimkiler kadınlara hanımefendi muamelesi yapıyorlar yine de kazıklanan biz oluyoruz.Para birimizimiz eşitken şimdi 1 lari 0,85 liraya kadar düştü bu şekilde devam ederse dahada düşecek.İnsan oraya gidince Türkiye' nin nasıl bir cennet olduğunu görüyor.Kapıların bu şekilde serbest olması her gecen gün bizim ülkemizin ne kadar zararına olduğunu bu hükümet nasıl görmüyor, anlamıyorum.Arkadaşlar çok merak ediyorsanız gidin ama yukarıda yazdıklarıma çok dikkat edin.2 gün otelde kalma ve eğlenme için 1500 tl yi gözden çıkarın.Ben giden bir kişi olarak derim ki oralara bu paraları verceğinize gidin Trabzon,Rize Artvin de gezilecek süper yerler var.O parayı ailenizle birlikte buralarda harcayın daha hayırlı olacaktır.
Saygılarımla,

467 Mesaj
4 Haziran 2012; 11:41:25 

Ben o "iş" için gitmediğim için güzel geldi eğer sadece yeni bir yer görmek farklı yemekler,içecekler içmek istiyorsanız tavsiye ederim.Tabi herkesin beklentisi farklı,benim beklentilerimi karşılamıştı,insanları yardım sever ama çakallarda var tıpkı türkiye gibi.Genellikle Türkleri sevmiyorlar,çünkü türklerin büyük çoğunluğu fuhuş için gidiyor.Ayrıca aklınızda bulunsun rusça konuşmayın ruslarıda pek sevmiyorlar.

177 Mesaj
4 Haziran 2012; 22:16:57 

quote:

Ben o "iş" için gitmediğim için güzel geldi eğer sadece yeni bir yer görmek farklı yemekler,içecekler içmek istiyorsanız tavsiye ederim.Tabi herkesin beklentisi farklı,benim beklentilerimi karşılamıştı,insanları yardım sever ama çakallarda var tıpkı türkiye gibi.Genellikle Türkleri sevmiyorlar,çünkü türklerin büyük çoğunluğu fuhuş için gidiyor.Ayrıca aklınızda bulunsun rusça konuşmayın ruslarıda pek sevmiyorlar.

uygun fiyatlı otel/pansiyon tavsiyesi verebilir misin? ayrıca orada araç kiralama imkanı var mı ?

467 Mesaj
5 Haziran 2012; 9:24:02 

quote:

uygun fiyatlı otel/pansiyon tavsiyesi verebilir misin? ayrıca orada araç kiralama imkanı var mı ?

Araç kiralama vardır,her ülkede ama araç kiralamayı düşünmediğim için dikkat etmedim.Ama batum içinde kalacaksan araç kiralamaya gerek yok bütün şehri yürüyerek gezebilirsin.Zaten marşutkalar var bizdeki dolmuşlar gibi onlarla diğer şehilere gidebiliyorsun.
Ben hostelde kalıyorum gittiğim ülkelerde buradada hostelde kaldım.
Gulnasi's guesthouse diye aratırsan bulursun.Ailenin işlettiği bir yer küçük bir yer ama odayı başkalarıyla paylaşıyorsun.

177 Mesaj
6 Haziran 2012; 21:29:35 

anladığım kadarıyla batum öyle uzunca kalınacak biryer değil. gürcistan'ın da pek gezilecek başka yerleride yok gibi. olmadı batum'u da kapsayan bir doğu karadeniz turuna mı katılsam ?

467 Mesaj
7 Haziran 2012; 9:52:53 

quote:

anladığım kadarıyla batum öyle uzunca kalınacak biryer değil. gürcistan'ın da pek gezilecek başka yerleride yok gibi. olmadı batum'u da kapsayan bir doğu karadeniz turuna mı katılsam ?

Evet batum da 1 gece bile kalsan yeter.Ama dışında botanik park var eski bi kale var oralarıda gezeceksen 2 gece yeter.Tiflise ve kutaisiye gidersin 2 şer gece böylece gürcistanın büyük şehirlerini görmüş olursun.

177 Mesaj
8 Haziran 2012; 8:22:11 

quote:

Evet batum da 1 gece bile kalsan yeter.Ama dışında botanik park var eski bi kale var oralarıda gezeceksen 2 gece yeter.Tiflise ve kutaisiye gidersin 2 şer gece böylece gürcistanın büyük şehirlerini görmüş olursun.

Dediğin yerleri gezersem,Gürcistan'da 4 gece 5 gün maksimum/minimum kişi başı ne kadara mal olur (Konaklama+Gürcistan içi ulaşım+Yiyecek vs..) .. ?

467 Mesaj
8 Haziran 2012; 9:04:56 

Eğer hostelde kalırsan günlük 20 30 lira bişey tutar konaklama.Batumda çok fazla restoran yok kendin hazırlarsın yemeğini oda pek masraf olmaz.Ulaşımda ucuz dolmuşlarla gidebiliyorsun kutaisi ye veya trenle tiflis e gidebilrisn ama tren fiyatlarını bilmiyorm.Alkole para harcanıyor genelde yemekten çok :)
Tahmini 600 lira gider.Ama dediğim gibi o sana bağlı.Hostelde yemek kendin yaparsan 500 ü geçmezsin.Ucuz ülke zaten.

177 Mesaj
8 Haziran 2012; 9:47:31 

quote:

Eğer hostelde kalırsan günlük 20 30 lira bişey tutar konaklama.Batumda çok fazla restoran yok kendin hazırlarsın yemeğini oda pek masraf olmaz.Ulaşımda ucuz dolmuşlarla gidebiliyorsun kutaisi ye veya trenle tiflis e gidebilrisn ama tren fiyatlarını bilmiyorm.Alkole para harcanıyor genelde yemekten çok :)
Tahmini 600 lira gider.Ama dediğim gibi o sana bağlı.Hostelde yemek kendin yaparsan 500 ü geçmezsin.Ucuz ülke zaten.

Dediğin diğer yerler gezmeye değer mi? Son sorum ; hiç yurtdışına çıkmamış biri olan bana gürcistan'ı mı yoksa doğu karadeniz turunu mu tavsiye edersin?

177 Mesaj
8 Haziran 2012; 9:49:50 

Şunu unutmuşum..Pasaportsuz kaç gün kalınıyor?

467 Mesaj
8 Haziran 2012; 10:02:41 

quote:

Dediğin diğer yerler gezmeye değer mi? Son sorum ; hiç yurtdışına çıkmamış biri olan bana gürcistan'ı mı yoksa doğu karadeniz turunu mu tavsiye edersin?

Yurt dışı daha iyi farklı dil,farklı alfabe,farklı yemekelr,farklı içecekler.
Gezmeye değermi derken o sana bağlı,mesela ben küçük ülkeleri,şehirleri ve turistik olmayan yerleri gezmeyi seviyorum.Gürcistanda öyle bir yer.
Pasaportsuz gitmedim onu bilemiyorum

177 Mesaj
16 Haziran 2012; 11:33:28 

gidiş için istanbul - hopa bileti aldım 154 tl. dönüş içinde trabzon - istanbul bileti aldım 92 tl

planım 1 hafta içinde gürcistan'ı gezmek ve zamanım kalırsa doğu karadenizi gezmek.

ilk batum'a gitmeyi düşünüyorum. oradan sırasıyla hangi şehirlere ve hangi yollarla(tren,otobüs) gitmem gerekir?

467 Mesaj
16 Haziran 2012; 13:47:32 

quote:

gidiş için istanbul - hopa bileti aldım 154 tl. dönüş içinde trabzon - istanbul bileti aldım 92 tl

planım 1 hafta içinde gürcistan'ı gezmek ve zamanım kalırsa doğu karadenizi gezmek.

ilk batum'a gitmeyi düşünüyorum. oradan sırasıyla hangi şehirlere ve hangi yollarla(tren,otobüs) gitmem gerekir?

Batumdan dolmuşlarla Kutaisi ye gidebilirsin veya trenle tiflise gidebilirsin.Aman gürcistan üzerinden rusyaya geçeyim deme bidaha gürcistana giremezsin.Orda özerk bir bölge var yani sorun çıkar geri almazlar ülkeye :)

2 Mesaj
16 Haziran 2012; 16:09:43 

Arkadaşlar ben yeni katıldım siteye o yüzden bir konu belirleyip kendi forumumu oluşturamıyorum. oluşturamadığım için de sormak istedim. Yarın İtalyaya gidiyorum türk hava yollarıyla konforlumudur uçaklar? Acil yardımlarınızı bekliyorum......

177 Mesaj
16 Haziran 2012; 17:32:02 

quote:

Batumdan dolmuşlarla Kutaisi ye gidebilirsin veya trenle tiflise gidebilirsin.Aman gürcistan üzerinden rusyaya geçeyim deme bidaha gürcistana giremezsin.Orda özerk bir bölge var yani sorun çıkar geri almazlar ülkeye :)

arkadaşımın pasaportu yok o yüzden gürcistan dışına çıkmayı düşünmüyorum. kafamda bazı yerler var şehirden şehire gidişte problem olmaz umarım. gürcistan içi şehirlerarası ulaşım imkanları geniş mi?

467 Mesaj
16 Haziran 2012; 17:50:20 

quote:

arkadaşımın pasaportu yok o yüzden gürcistan dışına çıkmayı düşünmüyorum. kafamda bazı yerler var şehirden şehire gidişte problem olmaz umarım. gürcistan içi şehirlerarası ulaşım imkanları geniş mi?

dolmuşlar var çok fazla onları kullanabilirsin,otobüsten çok onlar var.Bide tren var.marşutka diyorlar dolmuşa

2 Mesaj
22 Haziran 2012; 18:08:40 

Ben de gittim geçen hafta, oteller çok pahalı olduğu için hostel tarzı bir yerde kaldım. Hatta kaldığım evin sahipleri iki Türk genç :) Şahsen ben çok beğendim. En azından mimarisini ve sahilini görmek gerek diye düşünüyorum. Sınırın Türkiye tarafında bütün deniz kayalıklarla dolu iken sınırı geçer geçmez plajlar başlıyor.
Bu arada ben bu siteden buldum gitmeden önce. Temiz ve merkeze yakın biryer de.

Batum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramirezzz -- 22 Haziran 2012; 18:10:21 >

1 Mesaj
4 Temmuz 2012; 11:03:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Ramirezzz

Ben de gittim geçen hafta, oteller çok pahalı olduğu için hostel tarzı bir yerde kaldım. Hatta kaldığım evin sahipleri iki Türk genç :) Şahsen ben çok beğendim. En azından mimarisini ve sahilini görmek gerek diye düşünüyorum. Sınırın Türkiye tarafında bütün deniz kayalıklarla dolu iken sınırı geçer geçmez plajlar başlıyor.
Bu arada ben bu siteden buldum gitmeden önce. Temiz ve merkeze yakın biryer de.

Batum

Bende gitmeyi düşünüyorum, otellerin çok pahalı olduğunu duydum sizin kaldığınız yeri öğrenebilirmiyim, en azından sahipleri türk memnunda kalmışsınız. Bizede uygun fiyatlı temiz bi yer lazım.

2 Mesaj
6 Temmuz 2012; 23:07:07 

merhabalar , ben giderken http://gurcistan.gen.tr...batum-da-kiralik-ev-oda buradan buldum öyle gittim. Evin sahipleri 25 - 30 yaşlarında 2 Türk. Kafa adamlar :)

177 Mesaj
17 Temmuz 2012; 16:22:09 

quote:

bu haftasonu gürcistana gidiyorum. tam olarak net bir plan yapmadım. batum,kuatisi ve tiflis'de şimdiden yer ayırtmadan kolayca hostel bulabilir miyiz? 3 kişiyiz.

467 Mesaj
17 Temmuz 2012; 16:42:54 

quote:

bu haftasonu gürcistana gidiyorum. tam olarak net bir plan yapmadım. batum,kuatisi ve tiflis'de şimdiden yer ayırtmadan kolayca hostel bulabilir miyiz? 3 kişiyiz.

Bulabilirsiniz.Çok hostel yok ama batumda.
Ben gulnasi's guesthouse diye bir yer var.Orada kalmıştım.Aile işletiyor.Hostel değil aslında evlernini bir katını kiralıyorlar.3 kişilik oda var sadece bide 2 kişilik.

67 Mesaj
29 Ekim 2012; 18:50:11 

bizde hafta sonu gideceğiz arkadaşlarla. tabi onların niyeti belli :)
benim niyetim telefon almak ama hiç gitmediğim için bir bilgi sahibi değilim batum hakkında.
acaba telefon alabileceğim bir yer var mı? varsa ucuzmudur? ona göre yanıma para alacağım. konu hakkında bilgisi olan varsa bi zahmet beni bilgilendirsin.
şimdiden tşk ederim

22 Mesaj
11 Ocak 2013; 1:57:10 

quote:

Konuyu hortlatayım :). Ocak ayının sonlarına doğru Trabzona gidiyorum. Ordan Batum'a 2 günlük gezmeyi planlıyorum. Sizce çok mu soğuk olur bu zamanlar da çıkıp gezemezmiyim.

(gidiş sebebim ; yeni bir yer görmek , farklı kültür .....)

531 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
RealRihanna
4 Şubat 2013; 1:29:00 

quote:

Orijinalden alıntı: medrus

Konuyu hortlatayım :). Ocak ayının sonlarına doğru Trabzona gidiyorum. Ordan Batum'a 2 günlük gezmeyi planlıyorum. Sizce çok mu soğuk olur bu zamanlar da çıkıp gezemezmiyim.

(gidiş sebebim ; yeni bir yer görmek , farklı kültür .....)

Hocam noldu gidip geldin mi bizde 3 arkadaş gitmeyi planlıyoruz nasıl güzel mi gidilir mi yani ?

Iphone 6 Plus Silver 64 GB
Ipad Retina White 16 GB

22 Mesaj
4 Şubat 2013; 1:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: JohnnyWalKer

Hocam noldu gidip geldin mi bizde 3 arkadaş gitmeyi planlıyoruz nasıl güzel mi gidilir mi yani ?

Daha önce gitmiş arkadaşlara sordum. Kışın çok soğuk oluyormuş , ve hiç gezilcek bişey bulunmasmış kapalı olurmuş. Baharda ukrayna yada batuma gitmeyi planlıyorum artık

5 Mesaj
8 Şubat 2013; 22:12:46 

İlk defa yurtdışına çıkıcak arkadaşlar için iyi bir başlangıç olabilir.Hem pasaportsuz gidebilmenin rahatlığı hemde çok fazla türk olduğundan rahatlıkla işlerinizi halledebileceğiniz biryer.Öyle abartılıcak kadar çok iyi biryer değil.Kapıdan geçtikten sonra zaten sizde bunu farkedersiniz. Hepimizi birer dolar ve lari olarak gördüklerinden kimse sıkıntı çıkarmaz.rahatlıkla gezer tozar içer sçr takılırsınız.Öyle gidiyim mekana belki gürcü hatun düşürürüm takılırım niyetiniz varsa tamamen hayal kırıklığı yaşarsınız.Onun dışında kapıdan geçtikten sonra 3-4 tane gece klubü var ki bizim ülkemizde buna biz pavyon diyoruz öyle bir yer var.fln filan. gezmek dışında bi amacınız varsa deymez gibi.Kışın ise tamamen rezillik bence.Batuma gitmektense vaktiniz varsa tiflise gidin hem daha ucuz hemde yapılabilecek daha fazla seçenek var.

I HAVE A DREAM

71 Mesaj
5 Mart 2013; 4:05:10 

Ankara'dan kendi arabamla Gurjaani ve Telavi'ye girmek üzere gece yola çıktım. Amacım sabah Batum'a varmak bir gün otelde kalıp ertesi gün Tiflis üzerinden Telavi'ye gitmekti. 13 saat yol yaptıktan sonra vardığım Batum bende hayal kırıklığı yarattı. Tabiri caizse beş para etmez bir yer. Şehirde 1 saat kadar oyalanıp yola devam etme kararı aldım. 9 saat daha araba kullanıp gece yarısı Telaviye ulaştım.

3 gün Gürjaani, 2 gün Telavi, 2 gün de Tiflis'de kaldıktan sonra Batum'a haksızlık yaptığımızı düşünmeye başladık. Üllke yokluktan kırılıyor. Ne para var ne teknoloji. Ülkenin bu halini yakından tanıyınca dönüşte Batum'da 1-2 gün kalp hem yorgunluk atarız, hemde biraz kumar makinalarına takılırız deyip Sabahın köründe Tiflis'den yola çıkıp öğlen saatlerinde Batuma vardık.

Şehrin yarısı 1950 den kalma, diğer yarısı da 1970 lerin Türkiyesi % 10 u da yeni yapılan oteller ve kumarhaneler bölgesi diyebiliriz. Biraz sahilde gezinip yemek yedik. Dönüş için içki ve sigara alışverişi yaptık sonrada 5 yıldızlı otellerin birine yerleşip 2 gece ve 1,5 gün kalıp Türkiye'ye geçmekti. Radisson Blu, Sheraton, Monte Carlo gibi kumarhanesi olan otellere gidip fiyat aldık. Bize verilen fiyatlar internet fiyatlarının tam 2 katı kadardı. Yani 2 kişi 1.000.-TL civarı. Şok olduk. Daha hesaplı 5 ve 4 yıldız arandık. 800 den aşağı bulamadık. Biraz daha hesaplı otel bakındık onlardan da, gecelik 2 kişi 400-500 Lira fiyat aldık. Bu arada Batum gibi bir yerde en az 50 km yol yaptık. 20 defa arabadan inip park yaptık ve tekrar arabaya bindik. Bu arada bol bol dükkan ve mağzaya da uğrama imkanımız oldu. Akşam 20.00 oldu biz beğenebileceğimiz bir otel bulamadık ve Türkiye'ye geçiş kararı aldık.

Batum denilen yer belki Rize, Trabzon, Giresun vs. için cazip olabilir. Kumar bol. İçki sigara çok ucuz. akaryakıtta öyle. Kısa etekli, askılı bulüzlü genç kızlar çok değilse bile dikkati çekiyorlar. Mahalle baskısı yaşayanlar için belki cazip gibi gelebiliyor. Ama gördüm ki benim için köpek bağlanacak bir yer değil. Karayolunun deniz tarafı ve limana yakın bölgelerde gerçekten ihtişamlı, bina ve oteller var ve yapılmaya da devam edilmekte. Ancak Batum'un geri kalan % 75 derme çatma binalardan oluşan bir şehir. Pek çok binanın yakınından geçmeye bile korktuk. Her an üstümüze devrilebilir endişesi ile. Şehrin önemli bir bölümü sanki II. Dünya savasında bombalanmış haliyle duruyor gibi. Dükkan ve alış veriş merkezlerinde çok az sayıda kaliteli ve elle tutulur mal var. Çoğu Tr. kökenli bir kısmı da yöresel. Ayak üstü oturulabilecek vakit geçirilebilecek yerlerin az da olsa bir kısmı bizim Karadenizli vatandaşlarımızca işletiliyor. Ancak kalite oldukça düşük. Bu hizmet Ankara'da, İstanbul'da Alanya'da Bodrum'da verilse bir aya kalmaz memnuniyetsizlikten kapanır türden.

Lafı fazla uzattım, farkındayım... Sonuçta aklı ve parası olanlar için Batum hiç bir özellik ve cazibesi olan bir yer değil. Buraya ayrılacak zamana da paraya yazık olur. Aklıma gelmişken belirteyim. Sakın sakın rüşvetin (r) sini bile aklınıza getirmeyin. Ülke fakir olmasına rağmen rüşvet almak da vermekte affedilmez bir suç. Kendi otomobilinizle gidecekseniz Batum'dan ötesi tam bir kabus olacaktır. Gürcü şöförlerin nerdeye yarısı deli geri kalan yarısı psikopat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barak hp -- 5 Mart 2013; 4:11:27 >

1075 Mesaj
5 Mart 2013; 23:25:01 

quote:

Orijinalden alıntı: barak hp

Ankara'dan kendi arabamla Gurjaani ve Telavi'ye girmek üzere gece yola çıktım. Amacım sabah Batum'a varmak bir gün otelde kalıp ertesi gün Tiflis üzerinden Telavi'ye gitmekti. 13 saat yol yaptıktan sonra vardığım Batum bende hayal kırıklığı yarattı. Tabiri caizse beş para etmez bir yer. Şehirde 1 saat kadar oyalanıp yola devam etme kararı aldım. 9 saat daha araba kullanıp gece yarısı Telaviye ulaştım.

3 gün Gürjaani, 2 gün Telavi, 2 gün de Tiflis'de kaldıktan sonra Batum'a haksızlık yaptığımızı düşünmeye başladık. Üllke yokluktan kırılıyor. Ne para var ne teknoloji. Ülkenin bu halini yakından tanıyınca dönüşte Batum'da 1-2 gün kalp hem yorgunluk atarız, hemde biraz kumar makinalarına takılırız deyip Sabahın köründe Tiflis'den yola çıkıp öğlen saatlerinde Batuma vardık.

Şehrin yarısı 1950 den kalma, diğer yarısı da 1970 lerin Türkiyesi % 10 u da yeni yapılan oteller ve kumarhaneler bölgesi diyebiliriz. Biraz sahilde gezinip yemek yedik. Dönüş için içki ve sigara alışverişi yaptık sonrada 5 yıldızlı otellerin birine yerleşip 2 gece ve 1,5 gün kalıp Türkiye'ye geçmekti. Radisson Blu, Sheraton, Monte Carlo gibi kumarhanesi olan otellere gidip fiyat aldık. Bize verilen fiyatlar internet fiyatlarının tam 2 katı kadardı. Yani 2 kişi 1.000.-TL civarı. Şok olduk. Daha hesaplı 5 ve 4 yıldız arandık. 800 den aşağı bulamadık. Biraz daha hesaplı otel bakındık onlardan da, gecelik 2 kişi 400-500 Lira fiyat aldık. Bu arada Batum gibi bir yerde en az 50 km yol yaptık. 20 defa arabadan inip park yaptık ve tekrar arabaya bindik. Bu arada bol bol dükkan ve mağzaya da uğrama imkanımız oldu. Akşam 20.00 oldu biz beğenebileceğimiz bir otel bulamadık ve Türkiye'ye geçiş kararı aldık.

Batum denilen yer belki Rize, Trabzon, Giresun vs. için cazip olabilir. Kumar bol. İçki sigara çok ucuz. akaryakıtta öyle. Kısa etekli, askılı bulüzlü genç kızlar çok değilse bile dikkati çekiyorlar. Mahalle baskısı yaşayanlar için belki cazip gibi gelebiliyor. Ama gördüm ki benim için köpek bağlanacak bir yer değil. Karayolunun deniz tarafı ve limana yakın bölgelerde gerçekten ihtişamlı, bina ve oteller var ve yapılmaya da devam edilmekte. Ancak Batum'un geri kalan % 75 derme çatma binalardan oluşan bir şehir. Pek çok binanın yakınından geçmeye bile korktuk. Her an üstümüze devrilebilir endişesi ile. Şehrin önemli bir bölümü sanki II. Dünya savasında bombalanmış haliyle duruyor gibi. Dükkan ve alış veriş merkezlerinde çok az sayıda kaliteli ve elle tutulur mal var. Çoğu Tr. kökenli bir kısmı da yöresel. Ayak üstü oturulabilecek vakit geçirilebilecek yerlerin az da olsa bir kısmı bizim Karadenizli vatandaşlarımızca işletiliyor. Ancak kalite oldukça düşük. Bu hizmet Ankara'da, İstanbul'da Alanya'da Bodrum'da verilse bir aya kalmaz memnuniyetsizlikten kapanır türden.

Lafı fazla uzattım, farkındayım... Sonuçta aklı ve parası olanlar için Batum hiç bir özellik ve cazibesi olan bir yer değil. Buraya ayrılacak zamana da paraya yazık olur. Aklıma gelmişken belirteyim. Sakın sakın rüşvetin (r) sini bile aklınıza getirmeyin. Ülke fakir olmasına rağmen rüşvet almak da vermekte affedilmez bir suç. Kendi otomobilinizle gidecekseniz Batum'dan ötesi tam bir kabus olacaktır. Gürcü şöförlerin nerdeye yarısı deli geri kalan yarısı psikopat.

hocam biraz içimi kararttın konferansa katılacağız 2 kişi bizde gezeriz diye 2 gün erken aldık biletleri henuz kalacak yerleri ayarlamadık en iyisi netten bulmak olacak gibi kumarhaneler felan nasıl hocam biraz detay verebilir misin gerçi kumardan anladığımız yokda öyle görmüş olalım diye gireceğiz slot makinesi felan deneriz anca :)

Ya olduğun gibi görün ya da gözüme gözükme!

71 Mesaj
6 Mart 2013; 15:22:21 

quote:

Orijinalden alıntı: matador_36

hocam biraz içimi kararttın konferansa katılacağız 2 kişi bizde gezeriz diye 2 gün erken aldık biletleri henuz kalacak yerleri ayarlamadık en iyisi netten bulmak olacak gibi kumarhaneler felan nasıl hocam biraz detay verebilir misin gerçi kumardan anladığımız yokda öyle görmüş olalım diye gireceğiz slot makinesi felan deneriz anca :)

Yazım da belirttiğim şekilde, niyetimiz olmasına rağmen açıkladığım nedenlerle Batum'da kalamadım. Dolayısı ile Kumarhanelerin durumu hakkında hiç bilgi sahibi değilim. Eğer imkanının varsa içinde kumarhanesi olan bir otelde kalmanızı tavsiye ederim. Zira bu mevsimde çarşı ortamının pek cazip olacağını sanmıyorum. En iyi vaktin yine otel ortamında geçirilebileceğini düşünüyorum. Eğer Kıbrıs'taki gibiyse kumarhanede ücretsiz içki, sigara, puro, yemek hizmetlerinden faydalanırsınız.

Ben gitmedim ama turistik gezi için gidenlere botanik bahçesini gezip görmeleri ve fotoğraf çekmeleri öneriliyor. Bu mevsimde ne kadar cazip olur kestiremiyorum. Yazın bahçede Lunapark hizmeti de oluyor. Ancak şehrin 15km kadar dışında. Yaz aylarında minübüsle rahatça ulaşım imkanı var. Olmadı 15 lari verirseniz taksi ile de gitmek mümkün.

555 Mesaj
6 Mart 2013; 21:22:06 

shereton var oraya gidin

Life!

3832 Mesaj
6 Mart 2013; 22:36:42 

Trabzonlu biri olarak size Batumun en çok Rizeli ve Artvinli arkadaşlarımız için cazip olduğunu, bunun da yegane sebebinin ucuz akaryakıttan, kaçak sigara ve içkiden, ucuz etten ve birde yeni yeni iphone, ipad gibi teknoloji ürünlerinden kaynaklı olduğunu söyleyebilirim. Bunun dışında Trabzondan Batuma kimse yakıt için falan sürekli gitmez. 200 lt depomuz olsa neyse de 70 lt.nin zaten gidiş geliş 20 lt.sini yakarsınız. Hadi bir defa gezmek için gidersiniz de o yol 50-100 TL için çekilmez.

Batumun gezilecek bir Bonatik Bahçesi bir de sahilinden başka hiçbir cazibesi yok. Deniz zaten aynı deniz KARADENİZ :) Batum biraz daha soğuk. Arkadaşımızın biri Türkiye tarafının kayalık olduğundan bahsetmiş evet doğru Sarp sınır kapısı kayalık ancak 2 km Kemalpaşaya doğru geldiğinizde harika plajlar var. Keza Ardeşen, Pazar, Fındıklı, Arhavi sahilleri de fena değil. Batumun plajlarıda ayrıca kum falan değil arkadaşlar olduğu gibi çakıl. Ayrıca güven hissi SIFIR. Ailenizle gidilebilecek bir yer değil. Her an size ya da aracınıza bir zarar gelebileceği hissi vuku bulabilir.

Gece hayatına gelince. Emin olun Hopa bu anlamda Batumdan çok daha gelişmiş durumda. Müzik ve eğlence anlamında söylüyorum. Bunun dışında Batumda 5 yıldızlı bir otele vereceğiniz paraya gelin Trabzonda yarı fiyatına konaklayın hem de tertemiz otellerde. Gezip görülecek yerler Karadenizde zaten bitmez tükenmez. Gönül rahatlığıyla yemeğinizi yeyin ya da içeceğinizi için.

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar

2 Mesaj
18 Mart 2013; 11:55:27 

ARKADAŞLAR RİZELİ BİRİ OLARAK SİZİ AYDINLATAYIM BOL BOL :) :)

ÖNCELİKLE AMACINIZ S...KS İÇKİ KUMAR TEKNOLOJİK ÜRÜN BENZİN SİGARA İSE ATLAYIN GELİN

GECE HAYATINDAN BAŞLIYCAK OLURSAK AKLINIZA GELECEK HER TÜRDEN MEKAN VAR DİYORSANİZ Kİ BEN TİPİME ŞEKLİME PARAMA GUVENİYORUM GÜRCÜ ZENGİNLRİN TAKILDIĞI MEKANLAR VAR ÖRENĞİN VOX , RADİSSON , SHERATON , İNTOURİST BUNLARDAN BİR KAÇI BURDA GİDER ON NUMARA EĞLENİRSİNİZ ŞANSINIZ VARSA Bİ BAYANLA TANIŞIP EVİNE GİDİP DALGANIZA BAKARSINIZ BİR ALLAHIN KULU SİZE BİRŞEY DİYEMEZ

YOK BENIM PARAM KISITLI EĞLENECEĞİM S...KS DE YAPACAĞIM DİYORSANIZ Bİ SÜRÜ MEKAN VAR GAYET DE RAHAT Bİ ŞEKİLDE EĞLENİRSİNİZ BİR ŞİŞE VOTKA AÇTIRSANIZ 70 LİK 32 LARİ YAPIYO BUDA TAKRİBEN 35 TL FALAN O BİÇİM İÇERSİNİZ 70 TL BİLE HESAP ODEMEZSİNİZ ÇOK İYİ İÇMEK İSTİYORUM DESENİZ BİLE ADAM BAŞI CEBİNİZDEN 100 TL ANCAK ÇIKAR KADIN ALMAK İSTİYORSANIZ KADINLAR TİPİNE ŞEKLİ ŞEMALİNE GORE FİYATLAR DEĞİŞİYO Bİ KADINLA TANIŞMAK İSTEDİĞİNİZDE DİREK PARA MUHABBETINE GIRMEYIN TANIŞIN MASANIZDA Bİ İÇKİ ISMARLAYIN KANDIRMAYA ÇALIŞIN ŞANSLIYSANIZ COK DAHA UCU FİYATLARI OLAYI KAPATABİLİRSİNİ 70 -100 TL ARASI SABAHA KADAR KADININ EVİNDE HER TÜRLÜ ŞEKLİYLE KEYFİNİZE BAKABİLİRSİNİZ YOK BEN İYİSİNİ ALMAK ISTIYORUM PARASI NEYSE VERİRİM DİYORSANIZ DA YİNE AYNI ŞEKİL KADININ KENDI EVİNDE 200 250 TL YE BULABİLİRSİNİZ

YANLIZ OZEL ARABANIZLA GİDERSENİZ ALKOLLU ARAC KULLANMAYIN 60 KM HIZI GEÇMEYİN EMNİYET KEMERİNİZİ TAKMAYI UNUTMAYIN POLİSLER DİSCOLARIN ONUNDE TABİRİ CAİZSE CİRİT ATIYOR BU TARZ MEKAN İSMİ VERECEK OLURSAKTA ÖRN ARENA , STAR , REİNA, BOMBA , PAPİLA , WAN MİNUTE GİBİ Bİ SÜRÜ MEKAN VAR AKLIMA GELMEDİ İSİMLERİ..

ALKOL FİYATLARI ÇOK UCUZ DUTYFREELERE HİÇ UĞRAMAYIN ONLAR BİRAZ DAHA PAHALI BENZİNCİLERDE SİGARA VE ALKOL DAHA UCUZ
ÖRN WİNSTON KARTONU 25 TL MURATTİ 30 TL MALBORA 50 TL FİYATLAR BARİZ FARK EDİYO YANİ AMA KAPIDAN GEÇİŞLERDE ARABANIZ VARSA ARABNIN GIZLI BOLEMLERINDEN 5 6 KARTON SİGARA GEÇİREBİLİRSİNİZ YASAL Bİ ŞEKİLDE Bİ KARTON SİGARAYI PARÇALAYIP CEBİNİZDE RAHATÇA GEÇERSİNİZ
BENZİN YİNE ÇOK UCUZ TAM YARI YARIYA BEN RİZE DE OLDUGUM İÇİN ÇOK BENZİNİMİ ORDAN ALIYORUM

TEKNOLOJİK ÜRÜNLERDE İSE BİLDİĞİM KADARIYLA APP STORE YENİ AÇILDI İPHONE 5 1200 1400 TL ARASI BİŞİ OLMAI LAZIM KAPIDAN GEÇERKEN DE TAX FREE DE 115 TL YE İŞLETİYORSUN ONU TURKİYE DE KULLANABİLMEK İÇİN ONDAN SONRA BAŞKA Bİ SIKINTI YOK GEZİLECEK YER OLARAK DÜŞÜNÜYORSANIZ ŞUAN KIŞ OLDUGU İÇİN PEK Bİ RANDIMAN YOK AMA YAZIN SAHİLLERİ PARKLARI FALAN GAYET HOŞ YANİ

AYRICA ÖYLE Bİ ÇOK KİŞİ BURDA MİLLETİN GOZUNU KORKUTMAYA ÇALIŞIYO AZICIK CİN OLUN KORKAK DAVRANMAYIN KİMSE GELİPTE SİZE KARIŞAMAZ KİMSEYE SALÇA OLMADINIZ MI RAHATSIZLIK VERMEDİNİZ Mİ KİMSE SİZE KARIŞMAZ

KUMARHANELER OLARAKTA ŞUNU SOYLEYEYİM Kİ PARASI OLAN OYNAR AMA BU ARARLAR CHİPLER ÇOK PAHALANDI ESKİDEN 40 50 TL YE BİLE RAHAT OYNARKEN ŞİMDİ ÇOK AZ CHİP ALABİLİYOSUN BU PARALARA CEBİNİZDE 150 200 $ VARSA GÜZEL Bİ ŞEKİLDE OYUNUNUZU OYNARSINIZ

KALACAK OTEL ARIYORSANIZ Bİ SÜRÜ YENİ AÇILAN 3 YILDIZLI OTELLER VAR GAYET TEMİZ DE 1 KİŞİLİK ODA 70 TL 3 KİŞİLİK ODALAR 60 TL FİYATLAR BU ŞEKİLDE WİFİ SICAK SU KLİMA HERŞEY MEVCUT

ŞİMDİLİK AKLIMA GELENLER BUNLAR ÖĞRENMEK İSTEYEN SORUSUNU SORABİLİR BİLDİĞİM KADARIYLA CEVAP VERİRİM HAYDE REBBE EMANET ;)

3832 Mesaj
20 Mart 2013; 12:21:22 

Rizeli hemşehrim sonunda giriş çıkış ücreti de 15.e çıktı. Bu ay sonuda 75 olacak galiba. Benzin menzin işi de biter böylece. Acaba tek taraflı mı yaptılar bu işi.

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar

4 Mesaj
17 Temmuz 2013; 8:53:08 

batuma gidecek arkadaşlara kişiye özel rehberlik hizmeti veriyoruz

BİZ NE YAPIYORUZ

Batuma gelecek olan misafirlerimizi Sarp sınır kapısından geçtikten hemen sonra Gürcü tarafında karşılıyoruz. Daha sonrasında Batum’da önceden rezervasyon yaptırdığımız 24 saat sıcak su, uydu tv, klimalı ve temiz otelinize kadar size eşlik ediyoruz.

Otele kayıt işlemleri bittikten sonra Batum içerisinde isteğiniz doğrultusunda, tarihi mekanlar gezinti parkları alışveriş noktaları vs. gibi yerlere size kendi özel aracımızla hizmet veriyoruz. Gece Batum saatiyle 10’dan sonra sizin isteğiniz veya bizim önereceğimiz gece kulüpleri, eğlence mekanları, kumarhanelerde yine özel aracımızla eşlik ederek hareket ediyoruz.

Ekibimiz 25-30 yaş arasında eğlenmesini sonuna kadar iyi bilen genç , tecrübeli ve kafa dengi arkadaşlardan oluşmaktadır. Her arkadaş ortamına uyabilecek kişilerdir. Gelecek her grup için 1 kişi eşlik edecek olup, kendi masraflarını kendi ödeyecektir. Yani size yük olmak için değil size yardımcı olmak için orada bulunuyoruz.

Aynı zamanda sizinle beraber bu mekanlar’da birlikte bulunup maddi açıdan zarar görmenize engel oluyoruz. Nasıl engel oluyoruz ? Gideceğimiz mekanlar bildiğimiz ve tanıdığımız mekanlar olduğu için hem hesap konusunda hem eğlence konusunda rahat bir şekilde hareket etmenize olanak sağlıyoruz.

Bu bağlamda kalacağınız gün kadar otel konaklaması, sabah kahvaltısı ve tüm ulaşım masraflarını biz karşılıyoruz. Neden ulaşım ve otel masraflarını biz karşılıyoruz? Çünkü; oluşacak sorunların çoğunu bu sayede bertaraf etmiş oluyoruz.

Size kalan ister bizim tavsiyelerimiz doğrultusunda ister kendi isteğiniz doğrultusunda eğlencenin sonuna kadar tadına bakmak. Bu sayede hem siz zarar etmemiş oluyorsunuz hem de güvenli bir şekilde tatil amaçlı eğlencenin sonuna kadar tadını çıkarıyorsunuz.

Ama bizim sizin için düşündüğümüz bu hizmetin gerçekleşebilmesi için gelecek arkadaşların birbirleri ile tanışıyor olması veya arkadaş grubu olması gerekmektedir.

Çünkü ayrı ayrı kişileri aynı ortamda ve aynı masada bulundurmuyoruz sebebi ise genelde bulunulacak ortamlar kadın, kumar ve içkili mekanlar olduğu için o ortamda bulunan insanların birbirini tanıması gerekmektedir. Zaten eğlencenin amacı’da bu değil mi?.

NEDEN BÖYLE BİR ŞEY YAPIYORUZ

Son dönemde Batum da turizm genelde Türk insanını cebindeki parasını almak için bitmek tükenmek bilmeyen tuzaklarla dolu.

internet yorumlarında da okuyacağınız gibi bir sürü yapılması ve yapılmaması gereken şeyler mevcut.

Yorumları okuyup da tedirgin olmamak imkansız. Sizde kabul edersiniz ki adam akıllı Batum’u bilen bir arkadaş bulmak ve güvenmek çok güç. İşte biz burada sizin için devreye girmeyi planladık. Batum’a hiç gelmemiş veya gidip’ de bilinçsizce ve tutarsızca harcama yapan arkadaşları yönlendirmek ve onlara yardımcı olmak maksadı içerisindeyiz.

NEDEN BİZE GÜVENMELİSİNİZ

Bulunduğumuz il itibariyle Batum u çok iyi biliyoruz. Olası yaşanılacak tüm sorunların tecrübesine sahibiz. Örnek vermek gerekirse;

Sınır kapısı , otel ve konaklama, gece kulübü ve kumarhane, taksi ve ulaşım, bayan partnerlerle yaşana bilecek tüm sorunlar.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

İnanın oraya defalarca giden kişiler olarak şunu iyi bilmekteyiz ki Batum’u bilmeden veya bilmeyenlerle hareket edildiği takdirde her noktaya taksi tutarak ve tanımadığınız otellere ödenen ücretlerin toplamı ve mekanlardaki ödenen fazladan sürpriz hesapların bizim talep ettiğimiz rakamlardan daha fazla tutacağıdır.

Örneğin; Pazarlık yapmak için bile masanıza davet ettiğiniz bayanın kendi masasındaki hesabı bile size yükleyebileceğidir. Ya da tutmuş olduğunuz otel odasına gecenin bir yarısı bayan partnerle gittiğinizde odanın sizden başkasına da kiralanmış olduğunu görebilirsiniz. (Bunlar kesinlikle olur demiyoruz şahit olduğumuz şeyler diyoruz.)

Yaz aylarında otellerde boş oda bulabilseniz bile en düşük otel ücretlerinin geceliği 150–200 TL arası değişmekte olduğunu göreceksiniz. Gerisini siz hesap edin.

Aklınıza takılan tüm soru ve sizin bize öneride bulunmak istediğiniz konular için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Üstte belirtilen durumlardan dolayı size Batum da vereceğimiz hizmetler sebebiyle sizde kabul edersiniz ki bir bedel alıyoruz.

Fiyatlandırma sizin kalacağınız gün ve sezona göre aynı zamanda geleceğiniz kişi sayısına göre değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizimle temasa geçin.

101 Mesaj
23 Temmuz 2013; 10:07:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ozanefe05

batuma gidecek arkadaşlara kişiye özel rehberlik hizmeti veriyoruz

BİZ NE YAPIYORUZ

Batuma gelecek olan misafirlerimizi Sarp sınır kapısından geçtikten hemen sonra Gürcü tarafında karşılıyoruz. Daha sonrasında Batum’da önceden rezervasyon yaptırdığımız 24 saat sıcak su, uydu tv, klimalı ve temiz otelinize kadar size eşlik ediyoruz.

Otele kayıt işlemleri bittikten sonra Batum içerisinde isteğiniz doğrultusunda, tarihi mekanlar gezinti parkları alışveriş noktaları vs. gibi yerlere size kendi özel aracımızla hizmet veriyoruz. Gece Batum saatiyle 10’dan sonra sizin isteğiniz veya bizim önereceğimiz gece kulüpleri, eğlence mekanları, kumarhanelerde yine özel aracımızla eşlik ederek hareket ediyoruz.

Ekibimiz 25-30 yaş arasında eğlenmesini sonuna kadar iyi bilen genç , tecrübeli ve kafa dengi arkadaşlardan oluşmaktadır. Her arkadaş ortamına uyabilecek kişilerdir. Gelecek her grup için 1 kişi eşlik edecek olup, kendi masraflarını kendi ödeyecektir. Yani size yük olmak için değil size yardımcı olmak için orada bulunuyoruz.

Aynı zamanda sizinle beraber bu mekanlar’da birlikte bulunup maddi açıdan zarar görmenize engel oluyoruz. Nasıl engel oluyoruz ? Gideceğimiz mekanlar bildiğimiz ve tanıdığımız mekanlar olduğu için hem hesap konusunda hem eğlence konusunda rahat bir şekilde hareket etmenize olanak sağlıyoruz.

Bu bağlamda kalacağınız gün kadar otel konaklaması, sabah kahvaltısı ve tüm ulaşım masraflarını biz karşılıyoruz. Neden ulaşım ve otel masraflarını biz karşılıyoruz? Çünkü; oluşacak sorunların çoğunu bu sayede bertaraf etmiş oluyoruz.

Size kalan ister bizim tavsiyelerimiz doğrultusunda ister kendi isteğiniz doğrultusunda eğlencenin sonuna kadar tadına bakmak. Bu sayede hem siz zarar etmemiş oluyorsunuz hem de güvenli bir şekilde tatil amaçlı eğlencenin sonuna kadar tadını çıkarıyorsunuz.

Ama bizim sizin için düşündüğümüz bu hizmetin gerçekleşebilmesi için gelecek arkadaşların birbirleri ile tanışıyor olması veya arkadaş grubu olması gerekmektedir.

Çünkü ayrı ayrı kişileri aynı ortamda ve aynı masada bulundurmuyoruz sebebi ise genelde bulunulacak ortamlar kadın, kumar ve içkili mekanlar olduğu için o ortamda bulunan insanların birbirini tanıması gerekmektedir. Zaten eğlencenin amacı’da bu değil mi?.

NEDEN BÖYLE BİR ŞEY YAPIYORUZ

Son dönemde Batum da turizm genelde Türk insanını cebindeki parasını almak için bitmek tükenmek bilmeyen tuzaklarla dolu.

internet yorumlarında da okuyacağınız gibi bir sürü yapılması ve yapılmaması gereken şeyler mevcut.

Yorumları okuyup da tedirgin olmamak imkansız. Sizde kabul edersiniz ki adam akıllı Batum’u bilen bir arkadaş bulmak ve güvenmek çok güç. İşte biz burada sizin için devreye girmeyi planladık. Batum’a hiç gelmemiş veya gidip’ de bilinçsizce ve tutarsızca harcama yapan arkadaşları yönlendirmek ve onlara yardımcı olmak maksadı içerisindeyiz.

NEDEN BİZE GÜVENMELİSİNİZ

Bulunduğumuz il itibariyle Batum u çok iyi biliyoruz. Olası yaşanılacak tüm sorunların tecrübesine sahibiz. Örnek vermek gerekirse;

Sınır kapısı , otel ve konaklama, gece kulübü ve kumarhane, taksi ve ulaşım, bayan partnerlerle yaşana bilecek tüm sorunlar.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

İnanın oraya defalarca giden kişiler olarak şunu iyi bilmekteyiz ki Batum’u bilmeden veya bilmeyenlerle hareket edildiği takdirde her noktaya taksi tutarak ve tanımadığınız otellere ödenen ücretlerin toplamı ve mekanlardaki ödenen fazladan sürpriz hesapların bizim talep ettiğimiz rakamlardan daha fazla tutacağıdır.

Örneğin; Pazarlık yapmak için bile masanıza davet ettiğiniz bayanın kendi masasındaki hesabı bile size yükleyebileceğidir. Ya da tutmuş olduğunuz otel odasına gecenin bir yarısı bayan partnerle gittiğinizde odanın sizden başkasına da kiralanmış olduğunu görebilirsiniz. (Bunlar kesinlikle olur demiyoruz şahit olduğumuz şeyler diyoruz.)

Yaz aylarında otellerde boş oda bulabilseniz bile en düşük otel ücretlerinin geceliği 150–200 TL arası değişmekte olduğunu göreceksiniz. Gerisini siz hesap edin.

Aklınıza takılan tüm soru ve sizin bize öneride bulunmak istediğiniz konular için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Üstte belirtilen durumlardan dolayı size Batum da vereceğimiz hizmetler sebebiyle sizde kabul edersiniz ki bir bedel alıyoruz.

Fiyatlandırma sizin kalacağınız gün ve sezona göre aynı zamanda geleceğiniz kişi sayısına göre değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizimle temasa geçin.

Arkadaşım selam,

Belki senin işin dışında olacak ama IPhone ve IPad fiyatları nedir orada. En azından gelirsek birer tane alalım da aradaki fark masrafları çıkartsın. Değer mi? Bir de siz bu işler için ne kadar hizmet bedeli alıyorsunuz?

Ford Focus 2012 TDCI Trend X - Honda Jazz 2012 Fun+ CVT

27 Mesaj
25 Temmuz 2013; 20:32:32 

Bayramda Batum gezisine gidiyorum.İphone 5 almak istiyorum.Tax-free uygulaması devam ediyor mu? Yakın zamanda gidip-gelen varsa son durum nedir? Teşekkürler

1075 Mesaj
25 Temmuz 2013; 23:13:53 

quote:

Orijinalden alıntı: umutsan

Bayramda Batum gezisine gidiyorum.İphone 5 almak istiyorum.Tax-free uygulaması devam ediyor mu? Yakın zamanda gidip-gelen varsa son durum nedir? Teşekkürler

devam ediyor hocam alt kattaki yerden al üst kat pahalı 20 30 dolar

Ya olduğun gibi görün ya da gözüme gözükme!

105 Mesaj
28 Temmuz 2013; 17:53:45 

quote:

Orijinalden alıntı: matador_36

devam ediyor hocam alt kattaki yerden al üst kat pahalı 20 30 dolar

iphone 4s varmı? fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz vergi iadesi ne kadar verirler..
bende 6 ağustosta gideceğim.
tşk

101 Mesaj
29 Temmuz 2013; 9:54:40 

Arkadaşlar,

Aşağıdaki fiyatları Cuma günü Batum Apple mağazından mail ile aldım. TL'ye çevirmek için kabaca 1,1 ile çarpabilirsiniz...

iPhone 4 8GB No facetime 750 GEL
iphone 3gs 8GB 350 GEL
iPhone 5 16GB 1280 GEL
iPhone 5 32GB 1535 GEL
iPhone 5 64GB 1735 GEL
iPad mini 16GB WiFi 655 GEL
iPad mini 16GB WiFi+Cellular 945 GEL
iPad mini 32GB WiFi+Cellular 1155 GEL
iPad mini 64GB WiFi+Cellular 1333 GEL
iPad 3rd 64GB Wifi + Cellular 1450 GEL
iPad 4th 16GB WiFi 975 GEL
iPad 4th 16GB WiFi + Cellular 1240 GEL
iPad 4th 32GB WiFi + Cellular 1399 GEL
iPad 4th 64GB WiFi + Cellular 1540 GEL
iPad 4th 128GB WiFi + Cellular 1850 GEL
Wednesday, July 24, 13
MacBook Air 11.6’’ 1.7GHz 64GB 1899 GEL
MacBook Air 11.6’’ i5 1.7GHz 128GB 2150 GEL
MacBook Air 13.3’’ i5 1.8GHz 128GB 2399 GEL
MacBook Air 13.3’’ i5 1.8GHz 256GB 2875 GEL
MacBook Pro 13.3’’ i5 2.5GHz 500GB 2350 GEL
MacBook Pro 13.3’’ i7 2.9GHz 750GB 2850 GEL
MacBook Pro 13.3’’ i5 2.5GHz 128GB Retina 3399 GEL
MacBook Pro 13.3’’ i5 2.5GHz 256GB Retina 3799 GEL
MacBook Pro 15.4’’ i7 2.3GHz 500GB 3555 GEL
MacBook Pro 15.4’’ i7 2.6GHz 750GB 5555 GEL
MacBook Pro 15.4’’ i7 2.3GHz with Retina 4050 GEL
MacBook Pro 15.4’’ i7 2.6GHz with Retina 5419 GEL
new iMac 21.5’’ i5 2.7GHz 2999 GEL
new iMac 21.5’’ i5 2.9GHz 3299 GEL
new iMac 27’’ i5 2.9GHz 4430 GEL
new iMac 27’’ i5 3.2GHz 4870 GEL

Bu mesajda bahsedilenler: adnk55

105 Mesaj
29 Temmuz 2013; 12:48:10 

bugün bişey öğrendim ne kadar doğru bilmiyorum. her baktığım yerde farklı bir yorum var. net olarak bilen biri varsa bilgilerini paylaşsın lütfen.
tax free dedikleri vergi iadesini alması için pasaporta ihtiyaç var. nüfus cüzdanı ile gidenler vergi iadesi alamıyor dediler. doğrumudur? 3 gün bekleme olayı için de aynı şey kimisi 3 gün kalmalı kimisi kalmadan da alıyorsun diyorlar.. net bilen var mı?

114 Mesaj
11 Ağustos 2013; 6:04:25 

quote:

Orijinalden alıntı: BATUMİ

Sayın arkadaşlar batuma gidecek olan arkadaşlar aşağıda açıklayacakalarımı mutlaka okuyun;

Batum' a gezmek için gidiyoranız kesinlikle gitmeyin çünkü gezip görülecek hiç bir yeri yok, şehir garibanlık içinde, insanlar çok yoksul, gidiyorsanızda kendinize çok dikkat edin güvenli bir yer izlenimi vermedi bana.Gece hayatı için gidiyorsanızda hafta içini bilmem ama hafta sonları uçuyorlar, ordada ortama uyum sağlamışlar.Gecelik için 250 -300 dolardan kapı açıyorlar, eğer ortamda çok erkek varsa da fiyatta düşmüyorlar.Çok fazla İran lı erkek turist var herkes onlardan bıkmış durumda.Ayrıca gece aldığınız bayanlara dikkat edin sabaha kadar diye anlaşıyorsunuz gecenin bir yarısı telefon geliyor çıkmam gerekli deyip gidiyorlar.Sakın paranın hepsini birden vermeyin.Çünkü polislerde güvenli değil.400 lari maaş alınan yerde mutlaka rüşvette çok yaygındır,bir de siz suçlu olursunuz.Gerçekten eğlenmek istiyorsanız paranızda varsa intrudios otel ve diskosuna gidin orası daha sağlam.Ya da gündüz öğleden sonra şehir merkezi civarında boş gezen yabancı bayanları görürseniz gündüz ayarlayabilirseniz daha uygun olur.Sakın bir aracı ile iş yapmayın,herkes anlaşmış acayip bir kumpas var.Emin olun bu iş için gidiyoranız kendi şehrinizde yapın daha ekonomik ve zahmetsiz olacaktır.Uçak, yol yorgunluk ve verdiğin para cabası.
Otel olarakta normal bir yer olsun derseniz 60-70 lari civarında fakat ortamlar çok leş, işletmeciler çok kaba, temizlik aramayın.Lüks otellerde pahalı 200-250 lari civarında.
Arkadaşlar şunu gördüm biz Türkler onların poposunu kaldırmışız, kadınlara bir sürü para vermişler.Beğenmediğiniz İranlılar bile uyanıklar deli gibi pazarlık yapıyorlar.Bir otel odasında 5 kişi kalıp bir kadın alıp 5 kişi giriyorlar, bizimkiler kadınlara hanımefendi muamelesi yapıyorlar yine de kazıklanan biz oluyoruz.Para birimizimiz eşitken şimdi 1 lari 0,85 liraya kadar düştü bu şekilde devam ederse dahada düşecek.İnsan oraya gidince Türkiye' nin nasıl bir cennet olduğunu görüyor.Kapıların bu şekilde serbest olması her gecen gün bizim ülkemizin ne kadar zararına olduğunu bu hükümet nasıl görmüyor, anlamıyorum.Arkadaşlar çok merak ediyorsanız gidin ama yukarıda yazdıklarıma çok dikkat edin.2 gün otelde kalma ve eğlenme için 1500 tl yi gözden çıkarın.Ben giden bir kişi olarak derim ki oralara bu paraları verceğinize gidin Trabzon,Rize Artvin de gezilecek süper yerler var.O parayı ailenizle birlikte buralarda harcayın daha hayırlı olacaktır.
Saygılarımla,

Arkadaş doğru söylemiş şu anda batumdan yazıyor um sanki savaşdan çıkmış bi ülke call of duty2 yi hatırladım karılarda kof canım ülkem kıymetini bilemedim

101 Mesaj
12 Ağustos 2013; 11:41:23 

Öncelikle "gezmek için gidiyorsanız sakın gitmeyin" veya benzer yorum yapan arkadaşlara söylüyorum: Kişisel zevk ve beğenileriniz diğer insanlardan farklı olabilir, bu kadar keskin yorum ve tavsiyelere girmek doğru değildir.

Bayramdan önceki hafta iş için Batum'a gittim. Evet ülkede yokluk gerçekten had safhada. Ama geçen yıl Mayıs sonunda günübirlik bir iş için yine oradaydım. Bir yıl içerisinde yaşanan değişim de gözle görülür durumda.

Batum'a gidilir mi? Ne için gidilir? Kim gitmelidir? sorularını sormak lazım.

Türkiye'nin herhangi bir yerinden kalkıp sadece Batum'u gezmek için Batum'a gidilir mi? Bu sorunun cevabı "çokta elzem değil" olurdu. Ama bu gittiğinizde zevk alacak ve beğenecek bir şeyler bulamayacağınız anlamına da gelmiyor. Batum'a gitmenin en anlamlı şekli, yapacağınız bir "Doğu Karadeniz" turuna günübirlik veya en ideali bir gece konaklamalı olarak entegre etmektir.

Batum SSCB günlerinden çok fazla iz taşıyor. Eski apartmanlar ve caddeler bunu hemen size hissettiriyor. Piazza denen bölgede ise iyi korunmuş tarihi binalar kendinizi tarihi bir Avrupa şehrinde hissettiriyor. Botanik Parkı gerçekten muazzam. Şehirde Türkler tarafından yapılmış pek çok bina, hotel vs. var. Nurol grubu burada çok güçlü. Şehre pek çok yeni hotel yapılıyor. Mapa İnşaat 7 yıldızlı bir hotel yapıyor. Batum'un sahil kesimi bence gerçekten güzel.

Doğru yeri bulursanız harika yemekleri var. Biz haçapuri, kuzu şaşlık, Gürcü peynirleri, salata, değişik bir patates kızartması, 5 farklı Gürcü mezesi ve armut suyundan (gazozu) oluşan bir menü yedik akşam yemeğinde ve gerçekten enfesti. Casino'larda çoğunluk Türk, ortam güzel.

Sigara ve içki Batum'da çok ucuz. Malboronun paketi 5 TL. Free shop'tan alışveriş yapabilirisiniz. Gümrükte "3 günden az kalanlar alışveriş yapmasın" uyarıları var ancak 2 lt içki ve 2 karton sigaraya kimse bir şey demiyor. Free shop'ta 70 cc red label 10 euro, 1 karton Malboro ise 17 euro. 100 lük export rakı ise sanırım 11 euro idi.

Rusya ile yaşanan savaşın etkisi yavaş yavaş bitmiş, Ruslar Gürcistan'a gelmeye başlamış tekrar. Oldukça güzel Rus kızları var etrafta. Tabii nerede gezip dolaştığınıza bağlı. Kızlar tırt falan yazanlar var, doğru. Tırt kız çok ama iyisi de ziyadesiyle çok var. Gürcistan'da kız arkadaş bulmak için iyi bir araba yeterli. Gürcü kızlar araba hastası, iyi bir BMW veya Mercedes varsa sokakta onlar size takılacaktır, buna emin olun, para vermenize bile gerek yok. Kendi aracı ile gidecek olanlar için bir nottu bu. Yalnız önemli bir uyarı. Araç kullanacaksanız kesinlikle ve kesinlikle "alkol almayın" . Polis akşam saatlerinde alkol muayenesi yapıyor, yabancı plakalı araçları da çok durduruyor.

Sözün özü: Farklı bir tad, enteresan bir ortam. 2-3 günlük kısa tatiller için bence güzel bir destinasyon. Uygun uçak bileti bulan veya işi doğu karadenize düşenler kesinlikle gidebilir. Yemek yiyin, şehri ve botanik parkı gezin. Sigara, içki ve Iphone-Ipad alın, aradaki fark zaten gezi masraflarını çıkarıyor. Daha ne olsun...

505 Mesaj
15 Ağustos 2013; 3:31:57 

Batum şu an için cazibesi olmayan bi şehir alışveriş anlamında,
Tl ölü fiyatına getirmişler,
1 lari 1.19 TL'ye denk geliyor

İphone 5 1319 lari
HTC ONE 1349 lari
Samsun Note II 949 lari

Pasaport ile geçiş yaparsanız tax-free sorunsuz, kimlik ile geçerseniz gürcü noterden nüfus kağıdı örneği almanız lazım o şekilde de tax-free alabilirsiniz.

Winstonn 2.20 lari
Marlbora 3 lari
kent 3 lari

1 karton kent switch ve 1 karton davidoff aldık 67 tl para ödedik

si,gara alacaksanız duty free den değil ol kenarındaki benzincilerden alın
Gulf iyidir, Türkçe de konuşuyorlar ve Türk lirası geçiyor

Euro disel 2.17 lari
normal dizel 2.05 lari
benzin 2 lari

fiyatlar bugüne ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamucera -- 15 Ağustos 2013; 3:32:30 >

15 Mesaj
15 Ağustos 2013; 11:59:59 

Paralari bizimkinden kiymetli. Hayat pahallandi artik. Turklerden pek haz etmiyorlar malum sebeplerden. Ama ciddi bir tepkileride yok. Batum kalabalik bir sehir. Kobuleti, deniz, plaj, kizlar Insanlar sicakkanli yemekleri guzel. Kiz arkadas yapmak kolay paradan haber verecen Normal bi kizi ayarlamak icin kur yapin gidin konusmaya calisin. Zaten begenirse sizi yuzunden anlarsiniz. Paraylada ruslar var on numara ozbeklerden uzak durun gurcu kizlar idare eder. Eglence mekanlari var ama fuhustan ibaret pahali degil ama pazarlik yapilmali. Aracla gidin yakindan gelenler hep oyle yapiyor lakin dikkatli olun. Tavsiyem koyun aracinizi bi yere gezgin olun. Oyle arabaylada kiz tavlanmaz orda araba ucuz oldugu icin mercedes bmw dolu ortalik...Gelen varsa 22 temmuzda gidicem tiflis batum karar veremedim. Gezip takilmayi planliyorum. Gurcistan guzeldir. Iyi insan iyidir kotusude kotudur. Kimseye guvenmeyin. Guvenlik sorunu yok gece cik gez dolas goze batma yeterki.Erzurumdayim bu arada saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkersezer85 -- 15 Ağustos 2013; 12:13:17 >

1129 Mesaj
16 Ağustos 2013; 17:13:46 

Arkadaşlar

Ardeşen'den günübirlik Batum'a geçmek istiyorum.

Depoyu doldurup yemek yeriz belki hediyelik alışveriş vb.

İlla Lari almam lazım mı?
Türk lirası ya da kredi kartıyla neleri halledebilirim?

Botanik parka tabelalları takip ederek gidebiliyor muyuz?

2008 BMW X3 2.0d Xdrive Otomatik Link: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-borusan-cikisli-full-borusan-bakimli-kazaboyadegisen-yok-132115910/detay/ ~ Apple iphone 5 16 gb simkilitsiz siyah ~ Canon SD1000/IXUS70 ~ Lenovo X220 ~ ipad2 16 gb wi-fi ~ ipad mini 16gb wifi