Şimdi Ara

Fiat Palio 1.4 El aşırı yakıt tüketimi km de 44 kuruş (LPG) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
73
Cevap
3
Favori
49.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Maşallah tank yavrusu gibi yakıyor birde benim paliomda şöyle bi özellik vardı araba 5. viteste 3000 devirde hızı anca 80km oluyordu normal arabalarda hız en az 100km ye ulaşıyor yani 5. viteste 100le giden mesela bir clio motoru 3000 devirle dönerken palio el ise 100km hıza ulaşmak için 4000 devirle çalışması gerekiyo araç zaten fazla yakıyo bir de bu sebeple daha da fazla yakıyo neyse sattım kurtuldum çok şükür
  • elinde olan bir an once satsin 110 tllik lpg ile 280 km yol gidip stop ediyor millet 110 tl benzinle 300 km gidiyor yaziklar olsun boyle motora ben sattim kurtuldum simdi albea aldim 1.2 75 tllik gaz ile 310 km gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl iş o ya. 2000 model palio 1.4 aracım var. 100ü biraz geçince 3500 devir oluyor.
    deposu 29 lt gaz alıyor 312 km gidiyor. 155 km den sonra hafiften titreme başlıyor diye zorlamıyorum. benimki iyiymiş o zaman.
  • 99 model 1.4 el palioya 7.5 yıl bindim..93 binden 205 bin kmye kadar..parasına göre iyi bir araBa diyebilirim..90 ile giderken 3000 Dv/dk.. ile gidiyorsunuz..135 ile giderken ise 4500 Dv/dk ile ilerliyorsunuz..maksimum 195 kmye kadar hız görüyorsunuz ibrede..bu da ibrenin hata payını düşünce 6500 devirde 183 km hız demek..6000 devirde ise ibrede 180km,ggerçekte ise 169 km hız demek..öyle abartılı da tüketimi yoktu aracimin..fabrika ne öngörmüşse o kadar yakıt tuketiyordu..s.içinde ort. 35 lt gaz ile 380 km, s.dışında ise 500 km maksimum menzile ulaşabiliyordum..minimum ise s.si 35 lt gaz 300 km ve s.dışında aynı miktarla 380 km. Menzile ulasmistim..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

99 model 1.4 el palioya 7.5 yıl bindim..93 binden 205 bin kmye kadar..parasına göre iyi bir araBa diyebilirim..90 ile giderken 3000 Dv/dk.. ile gidiyorsunuz..135 ile giderken ise 4500 Dv/dk ile ilerliyorsunuz..maksimum 195 kmye kadar hız görüyorsunuz ibrede..bu da ibrenin hata payını düşünce 6500 devirde 183 km hız demek..6000 devirde ise ibrede 180km,ggerçekte ise 169 km hız demek..öyle abartılı da tüketimi yoktu aracimin..fabrika ne öngörmüşse o kadar yakıt tuketiyordu..s.içinde ort. 35 lt gaz ile 380 km, s.dışında ise 500 km maksimum menzile ulaşabiliyordum..minimum ise s.si 35 lt gaz 300 km ve s.dışında aynı miktarla 380 km. Menzile ulasmistim..

Hocam bende dün akşam bir bayan akrabanın 80.000 km de 1.4 palio sunu sürdüm ilk sahibi dedim herhalde araç açılmadı ondan 3000 devirde 90 ile gidiyordu.

Satarsa almayı düşünüyordum ama yorumlar endişe verici :D

• Bizim yeni linea 48 kuruş yakıyor bea. Tüpe geçesim var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Palio o kadar yakiyor mu ? Birde 1.4 motor olacak...millet ilanlarda 20 kuruş yakıyor yazmış hep.

• Arkadaşlar 4 sayfanın tamamını tek tek okudum. Yıllardır herkes farklı farklı şeyler yazmış ki bu normaldir... 2001model 1.4el weekend modelini tam olarak 10 sene kullandık. 2006 yılına kadar LPG siz olarak kullandım.

Palio ile memlekete gidiş dönüşlerde (genelde bahar ve yaz aylarında) 2 yetişkin 2 genç çocuk ve bagaj tamamen dolu şekilde benzin de 55lt ile 500km civarında yol yapıyordu. Bu da şu demek oluyor 11lt/100km...

Şehir içinde hep kısa mesafe (en fazla günlük 5km) gidip döndüğü için çok fazla yakıt hesabı yapamadım.

2006da LPG takıldıktan sonra aynı uzun yolu lpgde de 11lt/100km olarak ölçtüm.

Zaman zaman lambda sensoru arıza verdi yakıt sarfiyatı iyice arttı, yeri geldi diyafram bozuldu arttı, canı sıkıldı karbüratörün altına konulan çember şeklinde ki lpgyi karbüratöre ileten parça sıcak soğuk sebebiyle şekli değişip yakmaya başladı...

Ancak hiçbir zaman çekişi düşmedi ve yakıt olarak pek değişmedi.

Bazı arkadaşlar yazmışlar 80kmyi geçemiyorum diye.. Kimisi de hafif Rampa olsa çıkmazdı diye... Bi diğeri demiş gitmiyor ölü bu diye :)

Birçok yoruma güldüm
    Kimisi de yuh dedirtti

Evet doğru palio az yakan bir araç değil ancak LPG nin litre fiyatının düşüşü ve yükselişine göre ciddi şekilde yakıt değişir ki bu da ciddi normaldir. Sorun yaşayan arkadaşların çoğu 2012 yılında LPG litre fiyatı 2.70tl ve üzeri olduğunda şikayet etmişler...

Şuanda gaz fiyatı ortalama 2.05-2.10

Bazı firmalarda tabi 1.90a kadar düşüyor

Bir de bu şekilde hesap edin... 2.70tl iken 33 kuruş yakan araç 2.10iken 25.6 kuruş yakar..

Bence çok yakıyor diye şikayet etmekten de aldığınız gaz fiyatlarını düşünün...

Tabi bu hiçbir zaman az yakar demek değildir... Çok yakar ama öyle aşırı durumu da yoktur yani :) ben severim palio yu... Siz de sevin :)

• yenı konu açmak ıstedım fakat ıstedıgım soru sorulmuş ..

arkadaşlar bugun ıtıbarı ıle sahıbınden.com da fiat palıo 2000 model 1.4 el arac buldum kaza degısen yok hersey orjınal km ıse 107 bn buraya kadar guzel .

fakat yorumlarda hep çok yakıldıgından bahsedılmış satıcı kısı ıse bana km de 20 kuruş yediğini söyluyor .

doğruluk payı nedır acaba ? ve fıyat olarak 14 250 ye bırakıyor alınır mı
  • 2001 model 1.4El Palio kullanicisiyim normalde 30krs yakan aracim Ankara sasmazda sibop ayari yaptirdim egzosun cikis susturucusunu degistirdim sehirlerarasi 19-20 krsa dustu sehir icini hesaplamadim ama 25krs civari diye tahmin ediyorum gazi ortalama 2.60-2.80 Tl den aldim...

• Merhaba arkadaşlar, Bursa'dan İstanbula yolculuk yaptım. 2001 model Palio 1.4 el, 3 yetişkin 5 çocuk, bagaj dolu, otobandan 120-130 civarı hız, ölçümlerime göre 100 km de 8.6 lt lpg yaktı. Yük fazla olmasa, hız 90 - 100 civarı olsaydı 7.9 a düşüyor, daha önce hesaplamıştım. Bu aracı alanlar şehir içinde rahat kullanım ve az yakıt tüketimi diye alıyor. Eğer bu değerleri bulamazsanız, lpg ayarlarınıza baktırın, bujiler, hava filtresi, bunlarda önemli etkenler. Umarım faydalı olmuştur. Birde ricam şudur, yakıt tüketimi belirtirken lt olarak belirtin ki diğer türlü krş kıyaslamaları pek gerçekçi olmuyor. Tüketim ölçümünüde şöyle yapıyorum, depoyu fullerim, km sıfırlarım, lpg bitmeye yakın tekrar fuller ve hesaplamaları yaparım.

• 65-70 kuruş yakan aracım baskı balata değişimi ,lpg gaz ayarı, gaz hortum degişimi ve karburatör sıvı contasıyla 28 kuruşa indi(CLASS LPG 2.20). Palio 1.4el 8v

4.vites 4500 devir 130kmh hız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puantum -- 5 Haziran 2020; 12:39:34 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.