Şimdi Ara

hdd birleştirilmesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • windows kurarken harddiski 2 ye ayırmaya çalıştım.40gb ve 80gb ayırdım fakat makine açılınca sadece c sürücüsü gözüküyor 40 gb olarak. d: sürücüsü yok. windows u yeniden yüklemeden nasıl tek parça 120gb yapabilirim

• tek parca 120 yapabilirmisin bilmiyorum ama windowsta o görünmeyen 80gb lık lanı nasıl getireceğini anlatabilirim...

önce başlat çubuğunda sağ tuş yapıp özellikleri tıkla...
    başlat menusu sekmesinde özelleştiri tıkla..
    yeni açılan yerde gelişmiş sekmesini tıkla..
    karşına gelen listede sistem yönetimsel araçlar diye bir yer var onu "tüm programlar menüsünde görüntüle" olarak işaretle...

tamam uygula vs yaparak kapat..

şimdi başlat/tüm programlar/yönetimsel araçlar/bilgisayar yönetimi olarak tıklayarak programı çalıştır..

soldaki uygulamalardan disk yönetimini seç..
    ve solda çıkan ayrıntıları incele orada c sürücünden ayrı olarak o kaybolan 80 gb lık ham alan görülecektir üzerinde sağ tuş yaparak ilgili adımları izle ve de biçimlendir (format at)

daha sonra artık bu alan bilgisayarım da görülecektir..

fakat büyük bir ihtimalle su anda optik sürücün d olarak kullanılmıstır.. bu yüzden yeni sürücün en son harf olacaktır.. eger düzeltmek istersen önce optik sürücülerinin harflerini değiştirmen lazım daha sonra d harfi boş kalacaktır onu da yeni 80 gb lık sürücüne verebilirsin..

kolay gelsin..

• hazır bu soru sorulmusken benim de bir sorum olacak. benim hdd 40gb ve ben onu 15 -25 boldum ama simdi birlestirmek istiyorum ne yapmam gerek. tabii dosyalarımın da kaybolmamasini istiyorum
    bana da yardimci olabilecek arkadaslar lutfen cevap
  • Bu işin en etkili ve EN KOLU yolu PARTITON MAGIC proramını kullanarak yapmaktır...Fakat demosu işinize yaramaz...Ya satın alacaksınız yada crack bulacaksınız...

Hertürlü disk birleştirme veya ayırma işlemini veri kaybetmeden ve son derece kolayca yapabilirsiniz...

Üstelik bunu kullanırken yardım almanız daha kolaydır..Çünkü cok kişi bunu kullnır...

Kolay gelsin...
  • programın sizde bulunuyorsa. d : sürücüsünü c altında klasör haline getir gibi bi seçenek vardır. bunu yapınca d olduğu gibi c altına klasör olarak yerleşir,
    quote:

Orjinalden alıntı: serkanmj

Bu işin en etkili ve EN KOLU yolu PARTITON MAGIC proramını kullanarak yapmaktır...Fakat demosu işinize yaramaz...Ya satın alacaksınız yada crack bulacaksınız...

Hertürlü disk birleştirme veya ayırma işlemini veri kaybetmeden ve son derece kolayca yapabilirsiniz...

Üstelik bunu kullanırken yardım almanız daha kolaydır..Çünkü cok kişi bunu kullnır...

Kolay gelsin...
  • quote:

PARTITON MAGIC

• xp cdsinden yapabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.