KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM...
599 Cevap193485 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

70 Mesaj
5 Mart 2006; 15:00:25 

Evet arkadaşlar sonunda KIA RIO mu aldım. Araç şu an 540 km civarında. Yani araç hakkında birşeyler söyleyebilecek seviyeye geldim.

Aracı alırken teknik servisten eleman gelip aracı anlattı. Neler dikkat atmeliyim filan. Adam bir soru sordurmadı. Aklımda ne varsa sormadan söyledi. O an içim rahatladı. Servisin kalitesiz olmasından korkuyordum. Fakat sanki ferrari almışım gibi adamlar gayet ciddi ve profesyonel ilgilendiler. Daha önce ne servisler gördüm. Diğer yerleri bilemem ama bizim buradaki servis inanılmaz kalite.
İlk çalıştırdığımda aracı çok yüksek bir ses bekliyordum. Hani motor soğuk yaa. Gerçekten motor soğukken bile sesi duymak için baya br çaba harcamanız gerek. Zaten 2 dk çalıştıktan sonra hiç ses duyamassınız.

Araç yeni olduğu için zorlayamıyorum. İlk 1000 km rodaj süresi. Ama arada dayanamayıp biraz dokundum pedala. Aman Allahım. Araba dizelmi benzinlimi anlayamadım. Hatta abartmayayım ama benzinli ford focus vardı bende ondan daha atak güçlü olduğunu anlamamak imkansız.

Ayrıca araç yeni olduğu için fazla yakar dendi. İlk aldığımda yol bilgisayarı 6,8 lt/100 km gibi bi rakam gösterdi. Fakat bu hızla düştü. En son şehir dışı 5. vites 90 km/h hızda 3.7 lt/100km gördüm ki bu daha düşer diye tahmin ediyorum.

Aracın içi bence gayet başarılı. Tabii ki bir focus gibi vw gibi değil. Fakat gayet hoş ve kaliteli bir izlenim verdi. MP3 çalar gayet başarılı. Ses sistemi beklediğimden çok çok iyi çıktı. Focus yüksek seslerde bassları patlayıordu. Fakat bu banamısın demiyor. Yani eski focusun ses sistemini bilenler için ondan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Yol tutuşu manevraları gayet iyi. Yani pek 120 km yi geçmediğim için yüksek hızlarda nasıl bilemiyorum şimdilik. Ama yol tutuşu ve manevra kabiliyeti gayet iyi.

Farları da beni şaşırttı. Neredeyse gündüz bile aydınlatıyor :) Zaten far yükseklik ayarı var. İstediğim gibi ayarlıyorum. Farlar ve ışıklandırma başarılı.

Klima olayına gelince, otomatik klima var zaten. Sadece Auto tuşuna basmak yetiyor. Kendisi dışarıdaki havaya göre ayarlama yapıyor. Yani bu kadar konforda biraz lüks :)

Haa şimdi diyeceksiniz ki hiç eksisi yokmu. Var.

Debriyaj focus a göre biraz sert. Ben focus a alıştığım için debriyaj çok yumşaktı. Bunda o kadar yumşak değil.

Geri manevra yapmak biraz zor. Yan aynaları filan kullanmak gerek. Arka kısım biraz yüksek olduğu için görmek zor oluyor. Yani park sensörü da olsaymış iyi olurmuş.

Yaa bi de emniyet kemerini takmayınca 3-4 dk. ötüyor. İlla ki takacan diyor. Aslında doğru söylüyor da. Ne biliim bu da eksi gibi geldi bana.

Diğer gözlemlerimi de zamanla yazarım. Saygılar... Sevgiler...

1039 Mesaj
5 Mart 2006; 15:11:47 

hayırlı olsun aracın ama focusu satıp bu aracı almışsın çok garipsedim birden...ama allahtan donanımı yüksekte en azından iyisini almışsın gayet iyi bi seçim...

Allah kazasız belasız günler nasib etsin...

!...TEK RAKİBİM THY...!

26 Mesaj
5 Mart 2006; 15:17:03 

Hocam hayırlısı olsun. Bende de Cerato var ve çok memnunun şu an 30.000'e geldim hiç bir sorunla karşılaşmadım. Senin arabada VGT motor olduğu için benimkinden daha atak diye biliyorum zaten beygir farkı da oradan geliyor. Mutlaka geri park sensörü taktırman lazım , ben 10 yıldır araba üstünde olmama rağmen nmümkünü yok geri park ayarını yapamadım. Memnun kalacağına inanıyorum , Kia'nın artık marka problemi kalmadı.

1999 Kia Sephia LS . 2003 Kia Carens . 2005 Kia Cerato DSL

14817 Mesaj
5 Mart 2006; 15:30:35 

Arkadaşım hayırlı olsun, iyi günlerde kullan

Rio ilk fotoğraflarını gördüğümden beri hoşuma giden bir araç, güle güle kullan Ayrıca bayağı da ekonomikmiş. Bizim arabanın yarısı kadar yakıyor, şehirdışında
Ben olsam stop lambası bakardım buna, tabi çıktıysa. Şöyle siyah zeminli, lensli bir stop çok güzel durudu. Ayrıca ne renk aldın? Foto koyar mısın?

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

524 Mesaj
5 Mart 2006; 21:17:46 

hocam, hayırlı olsun. doğru seçim yapmışsın.

merak ettiğim bir şey var. fiyatta indirim yaptılar mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molarrr -- 5 Mart 2006; 21:18:27 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mart 2006; 22:01:54 

Çelik jant var mı araçta?

2056 Mesaj
5 Mart 2006; 22:09:23 

Hayırlı olsun akadaşım.

Doğru zamanda doğru fren, HIZ kazandırır!!!

20 Mesaj
5 Mart 2006; 22:22:37 

Hayırlı olsun. Kazasız kullanın.
Ben de 2 gun icinde teslim alacagim. Lansmanda zaten bolca kullanmıstım, o yuzden kafamda herhangi bir soru kalmadi.

2574 Mesaj
5 Mart 2006; 22:42:11 

hayırlı olsun güzel bi araba gerçekten..

6662 Mesaj
5 Mart 2006; 22:53:22 

çok iyi bir tercik olduğunu düşünüyorum hayırlı olsun.
artık benzinliğin yolunu unutursun...
DONANIM VE RENGİ NE???

4625 Mesaj
5 Mart 2006; 22:57:50 

HAYIRLI OLSUN. ALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANMAYI NASİP ETSİN.

KEYİFLİ SÜRÜŞLER

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

519 Mesaj
5 Mart 2006; 23:48:38 

hayırlı olsun.kaça aldın?

ULUNET Yazılım

117 Mesaj
6 Mart 2006; 0:28:40 

KIA klübe hoş geldin...

(Cerato'cu)

631 Mesaj
6 Mart 2006; 3:28:10 

kaça aldın. advance almışsın sanırım

..Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni; Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni..
Guest
6 Mart 2006; 5:01:42 

Hayırlı olsun.

5009 Mesaj
6 Mart 2006; 8:01:43 

quote:

Evet arkadaşlar sonunda KIA RIO mu aldım. Araç şu an 540 km civarında. Yani araç hakkında birşeyler söyleyebilecek seviyeye geldim.

520 km mi?? naı oluyo yaaa...ikinci el mi aldın

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

581 Mesaj
6 Mart 2006; 9:40:15 

hayırlı olsun kazasız belasız kullan

1831 Mesaj
6 Mart 2006; 10:31:22 

Hayırlı olsun.. Kia ya önyargılı bakıyordum takii rio ve cerato yu inceleyene kadar. Güzel arabalar.

640 Mesaj
6 Mart 2006; 10:53:06 

hatırlı olsun fiyat yazarsan benimle birlikte yukardaki pek çok arkadaşıda
aydınlatmış olacaksın

anestezist: Bir insanı uyutmak için uykusundan uyandırılan, ancak onu uyandırınca uyuyabilen insandır.
(YAŞATMAK SANATTIR..!)

160 Mesaj
6 Mart 2006; 11:26:13 

hayırlı olsun

bir cerato crdi de bende var...
5000 km oldu simdilik sorun yok insallah bundan sonrada olmaz...

70 Mesaj
6 Mart 2006; 13:52:24 

Arkadaşlar herkese teşekkürler. Allah olmayanlara da nasip etsin.

Aldığım araç KIA RIO 1.5 CRDI Advance modeli. Gümüş rengi. Araçta çelik jant ve sunroof yok. Donanımı incelemek için ve teknik özelliklerine bakmak için www.kia.com.tr adresine bakabilirsiniz.

Aracı değerinden ucuza aldım. Biraz ekstrem bir durum benimki aslında. Yakınım olan bir bayi. 26.500 ytl ye aldım. Ama dediğim gibi bu benim cebimden çıkan. Bayii tanıdık olduğu için o da zarar etti biraz.
Normal bir KIA bayii 27.400 den aşağı inmiyor. Şehirden şehire de değişiyor tabii.

Bu arada 90 km sabit hızda 5. viteste 3,6 lt/100 km gördüm en son yol bilgisayarında. Gün geçtikçe düşüyor. Gerçekten az yakıyor.

Uzaklaştırılmış
6 Mart 2006; 14:01:13 

Hocam bu şehir dışı yol bilgisayarı verisini bi cep telefonuyla screenshot filan alma imkanın var mı?

Eğer dediğin doğruysa ben yaklaşık 6 ytl ye okula gider gelirim, bizim arabayla bu 20ytl yi geçiyor.

Araba tercihimde çok etkili olacak bu o yüzden senden rica ediyorum. Bizim babaya yakıtı göstereceğim o anda göstergeleri çekmen mümkün mü?

Ben Tem den gidip geliyorum okula , eğer böyle olursa otobüsten ucuza gelir bana...

3.6 felaket düşük bir değer diğer dizellerde de böyle mi?

70 Mesaj
6 Mart 2006; 20:30:30 

Tamam çekip gönderirim. Gerçekten çok ekonomik. Ben aslında GETZ düşünüyordum. Forumda da neredeyse 8 aydır takip ediyorum. Getzlerin 110 bg versiyonlarındaki motorla aynı motor kullanılmış. Getz topiğinde de yakıt değerlerini takip ediyorum. RIO getz den de az yakıyor diyebilirim. (Topic te yazılan değerlere göre söylüyorum)

Üstelik araç daha 600 km civarında olmasına rağmen değerler böyle. Siz de bilirsiniz yeni araç fazla yakar. (alışma dönemi filan var ya) Hal böyleyken az yakıyorsa 2000 km de nasıl olur bilemiyorum. Resmen kokluyorr :)

Bu arada motorin olayını çok detaylı araştırmıştım. Ben PO pro dizel de karar kıldım. Opet ve total inde euro diesel yakıtları fena değil. PO nun tek artısı setan sayısı 2 sayı daha fazla. Yoksa muhteviyat bakımından diğerleri ile aynı.

Yani soylemek istediğim şu. Kesinlikle normal motorin kullanmayın. Euro dizel kullanın. 0,15 ytl fazla verirsiniz belki ancak hem daha fazla km yaparsınız hem de motorunuzu korumuş olursunuz.

655 Mesaj
6 Mart 2006; 20:36:13 

quote:

Orjinalden alıntı: hldx

Tamam çekip gönderirim. Gerçekten çok ekonomik. Ben aslında GETZ düşünüyordum. Forumda da neredeyse 8 aydır takip ediyorum. Getzlerin 110 bg versiyonlarındaki motorla aynı motor kullanılmış. Getz topiğinde de yakıt değerlerini takip ediyorum. RIO getz den de az yakıyor diyebilirim. (Topic te yazılan değerlere göre söylüyorum)

Üstelik araç daha 600 km civarında olmasına rağmen değerler böyle. Siz de bilirsiniz yeni araç fazla yakar. (alışma dönemi filan var ya) Hal böyleyken az yakıyorsa 2000 km de nasıl olur bilemiyorum. Resmen kokluyorr :)

Bu arada motorin olayını çok detaylı araştırmıştım. Ben PO pro dizel de karar kıldım. Opet ve total inde euro diesel yakıtları fena değil. PO nun tek artısı setan sayısı 2 sayı daha fazla. Yoksa muhteviyat bakımından diğerleri ile aynı.

Yani soylemek istediğim şu. Kesinlikle normal motorin kullanmayın. Euro dizel kullanın. 0,15 ytl fazla verirsiniz belki ancak hem daha fazla km yaparsınız hem de motorunuzu korumuş olursunuz.

Az yakması tamamen hava sıcaklıklarından ve günde yaptığınız km ile alakalı.2 ay öncesine kadar gidiş geliş 9 km kullanıyordum,ve havalar soğuktu 8lt felan yakıyordum.Şu an gidiş geliş 22 km kullanıyorum ve havalar ısındı 6lt yakıyorum.Buna ek olarak kısa kullanımda tamamen ekonomik kullanıyordum.Şu an istediğim gibi basıyorum gene 6 yakıyor.Ama esas olay hava sıcaklığı

2012 Citroen Hdi 112bg M/T Gümüş Gri Confort Plus

1831 Mesaj
6 Mart 2006; 20:39:03 

Daha öncede söylemiştim şu an fiyat/performans açısından ve düşük tüketim gözönüne alınırsa alınacak tek araba Kia Rio-Cerato.. Arabaya alışma süren ve rodajdan sonraki değerleride yazarsan bir ara sevinirim...Tekrar hayırlı günlerde kullan dileklerimle..

200 Mesaj
6 Mart 2006; 20:50:35 

KİA NIN İKİNCİ ELİ NASIL.BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR................

MEGANE III HB Privilege 1.5 dcı EDC

274 Mesaj
6 Mart 2006; 20:57:29 

arkadaşım hayırlı olsun . bence en önemlisi servisini beğenmen. bede focus dizel var araba çok iyi ama servisi maalesef iyi değil. serviste araba konusunda bir şey sormaya korkuyorum.

Yokluğa kanat germeden,
İmkânsız yollar aşılmaz!
Sen, senden kurtulmadan
Dere tepe aşılmaz!

11047 Mesaj
6 Mart 2006; 21:03:49 

arkadaşım hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah.dizel almanda doğru bir tercih olmuş

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1196 Mesaj
7 Mart 2006; 4:37:02 

dostum allah kaza bela vermesin güle güle kullan...

İPHONE 5 GALAXY NOTE 3 GALAXY NOTE 10.1 (Wİ-Fİ- GSM-16 GB)MACBOOK PRO

5755 Mesaj
7 Mart 2006; 8:37:46 

Ya o arabayla test sürüşü yapmıştım. Motor gerçekten çok başarılı ve sessiz gerçekten. Ben baz donanımda ABS ve yol bilgisayarı yok diye vazgeçmiştim. Advance modeli de pahalı gelmişti.
Ama gerçekten iyi bir seçim . Güle güle kullan.

581 Mesaj
7 Mart 2006; 9:00:46 

quote:

Orjinalden alıntı: yankov

KİA NIN İKİNCİ ELİ NASIL.BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR................

artık diğerleri kadar , diğer modellerini elden zor çıkarırsın ama dizel modellerioldukça rağbet gördü

70 Mesaj
7 Mart 2006; 21:46:18 

Aslında KIA 'nın ikinci eli esisi kadar kötü değil. Gerçi tüm araçların ikinci eli kötü şu aralar. Tabii ki KIA'nın bir Renault, Tofaş, Ford gibi ikinci eli yok ama çok kötü değil.

70 Mesaj
11 Mart 2006; 8:51:01 

Yol bilgisayarında görülen yakıt tüketimi kısmı anlık değil sanırım. Ortalama değeri alıyor. Ama nasıl ortalama değer alıyor anlayamadım. Bunun çalışma mantığını bilen var mı?

3908 Mesaj
11 Mart 2006; 12:24:22 

UZUN YOL YAPCAĞIN ZAMAN GÖSTERGEYİ SIFIRLA.....o zaman yakan değeri daha iii anlarsın....
...........araban hayırlı olsun.....bende 2 ay önce bunu almaya karar vermiştim araba güzel...dış görünüş güzel ,iç donanım full.....vede dizel.......sadece 2.eli yok die almadım.....kia bu sefer tutturdu galiba dedim,reklamlarıda iyiydi ama....malsef yine hüsran..yeni rioda tutmamış ve satışlar çok kötü......keşke dsende bnm gibi biraz daha bekleyip HONDA CİTY alsaydınnn!!!....tek kelimeyle mükemmel....iç ve dış donanım full aynı!!!.....hem honda daha sağlam,2.eli çok çok iyi....hem dizel gibi yakıyo benzinli bu yüzden masrafı dizele göre daha az.....ş.dışında 3.8 i gördüm citymle!!!!!!.....ş.içindede en fazla 7.1 yakıyo....ort. 5 felan yakıyo...üstelik 25 milyara aldım!!!!........ama hemen satmam 10 yıl kullanırım diosan iyi yapmışsın tabi........................haksızmıyım ?????

Takım : FENERBAHÇE
Araba : Honda City Comfort-Galaksi Gri 2006
Bilgisayar : Sony Vaio-SVE1513Y1E i7-W8
Konsol : PS3 320 GB
Telefon : İphone 5-Siyah 16 GB

Doğum Yılı:1982 Donanımhaber Katılım:2006

4887 Mesaj
11 Mart 2006; 13:50:23 

quote:

Orjinalden alıntı: sarıkanaryam

UZUN YOL YAPCAĞIN ZAMAN GÖSTERGEYİ SIFIRLA.....o zaman yakan değeri daha iii anlarsın....
...........araban hayırlı olsun.....bende 2 ay önce bunu almaya karar vermiştim araba güzel...dış görünüş güzel ,iç donanım full.....vede dizel.......sadece 2.eli yok die almadım.....kia bu sefer tutturdu galiba dedim,reklamlarıda iyiydi ama....malsef yine hüsran..yeni rioda tutmamış ve satışlar çok kötü......keşke dsende bnm gibi biraz daha bekleyip HONDA CİTY alsaydınnn!!!....tek kelimeyle mükemmel....iç ve dış donanım full aynı!!!.....hem honda daha sağlam,2.eli çok çok iyi....hem dizel gibi yakıyo benzinli bu yüzden masrafı dizele göre daha az.....ş.dışında 3.8 i gördüm citymle!!!!!!.....ş.içindede en fazla 7.1 yakıyo....ort. 5 felan yakıyo...üstelik 25 milyara aldım!!!!........ama hemen satmam 10 yıl kullanırım diosan iyi yapmışsın tabi........................haksızmıyım ?????

Faha araba yeni Neden 2. eli olsun ki? City de iyi ikinize de hayirli olsun benim 407 4.7 6.7 civarinda (200km yeni(Selimpasa-bakirkoy Rampali fln trafik yogun akici akici arsinda.)) Ben memnunum 1520 + 150 kg agirlik la bu yolu yapior.

Sizin araclar kac kg ? merak ettimde. Dizeler biraz daha agir oluor tahmnim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLLyC -- 11 Mart 2006; 13:52:33 >

Little Less Conversation, Little More Action Please...

3908 Mesaj
11 Mart 2006; 22:47:40 

1200 kg....benim city......yalnız benimki az yakıyo ama dizel deil......1.4 benzinli arkadaşım

Takım : FENERBAHÇE
Araba : Honda City Comfort-Galaksi Gri 2006
Bilgisayar : Sony Vaio-SVE1513Y1E i7-W8
Konsol : PS3 320 GB
Telefon : İphone 5-Siyah 16 GB

Doğum Yılı:1982 Donanımhaber Katılım:2006

70 Mesaj
14 Mart 2006; 13:58:27 

Aslında Honda nın ikinci eli de iyi değil. Kolay satılmıyor. Arkadaşta civic 1.4 vardı. Adam neredeyse bedavaya verecekti. Mümkün oldukça araba pazarını da gezmeye çalışıyorum. Reanult, tofaş, ford ve bir iki marka daha dışında hiç biri tutulmuyor. Yani hondalar çok hoşuma gider. Fakat malesef onların da ikinci elleri yok.

5 Mesaj
22 Mart 2006; 22:59:09 

arkadaşlar bende rio crdi aldım.. 3800 kilometre oldu . ilk aldııgımda yol bilgisayarı 7,8litre gösteriyodu şuan 7,2 litreye indi benmi çok basıyorum :).. yoksa sizmi çok abartıyosunuz .3.6litreyi bırak fabrika verisi olan 5,7 yi görsem takla atıcam... uzun yola çıktım ankara yaptım arabayla sabit 120km gittim işte ozaman 7,2 litreye düşürdüm :D arabanın performansı çok iyi ama fabrika verilerini tutturamıyorum.. bayisine sordum ortalama 140 150 binlira arası yakar dedi oda 6,8litreye aşşa yukarı tekabul edio ... yani kafam karıştı biri beni aydınlatırsa çok sevinicem

5 Mesaj
22 Mart 2006; 23:06:00 

arkadaşlar ben foruma yeni katıldımm. bu ikinci el konusuna bi parmak basmak gerekirse .www.sahibinden.com adresinde bmw 3.18i araba ilanı var ve aylardır satmaya çalışıyorum çok temiz 1999 model full araba .. ama satamıyorum..artık hiçbi arabanın ikinci eli istenilen değeri vermiyo ..Araç alırken yeni bence eskisi gibi ilk düşünce ikinci eli nasıl olurdan çok.. servis ağı hizmet kalite ve arabanın ömrü ön planda olmalı. ben bunları düşünerek rio crdi aldım sadece tek kafama takılan ben bazı arkadaşların dediği tüketim değerlerini göremedim :D

5 Mesaj
22 Mart 2006; 23:13:54 

ya ben bişey daha eklemek istiyorum bu rio hakkında ... bende 26.500 aldım full versiyon olanı.. sadece nekadar inebilirsiniz dedim. yaparız bişeyler dedi ve bu fiyattan verdi :D yani tanıdıga pek gerek yok yani en azından bayraktar otomotivde öyle. gerçekten alıysanız kesinlikle 26500 alırsınız.

Uzaklaştırılmış
22 Mart 2006; 23:19:14 

quote:

Orjinalden alıntı: erdiabdi

arkadaşlar ben foruma yeni katıldımm. bu ikinci el konusuna bi parmak basmak gerekirse .www.sahibinden.com adresinde bmw 3.18i araba ilanı var ve aylardır satmaya çalışıyorum çok temiz 1999 model full araba .. ama satamıyorum..artık hiçbi arabanın ikinci eli istenilen değeri vermiyo ..Araç alırken yeni bence eskisi gibi ilk düşünce ikinci eli nasıl olurdan çok.. servis ağı hizmet kalite ve arabanın ömrü ön planda olmalı. ben bunları düşünerek rio crdi aldım sadece tek kafama takılan ben bazı arkadaşların dediği tüketim değerlerini göremedim :D

Hocam sen bi kaç ay daha satma ben alayım senden

1254 Mesaj
23 Mart 2006; 0:56:26 

quote:

Orjinalden alıntı: erdiabdi

arkadaşlar bende rio crdi aldım.. 3800 kilometre oldu . ilk aldııgımda yol bilgisayarı 7,8litre gösteriyodu şuan 7,2 litreye indi benmi çok basıyorum :).. yoksa sizmi çok abartıyosunuz .3.6litreyi bırak fabrika verisi olan 5,7 yi görsem takla atıcam... uzun yola çıktım ankara yaptım arabayla sabit 120km gittim işte ozaman 7,2 litreye düşürdüm :D arabanın performansı çok iyi ama fabrika verilerini tutturamıyorum.. bayisine sordum ortalama 140 150 binlira arası yakar dedi oda 6,8litreye aşşa yukarı tekabul edio ... yani kafam karıştı biri beni aydınlatırsa çok sevinicem

Merhabalar ,

Bende Cerato sahibiyim aracım 13.000 km oldu . Şehir içinde 155 ykrş yakıyorum Şehirler arası yolda 100-110 ykrş arası yakıyorum . Fabrika verilerine yakınım diyebilirim.

Amd Athlon x2 4000 (2733 mhz)-Gigabyte MA69G-S3H - Ati radeon X1250 (500 mhz)-2x1 gb Geil Ultra 800 (912 mhz) -Antec Neopower 480 watt PS -2x250 gb Seagate 7200.10 RAID 0 - kworld tv card- samsung 753dfx monitör -Asus Sata 20x DRW 2014L1T - 80 gb usb 2.0 h.disk - 850 va ups . FEEL Meshcool S901 Case

6 Mesaj
23 Mart 2006; 2:49:17 

hldx arkadaşım, ben de rio almayı düşünüyorum.. Epeydir kullanıyorsun aracı.. Araçtan memnun musun? Olumlu olumsuz yanları neler?

Getz 1.5 VGT AB AC ABS

102 Mesaj
23 Mart 2006; 3:02:29 

Ben de dizel araç araştırmalarımın sonrasında Rio'da karar kılmıştım.
2 kez test sürüşüne çıktım. Performansı gayet iyiydi.

Ancak 26.500 vermişken 1000 YTL daha buldum ve Toyota Yaris'de karar kıldım.
Yaris'in motor da 90 hp ve güç/ağırlık oranı sanırım daha üstün.
Zaten 0-100 km değerlerinde şu an en üstün araç Yaris 1.4 D-4D şu an sınıfında..

E arkasında Toyota var.
Kasası tamamen değişti. Daha 3-4 sene rahat gider aynı kasa.

Kimse yanlış anlamasın. Bence Rio'da çok başarılı bir araba. Ancak sadece performans düşünerek Rio diyorsanız Yaris ile de bir test sürüşüne mutlaka çıkın;)

Not: Benim gibi daha önce dizel araç kullanmadıysanız ilk test sürüşünde performans süper gibi geliyor ama aslında tüm dizeller motor turboyu açınca benzinlilerden daha güçlü oluyor. Yani sadece Rio'ya binerseniz kendinizi ferrari kullanıyor gibi hissedersiniz ilk seferde .. ama yolda Yaris hatırlatıverir size :D

Not: Yaris'de kullanılan motor Toyota'nın Corolla'da kullandığı motor ile aynıdır. O motor corolla'yı sorunsuz taşımaktadır. Corolla ile Yaris arasında sanırım 400 kilo fark var.

Yeni Yaris'i eskisi ile karıştırmayın. Toyota'ya bakmadan dizel seçmeyin ;)

160 Mesaj
23 Mart 2006; 10:01:39 

TEKNİK VERİLER YORUMUNU OKUYANLAR YAPSIN !!!

rio :
0-100 km = 11,5 sn
max hız = 176 km/sa

yaris :
0-100 km =11,8 sn ,
max hız = 175 km/sa

yukardakiler internette 3 dakika araştırma ile bulunan sonuçlar , ama herkes bakmaz ve inanır

lütfen yazdıklarınızın doğru olduğundan emin olun yada burayı okuyan insanları yanlış yönlendirmemek için YAZMAYIN !!!

yarise bagaj yapmayıda unutmuşlar bu arada market dönüşü poşetlerinizi boşsa arka koltuksa doluysa kucağınızda taşırsınız artık !!!

Toyotaya ben dahil kimsenin lafı olamaz amerika ve avrupaya karşı direnişin ve galibiyetin semboludur

ama lütfen birazda tarafsız yorumlar yapalım ....

581 Mesaj
23 Mart 2006; 10:42:25 

forumda sağlıksız çok yorum yazanlar var. Gereksiz bir yanılgı yarattıkları da doğru.

herkes burada rahatça sallayabilir, parmakla klavye arasında engel yok.

Ama herkesin klavye deki tuşlara basarken araya beyin süzgecini koyması lazım.

Ha birde bizim türk gençliğinde şöyle bir takıntı var;
- Bütün herkes Lisede Hababam Sınıfı gibi bir sınıfta okumuştur(!) (okul maceraları bitmez )
- Askerlik yapan bütün herkes çok rahat askerlik yapmıştır, komutanı kafaya almıştır, sıkıntı çekmemiştir(!)
- En iyi otomobili o kullanır, onuneline kimse su dökemez ve kimse S.d.k yarıştıramaz(!)

quote:

Orjinalden alıntı: skardes

rio :
0-100 km = 11,5 sn
max hız = 176 km/sa

yaris :
0-100 km =11,8 sn ,
max hız = 175 km/sa

yukardakiler internette 3 dakika araştırma ile bulunan sonuçlar , ama herkes bakmaz ve inanır

lütfen yazdıklarınızın doğru olduğundan emin olun yada burayı okuyan insanları yanlış yönlendirmemek için YAZMAYIN !!!

yarise bagaj yapmayıda unutmuşlar bu arada market dönüşü poşetlerinizi boşsa arka koltuksa doluysa kucağınızda taşırsınız artık !!!

Toyotaya ben dahil kimsenin lafı olamaz amerika ve avrupaya karşı direnişin ve galibiyetin semboludur

102 Mesaj
23 Mart 2006; 12:33:03 

quote:

Orjinalden alıntı: skardes

rio :
0-100 km = 11,5 sn
max hız = 176 km/sa

yaris :
0-100 km =11,8 sn ,
max hız = 175 km/sa

Öncelikle herkesden özür dilerim. Bir arkadaşım bu değerleri söylemişti. Aklımda yanlış kalmış demekki.

Ancak bu kadar sert tepki vermenize anlam veremiyorum?
Evet araştırma yapmak gerekir ama siz de aynı şeyi yapmış oluyorsunuz bu yazınızla!

Yaris'in bagajı küçük deniliyor ama Yeni Yaris'i kaç kişi inceledi acaba? Yeni yaris'in arka koltukları 15 cm'dn fazla ileri geri kayabiliyor. Koltuklar en gerideyken, bagaj hacmi 228 lt. Rio'nun bagajı 337 lt. Fakat yarisin koltukları ileri doğru 15 cm kaydırdığınız zaman(yatırmaktan ya da koltukları dikleştirmekten bahsetmiyorum) bagaj hacmi 363 lt oluyor. Yani bagajı yok denilen Yaris'in bagajı, koltukları kaydırınca Rio'dan daha büyük. Toyota'nın Easy Flat sistemi ile tam katlanan modüler koltuk sisteminden bahsetmiyorum bile. Araç direk minivan oluyor.

Koltukları en geri kaydırıp bagajı en küçük halde tutarsanız, yani o an bagajınız yoksa.. Yarisin diz mesafesi Rio'dan 10 cm falan fazla. Yani bagaj varsa iç hacim = rio kadar. bagaj > rio... bagaj yoksa iç hacim rio değil cerato ayarında neredeyse. Boş bagajla gezecem diye diz mesafesinden yemek ne kadar akıllıca değil mi? Ne derseniz deyin ben teknik verilerden bahsediyorum.

Rio yakıt tüketim: 5.7lt
Yaris...................5.4 lt

Rio fren mesafesi: 42,4 mt! Bu sınıfta hiçbir araç bu kadar kötü bir değer süremez ortaya. Hızlanmadaki 0,3'lük fark için Rio alanlar... Dururken Yaris'den 4,4 mt uzakta kalacaksınız.(yaris=38 mt) Güvenlik olayına hiç girmiyorum. 5 yıldız var Yaris'de.

Tipini beğenmeyebilirsiniz. Göreceli kavramlardır bunlar.. Ama ben somut rakamlardan bahsediyorum. Teknik verilerden bahsediyorum. Tipsiz, fil yavrusu demekle arabayı karalayamazsınız.

Cerato fiyat/donanım olarak rakiplerinden iyidir. Ancak Rio için aynı şey söylenemez. O zaman neden Kia alıp kumar oynayayım???

Tasarım zevk meselesidir. ben yaris'i beğenirim siz rio'yu(ben rio'yu da beğenmiştim zaten). Ama bi de teknik değerler var. Eğer Yaris'in "Future Concept" tasarımı sizi sarmadıysa ve dış görüntü çok önemliyse o zaman da gidin Grande Punto'ya bakın. O da neredeyse aynı fiyat yani..(75 hp)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyler78 -- 23 Mart 2006; 12:43:04 >

Yeni Yaris'i eskisi ile karıştırmayın. Toyota'ya bakmadan dizel seçmeyin ;)

9576 Mesaj
23 Mart 2006; 12:51:26 

Hayırlı olsun arkadaşım

25 Mesaj
23 Mart 2006; 14:30:09 

öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dilegiyle

bende uzun bir araştırma sonunda cerato 1.5 crdi almıştım çok memnunum şu anda izmir özdemirlerde 25 000 e basıc modelını veriyorlar bu fiyata abs/mp3 çalar/sürücü airbeg /elektrikli ısıtmalı camlar/klima dahil 102 hp 240 tork

ikinci el konusunda piyasa da en tutulan arabalar bile satılmıyor bundan sonrada çok zor artık fiyat/performas en etkili kriter bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nagazaki -- 23 Mart 2006; 14:54:45 >

160 Mesaj
23 Mart 2006; 14:34:21 

tyler78 arkadaşım :

2 tane şey söylemişsin bende onların cevabını yazdım...0-100 ve max hız....

herkes kendine uygun olanı alır sonuçta sende yaris almışsın toyota arabadan şikayet eden olmadıgı gibi
sende şikayet etmezsin arabandan

hayırlı ugurlu olsun araban

rio alacak belki adam senin yazdıgın sınıfındaki en iyi 0-100 km vs gibi yanlış bilgi direkt insanı kıllandırır...

diger ozellikler ile ilgilide şu anda oturup uzunca araştırmaya yada karşılıklı yaris rio savunuculuguna girmemize gerek yok...

ikiside güzel araba bana sorarsan ihtiyaç, para, beğeni meseleleri bu işler...

hürmetler
selçuk

5 Mesaj
23 Mart 2006; 21:42:51 

arkadaşlar bu hafta sırf şu 3,8 litre 100km yakıyoru denemek için ankaraya giderken 100km geçmicem bakalım gerçekten düşüyormu o seviyelere valla ben 5,7 lere düşse takla atıcam ama işin gerçeği hiç görmedim o seviyeleri .. arabanın hiç bi kusuru yok tek sorunum bu fabrika verisine yaklaşamamam. bunun sebebini bulmalıyım ben ... yol bilgisayarının en düşük gösterdiği degeri yolluyorum.[image][/image]

70 Mesaj
24 Mart 2006; 9:17:24 

Uzun yolda 3.6 lt/100 km gördün en düşük. 90 km hızda 5. vitesle giderken gördüm. Uzun yola çıkamadım son zamanlarda. Çıkarsam bu sefer foto çekecem. İnanmayan arkadaşlarımız için küçük bir ispat olur.

Şehir içinde doğruyu söylemem gerekirse ilk aldığımda 5.2 lt/100 km görmüştüm. Depoyu doldurup göstergeyi sıfırladıktan sonra bu rakam değişti. O andan sonra 6.0 ın altına düşemedim. Bunun için servise gittim. Bana söyledikleri

"şu an aracınız yeni. Daha 800 km de. Aracınız yaklaşık 2000 km den sonra daha az yakmaya başlayacaktır. ilk bakıma geldiğinizden sonra (yani 7500 km) minimum seviyeye düşecektir"

Doğru söylenip söylenmediği zamanla görülecek. Fakat benim için 6.0 ın altına düşememem çok da sorun değil. Zaten az yakıyor. Gerçekten petrol istasyonunun yerini unuttum desem yeridir.

Bir araştırma yapın arkadaşlar. 110 bg. 240 nm olmasına rağmen diğer rakiplerinden daha az yakıyor. Bana sorarsanız CRDI motor dizeller arasında en başarılı olanı. (Bu benim fikrimdir. Biraz araştırmayla aslında bunu sizde görebilirsiniz. Tabi bunu görmeniz için avrupa amerika hastalığından kurtulmanız lazım. Şimdi aranızda "yaa koskoca italya nın fiatı, fransa nın peugeot u, renault u vs. dururken allahın korelisinin çıkarığı motormu en iyi motor olacak" diyenler çıkacaktır.

Benim tavsiyem bu tür hastalıkları bir kenara bırakıp spesifik değerlerle ilgilenmenizdir.

Saygılarımla...

1254 Mesaj
24 Mart 2006; 11:09:31 

Motor zaten Allah'ın kore'lisinin değil General Motors'un geliştirdiği motordur ve Hyundai ile Kia ortak kullanıyor . En başarılı olmasına gerek yok sağlam olsun sessiz olsun ekonomik olsun performanslı olsun ama en iyi iyisi olmasına gerek yok ;) Ben memnunum şimdilik aracım 13.000 km de herşey yolunda şimdilik .

Amd Athlon x2 4000 (2733 mhz)-Gigabyte MA69G-S3H - Ati radeon X1250 (500 mhz)-2x1 gb Geil Ultra 800 (912 mhz) -Antec Neopower 480 watt PS -2x250 gb Seagate 7200.10 RAID 0 - kworld tv card- samsung 753dfx monitör -Asus Sata 20x DRW 2014L1T - 80 gb usb 2.0 h.disk - 850 va ups . FEEL Meshcool S901 Case

70 Mesaj
24 Mart 2006; 17:33:33 

Yanlışın var arkadaşım. CRDI motor GM un değil, Hyundai-Kia nın ortak tasarımıdır. Bence birçok dizelden daha başarılıdır.

Bu arada senin araç RIO mu 13000 km de. RIO ise iyi gezmişsin.

581 Mesaj
24 Mart 2006; 17:37:44 

quote:

Yanlışın var arkadaşım. CRDI motor GM un değil, Hyundai-Kia nın ortak tasarımıdır. Bence birçok dizelden daha başarılıdır.

evet çok doğru

1254 Mesaj
25 Mart 2006; 2:15:00 

quote:

Evet yanlışım var Hyundai- Kia ortak yapımıymış ;) Arabam cerato bu arada . Maşallahım var araba boş durmuyo ;)

70 Mesaj
28 Mart 2006; 15:11:11 

Bu arada RIO nun benzinliside çıkmış. Aranızda kullanan var mı? Fiyatı da çok iyi.

73 Mesaj
29 Mart 2006; 11:56:09 

ben kia rio aldım .Şuan 600 km yol yaptım.Aracın teknik özellikleri çok iyi .
motor performansı çok iyi .
donanım özellikleri iyi
sadece yakıt kafama takılıyor ama katalogda 4,1 demişler
ben 5 'e razıyım çünkü en ideal şartlarda 90 kmde sabit hızda lastik motor vs... Her araç için 05/1 litre tolerans olur Bütün firmalarda bunabenzer yakın sonuçlar olur
Ben Aracı alırken dizel olması fiyatı donanım özellikleri gibi kriterlere baktım Şuan 5,6 yakıyor
Kia Türkiyede çok araç satacak Cerato biraz ağır yakıt Rio ya göre fazladır diye almadım ama oda güzel bir araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msmsteğmen -- 3 Mayıs 2006; 10:22:03 >

73 Mesaj
29 Mart 2006; 12:09:04 

Ben ce ikinci el 41 milyrlık araçlar 22 milyra zor satılyor
ikinci el tüm firmalarda ölecek beyaz eşya gibi kullan at olacak araba yatırım aracı olmaz araç alırken bunları gözönünde tutun ben Rio yu kaza olmazsa 10 yıl binmeyi düşünüyorum

73 Mesaj
29 Mart 2006; 12:14:28 

Tüm KİA Rio ve cerato kullanıcılarına Selamlar
1yıl Bütün dizel araçları noktası virgülüne kadar araştırdım.
Fiyat ve teknik özellikler dahil donanım dahil KİA Rio da karAR KILDIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msmsteğmen -- 3 Mayıs 2006; 10:25:47 >

Sayfa:   [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>