Şimdi Ara

KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM... (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
2
Favori
301.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.5 crdi hb aldım mart ayında, 11000 km oldu, bayramda şehir dışı 90-100 km hızda 0,119 ytl/km yakıt tüketimim oldu, 7500 km bakımım 76 ytl ye mal oldu, yağ ve yağ filtresi değişti, sonraki bakım 15.000 de, ilk arabam olduğu için performansını yol tutuşunu başka arabalarla karşılaştıramam ama almak isteyenlere tavsiye ederim, ben memnunum
  • ay başından beri riocu biriyim ondan önce picanto kullanıyordum ve o araç ile aldığım zevkten sonra bir üstü olan rioyaya geçmeye karar verdim 1,5 gri crdi aldım ve bence artıları tartışılmaz bir çok araca toz yutturmak ve altındaki arabaları benimki kore malı diye hiç sanan bir çok kişiye arabasını sattırmak büyük zevk ama aracın çok eksisi var bence
    en başta direksiyondan radyo kontrol ve ön sis farlarının olmaması ayrıca süspansiyonlarının çok sert olması bazen ciddi dezavantaj alabiliyor. ayrıca bence picantonun yan aynaları daha iyi görüş açısına sahipti onun dışında ben benzine takılmıyorum gaza basarsanız hepsi çok yakar sonuçta değilmi
    benim zevkim arkadaki birçok araca toz yutturmakki biraz daha motoru açalım aracı geliştirelim o zaman daha keyifli olacak birde sizce bu araca 17 jant nasıl olur????

• dostum yarise göre motoru daha güçlü ama yaris de daha fonksiyonlu bi araba ikisini karşılaştıran çok oldu ama sonunda sana hangisi uygunsa onu al derim diğer arkadaşların yaptığı gibi... basmayı seviyosan tabi ki rio yok ben heryeri göz olan koltukları fln kayan bi araba istiyorum dersen yaris...
    viraj konusunda da şüphen olmasın sert bi araç olduğu için baya iyi gidiyo ama yüksek torktan dolayı viraj esnasında basmamanı tavsiye ederim çıldırıyo araba
    reshad dostum bence rioya 17 gitmez yaw zaten sert bi araba şimdi 17 yaparsan yanaklar iyice daralacak o yüzden konforsuzlaşabilir
    riolar hepinize hayırlı olsun arkadaşlar ben de test ettim çok güzel bi araç kazasız belasız kullanmalar

• agiegas ya peki ne dicem hiçmi şansımız yok çünkü ben genelde uzun yolda kullanıyorum virajlarda falan dah az savrulma yapmazmı dersin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: reshad

agiegas ya peki ne dicem hiçmi şansımız yok çünkü ben genelde uzun yolda kullanıyorum virajlarda falan dah az savrulma yapmazmı dersin?

dostum kullandığın yollar düzgünse tabi ki çok fazla sorun olmaz dediğin gibi uzun yolda kullanıyomuşsun olabilir tabi ama ben olsam 16 düşünürüm 16da gayet yeterli ve şık duracaktır hem genel kullanıma da ihtiyaç duyarsın o zmn da bir problem yaşamazsın ama içine sineni yapabilecek şartlardasın kolay gelsin dostum
  • Evet 17 aşırıya kaçar. Cerato daki gibi 16 ideal.
  • olabilir peki birşey soracam bu aralar en uygun 16 jantların fiyatlını bilen varmı birde en uygun yeri?
  • arkadaslar son hız deneyeniniz oldu mu olduysa kaça kadar çıktınız?
  • 215 oldu
  • 3 ocak 2006 da trafiğe çıktığım RİO'm şu an 22.000 KM de. comfort almıştım ama advance modelini ABS'li olmasından dolayı tavsiye ederim. İzlenimlerim;
    1- son hız 200 Km/h yi geçmiyo ama bu rakamı çok çabuk görüyo :)
    2- virajları sorunlu diye düşünüyordum ama viraja girerken km ibresine bakınca haksızlık ettiğimi anladım haa birde koltukları çok düz yapılı olduğu için araç değil içinde ben savruluyorum. Ara kolluktan destek alarak viraja giriyorum :) kendinizi araç içinde sabitleyip viraja girerseniz savrulma olmadığını anlarsınız.
    3- yakıt tüketimi: Can boğazdan gelir, basarsanız yakıyo ama en fazla ortalama 176 bin lira yaktırabildim. açıkçası ne yaktığıda umrumda değil rampa çıkarken ki verdiği zevk fazlasıyla yeter :)
    4- süspansiyonlar sert fakat bu konfor açısından bi dezavantaj gibi görünse de kullanım açısından bence olması gereken niteliklerde
    5- rio'dan başka 2004 opel vectra 1.6 comfort, 2005 kia picanto 1.1, ve 2006 kia cerato 1.5 crdi. yi de kullanıyorum ama RİO başka
    6- iç malzeme kalitesi düşük zaten emsallerine göre fiyatı da düşük
    SONUÇ:
    Bir otomobilde aradığım şey güçlü motordu onu da uygun fiyata buldum. Otomobilimden çok memnunum ve kendimi en tecrübeli RİO'cu ilan ediyorum :) fikirlerinizi online paylaşmak için onur.av@hotmail.com
    Bu arada motor artık kesmemeye başladı Chip tunıng yaptırcam ama kimseye güvenemiyorum, bu konuda fikirlerinize açığım

• 14 nisan 2006 çıkıslı 12 900km

avkt.x 'in mesajına değinmek isttedim virajlarda savrulmayla ilgili
    ilk öncekleri ben de senin gibi virajlarda savrulduğunu düşünüyordum zira arabanın koltugundaki pozisyonum sürekli değişiyordu
    ancak daha sonra temel fizik kaideleri aklıma geldi
    araç savrulmuyorsa içeride sen savrulursun eger arac savruluyorsa sen rahat edersin zira eylemsizlik ve de virajda oluşan momemtumun birilerine etki etmesi gerekiyor...
  • Kim ne derse desin Rio harika bir otomobil, henüz alalı dört gün oldu alır almaz depoyu fulledim.Şu an 400 km.de ve yakıt göstergesi daha yarının üzerinde,yalnızküçük bir sorunum var,cd-mp3 çalar(Blaupunkt marka) giderken kendi kendine açılıp kapanıyor.Ayarlarıyla biraz oynadım belki ben ayarlarını bozmuş olabilirim.Henüz servise gidip sorma fırsatı bulamadım.Comfort 1.5 CRDİ HB 26.400 YTL'ye aldım ve herkese kesinlikle öneririm.Artık şu marka saplantılarınızı bırakın.Bu aracın önüne piyasadaki malum markaların birinin amblemini koysanız peynir ekmek gibi satılırdı,öve öve bitiremezlerdi,hoş yinede satılıyorda:) Herkese selam
  • Comfort 1, hayırlı olsun güle güle kullan, iyi seçim ancak keşke Advance donanımlısını alsaydın. Araç çok güçlü ve Abs-Arka diskler çok önemli.
    Neyse alınmış alınmıştır. Bende 2 aydır kullanıyorum HB Advance, Blaupunkt ta hiçbir sorunla karşılaşmadım, hatta araçta hiçbir sorunla karşılaşmadım, inşallah bundan sonrada sorun yaşamam.
    Görüşlerine aynen katılıyorum, marka altında uçuk fiyatlarla ve sorunlu araçlarla insanları kazıklıyorlar, üst segmentler için söylemiyorum ama Halkın rağbet ettiği B segmentinde durum bu maalesef.
    Kia gibi markalar alanlarada O ne, Öyle bir markamı var, yaklaşımında bulunup kendi markalı araçlarının bitmek bilmeyen sorunları ile mutlu şekilde yaşıyorlar:) Hatta bu sorunları birbirleri ile paylaşmak ve Servislerin çözemediği problemleri kendileri çözmek için siteler, forumlar oluşturup sorunları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuyorlar.
    Herkese aldıkları araçlar hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    2 aylık bir Rio kullanıcısı olarak soruları olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

• Rio'yu ben de beğeniyorum. Ayrıca B segmenti olmasına rağmen gerek iç hacim gerek motor gücü ile üst sınıfı zorluyor. rio sahipleri karar vermenizde en önemli etken ne oldu. 2 milyar farkla aynı segmentte aynı grup markası hyundai yi neden tercih etmediniz mesela. kiaların 2. elde çok değer kaybettiği gerçek. Süspansiyonların çok sert olduğu yönünde eleştiriler var, üzerinde hangi marka lastik ile satılıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

Rio'yu ben de beğeniyorum. Ayrıca B segmenti olmasına rağmen gerek iç hacim gerek motor gücü ile üst sınıfı zorluyor. rio sahipleri karar vermenizde en önemli etken ne oldu. 2 milyar farkla aynı segmentte aynı grup markası hyundai yi neden tercih etmediniz mesela. kiaların 2. elde çok değer kaybettiği gerçek. Süspansiyonların çok sert olduğu yönünde eleştiriler var, üzerinde hangi marka lastik ile satılıyor?

Benim tercih etme nedenim motorunun teknik verileri oldu. umduğumu da fazlasıyla aldım. hyundai'yi neden tercih etmedim? Neden aynı otomobile 2 milyar fark vereyim, Hyundai Accent Era ile Kia Rio aynı şase üzerine imal edilmiş, aynı parçaları kullanan tamamen ikiz iki otomobil fakat bence rionun görünümü daha güzel ayrıca fiyatı avantajlı. 0 km araç alıyorsan zaten aldığın anda zarardasın bi de alırken fazla ödemek niye? süspansiyonları sert. bu doğru ama o kadar süratli bir araç başka nasıl viraja girer? son olarak Hankook marka lastik tercih edilmiş ve araçla gayet uyumlu.

KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM...

• RİO'nun kadranı

KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avkt.x -- 14 Kasım 2006; 18:58:15 >
  • Benim Kia yı tercih etmemdeki sebep Rio HB Hyundai ye göre daha güzel bir araç olduğu için. Artı denildiği gibi neden fazladan para vereyimki? sıfır araç aldığında 4 bn ytl yi unut zaten.
    Birde ben 2006 da çıkan tüm araçları inceledim, fiyat-performans olarak baktığımda ( gerek motor performansı gerkse donanım ) en uygun Rio olduğunu gördüm, ayrıca tipini ve kokpitinide sevdim, ilk gördüğüm günden beri ısındım araca ve en sonunda Rio HB aldım.
    Gayet memnunum şu ana kadar nazar değmez inşallah, tek sorunum Siyah renk araca çok yakışmasına rağmen benim gibi araç yıkatmayı sevmeyen biri için çok zor bi durum:)
    Herkese kolay gelsin.
  • Unuttum cevaplamayı, üzerinde Hankook Optimo 407 lastikle aldım, Hankook un sitesinde performans lastikleri arasında bu model, 210 km sürat endeksi var, gayet güzel lastik. Süspansiyona gelince: ben sert bulmuyorum hatta bana kalırsa yumuşak bile, böyle performanslı bi aracın süspansiyonunun daha sert olmasını beklerdim.
    Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre768

Ceratomemo selam, sağol cevabın için ama ben çözdüm, günlük km sayacını sıfırladıktan sonra tüketim ekranınıda sıfırlamam gerekiyormuş, şu anda şehiriçi kullanımda 7,3-7,4 / 100 km değeri gidip geliyor bazen 7,5 bence 250 kmde ki araç için normal.
    Peki sana başka bişey sorayım gösterge ikaz lambalarında kızdırma lambasının üst tarafında kırmızı elips şeklinde yanında küçük kanatları var gibi, üst kısmı kapak gibi bi ikaz lambası kontağa elektrik verdiğimde yanıp diğerleri gibi marşa basmadan sönüyor. Yolda yanmıyor ( normal ), kitapçığında bu lamba hakkında hiçbişey yok, şekil olarak gösterge panelinde görünüyor ama bi açıklama yok, sence bu nedir?
    Veya bunun ne olduğunu bilen Rio kullanan arkadaşlar yanıtlarsa memnun olurum.
    Kolay gelsin

Kardeş o dediğin ikaz lambası mazot filtesine ait; şayet filtre kirlenip tıkanırsa temizlemek gerekiyormuş.

• quote:

Orjinalden alıntı: comfort_1

quote:

Orjinalden alıntı: emre768

Ceratomemo selam, sağol cevabın için ama ben çözdüm, günlük km sayacını sıfırladıktan sonra tüketim ekranınıda sıfırlamam gerekiyormuş, şu anda şehiriçi kullanımda 7,3-7,4 / 100 km değeri gidip geliyor bazen 7,5 bence 250 kmde ki araç için normal.
    Peki sana başka bişey sorayım gösterge ikaz lambalarında kızdırma lambasının üst tarafında kırmızı elips şeklinde yanında küçük kanatları var gibi, üst kısmı kapak gibi bi ikaz lambası kontağa elektrik verdiğimde yanıp diğerleri gibi marşa basmadan sönüyor. Yolda yanmıyor ( normal ), kitapçığında bu lamba hakkında hiçbişey yok, şekil olarak gösterge panelinde görünüyor ama bi açıklama yok, sence bu nedir?
    Veya bunun ne olduğunu bilen Rio kullanan arkadaşlar yanıtlarsa memnun olurum.
    Kolay gelsin

Kardeş o dediğin ikaz lambası mazot filtesine ait; şayet filtre kirlenip tıkanırsa temizlemek gerekiyormuş.

Sağol Comfort1 O günden bu güne öğrendim zaten.
    Peki bir soru daha Radyatör suyu deponuzda eksilme yaşadınızmı hiç?
    Benimki 2 kere eksiltme yaptı depo komple boşalıyor, ancak serviste hiç biyerde kaçak bulamıyorlar. Radyatör kapağında termostat varmış, onu değiştirdiler yenisiyle bakalım takip ediyorum. Böyle br sorun yaşayan varmı?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.