Şimdi Ara

Gigabyte'dan 975 gram ağırlığında dizüstü bilgisayar; X11

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Gigabyte dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı olarak tanımladığı X11'i duyurdu. Aynı zamanda ultrabook kategorisine de uyum sağlayan 975 gram ağırlığındaki dizüstü bilgisayar, karbon fiber kullanılarak imal edilen MacBook Air'a benzer tasarımlı alüminyum gövdeye sahip. Intel'in Ivy Bridge kod adlı üçüncü nesil Core işlemci platformunu kullanan dizüstü bilgisayar, HM77 Express çipseti üzerinde şekillenirken, ekran kartı olarak entegre HD 4000 GPU'sunu kullanılıyor.

Depolama sürücüsü olarak 128GB kapasiteli SSD sürücüsüne yer verilen dizüstü bilgisayara 4GB DDR3 bellek eşlik ediyor. Kablosuz iletişim için 802.11n WiFi ve Bluetooth 4.0 teknolojilerini bünyesinde barındıran 11.6-inç boyutundaki X11'in LED backlit tabanlı ekranın çözünürlüğü ise 1366 x 768 piksel. 4730mAh 7.4V Li-ion polimer pilden güç alan bilgisayarın diğer özellikleri arasında ise USB 2.0 ve DisplayPort konnektörleri ile 1.3MP çözünürlüğünde yerleşik kameraya yer veriliyor. Windows 7 Home Premium ve Professional işletim sistemleriyle alınabilecek Gigabyte X11'in fiyatı ise 999$ ile 1299$ arasında olacak.

• batarya az gibi
  • bildiğin macbook airın siyahı olmuş
  • gigabytenin güzel modelleri var, ülkemizede gelirse kullanıcalar açısından güzel bir alternatif olur

• bataryayı mAh olarak değerlendirmeyin, 7.4V kullandıklarına göre bileşenler gerçekten az güç tüketiyor, pil süresi yine uzun olacaktır bence. macbook'larda bile 5400 mAh filan batarya

• usb 2.0 mı? usb 3.0 mı ben anlamadım , resimde USB mavi renk .
  • Süper, tam ihtiyaç duyduğum gibi yapmışlar umarım Türkiye'ye gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

usb 2.0 mı? usb 3.0 mı ben anlamadım , resimde USB mavi renk .

Bir tanesi USB2.0 diğeri ise USB3.0
  • Çok güzel olmuş. Başlıkta 975gr ağırlığındaki yerine hafifliğindeki yazsalarmış :)

• Boyurları v einceliği gerçekten önemli boyutlarda göze çarpıyor, ayrıca sade siyah tasarımı agresif yapısını göstermiş sanki? :) Bunun yanında Ivy Bridge ile birlikte gelen donanımların hepsi yüksek performans vaad ediyor fiyat değerlendirnesi konusunda tam değerlendirme yapamasamda Gigabyte'ın bu şekilde uygun bulması doğrudur diye düşünüyorum :)

• Tasarım çok iyi.Cihazın donanımlarıda gayet güzel.Fiyat biraz tartışılabilir.Ülkemize geldiğinde buna cart,curt vergisininde ekleneceğini düşünürsek sadece resimlerine bakmak ile yetineceğiz yine bir çoğumuz.

• hdmi cıkısı yokmu yav...

• Fiyat biraz tartışılabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.