Şimdi Ara

3.25i alacağım bildiklerinzi, duyduklarınızı lütfen yazın

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
11.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler arkadaşlar, 3.25i E30 (85-91) arası bir araç almayı düşünüyorum bu yazın bitimine doğru Allah kısmet ederse... Az çok gelecek yorumları tahmin edebiliyorum fakat bu çocukluktan beri bir hastalık daha önceleri 3.16i orjinal bir E30 sahibiydik bir dönem maddi sıkıntılar yüzünden satmıştık. Şimdi ise zevk yapmak istiyorum bu araçların hakkında pek iç açıcı şeyler söylenmese de kararım kesindir. Bu yüzden yorumlarınız da lütfen şöyle bi araç al böyle bi araç al demeyin.

Kısaca merak ettiklerimi yazayım, bunlarla beraber sizin bildiklerinizi ve duyduklarınızı paylaşırsanız çok makbule geçer.

Yedek parça sıkıntısı olduğu az çok herkes biliyordur, yurt dışında Almanya'dan akraba vasıtasıyla yedek parça temini edebilir miyim?

M3'ün normal modellere göre farkları ve özellikleri nelerdir? (Araştırdım bulamadım).

İstanbul şehiriçi trafiğinden yakıt tüketimi ne olur?

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Klasik sorulan soruları sormuyorum konuları gezmiştim tekrar iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memymulio -- 31 Mayıs 2012; 1:33:14 >

• Güncel
  • 325 gayet iyi bir seçim.Bende bir e30,e36 328ci hayranıyım.Dayımdada 528i vardı bu hastalık ordan geliyor.Yakıt tüketimi acısından ist.trafiginde yakar araç bence hiç kullanmadım ama motoru yüksek oldugu için yakar diye tahmin ediyorm en iyisi sahibinden.comda teknik özelliklere bakarak anlamak.Araç için kötü eleştiri yapanlarada hiç kafanı takma sonucta o bir BMW ne olursa olsun taş gibi araba.Bu aralar modifiyede daha çok duyuluyor e30lar arka itiş olduğu için araç çok muhteşem drift yapıyor beygiri ve torkuda yüksek bence seçiminden şaşma hem anısı varmış senin için.Ama içine yatmıyorsa soru işaretleri varsa gözün kapalı bir e36(3.20 üstü ci paket) al derim hem çok hoş hemde çok güzel ve gayet sağlam makine..
  • Aklımdaki soru işaretlerini oluşturan çevre insanı ve beni vazgeçirmeye çalışan ailem ama vız geliyor hepsinin söyledikleri kısmetse ağustos ayında alıyorum bir makine şuan araba araştırıyorum bakalım ne olacak.

Konu güncel söylemek istediklerinizi lütfen yazın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

Fena değil:http://www.smchiptuning.com/983/bmw-serija-3-e30-325i-2.5-170

Forumdaki Chip Tuning Uzmanı %10 performans artar yakıt tüketimi pek değişmez demişti bi taraf yanıltıyor sanki hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memymulio

quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

Fena değil:http://www.smchiptuning.com/983/bmw-serija-3-e30-325i-2.5-170

Forumdaki Chip Tuning Uzmanı %10 performans artar yakıt tüketimi pek değişmez demişti bi taraf yanıltıyor sanki hocam.

170*%10=187 yapar yaklaşık olarak doğru.
  • Teşekkürler hocam yakıt tüketimi için yapılacak birşey yok sanırım.
  • quote:

Teşekkürler hocam yakıt tüketimi için yapılacak birşey yok sanırım.

can boğazdan gelir
  • e30 kasa epey düşük koltuk mesafelerine sahip , hele hele arkaya 1.80boyda kimse tam dik pozisyonda oturamaz + arkaya 3 kişide oturamaz , e30 ların 6 silindirleri 12 valve

e36 kasa çok daha konforlu ve geniş , üstüne üstlük 24valve ten oluşuyor 6 silindir motorları.
  • 325i sahibiyim, merak ettiğiniz birsey varsa buyrun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brings Me Women

325i sahibiyim, merak ettiğiniz birsey varsa buyrun?

Tek tek soru sormak istemiyorum ama siz 325i sahibi olarak bana memnun olup olmadıklarınızı yazar mısınız bir de sorum araç araştırıyorum ankarada bu kasa araç çok fakat istanbuldaki e30 arkadaşlar onlar burdan alıp götürüyorlar zaten diyor temizi istanbulda bakmamı tavsiye edenler oldu ama gözüm ankara da siz ne düşünüyorsunuz.

Bir de yurtdışından yedek parça takviyesi yapabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memymulio -- 17 Haziran 2012; 4:28:34 >
  • uygun fiyata 5. 28 i verelim üstad:) orjianallerin fiyatı çok pahalı bence ama bu bir aşksa durum farklı ki sende öyle harhalde.

maddi durumun nedri bilmiyorum ama incelemende fayda var. 95 altı bakımda sorun oluşturabilir.
    herşeyden önce Allahhayırlısını versin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-full-paket-2000-model-5-28ia-bu-fiyata-yok-acil-88419859/detay
  • Değerli mesajlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Araç aramaya devam 5.20 bize gelmez kadir hocam. Aklıma yatan ankara'da iki üç tane araç var fakat satılık değiller diğerleri de zaten yorulmuş araçlar. E36 lara gözatmaya başlayacağım bu gidişle.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brings Me Women

325i sahibiyim, merak ettiğiniz birsey varsa buyrun?

Tek tek soru sormak istemiyorum ama siz 325i sahibi olarak bana memnun olup olmadıklarınızı yazar mısınız bir de sorum araç araştırıyorum ankarada bu kasa araç çok fakat istanbuldaki e30 arkadaşlar onlar burdan alıp götürüyorlar zaten diyor temizi istanbulda bakmamı tavsiye edenler oldu ama gözüm ankara da siz ne düşünüyorsunuz.

Bir de yurtdışından yedek parça takviyesi yapabilirmiyim?

Yurt dışına hiç gerek yok, sanayide istemediğiniz kadar yedek parçası olan bir araç şahinle yarışıyor yedek parça konusunda. Memnun olmadığım kısım elektronik arızası cok, cok benzin yakıyor. Ama aldıktan sonra kesinlikle pisman olmazsın. Kaputun altında mükemmel bir çelik blok var ne yaparsan yap indiremezsin motoru.

• Yedek parça konusuna çok takılmamın sebebi sanırım sanayi gidip araştırmamam olsa gerek herkes yok dediği için takıntı haline getirdim bende... 3.25i hala aramaktayım kısmetse bu yaz sonuna alıyorum.

Başka fikrini yazmak isteyen arkadaşlar buyursunlar konuya güncel yazmasam da sürekli takip ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.