Şimdi Ara

PES 2014 (PS3 ANA KONU) (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.364
Cevap
32
Favori
392.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rockey0005

s.lisbon dan BRUMA yı alan akar gider söylemedi demeyin.. bide en önemli tavsiyem top kapıcaz diye defans oyuncularını orta sahada pres yaptırmayın..oyunun en büyük zaafı L1 + R3 le adam kaçırıp + le havadan pas olmuş buna hiç bi defans karşı koyamıyor..helede adamın kaçırdığı adam hızlıysa golu yediniz..o yüzden defanslarınızı geride tutun adam kaçırtmayın arkaya....

Taktiklerden ofsayt takttiğini açıyorum genelde ofsayta düşüyorlar.
  • Oyun oynadikca guzellesiyor ama anlatamadigim bir his var.Yani oyuncu uzerinde tam hakimiyetim yok hic bi zaman.Ozellikle defansta hakimiyetim yok.Bir de sag analog ile istedigin adami secemeyip kendini L1 e birakmak inanilmaz buyuk eksiklik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RS13

Oyun oynadikca guzellesiyor ama anlatamadigim bir his var.Yani oyuncu uzerinde tam hakimiyetim yok hic bi zaman.Ozellikle defansta hakimiyetim yok.Bir de sag analog ile istedigin adami secemeyip kendini L1 e birakmak inanilmaz buyuk eksiklik.

Aynen hocam, L1 ile seçmeye çalıştığında da alakasız bir adamı da seçebiliyor. Sanırım adam seçme işini artık otomatik yapmışlar yani L1 e basınca topa en yakın oyuncuyu seçebiliyorsun. Menüden bir ayarı varmı acaba? Özellikle defansta büyük sorunlar çıkarıyor bu durum. Ayrıca online da kamera ayarı olmaması oyunun en büyük handikaplarından birisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetozkan83 -- 21 Eylül 2013; 12:28:27 >
  • ırmak toyslanddan 130 tl aldım psn de 149 tl den aşağı olmaz tek spiker olunca hiç beklemeye değmez
  • pessi63 kullanıcısına yanıt
    Duymadım kardeşim kendim sesleri kaydettim ve online maçta tüm tezahüratları duydum... Üşenmedim GS'ye 32 adet ses ekledim.. 5+1 ses sistemiyle evi stadyuma çevirdim oyunun keyfi dahada arttı
  • Bir konuyu hiç aklım almıyor. Facebooktan da goruyoruz fotolarını pes 2013 extreme vs. yamalar orıjınal oyundan daha kalıtelı oluyor. Bunu konami yapamaz mı ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetozkan83

quote:

Oyun oynadikca guzellesiyor ama anlatamadigim bir his var.Yani oyuncu uzerinde tam hakimiyetim yok hic bi zaman.Ozellikle defansta hakimiyetim yok.Bir de sag analog ile istedigin adami secemeyip kendini L1 e birakmak inanilmaz buyuk eksiklik.

Aynen hocam, L1 ile seçmeye çalıştığında da alakasız bir adamı da seçebiliyor. Sanırım adam seçme işini artık otomatik yapmışlar yani L1 e basınca topa en yakın oyuncuyu seçebiliyorsun. Menüden bir ayarı varmı acaba? Özellikle defansta büyük sorunlar çıkarıyor bu durum. Ayrıca online da kamera ayarı olmaması oyunun en büyük handikaplarından birisi.

inşallah yama ile kamera ayarı gelir yoksa tırt

• oyun tr psn e gelicek mi bugun acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzzy00

quote:

Orijinalden alıntı: pessi63

quote:

Orijinalden alıntı: rockey0005

s.lisbon dan BRUMA yı alan akar gider söylemedi demeyin.. bide en önemli tavsiyem top kapıcaz diye defans oyuncularını orta sahada pres yaptırmayın..oyunun en büyük zaafı L1 + R3 le adam kaçırıp + le havadan pas olmuş buna hiç bi defans karşı koyamıyor..helede adamın kaçırdığı adam hızlıysa golu yediniz..o yüzden defanslarınızı geride tutun adam kaçırtmayın arkaya....

İyi de dostum bu gerçek maçlarda da olan bir özellik zaten; defansın arkasına hızlı adamlarla kaçış yapmak.. O da olmazsa zaten maçlarda neredeyse gol olmaz + defans adamınızı seçip erken önlem alırsanız topu kesebilirsiniz...

hocam defans adamını önceden nasıl seçebiliriz ?

L1'e basılı tutarken sağ analoğu hücum yaptığın yönün aksi tarafına, yani kendi defansında istediğin kişiye doğru yönlendirerek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Stargate_0404

quote:

Orijinalden alıntı: maxell37

quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

quote:

quote:

quote:

quote:

böyle efsane bir oyunu onlinesız oynamak zorunda bırakmaz İnşallah bizi Konami

offline oyun konusunda Pes 2014 le Konami ea i ezdi geçti bence hocam

online ı da boş geçmezler İnşallah

ne ezmesi..hala hantallık devam ediyor.(gerçektede böyle dimi.sürekli çarpışmak zorunda kalıyorsun..ronaldoyla bile giderken 10 metre gerideki defans oyuncusu yakalıyor.(gerçekçimi)kornerlerde ve freekickler atari oyununa dönmüş.bu kadar kolay gol atılmazki.pes 13te bana gol atamayan eniştem bile nerdeyse her maçta freekickten gol atar oldu..bunları görmezden gelip konami çok şey başardı diyemem.bunların hepsi fox engine ve havok etkisi.pes 13ü bu görüntü motoruyla çalıştırsın aynısı olur zaten..adamlar hiç çalışmamışlar,benim üzüldüğüm konu bu.evet pes birçok yenilik getirmiş ama adamlar yeteri kadar çalışmamışlar.en sevdiğim pes serisi pes 11di..keşke bu 3 sene sadece o oyun üzerinden gelişme gösterselerdi şimdi çok daha iyi bir pes oynuyor olurduk..ama şu yönden umutlyum..bundan sonra çıkacak pes serileri sıfırdan değilde pes 14ün üzerine koyulacak bir seri olacağı için,daha iyi bir pes bizi bekliyor olacak..tabiki bu arada ben şimdilik fifa oyunuyor olacağım...

atari oyunundan bahsedeceksek fifadan bahsetmemiz lazım hocam

hani 1 aya ezberlenip 2. ay ezberden oynanan script oyun ondan bahsetsek daha iyi

Pes 2014 ün pes 2013 oynayan veya fifa oynayan ve seven bir oyuncuya hitap etmemesi çok doğal bence

açın gerçek maça bakın sonrada pes 2014 e bakın eğer hantallıktan bahsedeceksek gerçek maçlarada hantal demeliyiz

ayrıca ben kimseyle çarpışmıyorum ps3 teki pestenmi pc dekindenmi bahsediyorsun hocam

ne çarpışması bugüne kadar biz çarpışıyoruz kargaşa var diyen bi senin bu mesajını görüyorum

GERÇEKLİK DİYE TUTTURMUŞSUNUZ birde neymiş bir maçım diğerine benzemedi..bende fifa pes oynuyorum 2sindede benzemiyor..benzeyen taraafı aynı kale aynı oyuncu..topla giderken tepki süresinide hesaplaman gerekiyor eğer bunu hesaplamazsan çarpışma ve kargaşa oluyor.sebebi tepki süresinin geç etki göstermesi.sende nasıl olmuyor anlamadım..pcdede var ps3tede var bu sorun..kardeşim ptt 1ligde bile böyle futbol oynu yok..gerçekçilik dediğin ronaldonun dribling yaparken geriden gelen vasat bir oyuncuya topu kaptırması mı.yada drogbanın 3 metre havaya zıplayıp gol atmasımı..önce şut tuşuna basan kazanır(kafa toplarında vurma taktiği).oyun çıkalı bir hafta oldu diyorsunki pes 13 ve fifa oynayan birine hitap etmemesi doğal..sen senelerce pes 14 oynadın herhalde ya bırakın bu ayakları..fifadaki hava topu mücadelerleri bile pesi dövmeye yeter...hayır ben pesi yada fifayı tuttuğumdan değilde,neden pese kimse laf söyletmiyor anlamadığım nokta bu..ea çalışanları konamiden çok çalıştığı bariz belli.teşefonlara bile oyunu çıkarırken pes yağmurlu havayı bile oyuna yetiştiremedi..ama saolsun yamacılarımız var,yaparlar..yahu gündüz maçlarında gölge yüzünden ceza sahası içindeki pozisyonlarda gol kaçırdığım oluyor.ya adamı yada topu seçemiyorsun.eee gene diceksiniz almanya ligini aç izle,gündüz maçlarında aynısı nasılki pes 14 çıkınca pes 13ün gerçek eksiklikleri fanlar tarafından gün yüzüne çıktıysa buda seneye çıkar artık..

ronaldo ile kaptırıp gidememek canını sıkmış gibi geldi bana

burada bugüne kadar kimse çarpışma vs demedi bugün senin mesajınla ilk defa görmüş olduk

oyun atari oyununa benzemiş diyeceksen orada duracaksın

fifadan öte atari oyunu yok kusura bakma 2009 dan beri fifada oynadım oynamadığım oyun değil (bu ben 300.000 senedir o oyunu oynadım deme işlerini sevmiyorum ama mecbur bıraktın)

momentumu,olmayan top fiziğini,tamamen script oyunu geçip bırakın bu ayakları demek olmuyor sen önce o ayakları bi bırak bakalım hele sonra bakarız

seviyorsan fifa oynarsın buna kimse bişey diyemez ama gelipte pes 2014 e atari oyunu dersen olmaz o iş

ben burada bunca zamandır efsane vs başka bir oyun için söylemedim sadece söylediğim oyun Pes 2014 tür

ps3 te çoğu oyunu oynadığımdan fazla pes 2014 ü oynadım ve oyunun offline kısmı şahane

bu jenersayonda oynadığım en kaliteli futbol oyunuda Pes 2014 tür

ronaldo konusuna ben canımı sıkmadım çünkü böyle birşey var..aksini idda edemezsin.benden başka çıkıp doğru düzgün kimse eleştiri yapmadı ki.ben eleştirilerimi sıralayınca birkaç arkadaş daha eleştirilerini yineledi..merak etme sadece ben değilim.
    fifada top fiziğimi yok,harbi sen başka dünyadansın arkadaş..top fiziğini bırak onun üstüne daha neler koydular haberin yok..seni peste top fiziği var diye kandırmasınlar..çünkü bazı şutlar çok yavaş bazıları çok sert gidiyor neden acaba.drogbayla ceza sahası dışından kafayla gol atarken yakından daha çok basmama ragmen daha yavaş vurdu.acaba top çok fiziklimi ondan mı?? yoksa drogbanın kafasımı büyük
    fifa demoyu aç kulaklığı kulağına tak..bari top fiziğini görmüyorsun belki duyarsın..fifa görüntü motorunu değiştireli ve oynanabilirliği halledeli yıllar oldu..klavyeyle pcde fifa oynayan arkadaşlar top fiziğini hissedemezler..oyuncuyla giderken çalım atarken ve hava topuna yükselirken top fiziğini hissedebilirsin..ama bu messi adamın içinden geçiyor dedik yıllardır kimse çıkıp bişi demedi..geçen sene topu alıp gidiyorduk adamın içinden geçiyorduk bu sene bunu yapamıyorsun, evet daha gerçekçi olmuş diyen arkadaşlar geçen sene neden kabul etmediler..

bu efsane meselesi alex gibi olmasın..adama efsane dediler heykelini yaptılar ama ne çare kovdular

Üstadım eline diline sağlık.Bakın pes 2014e kötü bir oyundur demiyorum.Ama ortada bazı gerçekler var.

Oyunu bir hevesle kurdum.2-3 maç yaptım beceremedim.Goller yedik.Komşunun çocuğu yendi de.Sonra 5-6 maç yaptıktan sonra işi öğrendik.Golleri attık süperstarda.

Hatta şampiyonlar liginde yarı finale de geldik.Ama Olmamış gerçekten yine olmamış.Fifa fanlısı değilim.Pesi de çok oynarım.Ama kendimce doğruları söylerim.

Pes de adamı alıp topla gitmek bile işkence.

ELEŞTİRİNCE FİFACI DİYORLAR..FİFADA OYNARIM PESTE İKİSİDE BABAMIN OĞLU DEĞİL...ama pes 11 de aldığım orjinal oyunla hakkını vermişti..daha sonra 12 ve 13tede orjinalini aldım belki yamalarla falan düzelir dedik ama fıs çıktı..hala arkadaşların beklentileri yüksek..hala fifayla karşılaştırıyorlar..pes 14 hergün oynuyorum acaba benim görmediğim ne varki bu insanlar seviyor diye ama yok usta oyunda bişi yok..pes 11 pas ve şut sistemiyle çok daha iyiydi.hatta grafik olarakta...ne çabuk unuttular ki geçen sene konamiden yetkili birinin (fifa bizden çok daha iyi)dediğini,ama bunlar hala neyin kafasındalar..geçen senede iyiydi busenede...fifada 2 sene önce olan özelliklerin hepsi bu sene pesle arkadaşlar yeni tanıştılar..forumda yazılarını okuyunca gülüyorum birkaç seneye kalmaz lisanslarıda malesef ea konaminin elinden alacak..bakalım ozamn ne yapacaksınız..haaa buarada gerçi yamacılar var onlar kurtarır sizi..seneye avrupa takımlarının hepsinin lisansı gider türkiyeyi koyar ve büyük yenilik diye sevinirsiniz...buarada edindiğim bilgiye göre konami seneye mısır ve ırak ligin lisansını alacakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxell37 -- 21 Eylül 2013; 13:33:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ERTAN84

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetozkan83

quote:

inşallah yama ile kamera ayarı gelir yoksa tırt

konami açıkladı..yağmurlu havayı yapmayı unuturken kamera ayarı yapmayıda unutmuşlar..
    merak etmeyin ben bir kamera yaması hazırlıyorum..konaminin yapamadığını ben yapacam..zaten bu konamiye çektiğim modifiyeyi arabama çekseydim,ferrrari görünümlü şahinim olurdu

• Maxell 37 adli fifaci arkadasimiz gorundugu uzere saga sola saldirip espriler yapip kendi esprilerine guluyor.Pes gercekten bazi kisileri delirtiyor

• beyler uk psn icin 20 + 20 pound luk card alsak birleştirip uk psnden oyunu indirebirli misiyz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PES_21_Murat -- 21 Eylül 2013; 13:45:08 >
  • Beyler top çalmayı beceremiyorum bir taktik varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: onursneijder1905

Merhabalar arkadaşlar bende moukandjoyu aldım epey iyi gibi herkese tavsiye ederim ismim onurbababa1905 bilen arkadaşlara 2 sorum olucak 1cisi duran toplarda pes2013te yaptgımız adam secmeyi analogla yaparken bunda olmuyo hangi tusla oldgunuda bulamadım 2ci olarak ise ücgen ile verdigim paslar 2 kere pas oluyo bu konuda bilgiisi olan arkadaslar yardım ederlerse cok sevinirim herkese iyi oyunlar bol sanslar teşekkürler..

BENDE AYNI PROBLEMİ YAŞADIM KARDEŞ ÜÇGENE 1 DEFA BASIYORDUM ATTĞIM ADAMDA ARAPASI ATIYORDU...DEDİM HERHALDE KOLDA PROBLEM VAR...SİTEDE Bİ ARKADAŞ KOL AYARLARINDAKİ İLERİ OLAN SEÇENEKLERİ TEMEL OLARAK DEĞİŞTİR DEDİ,YAPTIM ŞUANDA PROBLEM OLMUYOR...Bİ DENE BAKALIM SENDEDE DÜZELECEKMİ
  • ya hala çıkmadı mı psn de dayanamayıp alcam şimdi hiç beklemiycem psn i
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Maxell 37 adli fifaci arkadasimiz gorundugu uzere saga sola saldirip espriler yapip kendi esprilerine guluyor.Pes gercekten bazi kisileri delirtiyor

deliren sizsiniz kardeşim..yok lag gitti yok bağlantı kaçtı çamura battı vesaire..forumda gülüyorum sizlere çok dogru.. sadece fifa oynayan arkadaşlar bile bir kez pes 14 oynarlarsa farkedecekler ki bu konami pesi fifaya benzetmeye çalşıyor..ama burdaki pes fanlarıda fifayı beğenmiyorlar,çamur atıyorlar..halbuki bilmiyorsunuzki fifanın kapısına geldiğinizi

• quote:

Orijinalden alıntı: lastwarriors

Duymadım kardeşim kendim sesleri kaydettim ve online maçta tüm tezahüratları duydum... Üşenmedim GS'ye 32 adet ses ekledim.. 5+1 ses sistemiyle evi stadyuma çevirdim oyunun keyfi dahada arttı

Kaç senedir en çok istediğim özelliklerden biri buydu, sadece ofline-da duyuluyordu ama artık online-da da duyulabilmesi süper olmuş!.. yani online maçlarda evsahibi takım bizsek kendi oyun atmosferimizi yaratıp, editten kendi yüklediğimiz tezahüratlarla maçta daha da gaza gelebilecez..

Çok sevindim buna ama diğer yandan da Beşiktaş'ın oyunda olmaması çok kötü oldu! :( ... Beşiktaşın tüm tezahüratlarını yükleyebilirdim oyuna.. Formanda ter olmaya gelddiikkkkkkkkk diyerektennn....

Artık Türkiye seçip, milli maç tezahüratlarıyla coşarız biz de! ... Dağ başını duman almıışşşşş gibi meselaaaa .....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Maxell 37 adli fifaci arkadasimiz gorundugu uzere saga sola saldirip espriler yapip kendi esprilerine guluyor.Pes gercekten bazi kisileri delirtiyor

deliren sizsiniz kardeşim..yok lag gitti yok bağlantı kaçtı çamura battı vesaire..forumda gülüyorum sizlere çok dogru.. sadece fifa oynayan arkadaşlar bile bir kez pes 14 oynarlarsa farkedecekler ki bu konami pesi fifaya benzetmeye çalşıyor..ama burdaki pes fanlarıda fifayı beğenmiyorlar,çamur atıyorlar..halbuki bilmiyorsunuzki fifanın kapısına geldiğinizi

Dostum dediklerinin bir kısmında haklı olabilirsin ama biz oyunu bu haliyle bile sevebiliyoruz, yukarda da yazmıştım pes bir sevdadır diye.. Ama eleştirilerimiz oyunu yermekten ziyade daha iyi olmasını istediğimiz için...

Zamanında da fifa pes'in çoğu özelliklerini alarak yükselişe geçti ve bunu kendileri de inkar etmediler..

Dediklerin de doğruluk payı da olsa alaycı bir tavır gibi sölediğin ya da insanlar öyle algıladığı için tartışma büyüyor, ben kötü niyetli olmadığını düşünüyorum.. şahsi fikrim şudur ki; keşke 2 firmanın da oyunu muazzam olsa da bir sezon boyunca 2'sini de oynayabilsek ama tercih meselesi sonuçta biz pesi seviyoz, sen fifayı.. bence saygı duymamız gerek eleştirirken bile birbirimize..

Yalnız sölediğin tek bir şeye % 100 katılıyorum; bence de pes 11 en iyi oyunuydu son zamanların gerek özgür pas sistemi, gerek şutları, grafikleri, kalecileri, online'ı ile vs.. ama pes 14 de o yolda ilerleyebilir bence, gelecek yamalarla oyunun şu anki halinden kat kat güzel olabileceğini düşünüyorum ben şahsen..

• Arkadaşlar pesten çıkmaya çalışınca ps3ten 4 defa dıt sesi geliyor ve sistem kapanıp yeniden açılıyor bu sorun genel sistemle ilgili bir sorun mudur yoksa pesle alakalı mı?
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.