Şimdi Ara

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
11
Favori
121.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetay74

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Aynı modemden ttnet banada verdi. Hİç memnun değilim. rt212 ile 30-40 ping alırken bu modemle 60-70 ping alıyorum. Nedenini bilen var mı?

Aynı sorun bendede var sanırım modülasyonla ilgili, bu modemi takıp vdsl2 sinyali aldığımda pingler artıyor türkiye için 20 ms ten 60 ms e çıkıyor, diğer adsl2 modemimi taktığında normale dönüyor.

Peki çözümü var mı Bu arada adsl2 modemimi takınca da bir süre sonra internet ışığı yanıp sönmeye başliyor ve internet kesiliyor. Modeme res atmak gerekiyor

Bizim yapacak birşeyimiz yok, artık ne ayar yaptılarsa fiber kutulara vdsl2 modülasyonda farklı santral üzerinden falan çıkış yapıyor sanırım, zaten bende vdsl2 sinyali alamıyorum şansa kader bazen geliyor sinyal sonra gidiyor bir daha gelmiyor, adsl2 modemle kullanıyorum orda sıkıntı yok.

vdsl çalışsaydı torrentte 3 mb/sn ye çıkabilirdin [heveslendirme vol.12312312]

İnan birşey fark etmiyor, hatta verilen sinyal 24 mbit, vdsl2 de hiçbir şey değişmemişti yine zorentte 2.5 mbit çekiyordum adsl2 dede aynı hızla çekiyorum.

Allah allah, bende aynı modemle 3,2mb sn alıyorum hiç ayarsız aa malum AKK

• güncel. AKK tekrar geldi telnet girmek için admin / admin kullanın ama telnetten anlamam bildiğim bi komut da yok
  • eski bir tarayıcı var ise güncelenmemiş ie6 gibi modeme ulaşsabilirsen orda mtu açık olabilir şahsen bende huavel hg521 var firefox tarayıcısından modeme ulşatığımda günce sürüm de mtu kapalı yada mtu ayarı yok fakat eski tarayıcılarda açık mtu ayarı ordan halledebilirsin
  • Bu modemde MTU görünmeyen ve olmayan modellerde nasıl açıyorsunuz.Bende HG630a var ama MTU ayarı yok.Açaıyorumda.Zaten menüler nerdeyse birebir aynı.telnet ile giriş yapabilirmiyiz acaba yada daha farklı hangi yöntem var.Ayrıca en ideal MTU nedir?
  • quote:

güncel. AKK tekrar geldi telnet girmek için admin / admin kullanın ama telnetten anlamam bildiğim bi komut da yok

+1 Acil indirme yapmam lazım
  • HUAWEI HG655d marka modemimi kablosuz açık iken kapatınca kablosuz ile yapılan tüm ayarlar gidiyor bu sorun sadece bendemi genel bir sorunmu nasıl düzeltebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Huawei HG655d vdsl modem kullanıyorum. TTnet ten vermişlerdi. BU modeme Airties AP-301 erişim noktası 2 adet takıp kabloludan kablosuza çevirip katlarda kullanıyorum. ancak son 1-2 gündür bu ap lerden bağlanılan pc lerde sınırlı erişim internet bağlantısı uyarısı veriyor. modem ayarlarına daha önce huawei müşteri hizmetlerini arayıp destek alarak girip sorunu çözmüştüm. ancak modem ayarları bana o kadar karışık geliyor ki aynı düzeltmeyi yapmak zulüm gerçekten. Modem ayarlarında ap bağlantısı için yardımcı olabilecek biri var mı acaba?
  • çok amatör soru soracağım kusuruma bakmayın ikinci el superonline dan alınmış huawei hg655d modem aldım bu modemler ttnet destekliyor mu? adsl de çalışıyorlar mı? deneme yaptım ama internet bağlantısı kuramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: GnChKn

Merhaba arkadaşlar. Huawei HG655d vdsl modem kullanıyorum. TTnet ten vermişlerdi. BU modeme Airties AP-301 erişim noktası 2 adet takıp kabloludan kablosuza çevirip katlarda kullanıyorum. ancak son 1-2 gündür bu ap lerden bağlanılan pc lerde sınırlı erişim internet bağlantısı uyarısı veriyor. modem ayarlarına daha önce huawei müşteri hizmetlerini arayıp destek alarak girip sorunu çözmüştüm. ancak modem ayarları bana o kadar karışık geliyor ki aynı düzeltmeyi yapmak zulüm gerçekten. Modem ayarlarında ap bağlantısı için yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Baya bir olmuş yazalı ama a.p. sabit ıp vermeyi denedinmi bende eski modemimi a.p olarak kullanıyorum modemime masa üstü pc ye ve ps3 ayrı ayrı ıp atadım kafam rahat böylece senin sorununda ıp çakışması gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoKToR_TiLKi

çok amatör soru soracağım kusuruma bakmayın ikinci el superonline dan alınmış huawei hg655d modem aldım bu modemler ttnet destekliyor mu? adsl de çalışıyorlar mı? deneme yaptım ama internet bağlantısı kuramadım

Müşteri numarası ve şifreni girdiysen çalışması lazım dsl mi yoksa vdsl olarakmı kullanacan?

Resimdeki gibi benim modem ttnet'ten alınma..

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi )

• bendeki superonline'ın verdiği.. ben ttnet kullanıyorum ikinci el aldım modemi şuan dsl var onda demek istedim sorun varmı yok mu diye o yüzden sordum dsl de çalışıyor mu? ben yapamadım bilgilerimi girdim ama bağlantı olmadı
  • quote:

bendeki superonline'ın verdiği.. ben ttnet kullanıyorum ikinci el aldım modemi şuan dsl var onda demek istedim sorun varmı yok mu diye o yüzden sordum dsl de çalışıyor mu? ben yapamadım bilgilerimi girdim ama bağlantı olmadı

Dsl modunda çalışması lazım en niheyetinde dsl+vdsl bir modem ben 2 ay kadar dsl2+ modunda kullandım şu an vdsl2 modunda çalışıyor.
  • çalıştıramadım ya ttnet bilgilerimi giriyorum olmuyor. hiç wan ışığı internet ışığı yanmıyor. modem mi sorunlu acaba ikinci el almıştım zaten

model HG253 miş bu model dsl destekliyor mu peki biliyor musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoKToR_TiLKi -- 9 Mart 2013; 0:56:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: It's My Life

HUAWEI HG-655D modem geldi.

Modemi kurdum, çok güzel, antensiz olması hoşuma gitti, çekim gücü gayet iyi. Malzeme kalitesi vs iyi. Menüleri biraz kısıtlanmış ama temel kullanıcı için yeterli ve kolay.

USB çıkışı, 4 adet phone girişi, 4 adet LAN, ve VOIP özelliği var.

hocam bu modelden bendede var ev büyük ve duvarlar kalın evin bi ucundan(benim odam) bi ucuna (oturma odası) wifi çekmiyor evin ortasına koysam modemi masaüstü bilgisayarda wifi adaptor isteyecek.wifi adabtöre ve odemi taşımaya gerek kalmadan bu makinenin menzilini başka türlü arttırabilirmiyim ?
    (söylediğiniz 20-40 ayarını sadece 20 yaptım ama yinde başarılı olmadı)

• quote:

çalıştıramadım ya ttnet bilgilerimi giriyorum olmuyor. hiç wan ışığı internet ışığı yanmıyor. modem mi sorunlu acaba ikinci el almıştım zaten

model HG253 miş bu model dsl destekliyor mu peki biliyor musun?

http://forum.donanimhaber.com/m_61574061/tm.htm
    Bu konuyu bir incele istersen..

• Arkadaşlar merhaba,

Bu modemin aynısından bizim evde de var ancak maalesef kablosuz çekim gücü çok düşük, evin her yerinden wifi çekmiyor. Özellikle de salondayken bazen sinyali alıyor, bir süre sonra da bağlantı kopuyor, hâliyle internete girmek işkenceye dönüşüyor.

Modem benim odamda, salonla benim odam arasında bir oda var, duvarlar mı kalın yoksa modem çok mu uzak kalıyor bilmiyorum ancak salonda bir türlü düzenli olarak çekmesini sağlayamadık ve artık ailem başımın etini yemeye başladı.

Anladığım kadarıyla Access Point aracılığıyla çekim gücünü artıran (en azından katlar arasında kablosuz bağlantı kurabilen) arkadaşlar var. Bu vakte kadar hiç Access Point kurmadım, eğer aynı modeme kuran bir arkadaş varsa bana bir Access Point önerebilir mi? Ayrıca izninizle birkaç soru soracağım:

1-) Access Point'i telefona bağlamama gerek yok sanırım, değil mi? Yani tıpkı bilgisayarı kabloyla modeme bağladığım gibi; Access Point'i de modeme kabloyla mı bağlayacağım?
    2-) Access Point kesinlikle odamda ki modemin yanında duracak, ancak modemle Access Point arasında bir kablo kurulumu gerekmezse; benim odamla salon arasında kalan odaya kurabilirim. Bunun haricinde dediğim gibi odamdaki modemin yanında duracak. Acaba benim modemin yanına kurarsam, ailem salondan rahatça bağlanabilir mi artık?
    3-) Bunun kurulumu zor mu? Yapmam gereken ekstra bir işlem var mı?

Veya direkt TP Link TL-WN7200ND mi alsam?

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alp -- 16 Mart 2013; 14:36:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alp

Arkadaşlar merhaba,

Bu modemin aynısından bizim evde de var ancak maalesef kablosuz çekim gücü çok düşük, evin her yerinden wifi çekmiyor. Özellikle de salondayken bazen sinyali alıyor, bir süre sonra da bağlantı kopuyor, hâliyle internete girmek işkenceye dönüşüyor.

Modem benim odamda, salonla benim odam arasında bir oda var, duvarlar mı kalın yoksa modem çok mu uzak kalıyor bilmiyorum ancak salonda bir türlü düzenli olarak çekmesini sağlayamadık ve artık ailem başımın etini yemeye başladı.

Anladığım kadarıyla Access Point aracılığıyla çekim gücünü artıran (en azından katlar arasında kablosuz bağlantı kurabilen) arkadaşlar var. Bu vakte kadar hiç Access Point kurmadım, eğer aynı modeme kuran bir arkadaş varsa bana bir Access Point önerebilir mi? Ayrıca izninizle birkaç soru soracağım:

1-) Access Point'i telefona bağlamama gerek yok sanırım, değil mi? Yani tıpkı bilgisayarı kabloyla modeme bağladığım gibi; Access Point'i de modeme kabloyla mı bağlayacağım?
    2-) Access Point kesinlikle odamda ki modemin yanında duracak, ancak modemle Access Point arasında bir kablo kurulumu gerekmezse; benim odamla salon arasında kalan odaya kurabilirim. Bunun haricinde dediğim gibi odamdaki modemin yanında duracak. Acaba benim modemin yanına kurarsam, ailem salondan rahatça bağlanabilir mi artık?

1. hocam web arayüzüne girip wifi ayarlarından Wireless N i açın. (ilk alındığında a/b/g seçili oluyor. onu a/b/g/n yapın. yoksa b/g/n de olur )
    2. AP kullanmadım bu konuda yardım edemiycem

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

1. hocam web arayüzüne girip wifi ayarlarından Wireless N i açın. (ilk alındığında a/b/g seçili oluyor. onu a/b/g/n yapın. yoksa b/g/n de olur )

Hocam dediğiniz yeri bulamadım tam olarak nerede acaba? Tamam hocam buldum, bir de böyle deniyelim b/g/n varmış.

Şu an da şu şekilde:

11N Bant Genişliği: 20/40 MHZ (2 seçenekli diğerinde sadece 20 MHZ yazıyor)
    11N Koruma Aralığı: uzun. (2 seçenekli diğerinde de kısa yazıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alp -- 17 Mart 2013; 0:54:28 >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Hocam dediğiniz yeri bulamadım tam olarak nerede acaba? Tamam hocam buldum, bir de böyle deniyelim b/g/n varmış.

http://www.bidb.itu.edu.tr/?d=954
    bu adreste wireless standartları hakkında bilgiler var okuyabilirsiniz

• Sağolun hocam yardımınız için, ama maalesef değişen pek bir şey olmadı.

TP-Link'in sinyal güçlendirici aletini satın aldım, umarım o işe yarar.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.