Şimdi Ara

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
11
Favori
121.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Devil1106

Ardaslar disari cikmam gerekti modemi attim iceri kurcalayamadim bile, huwaii marka baya guzel bir seye benziyor ayarlari yapacakti adam ciktim evden artik yapamazsam yardimci olursunuz ?

Altunizade semt

Altunizade de neredesiniz acaba? Ben de altunizade de oturuyorum da bizim buraya 8 mbit veremiyolar... Sitelerden birisinde misiniz acaba ben de ev bakayim oralardan hehehe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HexxaH

hocam şuan kaçla indiriyorsun hala 20 mbit mi kullanıyorsun ben 1 gün dayanabildim birde bildigin mtu degeri varmı stabil 20 mbit alacak şekilde ben kullanıyorum işe yarıyor ama 10 saniye sonra tekrar 1mbite dönüyor

Modemin mtu girişi nerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

quote:

Orijinalden alıntı: HexxaH

hocam şuan kaçla indiriyorsun hala 20 mbit mi kullanıyorsun ben 1 gün dayanabildim birde bildigin mtu degeri varmı stabil 20 mbit alacak şekilde ben kullanıyorum işe yarıyor ama 10 saniye sonra tekrar 1mbite dönüyor

Modemin mtu girişi nerde?

temel>wan(dsl) bölümüne bak altta var
  • quote:

temel>wan(dsl) bölümüne bak altta var

Sağolasın.
  • quote:

Bugün banada getirdiler modemden ayarlarını yaptım merak ettiğim mtu ayarı yapılabiliyormu.

Devil1106 baya kurcaladım daha bulamadım bulursan haber et

Nasıl memnun musunuz ?

AKN sınırını geçmiyorum ben 20 mbit devam
  • quote:

Nasıl memnun musunuz ?

Ne diyeyim güzel şık duruyor çekim gücüde eski modemime göre baya iyi ama adsl2 modunda çalışıyor sendede öylemi acaba bu arada yer Alibeyköy.
  • quote:

quote:

Nasıl memnun musunuz ?

Ne diyeyim güzel şık duruyor çekim gücüde eski modemime göre baya iyi ama adsl2 modunda çalışıyor sendede öylemi acaba bu arada yer Alibeyköy.

Bende de ADSL2+ modunda çalışıyor, sanırım 20 mbite kadar buradan veriyorlar, üstü hızlara geçersek VDSL2 moduna geçer diyorum.
  • Eski modemimi taktım denemek için o da 300 mbit wireless N destekliyor, hızım gayet yüksek çıktı..

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi It's My Life -- 4 Haziran 2012; 20:15:04 >
  • quote:

Eski modemimi taktım denemek için o da 300 mbit wireless N destekliyor, hızım gayet yüksek çıktı..

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi )

Çok güzel değerler...

• aynı modem banada geldi. 20 megabit hızlarını almaya başlamıştım. down speed fiber gelmeden 19 megabite kadar çıkıyodu.
    şuan 1 mb avaba AKK mi yaptılar?
    modemde 22mb gozukuyor. MTU fln yontemler var deniliyor? ne kadar doğru? bu ay ki downloadım 59 gb bi onceki ayda 56 ama düşme olmamıştı.(hiç)

1 tb agentfree disk taktım güzel fille zilla ile rahat çalışıyo hız 20mb gibi fakat direk dosya açma yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

aynı modem banada geldi. 20 megabit hızlarını almaya başlamıştım. down speed fiber gelmeden 19 megabite kadar çıkıyodu.
    şuan 1 mb avaba AKK mi yaptılar?
    modemde 22mb gozukuyor. MTU fln yontemler var deniliyor? ne kadar doğru? bu ay ki downloadım 59 gb bi onceki ayda 56 ama düşme olmamıştı.(hiç)

1 tb agentfree disk taktım güzel fille zilla ile rahat çalışıyo hız 20mb gibi fakat direk dosya açma yok mu?

Daha önce düşme olmaması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmiyor, kotayı geçmişsiniz hızınız düşmüş bu kadar basit.

MTU vs işe yaramıyor.

Direk dosya açma için bilgisayarda codeclerin yüklü olması lazım ama yüksek boyutlu dosyaları açmıyor.

• eh seni be
    tamam da bu eve torrent server ları nasıl açılıyor? ondaki networking mantığıyla bunun farkı ne? FTP olduğu için mi böyle?
    çok saçma bence codec var ama olmuyo. neyse peki imkansızmı boyle oyun oynamak fln(basit oyunlar) filmi direk açmak fln. çok saçma ya
  • Bence bu modemde bir şey var esi modemimde de kotayı her ay geçiyordum bir kere bile akk uygulanmadı bu ay yeni modem geldi takıldı direk akk. Zaten mtu değiştirmeyi yapamadım manuel yapıp örneğin 392 yazıyorum parametreler geçersiz diyor yardım edebilecek var mı arkadaşlar? (DNS ide bulamadım sanırım dnc yazan yer dns değil??? )
  • arkadaslar 10 dk once bolge deki telekom servisinden aradilar yarin musaitsem bana mode m getireceklerini soyledirler.ben bikac ay once gidip asus n10 almistim ve 17 mbit baglanabiliyorum.
    fakat 2-3gunde bir kopma yasiyordum acikcasi.
    simdi bu modem ile o sorunun giderilecegini ve daha hizli baglanabilecegimi soylediler.onlar yine de eger istersem takacaklarini ama istersemde kendi modemimle deva medebilecegimi soylediler.
    simdi asil konu bu getirecekleri modem ile kablosuz vs olarak asus n10 dan daha iyimi faydalanabilirim acaba ?
    ve en onemlisi bunun icin faturama vs extra ucret olacak mi var mi bilginiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 28 Haziran 2012; 14:51:08 >
  • demin geldiler modemi kurdular..
    ilk mesajda ki wlan ayarlarini degistirdim sadece..
    speedtestte once ki asus N10 modemim de 17 mbit hiz alirken simdi 21 m bit aliyorum bi kismi guzel.
    fakat benim icin en onemli sey olan pping suresi onceden 6-7 ms alirken simdi 25-26 ya cikti.oyunlarda direk 30 ms farkettirdi..70 alirken su an 100-110 aliyorum..
    ne yapmam lazim bu ms i etkileyecek bir ayar degisikligi soz konusu mu acaba ?yoksa asua donecegim sanirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

demin geldiler modemi kurdular..
    speedtestte once ki asus N10 modemim de 17 mbit hiz alirken simdi 21 m bit aliyorum bi kismi guzel.
    fakat benim icin en onemli sey olan pping suresi onceden 6-7 ms alirken simdi 25-26 ya cikti.oyunlarda direk 30 ms farkettirdi..70 alirken su an 100-110 aliyorum..
    ne yapmam lazim bu ms i etkileyecek bir ayar degisikligi soz konusu mu acaba ?yoksa asua donecegim sanirim..

Merhaba,

Bu modemi verdiklerine göre artık VDSL2 üzerinden sinyal alacaksınız demektir. Hızınızın yükselmesinin nedeni de budur. VDSL2 daha güçlü bir sinyal sunuyor. Ancak, pinglerde artışa neden oluyor. Bende de 5 ms olan ping süresi 15-20 ye çıkmış durumda.

Eğer sinyal VDSL2 üzerinden verilmeye başlanmışsa(fiber de bu geçerli) artık eski modeminizi kullanamayacaksınız. Fiber de eski modemler devre dışı kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtlord

Bence bu modemde bir şey var esi modemimde de kotayı her ay geçiyordum bir kere bile akk uygulanmadı bu ay yeni modem geldi takıldı direk akk. Zaten mtu değiştirmeyi yapamadım manuel yapıp örneğin 392 yazıyorum parametreler geçersiz diyor yardım edebilecek var mı arkadaşlar? (DNS ide bulamadım sanırım dnc yazan yer dns değil??? )

Bu modemde MTU ayarı yapılamıyor. DNC zaten DNS anlamına geliyor. O menüden değiştirebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Merhaba,

Bu modemi verdiklerine göre artık VDSL2 üzerinden sinyal alacaksınız demektir. Hızınızın yükselmesinin nedeni de budur. VDSL2 daha güçlü bir sinyal sunuyor. Ancak, pinglerde artışa neden oluyor. Bende de 5 ms olan ping süresi 15-20 ye çıkmış durumda.

Eğer sinyal VDSL2 üzerinden verilmeye başlanmışsa(fiber de bu geçerli) artık eski modeminizi kullanamayacaksınız. Fiber de eski modemler devre dışı kalıyor.

modem ayarlarindan Modulasyon turunu hepsini tek tek denedim.
    g.dmt sectigimde ms 5 e dustu yine.ama bu sefer download 10 mbite sabitledi.
    default gelende ALL seciliyken 25 ms / 21 mbit cikiyordu.
    adsl 2+ denedim 20 mbit/10 ms cikti speed testte su an onu kullaniyorum.
    asus modemimden 5-6 ms fazla veriyor ama o kadar da onemli degil.
    fakat defaultta tutarsam direk 25 ms fark ediyor nerdeyse bu da oyunlarda etki ediyor.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

modem ayarlarindan Modulasyon turunu hepsini tek tek denedim.
    g.dmt sectigimde ms 5 e dustu yine.ama bu sefer download 10 mbite sabitledi.
    default gelende ALL seciliyken 25 ms / 21 mbit cikiyordu.
    adsl 2+ denedim 20 mbit/10 ms cikti speed testte su an onu kullaniyorum.
    asus modemimden 5-6 ms fazla veriyor ama o kadar da onemli degil.
    fakat defaultta tutarsam direk 25 ms fark ediyor nerdeyse bu da oyunlarda etki ediyor.

Sizde demek ki sinyal serbest şuan. İleride sadece VDSL2 modu aktif olursa, diğerlerine erişim kapanacaktır. Örneğin ADSL2+ yaptığınızda modem ip alamayacak hale gelecektir.

Şuana kadar tüm arkadaşlarımda bu durum oldu. Belirli bir süre sonra sadece VDSL2 sinyali aktif oluyor. Tabi bölgeden bölgeye de değişebilir, birde binaya kurulan fiber sistemin türü de önemli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kurtlord

Bence bu modemde bir şey var esi modemimde de kotayı her ay geçiyordum bir kere bile akk uygulanmadı bu ay yeni modem geldi takıldı direk akk. Zaten mtu değiştirmeyi yapamadım manuel yapıp örneğin 392 yazıyorum parametreler geçersiz diyor yardım edebilecek var mı arkadaşlar? (DNS ide bulamadım sanırım dnc yazan yer dns değil??? )

Bu modemde MTU ayarı yapılamıyor. DNC zaten DNS anlamına geliyor. O menüden değiştirebilirsiniz.

mtu bende çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.