Şimdi Ara

Yeni Ipad ve Asus Transformer Prime

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu iki tablet arasında kaldım ama merak ettiğim şey şunlar;
    1-1080p video desteğini iki tablette sunuyor ama hangisi daha fazla bit rate'de açabilir?
    2-Ipad'de flash yok asusda'da 3g yok sizce dezavantajları neler?
    3-Genel olarak hangisi oyun,internet ve filmler açısından daha iyi?

• 3. Sorunun cevabi iPad. Flash destegi jb ile mümkün. 1. Madde konusunda asun bir adım onde sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium87 -- 30 Mayıs 2012; 0:25:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabiki asus transformer prime.
    Ben ipad 2 aldığımda ilk transformer vardı, ipad 2 çok daha iyiydi.
    Şimdi ise asus transformer prime çıktı,çok iyi bir tablet pc.
    yeni ipad,biraz değişik bir tablet pc, bu yüzden apple bile ipad 3 adını veremedi. ipad 2 'nin hd ve biraz ısınanı.
    ipad 2 hiç bir oyunda kasmıyor ki, yeni ipad'in daha iyi performansını ne yapayım.
    Prime daha esnek bir alet, daha çok kullanım alanı var.
    İpad'in bir klavyesine 250tl istiyorlar.İpad'in her şeyi pahalı.
    Ama sana tavsiyem şudur:
    git iki aletide incele, iki aleti de 5dk bile olsa kullan,hangisi hoşuna giderse onu al,sonuçta sen alacaksın aleti, senin soruna yeni ipad diyen de çıkar asus diyen de çıkar.
    İkisini de dene, sadece yorumlara göre karar verme, önemli olan hangisinin senin içine sineceğidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla kardeşim şöyle söyleyeyim,
    Oyunda iPadin yanına ona şeklen benzeyen hiçbir şey yaklaşamaz. Bunu bil.
    İnternette Asus iPade en az 2 kat fark atar tahminimce. Bilimsel konuşmuyorum ama internet deneyimi olunca mevzu, 4 çekirdekli Android cihazları bir baş köşeye koyacaksın. Hem sayfa açma hızı olarak fark atar, hem de kullanıcı deneyimi ve fonksiyonalite. Flash da var zaten. Oh.
    Film açısından da, iPad sahipleri standart bitratelerde 1080p açabilmek için kırk takla atıyorlar. Sen Asusa usbden filmi altyazıyı atıcaksın, keyfine bakacaksın. İstediğin uzantı, bitrate. Vız gelir tırıs geçer.
    3g mevzu da şöyle, bence ipad olsun asus olsun 3g gerek yok. Telefondan hotspot yaparsın. Ama tabi kişiden kişiye çok değişir bunu kendin düşün.
    Sonuç olarak bence; genel bir kullanıcı iseniz iPad almalısınız. Kurulu bir düzeni var. Oyun ve diğer eğlence program yelpazesi çook geniş. AMA, benim için tarayıcı performansı çok önemli, oyun falan önemli değil derseniz iş değişir. Sonuçta düşük bitrateli de olsa 1080p yi bir şekilde açarsınız ipadde. Zahmetli olur da açarsınız. Yüksek bitrateli açmaya çalışıp fantezi yapmaya gerek yok :D

Edit: Yukarda Antonidasın postunu okudum, aynen katılıyorum. Bir de benim iPad dediğim genel olarak. 2 ve 3 ün arasında kullanımda pek bir fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cellman406 -- 30 Mayıs 2012; 0:55:19 >

• gerçekten cevaplarınız işin çok teşekkür ederim ama tam karar veremiyorum bu yüzden biraz ek bilgi veriyim.Şimdi bilgisayarım eski bir model 720p videoları zor açıyor çok nadir 720p film izleniyor.Evde 5 televizyon var ama sadece birisi hd ve oda hd ready yani asus alsam bile 1080p ekranı olmadığı için izleyemicem.Telefonum nokia 5230 hiç bir şekilde interneti de paylaşamam.Ve bir hafta sonra tatile gidiyorum 3 ay boyunca idare etmeye çalışıcam alıcağım tabletle.Şu an çok karasızım
  • CHIP de karşılaştırdılar ipad üstün ama ipad e rakip olabilecek tek tablet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer dönüştürmeyi yaparsanız ben 10 mbps 30 fps 1080p mp4 filmi çok rahat izliyorum ipad'de. Yok zaten 720p demişsiniz ona haydi haydi yetecektir ki zaten tablette 720p yeterli bir çözünürlük. Hem boyut olarak daha az yer kaplar daha çok film atabilirsiniz. Evde bilgisayarım LED tvye bağlı olduğu için 1080p indiriyorum o yüzden aynı filmi iki defa indirmemek için dönüştürüyorum ve 720p dönüşümü kullanıyorum ipad'e atacağım filmlerde.
  • bu ikilemi bende yasamistim. asus şık klavyesi, kolay ulasilabilirligi (stok) ve fiyatiyla beni etkilemisti. fakat yeni ipad ile karsilastirma videolarini izledigimde ve asus un reboot sorunu oldugunu okudugumda tamamen fikrim degisti. reboot sorunu ile alakali bu forumda ana baslik var. o basligi inceleyin. kullanici yorumlari size fikir verebilir.

asus transformer prime seklinde aratin. ana konuyu göreceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alik01

CHIP de karşılaştırdılar ipad üstün ama ipad e rakip olabilecek tek tablet

CHIP'in sitesinde bulamadım link gönderebilirmisiniz?
  • quote:

sistem mesajı iki kere yaınlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onursevin99 -- 30 Mayıs 2012; 12:17:16 >
  • Kesinlikle yeni ipad i öneririm çünkü ekranı muhteşem :) oyun için düşünüyorsan zaten en iyisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursevin99

quote:

CHIP'in sitesinde bulamadım link gönderebilirmisiniz?

Kardeşim CHIP in dergisinde var tüm karşılaştırmalar sitede değil
  • doğru anladıysam haziran sayısınında sanırım.Genelde kaçında geliyor haziran sayısı?
  •  Yeni Ipad ve Asus Transformer Prime
    Bunu Beğendim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrainDrain

quote:

Orijinalden alıntı: onursevin99

Bu iki tablet arasında kaldım ama merak ettiğim şey şunlar;
    1-1080p video desteğini iki tablette sunuyor ama hangisi daha fazla bit rate'de açabilir?
    2-Ipad'de flash yok asusda'da 3g yok sizce dezavantajları neler?
    3-Genel olarak hangisi oyun,internet ve filmler açısından daha iyi?

Elimde temiz prime var.PM

4 ay sonra bu mesaj içinmi hortlattın....2.el var kardeş..
  • sadece garagabend uygulaması için bile ipad alırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.