Şimdi Ara

bls çok yavas f1 f1 f1...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar sizden bir konu hakkinda bilgi almak istiyorum
    benim bilgisayarim son zamanlarda medya player açikken baska birsey daha açmaya kalkişsam (klasör yada msn gibi)ses bozuluyor kesik kesik geliiio sonradan kisa bir süre de düzeliiyor
    ben ram den olabilecegini düsündüm(ram ddr 256 mb)olay yeni ortaya çiktiği için olamasi zor bir olasilik
    sistemiim p4 2,8 512 kb
    256 mb ram
    on board ses ve ekran kart
    anakart ise gigabayte SiS-661FX-6A7I4G0EC serisi
    aslind sistemide fazla zorladiğimi düsünmüyoruum
    yüklü program yok denecek kadar az
    ve sadece iki oyun yüklü
    veriler 80gb hdd de toplam 20 gb geçmez ya bu hizlandirici program var onu kulaniyoom ama pek etkili olmuyor
    işletim sisteminide yeniden kurdum
    bunun nedeni ne olabilir kafayi yiyeceğim
    lütfen yardiiim

• özellikle wmplayer 10 olması gerekenden fazla ram istiyor. bugün baktım microsofttan baktım 512 öneriliyor. sende ses kesilmesinin nedeni dosyaya ya da programa aç komutunu verdiğin zaman işlemciye aşırı yüklenmesidir bunu görevyöneticisini açarak test edebilirsin programa tıkladığında işlemci birden %100 kullanıma geçip hemen düşüyor olmalı. tam bu noktada işlemci mp3 den gelen veriyi işletemiyor.
  • MEDIA PLAYRDE CALMAYA BASLATTIGIN DOSYAYA GORE BILE DEGISIYORDUR
    MESELA AVİ OYNATIRSAN YADA DVD 256 RAMLA KASMA BİLE GOREBİLİRSİN

BİRDE PROGRAMLARININ ACILISI SIRASINDA ARKADASINDA DEDIGI GİBİ
    CPU KULLANIMI 100 E CIKIYOR
    HELE BİRDE AVİ OYNATIYORSAN RAMA FAZLA YUKLENIP KASMA YAPICAKTIR
    VE AVİ DOSYALARI CPU NUN NEREDEYSE 30 UNU KULLANIYOR UZUNLUGUNA VE PIXEL YOGUNLUGUNA GORE DEGISIYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: sabata

özellikle wmplayer 10 olması gerekenden fazla ram istiyor. bugün baktım microsofttan baktım 512 öneriliyor. sende ses kesilmesinin nedeni dosyaya ya da programa aç komutunu verdiğin zaman işlemciye aşırı yüklenmesidir bunu görevyöneticisini açarak test edebilirsin programa tıkladığında işlemci birden %100 kullanıma geçip hemen düşüyor olmalı. tam bu noktada işlemci mp3 den gelen veriyi işletemiyor.

Bence ram den değil.bende sdr 256 ram 133 mhz var. vede seste kesilme olmadı hiç.WMP '10' kullanıyorum

ctrl + alt + delete yap , işlemler sekmesine gir vede CPU değerlerine bir bak.
    bana kalırsa CPU yu zorlayan bir uygulama var,doğal olarak wmp da arka planda iken daha az güç alır seste sorun cıkar.yani istek dışı bir programda yuklenmiş olabilir.

Birde bunu dene : görsel öğe yi iptal et.(görsel öğe : müzik eşliyle görsel hareketler olur ya ondan bahsediyorum)Çünkü ben görsel öğe yi kapattığımda wmp in daha az cpu ile calıştığını farkettim.

• @blacknightrider64
    dostum ben de aynı şeyi söylüyordum. ram olayını sadece bu gün microsoft sitesinde wmplayer ile ilgili bölümdeyken önerilen sistemin 512mb ram olduğunu gördüğümden söyledim.
    ama farkettim biraz karışık cümleler kurmuşum ve anlamı düşük olmuş.
  • ama ben daha önce bu sorunu hiç yasamadim
    yeni oldu
    daha önce işlemcinin yüzde yüz le çalişirken bile sorunsuz media player ın ses verdiğini gördüm
    ama simdi
    bls kablunbağdan beterhele media player açikken internette girmeye caliştiğimda bile oluyoor
  • disk birleştirmesi yaptın mı yakın zamanda. dosyalar parçalanmış olunca erişimleri daha zor oluyor. diskini bi birleştir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.